Kilpailu 23.4.2016, paikka Kirkkonummi, järjestäjä Lohjan Kirsut ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 54, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 38,30 4,15 -6,70 0 -6,70 SERT-A
2 7 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Karoliina Nyyssönen KAT 39,77 4,00 -5,23 0 -5,23  
3 61 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 42,07 3,78 -2,93 0 -2,93  
4 36 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 31,89 4,99 -13,11 5 5  
5 64 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 33,39 4,76 -11,61 5 5  
6 12 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 34,82 4,57 -10,18 5 5  
7 63 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK 35,41 4,49 -9,59 5 5  
8 35 borcol Leo Ludens Hannamaria Kuusio KKK 37,59 4,23 -7,41 5 5  
9 60 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU 33,24 4,78 -11,76 10 10  
10 29 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 37,97 4,19 -7,03 10 10  
11 50 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 39,19 4,06 -5,81 10 10  
12 4 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU 38,16 4,17 -6,84 15 15  
13 45 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 46,97 3,38 1,97 15 16,97  
14 62 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD 52,57 3,03 7,57 10 17,57  
15 40 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 53,28 2,98 8,28 15 23,28  
  2 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  3 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  5 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Harri Kauhanen KAT         HYL  
  6 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  8 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  9 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  10 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  11 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen BAT         HYL  
  13 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU         HYL  
  14 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  15 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  16 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  21 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  22 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  23 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  25 borcol Breeze Away To Me Breeze Marko Kivihalme HAU         HYL  
  26 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula BAT         HYL  
  27 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  28 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  30 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  31 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  32 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  33 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD         HYL  
  34 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  38 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  39 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL  
  41 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  43 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  44 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  46 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  47 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU         HYL  
  48 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  49 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  51 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU         HYL  
  52 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  53 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  54 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  57 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  58 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  37 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 62, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 32,98 4,70 -12,02 0 -12,02  
2 49 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 33,23 4,66 -11,77 0 -11,77  
3 2 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 33,65 4,61 -11,35 0 -11,35  
4 12 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 33,77 4,59 -11,23 0 -11,23  
5 17 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 33,86 4,58 -11,14 0 -11,14  
6 43 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 35,09 4,42 -9,91 0 -9,91  
7 61 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 40,67 3,81 -4,33 0 -4,33  
8 47 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU 41,80 3,71 -3,20 0 -3,20  
9 24 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 34,05 4,55 -10,95 5 5  
10 14 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 35,36 4,38 -9,64 5 5  
11 27 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 37,24 4,16 -7,76 5 5  
12 55 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 40,54 3,82 -4,46 5 5  
13 64 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 35,34 4,39 -9,66 10 10  
14 63 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK 38,26 4,05 -6,74 10 10  
15 40 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 46,01 3,37 1,01 10 11,01  
  1 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  3 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  4 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  5 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Harri Kauhanen KAT         HYL  
  6 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  7 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  8 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  9 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  10 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  11 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen BAT         HYL  
  13 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU         HYL  
  15 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  16 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  18 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  19 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         HYL  
  20 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  21 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  22 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  23 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  25 borcol Breeze Away To Me Breeze Marko Kivihalme HAU         HYL  
  26 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula BAT         HYL  
  28 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  29 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  30 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  32 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  33 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD         HYL  
  34 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  35 borcol Leo Ludens Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  36 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  38 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  39 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL  
  41 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  42 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  44 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  45 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  46 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  48 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  50 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  51 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU         HYL  
  52 borcol Taco Sanmar Tex Willer Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  53 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  54 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  56 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  57 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  58 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  60 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  62 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         HYL  
  37 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 12:05, tuomari Henri Luomala, koirakoita 54, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 28,90 4,88 -11,10 0 -11,10  
2 50 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 29,19 4,83 -10,81 0 -10,81 SERT-H
2 57 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 29,19 4,83 -10,81 0 -10,81  
4 12 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 29,77 4,74 -10,23 0 -10,23  
5 49 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 30,11 4,68 -9,89 0 -9,89  
6 63 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK 30,23 4,66 -9,77 0 -9,77  
7 52 borcol Taco Sanmar Tex Willer Marjo Viljamaa KKK 30,58 4,61 -9,42 0 -9,42  
8 56 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU 31,21 4,52 -8,79 0 -8,79  
9 42 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 30,30 4,65 -9,70 5 5  
10 31 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 33,39 4,22 -6,61 5 5  
11 24 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 33,46 4,21 -6,54 5 5  
12 59 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 34,47 4,09 -5,53 5 5  
13 34 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 33,34 4,23 -6,66 10 10  
14 43 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 36,96 3,82 -3,04 10 10  
15 41 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT 39,21 3,60 -0,79 10 10  
16 8 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 40,30 3,50 0,30 10 10,30  
  1 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  2 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  3 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  9 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  10 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  11 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen BAT         HYL  
  13 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU         HYL  
  14 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  15 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  16 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  17 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  18 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  19 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         HYL  
  20 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  21 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  22 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  23 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  25 borcol Breeze Away To Me Breeze Marko Kivihalme HAU         HYL  
  26 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula BAT         HYL  
  28 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  29 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  30 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  32 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  33 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD         HYL  
  35 borcol Leo Ludens Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  36 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  38 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  39 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL  
  40 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU         HYL  
  45 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  46 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  47 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU         HYL  
  48 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  51 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU         HYL  
  53 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  54 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  55 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  60 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  37 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         POIS  
  58 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 39, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 26,52 5,32 -13,48 0 -13,48  
2 94 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 27,21 5,18 -12,79 0 -12,79  
3 98 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK 27,59 5,11 -12,41 0 -12,41  
4 85 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 28,44 4,96 -11,56 0 -11,56  
5 90 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD 35,22 4,00 -4,78 0 -4,78  
6 77 kääsna Paavo Xtravaschnauza Cypher Karoliina Mäkelä I-HAH 41,94 3,36 1,94 0 1,94  
7 84 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 27,80 5,07 -12,20 5 5  
8 68 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 31,35 4,50 -8,65 5 5  
  65 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Aho TUUKK         HYL  
  67 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  69 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Frida Nordlund HANKO         HYL  
  70 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  71 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  72 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  74 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  75 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  76 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  78 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  79 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  80 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  83 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  86 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  87 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  88 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  89 parson Peksu Ring Tail Elton Elina Heinonen HAU         HYL  
  91 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK         HYL  
  92 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  93 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  95 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  96 kromfo Noita Atsalean Aura Sami Suvanto HAU         HYL  
  97 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  99 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  100 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  102 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  103 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  104 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  106 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  140 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  141 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  73 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK         POIS  
  82 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 14:55, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 42, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 33,14 5,13 -13,86 0 -13,86  
2 98 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK 33,52 5,07 -13,48 0 -13,48  
3 94 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 33,57 5,06 -13,43 0 -13,43  
4 141 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 33,87 5,02 -13,13 0 -13,13 SERT-A
5 72 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 34,92 4,87 -12,08 0 -12,08  
6 86 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 35,03 4,85 -11,97 0 -11,97  
7 85 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 35,32 4,81 -11,68 0 -11,68  
8 84 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 35,54 4,78 -11,46 0 -11,46  
9 71 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 35,61 4,77 -11,39 0 -11,39  
10 93 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 36,92 4,61 -10,08 0 -10,08  
11 92 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 37,55 4,53 -9,45 0 -9,45  
12 96 kromfo Noita Atsalean Aura Sami Suvanto HAU 39,06 4,35 -7,94 0 -7,94  
13 101 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 40,66 4,18 -6,34 0 -6,34  
14 79 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH 46,72 3,64 -0,28 0 -0,28  
15 140 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 32,52 5,23 -14,48 5 5  
16 75 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU 33,81 5,03 -13,19 5 5  
17 106 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 38,52 4,41 -8,48 5 5  
18 91 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 38,73 4,39 -8,27 5 5  
19 76 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 39,08 4,35 -7,92 5 5  
20 77 kääsna Paavo Xtravaschnauza Cypher Karoliina Mäkelä I-HAH 53,26 3,19 6,26 5 11,26  
21 90 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD 50,77 3,35 3,77 15 18,77  
  65 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Aho TUUKK         HYL  
  67 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  68 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  69 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Frida Nordlund HANKO         HYL  
  70 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  74 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  78 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  80 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  81 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  83 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  87 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  88 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  89 parson Peksu Ring Tail Elton Elina Heinonen HAU         HYL  
  95 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  97 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  99 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  100 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  102 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  103 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  104 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  105 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT         HYL  
  73 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK         POIS  
  82 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 39, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 36,51 5,20 -16,49 0 -16,49  
2 98 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK 38,11 4,99 -14,89 0 -14,89  
3 85 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 38,70 4,91 -14,30 0 -14,30  
4 94 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 39,23 4,84 -13,77 0 -13,77  
5 102 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 39,36 4,83 -13,64 0 -13,64  
6 68 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 39,37 4,83 -13,63 0 -13,63  
7 86 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 39,64 4,79 -13,36 0 -13,36  
8 93 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 40,38 4,70 -12,62 0 -12,62  
9 71 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 40,80 4,66 -12,20 0 -12,20  
10 141 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 41,05 4,63 -11,95 0 -11,95  
11 92 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 41,20 4,61 -11,80 0 -11,80  
12 80 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 42,69 4,45 -10,31 0 -10,31  
13 106 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 44,21 4,30 -8,79 0 -8,79  
14 89 parson Peksu Ring Tail Elton Elina Heinonen HAU 46,91 4,05 -6,09 0 -6,09  
15 101 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 47,34 4,01 -5,66 0 -5,66  
16 81 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 47,91 3,97 -5,09 0 -5,09  
17 99 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI 35,74 5,32 -17,26 5 5  
18 84 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 43,76 4,34 -9,24 5 5  
19 104 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH 43,13 4,41 -9,87 10 10  
  65 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Aho TUUKK         HYL  
  67 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  69 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Frida Nordlund HANKO         HYL  
  70 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  72 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  74 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  75 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  76 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  79 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  83 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  87 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  88 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  90 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  91 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK         HYL  
  95 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  97 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  100 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  103 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  105 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT         HYL  
  140 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  73 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK         POIS  
  82 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 17:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 23, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH 38,15 4,98 -14,85 0 -14,85  
2 124 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 38,53 4,93 -14,47 0 -14,47  
3 111 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST 43,19 4,40 -9,81 0 -9,81  
4 130 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK 45,79 4,15 -7,21 0 -7,21  
5 115 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 47,44 4,01 -5,56 0 -5,56  
6 114 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 47,57 3,99 -5,43 0 -5,43  
7 112 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 41,84 4,54 -11,16 5 5  
8 131 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 46,78 4,06 -6,22 5 5  
9 108 toyvil Ninja Villa Fantasian Liekki Aurora Kuosa TAMSK 56,51 3,36 3,51 5 8,51  
10 129 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 46,96 4,05 -6,04 10 10  
  109 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  113 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen ATD         HYL  
  120 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  123 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         HYL  
  125 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  126 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  127 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  128 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU         HYL  
  132 borter Nipsu Badamtam\'s No Mercy Elina Heinonen HAU         HYL  
  133 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  134 kääpin Mimi Denwest One And Only Hanna Auer I-HAH         HYL  
  137 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  139 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU         HYL  
  107 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         POIS  
  110 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         POIS  
  135 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         POIS  
  138 vlyter Elviira Elviira Teresa Rosenlund LAKKE         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 17:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 29, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 34,43 4,94 -12,57 0 -12,57  
2 121 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 37,38 4,55 -9,62 0 -9,62  
3 129 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 37,47 4,54 -9,53 0 -9,53  
4 114 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 37,52 4,53 -9,48 0 -9,48  
5 119 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 38,37 4,43 -8,63 0 -8,63  
6 126 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK 38,64 4,40 -8,36 0 -8,36  
7 113 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen ATD 39,47 4,31 -7,53 0 -7,53  
8 125 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU 42,08 4,04 -4,92 0 -4,92  
9 115 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 42,28 4,02 -4,72 0 -4,72  
10 117 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 43,88 3,87 -3,12 0 -3,12  
11 123 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 37,68 4,51 -9,32 5 5  
12 134 kääpin Mimi Denwest One And Only Hanna Auer I-HAH 40,53 4,19 -6,47 5 5  
13 137 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 41,39 4,11 -5,61 5 5  
14 131 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 43,05 3,95 -3,95 5 5  
15 108 toyvil Ninja Villa Fantasian Liekki Aurora Kuosa TAMSK 47,24 3,60 0,24 5 5,24  
16 128 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 48,45 3,51 1,45 5 6,45  
17 130 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK 36,67 4,64 -10,33 10 10  
18 120 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 50,15 3,39 3,15 10 13,15  
  109 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  111 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST         HYL  
  112 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  116 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  118 borter Pipo Heathberry's Storm Warning Annika Norrgård BAT         HYL  
  122 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  124 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  132 borter Nipsu Badamtam\'s No Mercy Elina Heinonen HAU         HYL  
  133 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  136 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  139 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU         HYL  
  107 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         POIS  
  110 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         POIS  
  138 vlyter Elviira Elviira Teresa Rosenlund LAKKE         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 19:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 27, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 30,68 5,31 -12,32 0 -12,32  
2 122 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH 32,31 5,05 -10,69 0 -10,69 SERT-H
3 112 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 33,14 4,92 -9,86 0 -9,86  
4 129 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 33,97 4,80 -9,03 0 -9,03  
5 139 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 34,81 4,68 -8,19 0 -8,19  
6 126 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK 37,20 4,38 -5,80 0 -5,80  
7 133 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT 38,45 4,24 -4,55 0 -4,55  
8 116 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT 41,60 3,92 -1,40 0 -1,40  
9 128 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 43,89 3,71 0,89 5 5,89  
  108 toyvil Ninja Villa Fantasian Liekki Aurora Kuosa TAMSK         HYL  
  111 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST         HYL  
  113 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen ATD         HYL  
  114 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  117 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         HYL  
  118 borter Pipo Heathberry's Storm Warning Annika Norrgård BAT         HYL  
  119 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  120 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  121 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH         HYL  
  123 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         HYL  
  124 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  125 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  130 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK         HYL  
  131 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU         HYL  
  132 borter Nipsu Badamtam\'s No Mercy Elina Heinonen HAU         HYL  
  134 kääpin Mimi Denwest One And Only Hanna Auer I-HAH         HYL  
  136 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  137 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  110 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         POIS  
  138 vlyter Elviira Elviira Teresa Rosenlund LAKKE         POIS