Kilpailu 26.9.2015, paikka Kirkkonummi, järjestäjä Lohjan Kirsut ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 34,63 4,79 -18,37 5 5  
2 2 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA 47,84 3,47 -5,16 5 5  
3 6 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä AST 54,72 3,03 1,72 5 6,72  
4 5 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH 50,91 3,26 -2,09 15 15  
5 9 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 84,79 1,96 31,79 0 31,79  
  1 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  3 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  7 schipp Helmi Mökötuvan Helmi Soile Kalliomäki NODO         POIS  
  10 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK 34,66 4,79 -18,34 0 -18,34 LUVA
2 12 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 40,87 4,06 -12,13 0 -12,13 LUVA
3 14 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 53,97 3,08 0,97 0 0,97  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:25, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 32,65 5,08 -20,35 0 -20,35 LUVA
2 20 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY 35,41 4,69 -17,59 0 -17,59 LUVA
3 19 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK 45,64 3,64 -7,36 15 15  
  15 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK         POIS  
  17 labnou Rambo Adventurer's No Man's An Island Eveliina Rinne 11012114         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH 40,30 3,97 -10,70 10 10  
2 1 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 63,26 2,53 12,26 0 12,26  
3 9 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 79,64 2,01 28,64 10 38,64  
  2 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  3 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  4 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT         HYL  
  6 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  8 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT         HYL  
  7 schipp Helmi Mökötuvan Helmi Soile Kalliomäki NODO         POIS  
  10 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 37,63 4,25 -13,37 5 5  
2 12 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 38,83 4,12 -12,17 5 5  
3 14 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 58,39 2,74 7,39 5 12,39  
  13 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:15, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 32,43 4,93 -18,57 5 5  
2 20 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY 33,07 4,84 -17,93 5 5  
  16 porves Pottu Tassuttelijan Greta Garbo Harri Kauhanen KAT         HYL  
  19 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK         HYL  
  15 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK         POIS  
  17 labnou Rambo Adventurer's No Man's An Island Eveliina Rinne 11012114         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 11:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH 30,53 4,85 -15,47 0 -15,47 LUVA
2 2 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA 36,15 4,09 -9,85 0 -9,85 LUVA
3 6 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä AST 38,56 3,84 -7,44 0 -7,44 LUVA
4 1 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 56,66 2,61 10,66 0 10,66  
5 9 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 78,19 1,89 32,19 10 42,19  
  3 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  4 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT         HYL  
  10 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 44,39 3,33 -1,61 0 -1,61 SERT
  11 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  13 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 32,24 4,59 -13,76 5 5  
  15 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK         HYL  
  16 porves Pottu Tassuttelijan Greta Garbo Harri Kauhanen KAT         HYL  
  19 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 kääpin Luna Grande Gremin's Felicienne Paula Syrjä KKK 38,96 3,98 -7,04 0 -7,04 SERT
2 23 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 42,03 3,69 -3,97 0 -3,97  
3 37 jackru Veeti Jack Lee Columbo Sini Grönberg KAT 41,64 3,72 -4,36 10 10  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 koohon Juju Huvi-Tuulen Juultje Duck Jarmo Ollila AGRY 34,52 4,49 -11,48 0 -11,48 LUVA
  26 skette Czeska Illusia Tuskulum Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  27 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  28 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 45,80 3,38 -0,20 0 -0,20 LUVA
2 35 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 35,52 4,36 -10,48 10 10  
3 18 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT 36,27 4,27 -9,73 10 10  
  31 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  33 auskel Koodi Cefeus Wild Koodi Ii Teemu Jaakola BAT         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 13:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 51,29 3,22 1,29 0 1,29  
2 24 käävil Sissi Kartanon Kruunu Crystal Perla Saana Kiviranta HAU 41,82 3,94 -8,18 5 5  
3 37 jackru Veeti Jack Lee Columbo Sini Grönberg KAT 45,73 3,61 -4,27 10 10  

B agilityrata, medi 2, kello 13:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 45,31 3,64 -4,69 0 -4,69 SERT
2 25 koohon Juju Huvi-Tuulen Juultje Duck Jarmo Ollila AGRY 46,54 3,55 -3,46 0 -3,46  
  26 skette Czeska Illusia Tuskulum Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  27 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  28 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 35,69 4,62 -14,31 0 -14,31 LUVA
2 33 auskel Koodi Cefeus Wild Koodi Ii Teemu Jaakola BAT 38,03 4,34 -11,97 5 5  
3 18 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT 46,74 3,53 -3,26 10 10  
4 34 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI 43,39 3,80 -6,61 15 15  
  31 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  32 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  36 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 14:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 käävil Sissi Kartanon Kruunu Crystal Perla Saana Kiviranta HAU 45,01 4,18 -9,99 0 -9,99 SERT
2 23 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 80,65 2,33 25,65 5 30,65  

A agilityrata, medi 2, kello 14:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 43,83 4,29 -11,17 0 -11,17 LUVA
2 28 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD 56,43 3,33 1,43 0 1,43  

A agilityrata, maksi 2, kello 14:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell KIRSUT 47,34 3,97 -7,66 10 10  
2 34 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI 47,20 3,98 -7,80 15 15  
3 32 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 68,28 2,75 13,28 10 23,28  
  18 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT         HYL  
  31 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  33 auskel Koodi Cefeus Wild Koodi Ii Teemu Jaakola BAT         HYL  
  35 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  36 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL