Epäviralliset agilitykilpailut 5.3.2017, paikka Kirsu-halli, järjestäjä Lohjan Kirsut ry

[Medi] [Mini] [Medi] [Maksi] [Mini] [Medi] [Maksi]

Supermöllit, medi, tuomari Tomi Metsä, koirakoita 20
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 20 borcol Senna 2 / 30 cm Krista Savolainen KKK 10,97 10,97 0 10,97  
2 15 borcol Ruusa 2/ 30 cm Karoliina Tuomola HSKH 11,09 11,09 0 11,09  
3 11 auspai Pyry 2/ 30 cm Miranda Oksanen KIRSUT 12,53 12,53 0 12,53  
4 1 auspai Pihla 1/20 cm Riikka Aalto JANKK 13,85 13,85 0 13,85  
5 18 belpat Emmi 2/ 30 cm Henna Sarjamo KIRSUT 14,60 14,60 0 14,60  
6 6 espves Brutus 2/20 cm Sami Luostarinen   14,97 14,97 0 14,97  
7 16 lappor Hemu 2/ 30 cm Annika Koponen HSKH 15,62 15,62 0 15,62  
8 10 lappor Rane 2/ 30 cm Sari Saari KARKK 15,79 15,79 0 15,79  
9 2 silkte Jackson 2/ 20 cm Terhi Korhonen HAU 17,12 17,12 0 17,12  
10 3 kääsna Urho 2/ 20 cm Anu Turu SKSK 17,43 17,43 0 17,43  
11 19 lappor Tikku 1 / 30 cm Sari Saari KARKK 18,47 18,47 0 18,47  
12 17 walspa Edi 2/ 30 cm Anne Tervonen KOIVU 19,09 19,09 0 19,09  
13 7 borter Olli 2/ 20 cm Saara Isotalo KIRSUT 19,97 19,97 0 19,97  
14 12 bichav Oliver 2/ 20 cm Kaarina Strandberg KIRSUT 20,22 20,22 0 20,22  
15 8 x-rotu Rico 2/ 20 cm Lea Monto-Nuutinen KIRSUT 26,69 26,69 5 31,69  
16 5 kesvil Nuttu 1/20 cm Marikki Mettinen   25,88 25,88 10 35,88  
  9 borcol Porshe 1/ 30 cm Iida Vakkuri HAU 14,03 14,03 0 14,03 ULKOP
  4 parson Remu 2/ 20 cm Teija Seppä KIRSUT 16,22 16,22 hyl    
  13 auspai Kuje 2/ 30 cm Elina Vartiainen NU-PU 19,15 19,15 hyl    
  14 shelam Kaapo 2/ 30 cm Venla Nikander KIRSUT 23,60 23,60 hyl    

Möllit, mini, tuomari Tomi Metsä, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 2,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 3 shelam Notte 2 Saija Mustonen LAW 28,37 -21,63 0 -21,63  
2 4 kääsna Ryyni 2 Anne Huotari LÄGI 30,69 -19,31 0 -19,31  
3 1 shelam Shokki 2 Mari Sydänmaanlakka NAS 29,38 -20,62 5 5  
4 27 käävil Nina 2 Saara Ukkonen KIRSUT 42,03 -7,97 5 5  
  2 x-rotu Rico 1 Lea Monto-Nuutinen KIRSUT 52,88 2,88     ULKOP
  5 kiihar Puppis 2 Sofia Holmberg KIRSUT 60,00 10,00 hyl    

Möllit, medi, tuomari Tomi Metsä, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 2,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 13 walspa Wiia 2 Anne Tervonen KOIVU 27,87 -22,13 0 -22,13  
2 11 shelam Rasmus 2 Tuija Kaipiainen LÄGI 29,97 -20,03 0 -20,03  
3 12 kesvil Noppa 2 Marikki Mettinen   31,87 -18,13 0 -18,13  
4 9 lagrom Sessa 2 Monika Smeds TAMMI 32,54 -17,46 0 -17,46  
5 6 shelam Halla 1 Jenna Aalto JANKK 32,97 -17,03 0 -17,03  
  8 pitcol Senta 2 Satu Suvioja LÄGI 31,81 -18,19 0 -18,19 ULKOP
  10 espves Brutus 2 Sanni Kaakkolahti HSKH 43,06 -6,94 hyl    
  7 shelam Eppu 2 Venla Nikander KIRSUT 49,40 -0,60 hyl    

Möllit, maksi, tuomari Tomi Metsä, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 2,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 20 borcol Panda 2 Håkan Johansson KIRSUT 29,78 -20,22 0 -20,22  
2 26 walspa Eldis 2 Anne Huotari LÄGI 41,63 -8,37 5 5  
3 16 valpai Justus 2 Jenni Kallio VEIKK 41,97 -8,03 5 5  
4 14 borcol Porsche 2 Iida Vakkuri HAU 28,60 -21,40 10 10  
5 25 lagrom Seri 2 Monika Smeds TAMMI 33,41 -16,59 10 10  
  18 lappor Lilja 2 Sari Saari KARKK 33,31 -16,69 0 -16,69 ULKOP
  24 belpat Wia 1 Annika Lundell KIRSUT 34,06 -15,94 hyl   ULKOP
  19 walspa Adam 2 Jaana Friman   37,25 -12,75 hyl    
  17 pitcol Sita 2 Satu Suvioja LÄGI 60,38 10,38 hyl    
  23 lyhcol Buffy 2 Olga Kylmälä   70,75 20,75 hyl    
  22 valpai Riki 1 Karoliina Niemelä HSKH         ULKOP

Kilpailevat, mini, tuomari Tomi Metsä, koirakoita 4, ia 1 lk 49 s 2 lk 46 s 3 lk 43 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 2 boster Rocky 2 Heidi Vallinneva KIRSUT 31,00 -18,00 0 -18,00 1 lk
2 5 karmäy Magda 2 Tua Axelsson KIRSUT 35,65 -13,35 0 -13,35 1 lk
  1 kääpin Reto 2 Tessa Kortelainen SKPIN 34,53 -8,47 hyl   3 lk
  3 shelam Notte 2 Saija Mustonen LAW 60,00 11,00 hyl   1 lk

Kilpailevat, medi, tuomari Tomi Metsä, koirakoita 7, ia 1 lk 49 s 2 lk 46 s 3 lk 43 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Romeo 2 Tuulia Kaipainen   35,03 -13,97 0 -13,97 1 lk
2 11 kesvil Nasta 2 Marikki Mettinen   44,25 -4,75 0 -4,75 1 lk
3 8 manter Dymi 2 Tiina Rantio JANKK 38,81 -4,19 0 -4,19 3 lk
4 10 tarupi Melvin 2 Caisa Nummelin LÄGI 25,88 -17,12 5 5 3 lk
5 7 tarupi Miinus 2 Caisa Nummelin LÄGI 27,07 -15,93 5 5 3 lk
6 4 shelam Halla 1 Riikka Aalto JANKK 34,40 -14,60 5 5 1 lk
  12 pumi Faina 2 Susanne Backamn-Mendelin TAMMI 52,22 3,22     1 lk
  6 kesvil Ludde 2 Sara Terje HSKH       POIS 3 lk

Kilpailevat, maksi, tuomari Tomi Metsä, koirakoita 10, ia 1 lk 49 s 2 lk 46 s 3 lk 43 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 21 belpat Wia 2 Annika Lundell KIRSUT 33,75 -12,25 0 -12,25 2 lk
2 23 borcol Aku 2 Marika Juden HAU 39,65 -9,35 15 15 1 lk
3 14 borcol Kiri 2 Seppo Aalto TAMMI 51,38 2,38 15 17,38 1 lk
4 18 pmunst Lissu 2 Susanna Levänen ERTTI 60,47 11,47 10 21,47 1 lk
  22 x-rotu Judy 2 Tua Axelsson KIRSUT 38,53 -10,47 hyl   1 lk
  16 borcol Panda 2 Håkan Johannson KIRSUT 46,34 -2,66 hyl   1 lk
  17 belpat Voitto 2 Meiju Aihio HI-HA 40,43 -2,57 hyl   3 lk
  13 belpat Voitto 1 Annika Lundell KIRSUT 44,66 1,66 hyl   3 lk
  15 x-rotu Kerttu 1 Riikka Aalto JANKK 45,75 2,75 hyl   3 lk
  19 parcol Koda 2 Hanna Jämpti HAU 58,25 9,25 hyl   1 lk