Kilpailu 5.3.2016, paikka Kirkkonummi, järjestäjä Lohjan Kirsut ry

[A Maksi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [B Maksi 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 37, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 38,84 4,79 -12,16 0 -12,16  
2 10 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 39,31 4,73 -11,69 0 -11,69  
3 44 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 41,55 4,48 -9,45 0 -9,45 SERT-A
4 43 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK 42,49 4,38 -8,51 0 -8,51  
5 18 isovil Nera Nerian Fifinella Tommy Streng HAU 43,59 4,27 -7,41 0 -7,41  
6 12 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA 50,68 3,67 -0,32 0 -0,32  
7 23 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 37,91 4,91 -13,09 5 5  
8 22 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 42,75 4,35 -8,25 5 5  
9 21 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 42,98 4,33 -8,02 5 5  
10 41 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 44,26 4,20 -6,74 5 5  
11 17 espves Remu Concurrido Duendecillo Annina Kukkohovi I-HAH 46,09 4,04 -4,91 5 5  
12 29 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 38,41 4,84 -12,59 10 10  
13 37 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 47,77 3,89 -3,23 10 10  
14 20 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 42,81 4,34 -8,19 20 20  
  1 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  3 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  4 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL  
  5 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  7 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  8 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         HYL  
  9 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         HYL  
  11 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  16 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  19 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  26 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  27 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  28 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  30 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  31 borcol Max Maple Yard Firebird Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  32 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  33 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  34 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  38 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  39 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  40 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  42 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  45 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  2 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU         POIS  
  6 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         POIS  
  25 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:05, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 27, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY 41,25 4,41 -10,75 0 -10,75  
2 85 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 41,26 4,41 -10,74 0 -10,74  
3 87 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 42,28 4,30 -9,72 0 -9,72  
4 96 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 43,25 4,21 -8,75 0 -8,75  
5 92 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH 50,17 3,63 -1,83 0 -1,83  
6 95 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 44,26 4,11 -7,74 5 5  
7 91 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH 45,43 4,01 -6,57 5 5  
8 82 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 42,71 4,26 -9,29 10 10  
9 69 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 47,54 3,83 -4,46 10 10  
  70 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  71 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  72 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  73 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  74 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  75 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  76 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  79 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  81 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU         HYL  
  83 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  86 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  88 schape Jippo Hästängens Aldrig Ger Jag Upp Tuija Laurila VAU         HYL  
  89 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  90 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  93 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  94 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  
  97 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  98 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  77 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         POIS  
  84 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 16:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 20, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 42,75 4,26 -9,25 0 -9,25  
2 59 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 46,53 3,91 -5,47 0 -5,47  
3 46 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 47,15 3,86 -4,85 0 -4,85  
4 61 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK 47,88 3,80 -4,12 0 -4,12  
5 66 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH 54,48 3,34 2,48 0 2,48  
6 55 borter Chili Foxilux Pikku-Pippuri Pirjo Korhonen HU-PU 40,29 4,52 -11,71 5 5  
7 68 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 43,72 4,16 -8,28 5 5  
8 49 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 47,04 3,87 -4,96 5 5  
9 52 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen PORSK 51,83 3,51 -0,17 5 5  
10 60 borter Nipsu Badamtam\'s No Mercy Tommi Olsson BAT 41,85 4,35 -10,15 10 10  
11 62 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 47,54 3,83 -4,46 10 10  
12 57 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 51,09 3,56 -0,91 10 10  
13 48 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 56,16 3,24 4,16 10 14,16  
  47 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  50 schipp Taru Riemukas Ainarakas Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  51 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  53 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  54 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  63 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA         HYL  
  65 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY         HYL  
  58 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 40, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 35,18 4,89 -11,82 0 -11,82  
2 10 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 36,07 4,77 -10,93 0 -10,93  
3 1 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 36,32 4,74 -10,68 0 -10,68  
4 29 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 37,37 4,60 -9,63 0 -9,63  
5 30 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 37,63 4,57 -9,37 0 -9,37  
6 11 espves Noki Concurrido Zarpazo Anniina Kukkohovi I-HAH 38,17 4,51 -8,83 0 -8,83  
7 35 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 39,29 4,38 -7,71 0 -7,71  
8 18 isovil Nera Nerian Fifinella Tommy Streng HAU 40,69 4,23 -6,31 0 -6,31  
9 43 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK 40,87 4,21 -6,13 0 -6,13  
10 42 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 46,58 3,69 -0,42 0 -0,42  
11 27 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 37,05 4,64 -9,95 5 5  
12 31 borcol Max Maple Yard Firebird Pauliina Kuronen HI-HA 38,45 4,47 -8,55 5 5  
13 41 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 41,42 4,15 -5,58 5 5  
14 4 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH 49,36 3,48 2,36 5 7,36  
15 34 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 37,11 4,64 -9,89 20 20  
  3 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  5 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  7 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  8 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         HYL  
  9 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         HYL  
  12 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  13 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         HYL  
  15 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  16 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  17 espves Remu Concurrido Duendecillo Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  
  19 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  20 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  21 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  22 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  24 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK         HYL  
  26 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  28 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  32 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  33 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  37 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         HYL  
  38 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  39 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  40 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  44 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  45 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  6 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         POIS  
  14 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         POIS  
  25 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH         POIS  
  36 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 14:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 28, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 35,65 4,63 -11,35 0 -11,35  
2 80 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY 37,63 4,39 -9,37 0 -9,37  
3 95 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 37,85 4,36 -9,15 0 -9,15  
4 94 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 39,63 4,16 -7,37 0 -7,37  
5 78 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 42,33 3,90 -4,67 0 -4,67  
6 93 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 45,19 3,65 -1,81 0 -1,81  
7 85 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 38,31 4,31 -8,69 5 5  
8 98 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 38,45 4,29 -8,55 5 5  
9 89 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 39,00 4,23 -8,00 5 5  
10 86 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 42,81 3,85 -4,19 5 5  
11 74 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 46,47 3,55 -0,53 10 10  
  70 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  71 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  72 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  73 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  75 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  76 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  79 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  81 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU         HYL  
  82 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  83 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  87 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  88 schape Jippo Hästängens Aldrig Ger Jag Upp Tuija Laurila VAU         HYL  
  90 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  91 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH         HYL  
  92 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  96 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  97 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  77 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         POIS  
  84 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 15:10, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 37,11 4,45 -9,89 0 -9,89 SERT-A
2 54 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU 39,91 4,13 -7,09 0 -7,09  
3 48 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 42,52 3,88 -4,48 0 -4,48  
4 46 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 43,44 3,80 -3,56 0 -3,56  
5 56 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 45,96 3,59 -1,04 0 -1,04  
6 49 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 43,25 3,82 -3,75 5 5  
7 59 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 48,31 3,41 1,31 10 11,31  
  47 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  50 schipp Taru Riemukas Ainarakas Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  51 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  52 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen PORSK         HYL  
  53 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  55 borter Chili Foxilux Pikku-Pippuri Pirjo Korhonen HU-PU         HYL  
  57 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  60 borter Nipsu Badamtam\'s No Mercy Tommi Olsson BAT         HYL  
  61 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK         HYL  
  62 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  63 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA         HYL  
  64 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  65 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY         HYL  
  66 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH         HYL  
  67 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  58 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 11:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 40, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 32,49 4,65 -7,51 0 -7,51  
2 31 borcol Max Maple Yard Firebird Pauliina Kuronen HI-HA 32,57 4,64 -7,43 0 -7,43  
3 29 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 33,33 4,53 -6,67 0 -6,67 SERT-H
4 28 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 34,07 4,43 -5,93 0 -5,93  
5 24 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 35,70 4,23 -4,30 0 -4,30  
6 18 isovil Nera Nerian Fifinella Tommy Streng HAU 36,67 4,12 -3,33 0 -3,33  
7 16 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 30,64 4,93 -9,36 5 5  
8 21 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 32,16 4,70 -7,84 5 5  
9 23 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 34,05 4,43 -5,95 5 5  
10 40 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 35,06 4,31 -4,94 5 5  
11 13 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH 37,40 4,04 -2,60 10 10  
12 8 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH 44,46 3,40 4,46 10 14,46  
13 33 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 32,66 4,62 -7,34 15 15  
14 34 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 35,41 4,26 -4,59 15 15  
  3 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  4 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL  
  5 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  7 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  9 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         HYL  
  10 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  11 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  12 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  15 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  17 espves Remu Concurrido Duendecillo Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  
  19 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  20 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  22 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  26 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  27 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  30 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  32 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  35 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  37 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         HYL  
  38 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  39 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  41 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  42 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  43 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  44 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  45 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  2 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU         POIS  
  14 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         POIS  
  25 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 26, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 33,85 4,37 -4,15 0 -4,15  
2 95 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 33,88 4,37 -4,12 0 -4,12  
3 78 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 39,47 3,75 1,47 0 1,47  
4 75 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH 38,23 3,87 0,23 5 5,23  
  70 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  71 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  72 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  73 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  74 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  76 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  79 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  80 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY         HYL  
  81 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU         HYL  
  83 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  85 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  86 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  87 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  88 schape Jippo Hästängens Aldrig Ger Jag Upp Tuija Laurila VAU         HYL  
  89 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  90 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  91 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH         HYL  
  92 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  93 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  96 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  97 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  98 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  77 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         POIS  
  84 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 16, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 34,74 4,26 -3,26 0 -3,26  
2 67 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 36,60 4,04 -1,40 0 -1,40  
3 48 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 38,40 3,85 0,40 0 0,40  
4 66 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH 44,77 3,31 6,77 0 6,77  
5 50 schipp Taru Riemukas Ainarakas Tanja Sundqvist VAU 41,65 3,55 3,65 5 8,65  
6 56 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 42,25 3,50 4,25 5 9,25  
  46 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  51 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  53 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  54 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  55 borter Chili Foxilux Pikku-Pippuri Pirjo Korhonen HU-PU         HYL  
  59 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  60 borter Nipsu Badamtam\'s No Mercy Tommi Olsson BAT         HYL  
  63 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA         HYL  
  64 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  65 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY         HYL  
  58 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA         POIS