Kilpailu 6.8.2017, paikka Hamina, järjestäjä Haminan Seudun Seurakoirakerho ry

[D Mini 3] [D Medi 3] [D Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

D hyppyrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 31, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 parson Äksön Tupla-Täplän Tiikerililja Ullamari Kokko KSSK 28,43 4,64 -9,57 0 -9,57  
2 33 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 29,37 4,49 -8,63 0 -8,63  
3 12 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Hautanen KSSK 32,83 4,02 -5,17 0 -5,17 SERT-H
4 10 parson Amos Amos Vom Burgholz Katriina Korpinen LAU 32,90 4,01 -5,10 0 -5,10  
5 27 parson Kädi Highfast Cachet Minna Niskapohja KSSK 33,42 3,95 -4,58 0 -4,58  
6 3 kääpin Cara A'dreams Black Karma Linda Laurikainen LAU 36,92 3,58 -1,08 0 -1,08  
7 1 kleins Kaneli Pienenpolun Cinnamon Bear Jonna Saarela KSSK 37,10 3,56 -0,90 0 -0,90  
8 8 jackru Miina Walking Disaster's Enterprise Piia Bergström KSSK 30,06 4,39 -7,94 5 5  
9 19 lägpys Dodii Kompiaisen Doktorin Erikoinen Niina Halonen KOTKA 32,23 4,10 -5,77 5 5  
10 16 parson Neve After Barnakin Dramaqueen Maija Karhu TODO 34,74 3,80 -3,26 5 5  
11 14 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT 37,17 3,55 -0,83 5 5  
12 29 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine A-KOT 30,91 4,27 -7,09 10 10  
13 25 jackru Susu Cheery Jack's Wild At Heart Tea Valokorpi WUOKS 38,25 3,45 0,25 10 10,25  
14 11 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Jauho A-KOT 44,28 2,98 6,28 5 11,28  
15 30 jackru Siiri Ballbreaker's Stella Solaria Piia Bergström KSSK 39,45 3,35 1,45 10 11,45  
16 21 cottul Arman Arman Maarit Leinonen WUOKS 46,93 2,81 8,93 5 13,93  
  2 borter Armi Tigerlike Taste Of Chaos Kaisa Karttunen LAU         HYL  
  4 mittel Papu Vilmalan Babsi Mervi Laakso WUOKS         HYL  
  5 mittel Lara Damirazin Xalmiakki Satu Tuomisto WUOKS         HYL  
  6 parson Eeva Piristeen Kuuma Aalto Terhi Hakala KOTKA         HYL  
  13 parson Werna Repoketun Jippu Tiina Mynttinen TODO         HYL  
  15 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Kallio A-KOT         HYL  
  17 schipp Capo Pohjukan Da-Capo Maria Laaksonen LAU         HYL  
  18 schipp Lola Sinermäen Wiola Wiehkeä Jasmin Minkkinen KOTKA         HYL  
  20 koohon Sieppi Estaika's Gimme Gimme Heidi Paasikunnas KOTKA         HYL  
  22 papill Urpo Beau Savage Melvin Henna Pätäri LAU         HYL  
  23 kääpin Leo Santa Julf Da Vinci Bw Sonja Kouvo KSSK         HYL  
  26 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  28 shelam Räyhis Pihlajapirtin Tillikka Terhi Helaja KOTKA         HYL  
  31 mittel Riina Mustanpaimenen Riina Mervi Laakso WUOKS         HYL  
  32 parson Raisu Repoketun Pikku-Kenkku Jenna Hartikainen TODO         HYL  
  7 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         POIS  
  24 cocspa Wanda Eben`s Make Way For My Girl Anniina Lantta KSSK         POIS  

D hyppyrata, medi 3, kello 9:50, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 40, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA 29,08 4,54 -8,92 0 -8,92  
2 70 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU 30,39 4,34 -7,61 0 -7,61  
3 57 pyrpap Sysi Entre Nous Pied-de-Lion Emma Bäver LAU 30,66 4,30 -7,34 0 -7,34 SERT-H
4 73 shelam Omppu Amorosan Olivia Marika Blom LAU 31,03 4,25 -6,97 0 -6,97  
5 43 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA 32,50 4,06 -5,50 0 -5,50  
6 49 parson Milo Mahottoman Ripeä Ransu Paula Happo LAU 32,76 4,03 -5,24 0 -5,24  
6 51 amecoc Ossi Fabelsfee Lets Talk About Me Lotta Tuuva LAU 32,76 4,03 -5,24 0 -5,24  
8 59 shelam Minttu Kutrin Minttu Terhi Vuojolainen WUOKS 33,31 3,96 -4,69 0 -4,69  
9 46 kromfo Ruca Fannimer Agilo Terhi Vuojolainen WUOKS 33,56 3,93 -4,44 0 -4,44  
10 50 slapko Lumi Fidelis Lumikki Esa Manninen KSSK 37,44 3,53 -0,56 0 -0,56  
11 68 kesvil Väntty Silver Paint's Lancelot Du Lac Susanna Heinonen KOTKA 37,57 3,51 -0,43 0 -0,43  
12 53 mudi Feke Kilvan Fekete Bárány Emma Lonka TODO 32,69 4,04 -5,31 5 5  
13 55 shelam Bandit Sunborne Beauty Brain 'n Bandit Noora Virtanen KOTKA 33,99 3,88 -4,01 5 5  
14 69 novnou Salli Middle Island's Balzhy Balefire Heidi Sainio LAU 35,19 3,75 -2,81 5 5  
15 42 parson Tyyne Tupla-Täplän Tähkäpää Teija Hinkkanen WUOKS 35,57 3,71 -2,43 5 5  
16 37 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA 38,39 3,44 0,39 5 5,39  
17 34 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT 38,72 3,41 0,72 5 5,72  
18 35 parson Ronaldo Icaro Da Roseira Brava Kirsi Kyröläinen LAU 39,00 3,38 1,00 5 6,00  
19 72 shelam Inkki Amorosan Onerva Terhi Helaja KOTKA 35,77 3,69 -2,23 10 10  
20 39 cocspa Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK 35,79 3,69 -2,21 10 10  
21 71 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA 38,84 3,40 0,84 10 10,84  
22 56 kromfo Väinö Alobelin Bagheera Allan Mattsson KSSK 40,44 3,26 2,44 10 12,44  
  38 kromfo Jyrä Bingis Bamse Teemu Kollanen JAU         HYL  
  40 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA         HYL  
  41 shelam Maire Pihlajapirtin Night Blue Sky Terhi Helaja KOTKA         HYL  
  44 beagle Robbe Holmaharjun Daltons William Laura Juurinen KOTKA         HYL  
  45 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  47 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  48 shelam Jedi Littleshet's Mysterious Dark Moon Pinja Kurittu KSSK         HYL  
  52 cocspa Masi Frosty Morning's Orlando Sanna Lasonen WUOKS         HYL  
  54 shelam Jesper Nappulavaaran Kimpale Kultaa Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  58 walter Inka Upos Hleio Katja Ojala KOTKA         HYL  
  60 shelam Remi Pihlajapirtin Thurkell Leena Hasu KOTKA         HYL  
  61 pumi Kerttu Quento's Avoimesti Esillä Margareetta Lennroth-Hulkkonen TODO         HYL  
  62 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Laura Paasikunnas HU-PU         HYL  
  63 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  64 mudi Seci Szofogadas Eji Salla Vornanen KSSK         HYL  
  66 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Ojapalo KSSK         HYL  
  67 shelam Quru Funnytail Kir Royal Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  74 shelam Nuka Cadinan Alistair Elina Kourula LAU         HYL  
  65 koohon Prinka Czuprynka Bursztynowy Zakatek Liisa Kotisalo LAU         POIS  

D hyppyrata, maksi 3, kello 10:50, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 47, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen LAU 29,17 4,53 -8,83 0 -8,83  
2 108 pirset Fiia Karhutarhan Joan Jett Jasmin Rasilainen KSSK 32,95 4,01 -5,05 0 -5,05 SERT-H
3 121 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU 32,99 4,00 -5,01 0 -5,01  
4 83 belpam Vertti Tämä On Eevertti Mari Alajääski KOTKA 29,32 4,50 -8,68 5 5  
4 117 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 29,32 4,50 -8,68 5 5  
6 77 borcol Tamico Pythagoraan Miracle By Mico Veli-Pekka Laulainen KOTKA 30,16 4,38 -7,84 5 5  
7 98 auspai Hali Patchcoat Udane Hanna Turunen WUOKS 32,78 4,03 -5,22 5 5  
8 76 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA 36,08 3,66 -1,92 5 5  
9 101 espves Topi Vivaracho B-Spot Sirpa Kärkkäinen P-HAU 37,01 3,57 -0,99 5 5  
10 114 lappor Tesla Pilvipolun Kolinjero Maija Aapalahti A-KOT 42,39 3,11 4,39 5 9,39  
11 100 belpam Fläp Frosty Forest Sideswipe Suvi Koivunen KOTKA 29,74 4,44 -8,26 10 10  
12 78 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja Hietala KOTKA 30,72 4,30 -7,28 10 10  
13 92 lksaks Vito Mercedes Niina Forsblom KSSK 32,43 4,07 -5,57 10 10  
14 87 pitcol Aune Pihlajapirtin Queen Of Meadow Terhi Helaja KOTKA 36,48 3,62 -1,52 10 10  
15 118 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK 36,62 3,61 -1,38 10 10  
16 79 auspai Lara Bywater Obsidian Margareetta Lennroth-Hulkkonen TODO 40,01 3,30 2,01 10 12,01  
17 112 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 32,19 4,10 -5,81 15 15  
18 109 borcol Tyyne Darcey Of Clover Meadow Juuli Ahonen TODO 34,41 3,84 -3,59 15 15  
19 88 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT 35,01 3,77 -2,99 15 15  
20 80 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT 35,65 3,70 -2,35 15 15  
21 107 borcol Tex Cabaroo Thunder-Eye Tex Kati Kylliäinen LAU 36,38 3,63 -1,62 15 15  
22 103 borcol Venla No Doubt A Knight's Tale Tarja Rousku KOTKA 38,30 3,45 0,30 15 15,30  
23 122 auskel Pimu Musnat Coriander Ritva Seilo LAU 31,59 4,18 -6,41 20 20  
24 75 lyhcol Ventus Tender Wind's Adventure Seeker Kikka Heikkinen LAU 44,72 2,95 6,72 15 21,72  
25 86 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO 35,06 3,77 -2,94 25 25  
26 97 novnou Hilma Middle Island's Cheery Creature Heidi Sainio LAU 37,56 3,51 -0,44 25 25  
27 119 porves Friida Tajmadoran Frida Jaana Siltanen KOTKA 48,76 2,71 10,76 15 25,76  
  82 porves FREESIA Tajmadoran Freesia Minna Filander KOTKA         HYL  
  84 kksaks Jörö Metsänhoitajan Aldur Teija Hinkkanen WUOKS         HYL  
  85 borcol Rin Funway Cuz I Can Henri Havo LAU         HYL  
  89 pitcol Taavi Ruffenuff Ten Points Riitta Virtanen KSSK         HYL  
  90 belpam Tarmo Pinkojan Rodriguez Miisa Rapi LAU         HYL  
  91 auskel Vili Didaktic's Echo Tapio Jäppinen IMAKK         HYL  
  93 belpam Valo Giramin Declan Sirpa Hynninen LAU         HYL  
  95 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  96 belpam Tavi Kutinan Wiskoosi Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  99 belpam Hotti Frosty Forest Hot Shot Jenna Hartikainen TODO         HYL  
  102 belpat Ziva Cousin's Vickylee Tommi Mikkonen KOTKA         HYL  
  104 borcol Nilkki Evilshepherd Pertti Himanen LAU         HYL  
  105 lyhcol Pipsa Windswept Height's Got To Love U Säde Viljanen KOTKA         HYL  
  106 belpam Kärppä Mecberger Marilyn Merita Halkola KOTKA         HYL  
  110 auskel Tuuri Deepeyes Possibly Maybe V Marika Blom LAU         HYL  
  111 belpag Fritz Mustantuulen Woodoo Tuula Hietanen KSSK         HYL  
  113 borcol Maili Merrymaking Spring Fairy Suvi-Tuuli Skyttä WUOKS         HYL  
  115 borcol Fox Johan On Turbo Annika Nisonen TODO         HYL  
  116 borcol Torsti Linnaniityn Asterix Kaisa Koistinen LAU         HYL  
  120 belpag Mila Cousin's Upsgeikka Vivica Purhonen KOTKA         HYL  
  94 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK         POIS  

AGILITYRATA E, mini 3, kello 12:05, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 31, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 35,74 4,56 -10,26 0 -10,26  
2 14 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT 39,66 4,11 -6,34 0 -6,34  
3 5 mittel Lara Damirazin Xalmiakki Satu Tuomisto WUOKS 40,26 4,05 -5,74 0 -5,74 SERT-A
4 30 jackru Siiri Ballbreaker's Stella Solaria Piia Bergström KSSK 41,28 3,95 -4,72 0 -4,72  
5 12 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Hautanen KSSK 41,76 3,90 -4,24 0 -4,24  
6 3 kääpin Cara A'dreams Black Karma Linda Laurikainen LAU 41,90 3,89 -4,10 0 -4,10  
7 8 jackru Miina Walking Disaster's Enterprise Piia Bergström KSSK 35,81 4,55 -10,19 5 5  
8 28 shelam Räyhis Pihlajapirtin Tillikka Terhi Helaja KOTKA 35,85 4,55 -10,15 5 5  
9 20 koohon Sieppi Estaika's Gimme Gimme Heidi Paasikunnas KOTKA 44,35 3,67 -1,65 5 5  
10 15 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Kallio A-KOT 44,51 3,66 -1,49 5 5  
11 13 parson Werna Repoketun Jippu Tiina Mynttinen TODO 45,94 3,55 -0,06 5 5  
12 4 mittel Papu Vilmalan Babsi Mervi Laakso WUOKS 43,90 3,71 -2,10 10 10  
13 31 mittel Riina Mustanpaimenen Riina Mervi Laakso WUOKS 53,11 3,07 7,11 10 17,11  
  2 borter Armi Tigerlike Taste Of Chaos Kaisa Karttunen LAU         HYL  
  6 parson Eeva Piristeen Kuuma Aalto Terhi Hakala KOTKA         HYL  
  17 schipp Capo Pohjukan Da-Capo Maria Laaksonen LAU         HYL  
  18 schipp Lola Sinermäen Wiola Wiehkeä Jasmin Minkkinen KOTKA         HYL  
  22 papill Urpo Beau Savage Melvin Henna Pätäri LAU         HYL  
  23 kääpin Leo Santa Julf Da Vinci Bw Sonja Kouvo KSSK         HYL  
  26 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  32 parson Raisu Repoketun Pikku-Kenkku Jenna Hartikainen TODO         HYL  
  21 cottul Arman Arman Maarit Leinonen WUOKS         HYL  
  11 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Jauho A-KOT         HYL  
  25 jackru Susu Cheery Jack's Wild At Heart Tea Valokorpi WUOKS         HYL  
  29 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine A-KOT         HYL  
  16 parson Neve After Barnakin Dramaqueen Maija Karhu TODO         HYL  
  19 lägpys Dodii Kompiaisen Doktorin Erikoinen Niina Halonen KOTKA         HYL  
  1 kleins Kaneli Pienenpolun Cinnamon Bear Jonna Saarela KSSK         HYL  
  27 parson Kädi Highfast Cachet Minna Niskapohja KSSK         HYL  
  10 parson Amos Amos Vom Burgholz Katriina Korpinen LAU         HYL  
  9 parson Äksön Tupla-Täplän Tiikerililja Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  7 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         POIS  
  24 cocspa Wanda Eben`s Make Way For My Girl Anniina Lantta KSSK         POIS  

AGILITYRATA E, medi 3, kello 12:45, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 41, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 kromfo Ruca Fannimer Agilo Terhi Vuojolainen WUOKS 42,22 3,86 -3,78 0 -3,78 SERT-A
2 50 slapko Lumi Fidelis Lumikki Esa Manninen KSSK 44,00 3,70 -2,00 0 -2,00  
3 65 koohon Prinka Czuprynka Bursztynowy Zakatek Liisa Kotisalo LAU 48,33 3,37 2,33 0 2,33  
4 40 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA 38,60 4,22 -7,40 5 5  
5 34 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT 38,95 4,18 -7,05 5 5  
6 39 cocspa Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK 40,87 3,99 -5,13 5 5  
7 35 parson Ronaldo Icaro Da Roseira Brava Kirsi Kyröläinen LAU 42,93 3,80 -3,07 5 5  
8 44 beagle Robbe Holmaharjun Daltons William Laura Juurinen KOTKA 45,38 3,59 -0,62 5 5  
  38 kromfo Jyrä Bingis Bamse Teemu Kollanen JAU         HYL  
  41 shelam Maire Pihlajapirtin Night Blue Sky Terhi Helaja KOTKA         HYL  
  45 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  47 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  48 shelam Jedi Littleshet's Mysterious Dark Moon Pinja Kurittu KSSK         HYL  
  52 cocspa Masi Frosty Morning's Orlando Sanna Lasonen WUOKS         HYL  
  54 shelam Jesper Nappulavaaran Kimpale Kultaa Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  58 walter Inka Upos Hleio Katja Ojala KOTKA         HYL  
  60 shelam Remi Pihlajapirtin Thurkell Leena Hasu KOTKA         HYL  
  61 pumi Kerttu Quento's Avoimesti Esillä Margareetta Lennroth-Hulkkonen TODO         HYL  
  62 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Laura Paasikunnas HU-PU         HYL  
  63 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  64 mudi Seci Szofogadas Eji Salla Vornanen KSSK         HYL  
  66 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Ojapalo KSSK         HYL  
  67 shelam Quru Funnytail Kir Royal Laura Mättö JAT         HYL  
  74 shelam Nuka Cadinan Alistair Elina Kourula LAU         HYL  
  56 kromfo Väinö Alobelin Bagheera Allan Mattsson KSSK         HYL  
  71 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  72 shelam Inkki Amorosan Onerva Terhi Helaja KOTKA         HYL  
  37 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  42 parson Tyyne Tupla-Täplän Tähkäpää Teija Hinkkanen WUOKS         HYL  
  69 novnou Salli Middle Island's Balzhy Balefire Heidi Sainio LAU         HYL  
  55 shelam Bandit Sunborne Beauty Brain 'n Bandit Noora Virtanen KOTKA         HYL  
  53 mudi Feke Kilvan Fekete Bárány Emma Lonka TODO         HYL  
  68 kesvil Väntty Silver Paint's Lancelot Du Lac Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  59 shelam Minttu Kutrin Minttu Terhi Vuojolainen WUOKS         HYL  
  49 parson Milo Mahottoman Ripeä Ransu Paula Happo LAU         HYL  
  51 amecoc Ossi Fabelsfee Lets Talk About Me Lotta Tuuva LAU         HYL  
  43 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  73 shelam Omppu Amorosan Olivia Marika Blom LAU         HYL  
  57 pyrpap Sysi Entre Nous Pied-de-Lion Emma Bäver LAU         HYL  
  70 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU         HYL  
  36 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  

AGILITYRATA E, maksi 3, kello 14:15, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 47, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 belpam Hotti Frosty Forest Hot Shot Jenna Hartikainen TODO 36,94 4,41 -9,06 0 -9,06  
2 115 borcol Fox Johan On Turbo Annika Nisonen TODO 38,77 4,20 -7,23 0 -7,23 SERT-A
3 97 novnou Hilma Middle Island's Cheery Creature Heidi Sainio LAU 39,63 4,11 -6,37 0 -6,37  
4 108 pirset Fiia Karhutarhan Joan Jett Jasmin Rasilainen KSSK 40,52 4,02 -5,48 0 -5,48  
5 92 lksaks Vito Mercedes Niina Forsblom KSSK 42,06 3,88 -3,94 0 -3,94  
6 103 borcol Venla No Doubt A Knight's Tale Tarja Rousku KOTKA 43,62 3,74 -2,38 0 -2,38  
7 85 borcol Rin Funway Cuz I Can Henri Havo LAU 38,58 4,22 -7,42 5 5  
8 95 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 38,67 4,22 -7,33 5 5  
9 104 borcol Nilkki Evilshepherd Pertti Himanen LAU 40,02 4,07 -5,98 5 5  
10 98 auspai Hali Patchcoat Udane Hanna Turunen WUOKS 41,20 3,96 -4,80 5 5  
11 87 pitcol Aune Pihlajapirtin Queen Of Meadow Terhi Helaja KOTKA 43,23 3,77 -2,77 5 5  
12 86 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO 43,44 3,75 -2,56 5 5  
13 114 lappor Tesla Pilvipolun Kolinjero Maija Aapalahti A-KOT 44,65 3,65 -1,35 5 5  
14 89 pitcol Taavi Ruffenuff Ten Points Riitta Virtanen KSSK 51,16 3,19 5,16 0 5,16  
15 109 borcol Tyyne Darcey Of Clover Meadow Juuli Ahonen TODO 37,40 4,36 -8,60 10 10  
16 116 borcol Torsti Linnaniityn Asterix Kaisa Koistinen LAU 39,74 4,10 -6,26 10 10  
17 118 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK 40,87 3,99 -5,13 10 10  
18 84 kksaks Jörö Metsänhoitajan Aldur Teija Hinkkanen WUOKS 52,26 3,12 6,26 5 11,26  
19 107 borcol Tex Cabaroo Thunder-Eye Tex Kati Kylliäinen LAU 39,17 4,16 -6,83 15 15  
20 93 belpam Valo Giramin Declan Sirpa Hynninen LAU 48,14 3,39 2,14 20 22,14  
  82 porves FREESIA Tajmadoran Freesia Minna Filander KOTKA         HYL  
  90 belpam Tarmo Pinkojan Rodriguez Miisa Rapi LAU         HYL  
  91 auskel Vili Didaktic's Echo Tapio Jäppinen IMAKK         HYL  
  96 belpam Tavi Kutinan Wiskoosi Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  102 belpat Ziva Cousin's Vickylee Tommi Mikkonen KOTKA         HYL  
  105 lyhcol Pipsa Windswept Height's Got To Love U Säde Viljanen KOTKA         HYL  
  106 belpam Kärppä Mecberger Marilyn Merita Halkola KOTKA         HYL  
  110 auskel Tuuri Deepeyes Possibly Maybe V Marika Blom LAU         HYL  
  111 belpag Fritz Mustantuulen Woodoo Tuula Hietanen KSSK         HYL  
  113 borcol Maili Merrymaking Spring Fairy Suvi-Tuuli Skyttä WUOKS         HYL  
  120 belpag Mila Cousin's Upsgeikka Vivica Purhonen KOTKA         HYL  
  119 porves Friida Tajmadoran Frida Jaana Siltanen KOTKA         HYL  
  75 lyhcol Ventus Tender Wind's Adventure Seeker Kikka Heikkinen LAU         HYL  
  122 auskel Pimu Musnat Coriander Ritva Seilo LAU         HYL  
  80 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  88 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT         HYL  
  112 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  79 auspai Lara Bywater Obsidian Margareetta Lennroth-Hulkkonen TODO         HYL  
  78 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja Hietala KOTKA         HYL  
  100 belpam Fläp Frosty Forest Sideswipe Suvi Koivunen KOTKA         HYL  
  101 espves Topi Vivaracho B-Spot Sirpa Kärkkäinen P-HAU         HYL  
  76 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA         HYL  
  77 borcol Tamico Pythagoraan Miracle By Mico Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  83 belpam Vertti Tämä On Eevertti Mari Alajääski KOTKA         HYL  
  117 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  121 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU         HYL  
  81 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen LAU         HYL  
  94 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK         POIS