Osallistujaluettelo Laji 1-70 Aikuinen 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruuskilpailut 2018    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  22:55   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 1, 4X50m VUV Seka P18/T17 Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
184  Cetus 1  2000  Cetus    50 m  1:42.63  1:42.63   
442  Åsk Seka 1  2000  ÅSK    50 m  1:43.27  1:43.27   
66  Hss Seka [2000] I  2000  HSS    50 m  1:44.53  1:44.53   
467  Aui Seka [2000]  2000  AUi    50 m  1:45.40  1:45.40   
281  Swim Seka [2000]  2000  SWIM    50 m  1:46.17  1:46.17   
187  Cetus 2  2000  Cetus    50 m  1:47.05  1:47.05   
588  Uita 1  2000  UiTa    50 m  1:47.10  1:47.10   
67  Hss Seka [2000] Ii  2000  HSS    50 m  1:47.15  1:47.15   
444  Åsk Seka 2  2000  ÅSK    50 m  1:47.46  1:47.46   
10  341  Pus  2000  PUS    50 m  1:47.75  1:47.75   
11  212  Jous Seka [2000]  2000  JoUS    50 m  1:47.99  1:47.99   
12  359  Raisu Nuoret 1  2000  RaisU    50 m  1:49.74  1:49.74   
13  325  Häus 1  2000  HäUS    50 m  1:49.79  1:49.79   
14  446  Åsk Seka 3  2000  ÅSK    50 m  1:50.21  1:50.21   
15  593  Uita 2  2000  UiTa    50 m  1:50.30  1:50.30   
16  314  Vus-Vss  2000  VUS-VSS    50 m  1:50.52  1:50.52   
17  626  Plaani 1  2000  Plaani    50 m  1:51.51  1:51.51   
18  282  Swim Seka 2 [2000]  2000  SWIM    50 m  1:51.74  1:51.74   
19  294  Kus-Gss Mix  2003  KUS-GSS    50 m  1:52.28  1:52.28   
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
48  Tähtivuori Aaro  1998  HSS    25 m  4:00.08  4:08.08   
102  Lantta Taneli  2001  SiWa    50 m  4:11.01  4:11.01   
349  Kuusisto Elias  1999  RaisU    25 m  4:03.15  4:11.15   
95  Pullinen Jasper  1999  RiUS    25 m  4:03.86  4:11.86   
39  Perkkiö Emil  2000  HSS    25 m  4:04.15  4:12.15   
364  Martikainen Emil  1997  RaUS    50 m  4:12.50  4:12.50   
266  Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    25 m  4:04.64  4:12.64   
307  Lydman Alex  2003  VUS-VSS    50 m  4:13.38  4:13.38   
26  Koprinen Aleksi  2003  HSS    50 m  4:13.57  4:13.57   
10  498  Nygård Topias  2000  OU    50 m  4:15.77  4:15.77   
11  346  Kaila Aku  2003  RaisU    50 m  4:16.01  4:16.01   
12  13  Heinilä Jami  2000  HSS    25 m  4:09.53  4:17.53   
13  312  Söderholm Robin  2002  VUS-VSS    50 m  4:17.81  4:17.81   
14  169  Skjäl Oscar  2002  Cetus    50 m  4:18.06  4:18.06   
15  301  Brady Ethan  2002  VUS-VSS    50 m  4:18.25  4:18.25   
16  599  Envalds Kasper  2001  Vanders    50 m  4:18.60  4:18.60   
17  302  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS    25 m  4:10.81  4:18.81   
18  456  Ezzat Mohamed  2001  AUi    50 m  4:20.48  4:20.48   
19  386  Romanov Efim  2002  TaTU    25 m  4:12.65  4:20.65   
20  417  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK    50 m  4:21.31  4:21.31   
21  407  Hynynen Oskari  2001  ÅSK    25 m  4:13.46  4:21.46   
22  299  Porkkala Juho  2001  SeUi    50 m  4:22.07  4:22.07   
23  222  Hulkko Santeri  2000  LaUS    25 m  4:14.89  4:22.89   
24  203  Vartiainen Miiro  2001  JoUS    50 m  4:24.35  4:24.35   
25  124  Isosuo Eetu  2000  Cetus    25 m  4:17.68  4:25.68   
26  180  Widbom Herman  2001  Cetus    50 m  4:26.30  4:26.30   
27  Fredriksson Johan  2003  HSS    50 m  4:27.08  4:27.08   
28  508  Tyni Janne  2000  OU    50 m  4:28.13  4:28.13   
29  340  Törmä Lauri  2000  PUS    50 m  4:28.16  4:28.16   
30  122  Hatakka Niklas  2003  Cetus    25 m  4:20.29  4:28.29   
31  506  Taskila Tiitus  2001  OU    50 m  4:28.53  4:28.53   
32  176  Vainio Luukas  2003  Cetus    50 m  4:28.60  4:28.60   
 
Laji 3, S1-S14 400m VU Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
649  Khalili Nader  2001  VUS-VSS    25 m  4:29.02  4:37.02   
657  Nieminen Ville  2004  UH    50 m  6:07.04  6:07.04   
641  Laitala Ilmari  2003  Cetus    25 m  6:35.06  6:43.06   
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
614  Jallow Mimosa  1994  Plaani    25 m  53.55  55.55   
83  Heinola Nea-amanda  2000  NumKis    50 m  56.50  56.50   
25  Kollanus Kaisla  1993  HSS    50 m  56.84  56.84   
527  Laukkanen Jenna  1995  SCV    50 m  57.12  57.12   
432  Silvennoinen Sini  2002  ÅSK    50 m  57.43  57.43   
159  Riihinen Ronja  2000  Cetus    50 m  57.57  57.57   
136  Kotonen Anna  1997  Cetus    50 m  57.60  57.60   
218  Bruneau Julia  1999  LaUS    25 m  55.62  57.62   
413  Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK    50 m  57.87  57.87   
10  430  Reini Iida  2000  ÅSK    25 m  55.92  57.92   
11  356  Weuro Olivia  2002  RaisU    50 m  58.04  58.04   
12  490  Kanervo Reetta  1999  OU    25 m  56.14  58.14   
13  410  Konkka Ida  2000  ÅSK    50 m  58.23  58.23   
14  168  Siirtola Peppi  2002  Cetus    50 m  58.38  58.38   
15  350  Luoto Rebekka  2003  RaisU    25 m  56.50  58.50   
16  205  Venäläinen Veera  1995  JoUS    50 m  58.65  58.65   
17  151  Otava Aino  1999  Cetus    50 m  58.73  58.73   
18  348  Kazi Sara  1999  RaisU    50 m  58.75  58.75   
19  388  Tynkkynen Emma-lotta  1999  TaTU    50 m  58.75  58.75   
20  135  Koivu Sini  1999  Cetus    25 m  56.77  58.77   
21  385  Puomila Aino  1992  TaTU    50 m  58.77  58.77   
22  347  Kallio Anniina  2002  RaisU    50 m  58.98  58.98   
23  29  Kylliäinen Tanja  1993  HSS    25 m  57.01  59.01   
24  23  Kilpeläinen Viola  1998  HSS    50 m  59.18  59.18   
25  129  Kalenius Lyydia  2000  Cetus    50 m  59.18  59.18   
26  30  Lahtinen Laura  2003  HSS    50 m  59.21  59.21   
27  422  Peltola Paula  2001  ÅSK    50 m  59.24  59.24   
28  555  Grönvall Fanny  2000  UiTa    50 m  59.36  59.36   
29  116  Eloranta Alissa  1999  Cetus    50 m  59.39  59.39   
30  235  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    50 m  59.58  59.58   
31  464  Vira Anna  2002  AUi    50 m  59.72  59.72   
32  132  Kellberg Laura  2003  Cetus    25 m  57.79  59.79   
33  544  Einiö Siiri  2003  Gladius    50 m  59.83  59.83   
34  352  Mäkilä Irene  2004  RaisU    50 m  59.90  59.90   
35  557  Hammar Hanna  1998  UiTa    50 m  59.90  59.90   
36  308  Miettinen Jenna  1999  VUS-VSS    50 m  59.94  59.94   
37  613  Hirvonen Susanne  1997  Plaani    25 m  57.97  59.97   
38  226  Liikonen Saana  2001  LaUS    50 m  1:00.10  1:00.10   
39  387  Suihkonen Amanda  1995  TaTU    25 m  58.15  1:00.15   
40  559  Huhtanen Suvi  1999  UiTa    25 m  58.20  1:00.20   
41  117  Eloranta Emilia  1997  Cetus    50 m  1:00.25  1:00.25   
42  503  Räihä Sanna-riikka  1998  OU    50 m  1:00.29  1:00.29   
43  171  Spångberg Adelia  1999  Cetus    25 m  58.34  1:00.34   
44  537  Kinnunen Kanerva  2004  UKK    50 m  1:00.43  1:00.43   
45  255  Lampi Jenni  2000  SWIM    25 m  58.47  1:00.47   
46  600  Haltia Nina  1999  Vanders    50 m  1:00.47  1:00.47   
47  264  Pentti Sonja  1999  SWIM    25 m  58.48  1:00.48   
48  586  Virta Nea  1996  UiTa    50 m  1:00.49  1:00.49   
49  20  Kareinen Hanna  2000  HSS    25 m  58.58  1:00.58   
50  24  Koiranen Emma  2001  HSS    50 m  1:00.58  1:00.58   
51  351  Mäki Laura  1997  RaisU    50 m  1:00.66  1:00.66   
52  414  Laakso Oona  2002  ÅSK    25 m  58.76  1:00.76   
53  459  Kuusisto Sylvia  2003  AUi    25 m  58.78  1:00.78   
54  535  Hinkka Aino  2005  UKK    50 m  1:00.84  1:00.84   
55  328  Kaunisto Emmi  2002  PUS    50 m  1:00.99  1:00.99   
56  170  Slöör Ida  2001  Cetus    50 m  1:01.01  1:01.01   
57  402  Halava Minka  2001  ÅSK    50 m  1:01.01  1:01.01   
58  504  Säntti Venla  2003  OU    50 m  1:01.04  1:01.04   
59  473  Hurskainen Katri  2000  OuLo    50 m  1:01.05  1:01.05   
60  581  Rantanen Iida-maria  1998  UiTa    50 m  1:01.06  1:01.06   
61  227  Lillman Essi-maria  2000  LaUS    25 m  59.09  1:01.09   
62  454  Degenhardt Daniela  2003  AUi    50 m  1:01.10  1:01.10   
63  558  Hammar Heini  1999  UiTa    50 m  1:01.13  1:01.13   
64  82  Vartiainen Vera  2002  JUK    50 m  1:01.28  1:01.28   
65  492  Laine Iida-maria  2001  OU    50 m  1:01.33  1:01.33   
66  220  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS    25 m  59.39  1:01.39   
67  493  Lukkari Minja  2003  OU    50 m  1:01.44  1:01.44   
68  105  Peippo Pinja  1999  SiWa    50 m  1:01.50  1:01.50   
69  621  Soininen Selma  1999  Plaani    50 m  1:01.61  1:01.61   
70  296  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi    50 m  1:01.62  1:01.62   
71  191  Kärkkäinen Kiia  2003  HeiI    50 m  1:01.63  1:01.63   
72  362  Haanpää Ella-noora  1998  RaUS    50 m  1:01.65  1:01.65   
73  143  Lindroos Kira  2005  Cetus    50 m  1:01.73  1:01.73   
74  157  Päiviö Peppi  1999  Cetus    25 m  59.73  1:01.73   
75  246  Himanen Kaisa  2003  MiUS    50 m  1:01.73  1:01.73   
76  76  Åvist Claudia  1997  HyUS    50 m  1:01.76  1:01.76   
77  427  Pärnänen Emilie  2002  ÅSK    25 m  59.78  1:01.78   
78  477  Perätalo Enni-sofia  2002  OuLo    25 m  59.78  1:01.78   
79  142  Lehtinen Sofia  2000  Cetus    50 m  1:01.81  1:01.81   
80  50  Änkilä Aamu  2004  HSS    50 m  1:01.88  1:01.88   
81  553  Auvinen Armi  2000  UiTa    50 m  1:01.93  1:01.93   
82  520  Haipus Henna  2001  KemPy    50 m  1:01.96  1:01.96   
83  480  Ansaranta Petra  2004  OU    25 m  59.98  1:01.98   
84  93  Pihkamäki Annukka  2004  RiUS    50 m  1:01.99  1:01.99   
85  345  Iisalo Vilma  2001  RaisU    25 m  59.99  1:01.99   
86  529  Konttila Mette  2001  Octopus    50 m  1:02.00  1:02.00   
87  630  Ek Jenny  1999  ÅSF    50 m  1:02.05  1:02.05   
88  534  Suihkonen Venla  2002  Octopus    50 m  1:02.07  1:02.07   
89  474  Huttula Riika  2001  OuLo    50 m  1:02.08  1:02.08   
90  526  Kivioja Heidi  2000  SCV    50 m  1:02.08  1:02.08   
91  327  Koivuluoma Heta  1999  PTU    50 m  1:02.12  1:02.12   
92  112  Auvinen Siri  2002  Cetus    50 m  1:02.13  1:02.13   
93  241  Härkönen Tytti  2001  LrU    50 m  1:02.24  1:02.24   
94  10  Hagelin Isabel  2001  HSS    50 m  1:02.29  1:02.29   
95  423  Pinomäki Peppi  2002  ÅSK    50 m  1:02.35  1:02.35   
96  429  Rantala Aino  2004  ÅSK    50 m  1:02.37  1:02.37   
97  108  Tiainen Karla  2005  SiWa    50 m  1:02.38  1:02.38   
98  16  Hirvo Anni  2001  HSS    25 m  1:00.44  1:02.44   
99  174  Wacklin Cia  2001  Cetus    50 m  1:02.46  1:02.46   
100  259  Merisalo Viivi  2002  SWIM    50 m  1:02.46  1:02.46   
101  571  Manninen Emmi  2004  UiTa    50 m  1:02.48  1:02.48   
102  Appelberg Janna  2001  HSS    50 m  1:02.49  1:02.49   
103  568  Lahtinen Enni  2002  UiTa    25 m  1:00.58  1:02.58   
104  363  Heine Emmi  2002  RaUS    50 m  1:02.66  1:02.66   
105  539  Martinkauppi Sofia  2003  UKK    50 m  1:02.68  1:02.68   
106  80  Saarela Emmi  2001  JUK    25 m  1:00.71  1:02.71   
107  179  Vasara Jonna  2002  Cetus    50 m  1:02.79  1:02.79   
108  552  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa    50 m  1:02.81  1:02.81   
109  101  Karvonen Aliina  2004  SiWa    50 m  1:02.82  1:02.82   
110  303  Haglund Emma  2003  VUS-VSS    50 m  1:02.92  1:02.92   
111  540  Nieminen Santra  2004  UKK    50 m  1:02.95  1:02.95   
112  484  Heikkinen Petra  2002  OU    50 m  1:03.02  1:03.02   
113  524  Nätynki Ronja  2002  SCR    50 m  1:03.02  1:03.02   
114  85  Leppähaara Vilma  2005  NumKis    50 m  1:03.07  1:03.07   
115  420  Nurmi Maija  2003  ÅSK    50 m  1:03.16  1:03.16   
116  317  Kilponen Sanni  2001  HäUS    50 m  1:03.19  1:03.19   
117  286  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS    50 m  1:03.24  1:03.24   
118  195  Mononen Aino  2001  JoUS    50 m  1:03.25  1:03.25   
119  194  Korkalainen Maria  2005  JoUS    50 m  1:03.26  1:03.26   
120  173  Tossavainen Helmi  2002  Cetus    25 m  1:01.29  1:03.29   
121  89  Kulmala Mikaela  2001  RiUS    50 m  1:03.33  1:03.33   
122  306  Kivi Petra  2003  VUS-VSS    50 m  1:03.37  1:03.37   
123  261  Palokangas Peppi  2002  SWIM    50 m  1:03.39  1:03.39   
 
Laji 5, S1-S14 100m VU Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
636  Markkanen Jessika  1999  HSS    50 m  1:07.42  1:07.42   
652  Rajahalme Jenna  2002  Pyry    50 m  1:08.72  1:08.72   
640  Sohlman Daniela  2005  SiWa    50 m  1:13.82  1:13.82   
650  Mäkinen Meri-maari  1992  RaisU    50 m  1:26.77  1:26.77   
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
333  Mattsson Matti  1993  PUS    50 m  1:01.12  1:01.12   
144  Liukkonen Ari-pekka  1989  Cetus    25 m  58.56  1:01.56   
47  Tuomola Andrei  1989  HSS    25 m  59.25  1:02.25   
357  Wihanto William  1994  RaisU    50 m  1:02.27  1:02.27   
267  Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    50 m  1:02.44  1:02.44   
479  Aaltomaa Sami  1992  OU    50 m  1:02.65  1:02.65   
225  Kokko Olli  1994  LaUS    25 m  59.91  1:02.91   
421  Oksa Ossi  1988  ÅSK    25 m  59.97  1:02.97   
149  Ohtonen Lassi  1992  Cetus    50 m  1:03.30  1:03.30   
10  565  Koskinen Werneri  1998  UiTa    50 m  1:03.54  1:03.54   
11  602  Junninen Tapio  1995  Vanders    25 m  1:01.00  1:04.00   
12  90  Laakso Mikael  1997  RiUS    50 m  1:04.43  1:04.43   
13  202  Tolvanen Miika  1996  JoUS    50 m  1:05.00  1:05.00   
14  604  Nurmi Erik  2001  Vanders    50 m  1:05.33  1:05.33   
15  319  Lähde Jyri  1996  HäUS    25 m  1:03.38  1:06.38   
16  469  Brännkärr Ronny  2002  KemTU    25 m  1:03.61  1:06.61   
17  154  Pentti Miika  1997  Cetus    25 m  1:03.69  1:06.69   
18  140  Laitala Eerikki  2001  Cetus    50 m  1:06.76  1:06.76   
19  Clayhills Bruce  1997  HSS    50 m  1:06.92  1:06.92   
20  567  Kulmala Atte  1998  UiTa    25 m  1:04.10  1:07.10   
21  536  Ihalainen Jami  2003  UKK    50 m  1:07.23  1:07.23   
22  200  Ruohtula Roope  2000  JoUS    25 m  1:04.40  1:07.40   
23  398  Elomaa Lauri  2000  ÅSK    25 m  1:04.59  1:07.59   
24  181  Viisanen Verneri  2002  Cetus    50 m  1:07.65  1:07.65   
25  133  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus    50 m  1:07.96  1:07.96   
26  128  Jokinen Tuomas  2001  Cetus    25 m  1:05.13  1:08.13   
27  564  Koskinen Walentin  2000  UiTa    25 m  1:05.15  1:08.15   
28  316  Hyvärinen Juha  1998  HäUS    25 m  1:05.30  1:08.30   
29  390  Viitanen Teemu  1992  TaTU    25 m  1:05.49  1:08.49   
30  470  Lampela Petri  1996  KemTU    25 m  1:05.80  1:08.80   
31  495  Moilanen Atte  2001  OU    25 m  1:05.88  1:08.88   
32  257  Lindholm Atte  2001  SWIM    50 m  1:08.99  1:08.99   
33  500  Pulkkinen Lasse  2002  OU    50 m  1:09.22  1:09.22   
34  Hyttinen Kalle  2001  BS-PU    50 m  1:09.95  1:09.95   
35  232  Pennanen Atte  2001  LaUS    25 m  1:06.96  1:09.96   
36  546  Koski Henri  2000  Gladius    25 m  1:07.23  1:10.23   
37  214  Kleimola Ossi  2001  KoU    25 m  1:07.60  1:10.60   
38  616  Malvela Eetu  2000  Plaani    25 m  1:07.80  1:10.80   
39  577  Nyrhinen Eetu  2000  UiTa    25 m  1:07.81  1:10.81   
40  549  Nurminen Pyry  2001  ORCA    25 m  1:07.95  1:10.95   
41  481  Anttila Juho  2000  OU    25 m  1:08.06  1:11.06   
42  338  Rissanen Rami  1999  PUS    25 m  1:08.13  1:11.13   
43  148  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus    25 m  1:08.15  1:11.15   
44  452  Arvo Oskari  2002  AUi    25 m  1:08.21  1:11.21   
45  309  Oksakari Joona  2000  VUS-VSS    50 m  1:11.40  1:11.40   
46  608  Jernvall Juha  2000  AQUILA    25 m  1:08.41  1:11.41   
47  Olander Niilo  2001  BS-PU    50 m  1:11.68  1:11.68   
48  217  Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS    25 m  1:08.72  1:11.72   
49  233  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS    50 m  1:11.76  1:11.76   
50  103  Laukkanen Juho  2001  SiWa    25 m  1:09.05  1:12.05   
51  323  Torkkel Timi  2001  HäUS    25 m  1:09.05  1:12.05   
52  521  Mäkelä Noa  2001  KemPy    50 m  1:12.20  1:12.20   
53  451  Kuronen Onni  2000  Pyry    50 m  1:12.39  1:12.39   
54  336  Ovaskainen Oskari  2000  PUS    50 m  1:12.50  1:12.50   
55  399  Enroth Hugo  2001  ÅSK    50 m  1:12.57  1:12.57   
56  297  Kekola Jere  2000  SeUi    25 m  1:09.68  1:12.68   
57  380  Leino Riku  2001  TaTU    50 m  1:12.87  1:12.87   
58  598  Einto Eetu  2001  Vanders    25 m  1:09.97  1:12.97   
59  499  Pietarila Olli-pekka  2003  OU    50 m  1:13.06  1:13.06   
60  134  Knaapi Joel  2001  Cetus    25 m  1:10.32  1:13.32   
61  27  Krapf Lauri  2001  HSS    25 m  1:10.56  1:13.56   
62  618  Nyberg Julius  2002  Plaani    50 m  1:13.84  1:13.84   
63  160  Rinne Daniel  2002  Cetus    25 m  1:10.96  1:13.96   
64  386  Romanov Efim  2002  TaTU    50 m  1:13.96  1:13.96   
65  189  Tolvanen Lauri  2003  HaUS    50 m  1:13.97  1:13.97   
66  507  Taskinen Valtteri  2002  OU    50 m  1:13.99  1:13.99   
 
Laji 7, S1-S14 100m RU Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
645  Lähteenmäki Leo  1991  SWIM    25 m  1:14.60  1:17.60   
649  Khalili Nader  2001  VUS-VSS    50 m  1:21.00  1:21.00   
642  Härkönen Taneli  1997  LrU    25 m  1:19.02  1:22.02   
657  Nieminen Ville  2004  UH    50 m  1:42.14  1:42.14   
656  Mikkonen Jaakko  1996  UH    50 m  1:55.13  1:55.13   
638  Tulisalo Jaakko  2002  HSS    50 m  2:03.83  2:03.83   
641  Laitala Ilmari  2003  Cetus    25 m  2:02.52  2:05.52   
637  Söderling William  1999  HSS    25 m  2:06.33  2:09.33   
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
575  Norismaa Nea  1995  UiTa    25 m  2:12.50  2:16.50   
244  Ruohoniemi Tanja  1995  LrU    25 m  2:13.82  2:17.82   
413  Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK    25 m  2:15.30  2:19.30   
161  Rinne Nea  1995  Cetus    50 m  2:20.58  2:20.58   
43  Ruotsalainen Vilma  1996  HSS    50 m  2:21.50  2:21.50   
123  Heim Sarah Leena  1998  Cetus    50 m  2:21.63  2:21.63   
130  Kallström Mirva  1999  Cetus    25 m  2:17.79  2:21.79   
35  Mauranen Kiira  1999  HSS    25 m  2:18.59  2:22.59   
40  Pälsi Lotta  2004  HSS    50 m  2:23.40  2:23.40   
10  519  Niemi Sini  1993  TorUS    25 m  2:22.85  2:26.85   
11  87  Pönni Jade  1997  NumKis    50 m  2:27.30  2:27.30   
12  108  Tiainen Karla  2005  SiWa    50 m  2:27.36  2:27.36   
13  570  Manner Mila  2001  UiTa    25 m  2:23.43  2:27.43   
14  486  Hiltunen Madeleine  2003  OU    50 m  2:27.76  2:27.76   
15  406  Hurskainen Miia  1992  ÅSK    25 m  2:23.86  2:27.86   
16  146  Nagy Róza  2003  Cetus    50 m  2:28.20  2:28.20   
17  535  Hinkka Aino  2005  UKK    50 m  2:28.98  2:28.98   
18  373  Karinkanta Annika  2000  TaTU    25 m  2:26.69  2:30.69   
19  17  Hirvonen Helene  2001  HSS    50 m  2:30.71  2:30.71   
20  402  Halava Minka  2001  ÅSK    25 m  2:28.37  2:32.37   
21  587  Von Dickoff Emma  2002  UiTa    50 m  2:32.90  2:32.90   
22  231  Paalanen Minttu  2003  LaUS    25 m  2:29.24  2:33.24   
23  472  Vakkuri Elisa  2002  KemUS    25 m  2:30.19  2:34.19   
 
Laji 9, S1-S14 200m SKU Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
649  Khalili Nader  2001  VUS-VSS    50 m  2:31.82  2:31.82   
642  Härkönen Taneli  1997  LrU    50 m  2:41.95  2:41.95   
641  Laitala Ilmari  2003  Cetus    25 m  3:38.46  3:43.46   
637  Söderling William  1999  HSS    50 m  4:04.77  4:04.77   
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
271  Vuorela Teemu  1994  SWIM    50 m  2:02.48  2:02.48   
579  Pyykkönen Kalle  1996  UiTa    25 m  1:59.04  2:04.04   
223  Jämsä Kasper  1997  LaUS    25 m  2:05.06  2:10.06   
434  Suominen Wilhelm  1999  ÅSK    25 m  2:05.80  2:10.80   
113  Baker Alec  2000  Cetus    25 m  2:05.99  2:10.99   
416  Lietzén Jesper  2002  ÅSK    50 m  2:11.90  2:11.90   
192  Eiserbeck Roope  1999  JoUS    25 m  2:07.53  2:12.53   
392  Virta Pietari  1997  TaTU    25 m  2:08.32  2:13.32   
202  Tolvanen Miika  1996  JoUS    50 m  2:13.35  2:13.35   
10  584  Sievers Jakob  2000  UiTa    50 m  2:14.79  2:14.79   
11  500  Pulkkinen Lasse  2002  OU    50 m  2:15.87  2:15.87   
12  563  Korhonen Joona  2000  UiTa    25 m  2:11.03  2:16.03   
13  355  Paatos Roope  2002  RaisU    50 m  2:16.24  2:16.24   
14  312  Söderholm Robin  2002  VUS-VSS    50 m  2:17.49  2:17.49   
15  214  Kleimola Ossi  2001  KoU    25 m  2:12.64  2:17.64   
16  302  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS    25 m  2:12.76  2:17.76   
17  506  Taskila Tiitus  2001  OU    25 m  2:12.95  2:17.95   
18  109  Aho Jonni  1999  Cetus    25 m  2:13.25  2:18.25   
19  415  Laine Elias  2002  ÅSK    50 m  2:18.45  2:18.45   
20  448  Nyman Eetu  1999  VeUS    25 m  2:13.59  2:18.59   
21  133  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus    50 m  2:18.88  2:18.88   
22  470  Lampela Petri  1996  KemTU    25 m  2:14.53  2:19.53   
23  609  Kuusela Leo  1999  AQUILA    25 m  2:14.60  2:19.60   
24  121  Gramén Isak  2001  Cetus    50 m  2:19.66  2:19.66   
25  176  Vainio Luukas  2003  Cetus    25 m  2:15.03  2:20.03   
26  249  Thodin Viktor  2000  JS-PU    25 m  2:15.76  2:20.76   
27  122  Hatakka Niklas  2003  Cetus    50 m  2:20.87  2:20.87   
28  232  Pennanen Atte  2001  LaUS    25 m  2:16.42  2:21.42   
29  499  Pietarila Olli-pekka  2003  OU    50 m  2:21.49  2:21.49   
30  566  Koskinen Wäinö  2002  UiTa    50 m  2:22.16  2:22.16   
31  533  Seger Aleksi  2001  Octopus    50 m  2:22.27  2:22.27   
32  234  Romo Saku  2000  LaUS    50 m  2:22.38  2:22.38   
33  521  Mäkelä Noa  2001  KemPy    25 m  2:17.94  2:22.94   
34  417  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK    50 m  2:23.01  2:23.01   
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
372  Hulkko Ida  1998  TaTU    50 m  30.70  30.70   
527  Laukkanen Jenna  1995  SCV    50 m  30.81  30.81   
491  Kivirinta Veera  1995  OU    50 m  30.89  30.89   
20  Kareinen Hanna  2000  HSS    50 m  32.22  32.22   
334  Murto Anniina  2001  PUS    50 m  32.42  32.42   
430  Reini Iida  2000  ÅSK    50 m  32.49  32.49   
30  Lahtinen Laura  2003  HSS    50 m  32.85  32.85   
321  Pulkkinen Suvi  1988  HäUS    50 m  32.94  32.94   
544  Einiö Siiri  2003  Gladius    50 m  33.03  33.03   
10  557  Hammar Hanna  1998  UiTa    50 m  33.03  33.03   
11  381  Luukkanen Carita  1996  TaTU    50 m  33.17  33.17   
12  397  Edelman Charlotta  2001  ÅSK    50 m  33.19  33.19   
13  96  Ruottu Aino  2001  RiUS    50 m  33.26  33.26   
14  424  Ponomareva Alisa  1991  ÅSK    50 m  33.30  33.30   
15  119  Flyckt Emilia  2001  Cetus    50 m  33.40  33.40   
16  147  Nenonen Sohvi  1999  Cetus    50 m  33.40  33.40   
17  572  Mäkinen Anna  1995  UiTa    50 m  33.41  33.41   
18  350  Luoto Rebekka  2003  RaisU    50 m  33.44  33.44   
19  537  Kinnunen Kanerva  2004  UKK    50 m  33.45  33.45   
20  460  Mört Roosa  1999  AUi    50 m  33.56  33.56   
21  318  Liukkonen Aliisa  1999  HäUS    50 m  33.58  33.58   
22  453  Bergström Erika  1996  AUi    25 m  32.16  33.66   
23  308  Miettinen Jenna  1999  VUS-VSS    50 m  33.72  33.72   
24  150  Ohvo Nelli  2001  Cetus    50 m  33.73  33.73   
25  142  Lehtinen Sofia  2000  Cetus    50 m  33.77  33.77   
26  175  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus    50 m  33.85  33.85   
27  117  Eloranta Emilia  1997  Cetus    50 m  33.92  33.92   
28  463  Uusküla Emma  2002  AUi    25 m  32.48  33.98   
29  18  Hämäläinen Lotta  1998  HSS    50 m  34.03  34.03   
30  235  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    50 m  34.24  34.24   
31  303  Haglund Emma  2003  VUS-VSS    50 m  34.26  34.26   
32  574  Mäkinen Roosa  1999  UiTa    50 m  34.37  34.37   
33  145  Mettinen Mirka  2002  Cetus    50 m  34.39  34.39   
34  555  Grönvall Fanny  2000  UiTa    50 m  34.43  34.43   
35  264  Pentti Sonja  1999  SWIM    50 m  34.54  34.54   
36  87  Pönni Jade  1997  NumKis    50 m  34.55  34.55   
37  559  Huhtanen Suvi  1999  UiTa    50 m  34.56  34.56   
38  268  Ruuska Martta  2003  SWIM    50 m  34.58  34.58   
39  493  Lukkari Minja  2003  OU    50 m  34.65  34.65   
40  152  Palm Cindy  2003  Cetus    50 m  34.77  34.77   
41  289  Pihlajamäki Alexandra  1998  KUS-GSS    50 m  34.81  34.81   
42  542  Yli-Äyhö Meeri  2004  UKK    50 m  34.90  34.90   
43  502  Risteelä Sofia  1993  OU    50 m  34.91  34.91   
44  578  Pollari Ina  2002  UiTa    50 m  34.98  34.98   
45  100  Ingberg Emma  1999  SiWa    50 m  35.02  35.02   
46  632  Woivalin Ellen  2001  ÅSF    50 m  35.10  35.10   
47  530  Korva Julia  1999  Octopus    50 m  35.14  35.14   
48  411  Konkka Siiri  2004  ÅSK    50 m  35.17  35.17   
49  92  Pasma Aida  2003  RiUS    50 m  35.23  35.23   
50  315  Aho Lotta  1999  HäUS    25 m  33.75  35.25   
51  379  Lammi Ella  1998  TaTU    50 m  35.25  35.25   
52  505  Taskila Pinja  2004  OU    50 m  35.31  35.31   
53  551  Ala-Karvia Siiri  2004  UiTa    50 m  35.35  35.35   
54  339  Sottinen Julia  2000  PUS    50 m  35.40  35.40   
55  198  Partinen Pinja  1999  JoUS    50 m  35.42  35.42   
56  37  Nyström Ada  2001  HSS    50 m  35.47  35.47   
57  587  Von Dickoff Emma  2002  UiTa    50 m  35.49  35.49   
58  526  Kivioja Heidi  2000  SCV    50 m  35.52  35.52   
59  545  Himanto Iiris  2001  Gladius    50 m  35.79  35.79   
60  36  Mikkonen Saija  2001  HSS    50 m  35.80  35.80   
61  172  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus    50 m  35.80  35.80   
62  Appelberg Janna  2001  HSS    50 m  35.83  35.83   
63  71  Tietz Annika  2001  HTU    50 m  35.84  35.84   
64  219  Bärlund Raakel  2001  LaUS    25 m  34.34  35.84   
65  621  Soininen Selma  1999  Plaani    50 m  35.87  35.87   
66  568  Lahtinen Enni  2002  UiTa    50 m  35.88  35.88   
67  153  Paulomo Pinja  2002  Cetus    25 m  34.40  35.90   
68  284  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS    50 m  35.90  35.90   
69  494  Mattila Olga  2004  OU    50 m  36.00  36.00   
70  586  Virta Nea  1996  UiTa    50 m  36.03  36.03   
71  435  Yli-Jama Iiris  2003  ÅSK    25 m  34.54  36.04   
72  262  Pellinen Siiri  2003  SWIM    50 m  36.08  36.08   
73  75  Nieminen Jenny  2001  HyUS    50 m  36.12  36.12   
74  260  Nieminen Emma  1996  SWIM    25 m  34.65  36.15   
75  474  Huttula Riika  2001  OuLo    25 m  34.80  36.30   
76  77  Lehtonen Helmi  2004  JUK    50 m  36.35  36.35   
77  194  Korkalainen Maria  2005  JoUS    50 m  36.46  36.46   
78  501  Puutio Mathilda  2003  OU    50 m  36.49  36.49   
79  115  Beszteri Greta  2004  Cetus    50 m  36.50  36.50   
80  447  Ahinko Oona  2001  VeUS    50 m  36.50  36.50   
81  285  Lahtinen Milja  1999  KUS-GSS    50 m  36.52  36.52   
82  288  Nurkkala Sofia  2004  KUS-GSS    50 m  36.63  36.63   
83  173  Tossavainen Helmi  2002  Cetus    50 m  36.67  36.67   
84  366  Vähämaa Saana  2002  RaUS    50 m  36.71  36.71   
85  345  Iisalo Vilma  2001  RaisU    50 m  36.85  36.85   
86  99  Hottinen Vilma  2002  SiWa    50 m  36.88  36.88   
87  573  Mäkinen Jessica  2004  UiTa    50 m  36.90  36.90   
88  633  Kontiainen Aino  2002  UH    50 m  36.90  36.90   
89  541  Penttilä Pinja  2001  UKK    50 m  36.96  36.96   
90  204  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS    25 m  35.49  36.99   
91  259  Merisalo Viivi  2002  SWIM    50 m  37.04  37.04   
92  418  Niemi Katariina  2002  ÅSK    25 m  35.54  37.04   
93  529  Konttila Mette  2001  Octopus    50 m  37.08  37.08   
94  607  Bruce Millariina  2001  AQUILA    50 m  37.10  37.10   
95  179  Vasara Jonna  2002  Cetus    50 m  37.23  37.23   
 
Laji 12, S1-S14 50m RU Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
636  Markkanen Jessika  1999  HSS    50 m  46.83  46.83   
650  Mäkinen Meri-maari  1992  RaisU    50 m  54.56  54.56   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
582  Rautalin Jaakko  1989  UiTa    25 m  24.61  25.61   
91  Mäkelä Niko  1998  RiUS    25 m  24.90  25.90   
21  Karlsson Niki  2000  HSS    25 m  25.11  26.11   
509  Vasko Miro  1993  OU    25 m  25.11  26.11   
120  Fredriksson Christoffer  1997  Cetus    50 m  26.20  26.20   
258  Markkanen Janne  1994  SWIM    25 m  25.43  26.43   
374  Kastarinen Roope  1994  TaTU    25 m  25.57  26.57   
393  Yritys Petja  1993  TaTU    25 m  25.85  26.85   
104  Pakarinen Sami  1992  SiWa    25 m  26.00  27.00   
10  398  Elomaa Lauri  2000  ÅSK    50 m  27.42  27.42   
11  403  Hanski Emil  1999  ÅSK    50 m  27.48  27.48   
12  455  Ezzat Ibrahim  2002  AUi    25 m  26.53  27.53   
13  110  Alitalo Eetu  1999  Cetus    50 m  27.67  27.67   
14  11  Haikonen Veeti  2001  HSS    50 m  27.69  27.69   
15  365  Varho Eemil  1997  RaUS    25 m  26.69  27.69   
16  118  Eloranta Valtteri  1992  Cetus    25 m  26.71  27.71   
17  498  Nygård Topias  2000  OU    50 m  27.80  27.80   
18  221  Haverinen Petteri  2001  LaUS    25 m  26.85  27.85   
19  242  Ikonen Tuomas  1996  LrU    25 m  26.92  27.92   
20  329  Knuutila Toni  1993  PUS    25 m  26.94  27.94   
21  370  Eerola Juho  1995  TaTU    50 m  27.94  27.94   
22  167  Schwarte Jari  1990  Cetus    25 m  26.97  27.97   
23  250  Dobrzhanskiy Danila  1998  SWIM    25 m  27.04  28.04   
24  389  Tyry Matias  1993  TaTU    25 m  27.12  28.12   
25  192  Eiserbeck Roope  1999  JoUS    50 m  28.13  28.13   
26  177  Vainio Topias  1997  Cetus    50 m  28.20  28.20   
27  32  Lehti Leevi  2000  HSS    25 m  27.35  28.35   
28  193  Kontiainen Akseli  2002  JoUS    50 m  28.38  28.38   
29  369  Belaic Deny  1998  TaTU    25 m  27.42  28.42   
30  475  Kallinen Konsta  1999  OuLo    25 m  27.48  28.48   
31  346  Kaila Aku  2003  RaisU    50 m  28.67  28.67   
32  563  Korhonen Joona  2000  UiTa    25 m  27.71  28.71   
33  482  Erkinaro Arttu  1992  OU    25 m  27.84  28.84   
34  620  Rantanen Antti  1992  Plaani    25 m  27.97  28.97   
35  585  Valkonen Niklas  1997  UiTa    25 m  28.01  29.01   
36  431  Siipola Jaakko  1999  ÅSK    25 m  28.02  29.02   
37  407  Hynynen Oskari  2001  ÅSK    50 m  29.05  29.05   
38  45  Söderholm Rasmus  2002  HSS    50 m  29.08  29.08   
39  78  Leiponen Antti  1998  JUK    25 m  28.21  29.21   
40  583  Roine Leo  2001  UiTa    25 m  28.22  29.22   
41  415  Laine Elias  2002  ÅSK    50 m  29.26  29.26   
42  487  Hätälä Anssi  1994  OU    25 m  28.33  29.33   
43  111  Annala Teemu  2001  Cetus    50 m  29.34  29.34   
44  121  Gramén Isak  2001  Cetus    25 m  28.39  29.39   
45  560  Hörkkö Tatu  2001  UiTa    25 m  28.40  29.40   
46  148  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus    50 m  29.51  29.51   
47  609  Kuusela Leo  1999  AQUILA    50 m  29.54  29.54   
48  81  Tervanen Martti  2000  JUK    25 m  28.60  29.60   
49  164  Ruuskanen Joona  2000  Cetus    25 m  28.65  29.65   
 
Laji 14, S1-S14 50m SU Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
654  Latikka Antti  1990  SCR    50 m  28.80  28.80   
642  Härkönen Taneli  1997  LrU    25 m  32.07  33.07   
649  Khalili Nader  2001  VUS-VSS    50 m  33.16  33.16   
644  Kaidesoja Aleksi  1997  SWIM    25 m  42.92  43.92   
641  Laitala Ilmari  2003  Cetus    50 m  49.08  49.08   
656  Mikkonen Jaakko  1996  UH    25 m  51.57  52.57   
646  Mäkinen Joni  1989  SWIM    50 m  53.50  53.50   
638  Tulisalo Jaakko  2002  HSS    50 m  54.67  54.67   
648  Saukkonen Otto Aleksanteri  1997  SWIM    50 m  55.39  55.39   
10  647  Ryösö Severi  1994  SWIM    50 m  58.63  58.63   
11  635  Krogius Henrik  1998  HSS    50 m  1:21.57  1:21.57   
12  651  Rikki Ville  1993  TaTU    50 m  1:40.98  1:40.98   
 
Laji 15, 4X200m Vapaauinti P-18 Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
54  Hss Miehet [2000] I  2000  HSS    50 m  7:49.06  7:49.06   
184  Cetus 1  2000  Cetus    50 m  7:58.69  7:58.69   
55  Hss Miehet [2000] Ii  2000  HSS    50 m  8:00.09  8:00.09   
314  Vus-Vss  2000  VUS-VSS    50 m  8:08.64  8:08.64   
436  Åsk 1  2000  ÅSK    50 m  8:09.21  8:09.21   
56  Hss Miehet [2000] Iii  2000  HSS    50 m  8:14.57  8:14.57   
588  Uita 1  2000  UiTa    50 m  8:17.73  8:17.73   
187  Cetus 2  2000  Cetus    50 m  8:20.79  8:20.79   
516  Oulun Uinti  2000  OU    50 m  8:22.47  8:22.47   
10  206  Jous Miehet [2000]  2000  JoUS    50 m  8:22.50  8:22.50   
 
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
151  Otava Aino  1999  Cetus    50 m  8:58.28  8:58.28   
94  Pihkamäki Eveliina  1998  RiUS    25 m  8:47.61  9:03.61   
227  Lillman Essi-maria  2000  LaUS    50 m  9:13.37  9:13.37   
161  Rinne Nea  1995  Cetus    25 m  8:59.98  9:15.98   
501  Puutio Mathilda  2003  OU    50 m  9:17.60  9:17.60   
24  Koiranen Emma  2001  HSS    25 m  9:03.27  9:19.27   
480  Ansaranta Petra  2004  OU    50 m  9:21.11  9:21.11   
486  Hiltunen Madeleine  2003  OU    25 m  9:07.80  9:23.80   
224  Kallinen Sohvi  2004  LaUS    50 m  9:24.97  9:24.97   
10  426  Puolakka Tiia  1998  ÅSK    50 m  9:25.58  9:25.58   
11  215  Sjöblom Jenna  2001  KoU    25 m  9:10.00  9:26.00   
12  354  Paatos Aino-kaisa  2004  RaisU    50 m  9:28.54  9:28.54   
13  17  Hirvonen Helene  2001  HSS    50 m  9:31.30  9:31.30   
14  494  Mattila Olga  2004  OU    50 m  9:31.88  9:31.88   
15  166  Savolainen Anni  2002  Cetus    50 m  9:32.50  9:32.50   
16  504  Säntti Venla  2003  OU    50 m  9:33.35  9:33.35   
17  330  Känkänen Heta  2001  PUS    50 m  9:38.78  9:38.78   
18  155  Pippuri Tuuli  2005  Cetus    50 m  9:41.58  9:41.58   
19  126  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus    50 m  9:41.94  9:41.94   
20  28  Kukkonen Jenni  1999  HSS    25 m  9:28.72  9:44.72   
21  89  Kulmala Mikaela  2001  RiUS    25 m  9:29.34  9:45.34   
22  497  Nygård Martta  2003  OU    25 m  9:30.55  9:46.55   
23  88  Salminen Venla  2002  NumKis    50 m  9:51.60  9:51.60   
24  Pajari Aino  2001  BS-PU    25 m  9:36.37  9:52.37   
25  419  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK    50 m  9:52.43  9:52.43   
 
Laji 17, 4X50m VUV Seka Mix Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
183  Cetus 1  Cetus    50 m  1:38.02  1:38.02   
68  Hss Seka I  HSS    50 m  1:39.60  1:39.60   
515  Ou Seka 1  1992  OU    50 m  1:40.85  1:40.85   
273  Swim 1  SWIM    50 m  1:40.86  1:40.86   
186  Cetus 2  Cetus    50 m  1:41.11  1:41.11   
443  Åsk Seka 1  ÅSK    50 m  1:41.12  1:41.12   
625  Plaani 1  Plaani    50 m  1:41.15  1:41.15   
592  Uita 1  UiTa    50 m  1:41.18  1:41.18   
394  Tatu Tampere Ry 1  TaTU    50 m  1:41.29  1:41.29   
10  396  Tatu Tampere Ry 2  TaTU    50 m  1:42.66  1:42.66   
11  445  Åsk Seka 2  ÅSK    50 m  1:42.89  1:42.89   
12  69  Hss Seka Ii  HSS    50 m  1:43.54  1:43.54   
13  594  Uita 2  UiTa    50 m  1:44.37  1:44.37   
14  276  Swim 2  SWIM    50 m  1:44.50  1:44.50   
15  211  Jous Seka  JoUS    50 m  1:45.00  1:45.00   
16  514  Ou Seka 2  1992  OU    50 m  1:45.41  1:45.41   
17  360  Raisu Seka 1  RaisU    50 m  1:45.54  1:45.54   
18  628  Plaani 2  Plaani    50 m  1:45.73  1:45.73   
19  605  Vanders Seka  1999  Vanders    50 m  1:46.52  1:46.52   
20  595  Uita 3  UiTa    50 m  1:47.73  1:47.73   
21  277  Swim 3  SWIM    50 m  1:49.37  1:49.37   
22  213  Jous Seka 2  JoUS    50 m  1:50.52  1:50.52   
23  280  Swim Seka  SWIM    50 m  1:50.52  1:50.52   
24  324  Häus 1  HäUS    50 m  1:51.52  1:51.52   
 
Laji 18, 4X200m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
57  Hss Miehet I  HSS    50 m  7:43.51  7:43.51   
273  Swim 1  SWIM    50 m  7:45.14  7:45.14   
394  Tatu Tampere Ry 1  TaTU    50 m  7:46.20  7:46.20   
183  Cetus 1  Cetus    50 m  7:46.53  7:46.53   
58  Hss Miehet Ii  HSS    50 m  7:56.06  7:56.06   
276  Swim 2  SWIM    50 m  8:24.59  8:24.59   
 
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
151  Otava Aino  1999  Cetus    50 m  4:18.02  4:18.02   
94  Pihkamäki Eveliina  1998  RiUS    50 m  4:22.59  4:22.59   
413  Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK    25 m  4:17.79  4:25.79   
161  Rinne Nea  1995  Cetus    50 m  4:27.42  4:27.42   
227  Lillman Essi-maria  2000  LaUS    50 m  4:28.73  4:28.73   
30  Lahtinen Laura  2003  HSS    50 m  4:28.87  4:28.87   
224  Kallinen Sohvi  2004  LaUS    50 m  4:29.09  4:29.09   
501  Puutio Mathilda  2003  OU    50 m  4:29.97  4:29.97   
116  Eloranta Alissa  1999  Cetus    50 m  4:30.90  4:30.90   
10  410  Konkka Ida  2000  ÅSK    25 m  4:23.57  4:31.57   
11  426  Puolakka Tiia  1998  ÅSK    50 m  4:31.59  4:31.59   
12  480  Ansaranta Petra  2004  OU    50 m  4:32.03  4:32.03   
13  24  Koiranen Emma  2001  HSS    25 m  4:26.12  4:34.12   
14  17  Hirvonen Helene  2001  HSS    50 m  4:34.58  4:34.58   
15  504  Säntti Venla  2003  OU    50 m  4:34.58  4:34.58   
16  486  Hiltunen Madeleine  2003  OU    50 m  4:34.83  4:34.83   
17  354  Paatos Aino-kaisa  2004  RaisU    50 m  4:35.63  4:35.63   
18  159  Riihinen Ronja  2000  Cetus    25 m  4:28.51  4:36.51   
19  235  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    25 m  4:28.94  4:36.94   
20  352  Mäkilä Irene  2004  RaisU    25 m  4:29.41  4:37.41   
21  170  Slöör Ida  2001  Cetus    25 m  4:29.86  4:37.86   
22  215  Sjöblom Jenna  2001  KoU    25 m  4:30.48  4:38.48   
23  388  Tynkkynen Emma-lotta  1999  TaTU    50 m  4:40.21  4:40.21   
24  330  Känkänen Heta  2001  PUS    50 m  4:40.54  4:40.54   
25  166  Savolainen Anni  2002  Cetus    50 m  4:40.85  4:40.85   
26  88  Salminen Venla  2002  NumKis    50 m  4:41.47  4:41.47   
27  220  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS    25 m  4:34.10  4:42.10   
28  155  Pippuri Tuuli  2005  Cetus    50 m  4:42.62  4:42.62   
29  581  Rantanen Iida-maria  1998  UiTa    50 m  4:42.64  4:42.64   
30  519  Niemi Sini  1993  TorUS    50 m  4:44.02  4:44.02   
31  89  Kulmala Mikaela  2001  RiUS    25 m  4:36.67  4:44.67   
32  143  Lindroos Kira  2005  Cetus    50 m  4:45.50  4:45.50   
33  50  Änkilä Aamu  2004  HSS    50 m  4:45.58  4:45.58   
34  126  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus    50 m  4:45.82  4:45.82   
35  402  Halava Minka  2001  ÅSK    25 m  4:38.03  4:46.03   
36  344  Heinonen Helmi  2002  RaisU    50 m  4:46.15  4:46.15   
37  420  Nurmi Maija  2003  ÅSK    50 m  4:46.71  4:46.71   
38  101  Karvonen Aliina  2004  SiWa    50 m  4:47.03  4:47.03   
39  423  Pinomäki Peppi  2002  ÅSK    25 m  4:39.15  4:47.15   
40  497  Nygård Martta  2003  OU    25 m  4:39.37  4:47.37   
41  419  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK    50 m  4:47.65  4:47.65   
42  Pajari Aino  2001  BS-PU    25 m  4:39.67  4:47.67   
 
Laji 20, S1-S14 400m VU Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
636  Markkanen Jessika  1999  HSS    50 m  5:34.73  5:34.73   
652  Rajahalme Jenna  2002  Pyry    25 m  5:27.57  5:35.57   
640  Sohlman Daniela  2005  SiWa    50 m  5:40.96  5:40.96   
 
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
144  Liukkonen Ari-pekka  1989  Cetus    50 m  49.44  49.44   
371  Herrala Anton  1993  TaTU    50 m  50.29  50.29   
267  Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    25 m  49.17  51.17   
137  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus    25 m  49.21  51.21   
91  Mäkelä Niko  1998  RiUS    50 m  51.62  51.62   
Eriksson Tony  1995  HSS    50 m  51.71  51.71   
156  Pokkinen Tuomas  1995  Cetus    50 m  52.00  52.00   
390  Viitanen Teemu  1992  TaTU    25 m  50.10  52.10   
428  Rannikko Otto  1999  ÅSK    25 m  50.30  52.30   
10  389  Tyry Matias  1993  TaTU    25 m  50.38  52.38   
11  310  Palotie Nico  1992  VUS-VSS    50 m  52.48  52.48   
12  370  Eerola Juho  1995  TaTU    25 m  50.56  52.56   
13  378  Laine Ville  1995  TaTU    50 m  52.71  52.71   
14  248  Smeds Kaj  1998  JS-PU    25 m  51.00  53.00   
15  469  Brännkärr Ronny  2002  KemTU    50 m  53.05  53.05   
16  434  Suominen Wilhelm  1999  ÅSK    25 m  51.13  53.13   
17  202  Tolvanen Miika  1996  JoUS    50 m  53.16  53.16   
18  14  Herlevi Elias  2000  HSS    50 m  53.22  53.22   
19  258  Markkanen Janne  1994  SWIM    50 m  53.22  53.22   
20  509  Vasko Miro  1993  OU    25 m  51.24  53.24   
21  383  Peltonen Tatu  1989  TaTU    25 m  51.26  53.26   
22  475  Kallinen Konsta  1999  OuLo    50 m  53.31  53.31   
23  612  Heräjärvi Werner  1999  Plaani    25 m  51.34  53.34   
24  19  Hölttä Santeri  2000  HSS    25 m  51.47  53.47   
25  110  Alitalo Eetu  1999  Cetus    50 m  53.51  53.51   
26  149  Ohtonen Lassi  1992  Cetus    50 m  53.68  53.68   
27  178  Waltari Tatu  1987  Cetus    25 m  52.00  54.00   
28  154  Pentti Miika  1997  Cetus    50 m  54.16  54.16   
29  250  Dobrzhanskiy Danila  1998  SWIM    25 m  52.16  54.16   
30  369  Belaic Deny  1998  TaTU    50 m  54.29  54.29   
31  113  Baker Alec  2000  Cetus    50 m  54.30  54.30   
32  584  Sievers Jakob  2000  UiTa    50 m  54.30  54.30   
33  86  Patinen Reko  1998  NumKis    25 m  52.33  54.33   
34  32  Lehti Leevi  2000  HSS    50 m  54.42  54.42   
35  Egorov Kirill  2000  HSS    25 m  52.47  54.47   
36  547  Belfer Alexey  2000  ORCA    50 m  54.49  54.49   
37  392  Virta Pietari  1997  TaTU    25 m  52.51  54.51   
38  46  Tumanoff Lari  2003  HSS    50 m  54.54  54.54   
39  169  Skjäl Oscar  2002  Cetus    50 m  54.55  54.55   
40  482  Erkinaro Arttu  1992  OU    25 m  52.56  54.56   
41  456  Ezzat Mohamed  2001  AUi    50 m  54.63  54.63   
42  333  Mattsson Matti  1993  PUS    50 m  54.64  54.64   
43  602  Junninen Tapio  1995  Vanders    50 m  54.68  54.68   
44  44  Seppänen Kaarlo  1999  HSS    25 m  52.83  54.83   
45  192  Eiserbeck Roope  1999  JoUS    50 m  54.91  54.91   
46  364  Martikainen Emil  1997  RaUS    50 m  54.92  54.92   
47  177  Vainio Topias  1997  Cetus    50 m  54.94  54.94   
48  104  Pakarinen Sami  1992  SiWa    25 m  53.08  55.08   
49  138  Kylmä Eemil  2001  Cetus    50 m  55.10  55.10   
50  12  Haimi Lassi  2003  HSS    50 m  55.11  55.11   
51  39  Perkkiö Emil  2000  HSS    50 m  55.12  55.12   
52  81  Tervanen Martti  2000  JUK    50 m  55.12  55.12   
53  249  Thodin Viktor  2000  JS-PU    50 m  55.12  55.12   
54  216  Ihalainen Ville  1996  KuUS    50 m  55.34  55.34   
55  374  Kastarinen Roope  1994  TaTU    25 m  53.44  55.44   
56  128  Jokinen Tuomas  2001  Cetus    25 m  53.46  55.46   
57  Fredriksson Johan  2003  HSS    50 m  55.47  55.47   
58  407  Hynynen Oskari  2001  ÅSK    25 m  53.54  55.54   
59  301  Brady Ethan  2002  VUS-VSS    50 m  55.58  55.58   
60  118  Eloranta Valtteri  1992  Cetus    50 m  55.59  55.59   
61  124  Isosuo Eetu  2000  Cetus    50 m  55.61  55.61   
62  393  Yritys Petja  1993  TaTU    25 m  53.62  55.62   
63  11  Haikonen Veeti  2001  HSS    25 m  53.64  55.64   
64  401  Grönroos Lassi  2000  ÅSK    50 m  55.70  55.70   
65  382  Mettälä Santeri  1999  TaTU    50 m  55.79  55.79   
66  254  Kislitsyn Alexander  2001  SWIM    25 m  53.89  55.89   
67  609  Kuusela Leo  1999  AQUILA    50 m  55.90  55.90   
68  523  Lukkarinen Topi  2000  SCR    50 m  55.95  55.95   
69  405  Herpola Santeri  2003  ÅSK    50 m  56.02  56.02   
70  222  Hulkko Santeri  2000  LaUS    25 m  54.11  56.11   
71  160  Rinne Daniel  2002  Cetus    50 m  56.21  56.21   
72  229  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS    50 m  56.28  56.28   
73  415  Laine Elias  2002  ÅSK    50 m  56.49  56.49   
74  45  Söderholm Rasmus  2002  HSS    50 m  56.59  56.59   
75  233  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS    50 m  56.60  56.60   
76  234  Romo Saku  2000  LaUS    50 m  56.70  56.70   
77  546  Koski Henri  2000  Gladius    25 m  54.74  56.74   
78  141  Lassila Alex  2000  Cetus    50 m  56.77  56.77   
79  323  Torkkel Timi  2001  HäUS    50 m  56.78  56.78   
80  521  Mäkelä Noa  2001  KemPy    50 m  56.81  56.81   
81  297  Kekola Jere  2000  SeUi    25 m  54.83  56.83   
82  416  Lietzén Jesper  2002  ÅSK    50 m  56.97  56.97   
83  563  Korhonen Joona  2000  UiTa    50 m  57.00  57.00   
84  337  Pennanen Matias  2001  PUS    50 m  57.04  57.04   
85  139  Laine Veeti  2000  Cetus    50 m  57.21  57.21   
86  299  Porkkala Juho  2001  SeUi    50 m  57.26  57.26   
87  533  Seger Aleksi  2001  Octopus    50 m  57.26  57.26   
88  196  Mäkelä Roope  2001  JoUS    50 m  57.30  57.30   
89  311  Ravals Simon  2003  VUS-VSS    50 m  57.34  57.34   
90  322  Reinonen Jaakko  2001  HäUS    25 m  55.54  57.54   
91  97  Saarinen Elias  2002  RiUS    50 m  57.59  57.59   
92  536  Ihalainen Jami  2003  UKK    50 m  57.61  57.61   
93  331  Luhtanen Leevi  2000  PUS    50 m  57.70  57.70   
94  176  Vainio Luukas  2003  Cetus    50 m  57.72  57.72   
 
Laji 22, S1-S14 100m VU Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
645  Lähteenmäki Leo  1991  SWIM    50 m  58.48  58.48   
654  Latikka Antti  1990  SCR    25 m  56.88  58.88   
649  Khalili Nader  2001  VUS-VSS    50 m  59.22  59.22   
642  Härkönen Taneli  1997  LrU    25 m  1:01.56  1:03.56   
655  Ylä-Sahra Perttu  1994  Plaani    50 m  1:13.03  1:13.03   
653  Larinen Juho  1999  OU    50 m  1:13.61  1:13.61   
657  Nieminen Ville  2004  UH    50 m  1:18.80  1:18.80   
641  Laitala Ilmari  2003  Cetus    25 m  1:22.31  1:24.31   
644  Kaidesoja Aleksi  1997  SWIM    50 m  1:24.87  1:24.87   
10  656  Mikkonen Jaakko  1996  UH    50 m  1:31.83  1:31.83   
11  647  Ryösö Severi  1994  SWIM    50 m  1:35.27  1:35.27   
12  635  Krogius Henrik  1998  HSS    50 m  1:39.94  1:39.94   
13  648  Saukkonen Otto Aleksanteri  1997  SWIM    50 m  1:41.28  1:41.28   
14  637  Söderling William  1999  HSS    50 m  1:45.36  1:45.36   
15  638  Tulisalo Jaakko  2002  HSS    50 m  2:00.84  2:00.84   
16  651  Rikki Ville  1993  TaTU    50 m  3:30.48  3:30.48   
 
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
527  Laukkanen Jenna  1995  SCV    25 m  1:04.25  1:07.25   
372  Hulkko Ida  1998  TaTU    25 m  1:05.40  1:08.40   
491  Kivirinta Veera  1995  OU    25 m  1:05.99  1:08.99   
381  Luukkanen Carita  1996  TaTU    50 m  1:11.16  1:11.16   
30  Lahtinen Laura  2003  HSS    50 m  1:11.23  1:11.23   
334  Murto Anniina  2001  PUS    50 m  1:11.27  1:11.27   
430  Reini Iida  2000  ÅSK    25 m  1:08.94  1:11.94   
350  Luoto Rebekka  2003  RaisU    50 m  1:12.12  1:12.12   
135  Koivu Sini  1999  Cetus    50 m  1:12.35  1:12.35   
10  20  Kareinen Hanna  2000  HSS    25 m  1:09.53  1:12.53   
11  557  Hammar Hanna  1998  UiTa    25 m  1:09.64  1:12.64   
12  397  Edelman Charlotta  2001  ÅSK    50 m  1:12.85  1:12.85   
13  424  Ponomareva Alisa  1991  ÅSK    25 m  1:09.92  1:12.92   
14  574  Mäkinen Roosa  1999  UiTa    25 m  1:09.98  1:12.98   
15  343  Aschan Patricia  1994  RaisU    25 m  1:10.01  1:13.01   
16  119  Flyckt Emilia  2001  Cetus    25 m  1:10.16  1:13.16   
17  18  Hämäläinen Lotta  1998  HSS    50 m  1:13.33  1:13.33   
18  544  Einiö Siiri  2003  Gladius    50 m  1:13.42  1:13.42   
19  175  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus    50 m  1:13.66  1:13.66   
20  96  Ruottu Aino  2001  RiUS    50 m  1:14.26  1:14.26   
21  142  Lehtinen Sofia  2000  Cetus    50 m  1:14.37  1:14.37   
22  463  Uusküla Emma  2002  AUi    25 m  1:11.45  1:14.45   
23  268  Ruuska Martta  2003  SWIM    25 m  1:11.53  1:14.53   
24  150  Ohvo Nelli  2001  Cetus    50 m  1:14.54  1:14.54   
25  117  Eloranta Emilia  1997  Cetus    25 m  1:11.57  1:14.57   
26  303  Haglund Emma  2003  VUS-VSS    50 m  1:14.59  1:14.59   
27  505  Taskila Pinja  2004  OU    50 m  1:14.60  1:14.60   
28  308  Miettinen Jenna  1999  VUS-VSS    25 m  1:12.09  1:15.09   
29  318  Liukkonen Aliisa  1999  HäUS    50 m  1:15.21  1:15.21   
30  578  Pollari Ina  2002  UiTa    50 m  1:15.63  1:15.63   
31  289  Pihlajamäki Alexandra  1998  KUS-GSS    50 m  1:16.19  1:16.19   
32  Appelberg Janna  2001  HSS    50 m  1:16.20  1:16.20   
33  493  Lukkari Minja  2003  OU    50 m  1:16.40  1:16.40   
34  315  Aho Lotta  1999  HäUS    25 m  1:13.81  1:16.81   
35  542  Yli-Äyhö Meeri  2004  UKK    50 m  1:16.82  1:16.82   
36  537  Kinnunen Kanerva  2004  UKK    50 m  1:16.85  1:16.85   
37  530  Korva Julia  1999  Octopus    50 m  1:16.90  1:16.90   
38  551  Ala-Karvia Siiri  2004  UiTa    50 m  1:16.95  1:16.95   
39  71  Tietz Annika  2001  HTU    50 m  1:17.06  1:17.06   
40  587  Von Dickoff Emma  2002  UiTa    25 m  1:14.20  1:17.20   
41  568  Lahtinen Enni  2002  UiTa    25 m  1:14.44  1:17.44   
42  152  Palm Cindy  2003  Cetus    25 m  1:14.45  1:17.45   
43  37  Nyström Ada  2001  HSS    25 m  1:14.61  1:17.61   
44  145  Mettinen Mirka  2002  Cetus    50 m  1:17.67  1:17.67   
45  153  Paulomo Pinja  2002  Cetus    50 m  1:17.73  1:17.73   
46  92  Pasma Aida  2003  RiUS    50 m  1:17.74  1:17.74   
47  284  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS    50 m  1:17.75  1:17.75   
48  526  Kivioja Heidi  2000  SCV    50 m  1:17.79  1:17.79   
49  198  Partinen Pinja  1999  JoUS    50 m  1:17.85  1:17.85   
50  494  Mattila Olga  2004  OU    50 m  1:17.87  1:17.87   
51  548  Egorova Ksenia  2000  ORCA    50 m  1:17.94  1:17.94   
52  379  Lammi Ella  1998  TaTU    50 m  1:18.29  1:18.29   
53  155  Pippuri Tuuli  2005  Cetus    50 m  1:18.47  1:18.47   
54  36  Mikkonen Saija  2001  HSS    25 m  1:15.49  1:18.49   
55  100  Ingberg Emma  1999  SiWa    25 m  1:15.55  1:18.55   
56  73  Nordström Pippi  2001  HU    25 m  1:15.66  1:18.66   
57  447  Ahinko Oona  2001  VeUS    50 m  1:18.68  1:18.68   
58  474  Huttula Riika  2001  OuLo    25 m  1:15.72  1:18.72   
59  339  Sottinen Julia  2000  PUS    25 m  1:15.82  1:18.82   
60  82  Vartiainen Vera  2002  JUK    25 m  1:15.92  1:18.92   
61  502  Risteelä Sofia  1993  OU    50 m  1:18.95  1:18.95   
62  633  Kontiainen Aino  2002  UH    50 m  1:19.07  1:19.07   
63  496  Moilanen Lotta  2006  OU    50 m  1:19.18  1:19.18   
64  194  Korkalainen Maria  2005  JoUS    50 m  1:19.39  1:19.39   
65  435  Yli-Jama Iiris  2003  ÅSK    25 m  1:16.60  1:19.60   
66  545  Himanto Iiris  2001  Gladius    25 m  1:16.69  1:19.69   
67  262  Pellinen Siiri  2003  SWIM    50 m  1:19.79  1:19.79   
68  489  Juutinen Malla  2003  OU    25 m  1:17.20  1:20.20   
69  99  Hottinen Vilma  2002  SiWa    25 m  1:17.22  1:20.22   
70  77  Lehtonen Helmi  2004  JUK    50 m  1:20.25  1:20.25   
71  345  Iisalo Vilma  2001  RaisU    25 m  1:17.31  1:20.31   
72  418  Niemi Katariina  2002  ÅSK    25 m  1:17.34  1:20.34   
73  115  Beszteri Greta  2004  Cetus    50 m  1:20.39  1:20.39   
74  556  Hakala Aada  2004  UiTa    50 m  1:20.41  1:20.41   
75  173  Tossavainen Helmi  2002  Cetus    25 m  1:17.53  1:20.53   
76  172  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus    25 m  1:17.68  1:20.68   
77  158  Rantanen Rina  2005  Cetus    50 m  1:20.90  1:20.90   
78  541  Penttilä Pinja  2001  UKK    25 m  1:17.90  1:20.90   
79  75  Nieminen Jenny  2001  HyUS    25 m  1:18.05  1:21.05   
80  366  Vähämaa Saana  2002  RaUS    50 m  1:21.10  1:21.10   
81  74  Guljajeva Vlada  2004  HyUS    50 m  1:21.29  1:21.29   
82  252  Huntus Carola  2003  SWIM    50 m  1:21.37  1:21.37   
83  571  Manninen Emmi  2004  UiTa    25 m  1:18.48  1:21.48   
 
Laji 24, S1-S14 100m RU Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
636  Markkanen Jessika  1999  HSS    50 m  1:46.41  1:46.41   
 
Laji 25, 200m Perhosuinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
579  Pyykkönen Kalle  1996  UiTa    25 m  2:00.51  2:04.51   
365  Varho Eemil  1997  RaUS    25 m  2:03.34  2:07.34   
364  Martikainen Emil  1997  RaUS    25 m  2:04.10  2:08.10   
498  Nygård Topias  2000  OU    25 m  2:07.01  2:11.01   
13  Heinilä Jami  2000  HSS    25 m  2:07.17  2:11.17   
271  Vuorela Teemu  1994  SWIM    25 m  2:07.37  2:11.37   
495  Moilanen Atte  2001  OU    25 m  2:07.93  2:11.93   
456  Ezzat Mohamed  2001  AUi    25 m  2:07.95  2:11.95   
417  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK    50 m  2:12.77  2:12.77   
10  302  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS    25 m  2:09.00  2:13.00   
11  26  Koprinen Aleksi  2003  HSS    50 m  2:14.29  2:14.29   
12  583  Roine Leo  2001  UiTa    25 m  2:11.05  2:15.05   
13  203  Vartiainen Miiro  2001  JoUS    50 m  2:15.34  2:15.34   
14  569  Leinonen Eemeli  2002  UiTa    50 m  2:18.27  2:18.27   
15  299  Porkkala Juho  2001  SeUi    50 m  2:18.38  2:18.38   
16  180  Widbom Herman  2001  Cetus    50 m  2:18.41  2:18.41   
17  606  Alila Atte  2001  AQUILA    25 m  2:15.79  2:19.79   
18  340  Törmä Lauri  2000  PUS    50 m  2:20.79  2:20.79   
19  301  Brady Ethan  2002  VUS-VSS    25 m  2:18.39  2:22.39   
 
Laji 26, S1-S14 200m SKU Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
640  Sohlman Daniela  2005  SiWa    50 m  3:15.77  3:15.77   
650  Mäkinen Meri-maari  1992  RaisU    50 m  3:33.00  3:33.00   
 
Laji 27, 200m Sekauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
343  Aschan Patricia  1994  RaisU    50 m  2:17.67  2:17.67   
83  Heinola Nea-amanda  2000  NumKis    50 m  2:17.89  2:17.89   
136  Kotonen Anna  1997  Cetus    50 m  2:19.46  2:19.46   
413  Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK    25 m  2:15.28  2:20.28   
147  Nenonen Sohvi  1999  Cetus    25 m  2:16.20  2:21.20   
227  Lillman Essi-maria  2000  LaUS    50 m  2:22.07  2:22.07   
235  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    25 m  2:17.33  2:22.33   
129  Kalenius Lyydia  2000  Cetus    25 m  2:18.29  2:23.29   
381  Luukkanen Carita  1996  TaTU    50 m  2:23.61  2:23.61   
10  171  Spångberg Adelia  1999  Cetus    25 m  2:19.59  2:24.59   
11  486  Hiltunen Madeleine  2003  OU    50 m  2:25.10  2:25.10   
12  40  Pälsi Lotta  2004  HSS    25 m  2:20.30  2:25.30   
13  219  Bärlund Raakel  2001  LaUS    25 m  2:20.66  2:25.66   
14  570  Manner Mila  2001  UiTa    25 m  2:21.05  2:26.05   
15  535  Hinkka Aino  2005  UKK    50 m  2:26.43  2:26.43   
16  260  Nieminen Emma  1996  SWIM    25 m  2:21.65  2:26.65   
17  123  Heim Sarah Leena  1998  Cetus    50 m  2:26.88  2:26.88   
18  463  Uusküla Emma  2002  AUi    50 m  2:27.12  2:27.12   
19  87  Pönni Jade  1997  NumKis    50 m  2:27.96  2:27.96   
20  112  Auvinen Siri  2002  Cetus    25 m  2:23.00  2:28.00   
21  578  Pollari Ina  2002  UiTa    25 m  2:24.01  2:29.01   
22  244  Ruohoniemi Tanja  1995  LrU    50 m  2:29.19  2:29.19   
23  306  Kivi Petra  2003  VUS-VSS    50 m  2:29.23  2:29.23   
24  335  Ollikainen Janina  2000  PUS    50 m  2:29.83  2:29.83   
25  520  Haipus Henna  2001  KemPy    25 m  2:25.36  2:30.36   
26  526  Kivioja Heidi  2000  SCV    50 m  2:30.44  2:30.44   
27  548  Egorova Ksenia  2000  ORCA    50 m  2:30.65  2:30.65   
28  414  Laakso Oona  2002  ÅSK    25 m  2:26.03  2:31.03   
29  318  Liukkonen Aliisa  1999  HäUS    50 m  2:32.88  2:32.88   
30  494  Mattila Olga  2004  OU    50 m  2:32.88  2:32.88   
31  127  Johansson Emma  2003  Cetus    25 m  2:28.06  2:33.06   
32  143  Lindroos Kira  2005  Cetus    50 m  2:33.16  2:33.16   
33  328  Kaunisto Emmi  2002  PUS    50 m  2:33.16  2:33.16   
34  411  Konkka Siiri  2004  ÅSK    50 m  2:33.19  2:33.19   
35  402  Halava Minka  2001  ÅSK    25 m  2:28.32  2:33.32   
36  146  Nagy Róza  2003  Cetus    50 m  2:33.43  2:33.43   
37  231  Paalanen Minttu  2003  LaUS    50 m  2:33.45  2:33.45   
38  85  Leppähaara Vilma  2005  NumKis    50 m  2:34.03  2:34.03   
39  115  Beszteri Greta  2004  Cetus    50 m  2:34.36  2:34.36   
40  220  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS    25 m  2:29.40  2:34.40   
41  429  Rantala Aino  2004  ÅSK    50 m  2:34.98  2:34.98   
42  409  Kangas Kukka  2005  ÅSK    50 m  2:35.05  2:35.05   
43  33  Lehtola Roosa  2001  HSS    50 m  2:35.12  2:35.12   
44  474  Huttula Riika  2001  OuLo    25 m  2:30.13  2:35.13   
45  457  Koivisto Julia  2002  AUi    50 m  2:35.14  2:35.14   
 
Laji 28, 50m Rintauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
144  Liukkonen Ari-pekka  1989  Cetus    50 m  27.66  27.66   
47  Tuomola Andrei  1989  HSS    50 m  27.70  27.70   
479  Aaltomaa Sami  1992  OU    50 m  27.73  27.73   
357  Wihanto William  1994  RaisU    50 m  28.02  28.02   
421  Oksa Ossi  1988  ÅSK    50 m  28.33  28.33   
149  Ohtonen Lassi  1992  Cetus    50 m  28.35  28.35   
225  Kokko Olli  1994  LaUS    50 m  28.46  28.46   
267  Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    50 m  28.51  28.51   
90  Laakso Mikael  1997  RiUS    50 m  29.08  29.08   
10  565  Koskinen Werneri  1998  UiTa    50 m  29.36  29.36   
11  567  Kulmala Atte  1998  UiTa    50 m  29.48  29.48   
12  202  Tolvanen Miika  1996  JoUS    50 m  29.75  29.75   
13  154  Pentti Miika  1997  Cetus    50 m  29.77  29.77   
14  604  Nurmi Erik  2001  Vanders    50 m  29.92  29.92   
15  Clayhills Bruce  1997  HSS    50 m  30.08  30.08   
16  140  Laitala Eerikki  2001  Cetus    50 m  30.24  30.24   
17  536  Ihalainen Jami  2003  UKK    50 m  30.32  30.32   
18  319  Lähde Jyri  1996  HäUS    25 m  28.83  30.33   
19  469  Brännkärr Ronny  2002  KemTU    50 m  30.49  30.49   
20  128  Jokinen Tuomas  2001  Cetus    50 m  30.56  30.56   
21  602  Junninen Tapio  1995  Vanders    25 m  29.09  30.59   
22  316  Hyvärinen Juha  1998  HäUS    25 m  29.10  30.60   
23  584  Sievers Jakob  2000  UiTa    50 m  30.61  30.61   
24  197  Naumanen Konsta  1996  JoUS    50 m  30.67  30.67   
25  200  Ruohtula Roope  2000  JoUS    50 m  30.74  30.74   
26  428  Rannikko Otto  1999  ÅSK    50 m  30.80  30.80   
27  398  Elomaa Lauri  2000  ÅSK    50 m  30.95  30.95   
28  232  Pennanen Atte  2001  LaUS    50 m  31.02  31.02   
29  248  Smeds Kaj  1998  JS-PU    50 m  31.07  31.07   
30  564  Koskinen Walentin  2000  UiTa    50 m  31.27  31.27   
31  452  Arvo Oskari  2002  AUi    50 m  31.29  31.29   
32  133  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus    50 m  31.30  31.30   
33  78  Leiponen Antti  1998  JUK    50 m  31.34  31.34   
34  470  Lampela Petri  1996  KemTU    50 m  31.39  31.39   
35  475  Kallinen Konsta  1999  OuLo    50 m  31.39  31.39   
36  257  Lindholm Atte  2001  SWIM    50 m  31.46  31.46   
37  181  Viisanen Verneri  2002  Cetus    50 m  31.48  31.48   
38  629  Carlsson Gustav  1993  ÅSF    25 m  30.02  31.52   
39  338  Rissanen Rami  1999  PUS    50 m  31.58  31.58   
40  399  Enroth Hugo  2001  ÅSK    50 m  31.60  31.60   
41  616  Malvela Eetu  2000  Plaani    50 m  31.60  31.60   
42  118  Eloranta Valtteri  1992  Cetus    50 m  31.66  31.66   
43  309  Oksakari Joona  2000  VUS-VSS    50 m  31.67  31.67   
44  601  Hjelm Matias  2002  Vanders    50 m  31.70  31.70   
45  214  Kleimola Ossi  2001  KoU    50 m  31.72  31.72   
46  546  Koski Henri  2000  Gladius    50 m  31.72  31.72   
47  148  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus    50 m  31.75  31.75   
48  481  Anttila Juho  2000  OU    50 m  31.93  31.93   
49  167  Schwarte Jari  1990  Cetus    50 m  31.96  31.96   
50  86  Patinen Reko  1998  NumKis    50 m  32.08  32.08   
51  109  Aho Jonni  1999  Cetus    50 m  32.13  32.13   
52  620  Rantanen Antti  1992  Plaani    50 m  32.15  32.15   
53  500  Pulkkinen Lasse  2002  OU    50 m  32.20  32.20   
54  577  Nyrhinen Eetu  2000  UiTa    50 m  32.28  32.28   
55  242  Ikonen Tuomas  1996  LrU    50 m  32.32  32.32   
56  Hyttinen Kalle  2001  BS-PU    50 m  32.33  32.33   
57  608  Jernvall Juha  2000  AQUILA    50 m  32.33  32.33   
58  376  Kilpeläinen Väinö  1999  TaTU    25 m  30.84  32.34   
59  217  Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS    50 m  32.37  32.37   
60  401  Grönroos Lassi  2000  ÅSK    50 m  32.37  32.37   
61  549  Nurminen Pyry  2001  ORCA    50 m  32.42  32.42   
62  323  Torkkel Timi  2001  HäUS    25 m  30.99  32.49   
63  221  Haverinen Petteri  2001  LaUS    50 m  32.54  32.54   
64  560  Hörkkö Tatu  2001  UiTa    25 m  31.05  32.55   
65  32  Lehti Leevi  2000  HSS    50 m  32.60  32.60   
66  598  Einto Eetu  2001  Vanders    50 m  32.60  32.60   
67  451  Kuronen Onni  2000  Pyry    50 m  32.76  32.76   
68  Olander Niilo  2001  BS-PU    50 m  32.79  32.79   
69  27  Krapf Lauri  2001  HSS    25 m  31.40  32.90   
70  618  Nyberg Julius  2002  Plaani    50 m  32.96  32.96   
71  134  Knaapi Joel  2001  Cetus    50 m  32.98  32.98   
72  336  Ovaskainen Oskari  2000  PUS    50 m  33.08  33.08   
 
Laji 29, S1-S14 50m RU Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
645  Lähteenmäki Leo  1991  SWIM    50 m  35.26  35.26   
642  Härkönen Taneli  1997  LrU    25 m  35.25  36.75   
649  Khalili Nader  2001  VUS-VSS    50 m  36.87  36.87   
653  Larinen Juho  1999  OU    50 m  41.90  41.90   
655  Ylä-Sahra Perttu  1994  Plaani    50 m  44.13  44.13   
657  Nieminen Ville  2004  UH    50 m  48.76  48.76   
638  Tulisalo Jaakko  2002  HSS    50 m  56.22  56.22   
656  Mikkonen Jaakko  1996  UH    50 m  57.22  57.22   
641  Laitala Ilmari  2003  Cetus    25 m  56.10  57.60   
10  637  Söderling William  1999  HSS    25 m  56.48  57.98   
 
Laji 30, 50m Selkäuinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
614  Jallow Mimosa  1994  Plaani    25 m  26.52  27.52   
527  Laukkanen Jenna  1995  SCV    25 m  27.00  28.00   
49  Upanne Lotta  1998  HSS    25 m  27.63  28.63   
613  Hirvonen Susanne  1997  Plaani    25 m  27.65  28.65   
413  Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK    25 m  28.21  29.21   
555  Grönvall Fanny  2000  UiTa    25 m  28.36  29.36   
490  Kanervo Reetta  1999  OU    25 m  28.53  29.53   
263  Pentti Mia  2002  SWIM    50 m  29.65  29.65   
427  Pärnänen Emilie  2002  ÅSK    25 m  28.73  29.73   
10  422  Peltola Paula  2001  ÅSK    50 m  29.75  29.75   
11  460  Mört Roosa  1999  AUi    50 m  29.81  29.81   
12  621  Soininen Selma  1999  Plaani    25 m  28.84  29.84   
13  168  Siirtola Peppi  2002  Cetus    25 m  28.91  29.91   
14  23  Kilpeläinen Viola  1998  HSS    25 m  29.04  30.04   
15  345  Iisalo Vilma  2001  RaisU    25 m  29.19  30.19   
16  559  Huhtanen Suvi  1999  UiTa    25 m  29.26  30.26   
17  43  Ruotsalainen Vilma  1996  HSS    50 m  30.35  30.35   
18  575  Norismaa Nea  1995  UiTa    25 m  29.37  30.37   
19  132  Kellberg Laura  2003  Cetus    25 m  29.51  30.51   
20  351  Mäki Laura  1997  RaisU    25 m  29.52  30.52   
21  205  Venäläinen Veera  1995  JoUS    25 m  29.67  30.67   
22  130  Kallström Mirva  1999  Cetus    25 m  29.73  30.73   
23  328  Kaunisto Emmi  2002  PUS    25 m  29.94  30.94   
24  385  Puomila Aino  1992  TaTU    25 m  29.96  30.96   
25  344  Heinonen Helmi  2002  RaisU    25 m  30.11  31.11   
26  218  Bruneau Julia  1999  LaUS    25 m  30.17  31.17   
27  22  Ketola Erika  2000  HSS    50 m  31.18  31.18   
28  459  Kuusisto Sylvia  2003  AUi    50 m  31.19  31.19   
29  112  Auvinen Siri  2002  Cetus    25 m  30.22  31.22   
30  610  Antila Alina  2004  NU    50 m  31.32  31.32   
31  260  Nieminen Emma  1996  SWIM    25 m  30.38  31.38   
32  492  Laine Iida-maria  2001  OU    25 m  30.41  31.41   
33  377  Kukkonen Noora  1999  TaTU    25 m  30.56  31.56   
34  98  Hellsten Olivia  2000  SiWa    25 m  30.65  31.65   
35  72  Kokko Noora  2001  HU    25 m  30.66  31.66   
36  157  Päiviö Peppi  1999  Cetus    25 m  30.71  31.71   
37  473  Hurskainen Katri  2000  OuLo    50 m  31.79  31.79   
38  503  Räihä Sanna-riikka  1998  OU    25 m  30.85  31.85   
39  76  Åvist Claudia  1997  HyUS    25 m  30.94  31.94   
40  548  Egorova Ksenia  2000  ORCA    25 m  30.94  31.94   
41  191  Kärkkäinen Kiia  2003  HeiI    25 m  30.98  31.98   
42  576  Nyberg Netta  2001  UiTa    25 m  30.99  31.99   
43  259  Merisalo Viivi  2002  SWIM    25 m  31.04  32.04   
44  125  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus    25 m  31.05  32.05   
45  226  Liikonen Saana  2001  LaUS    50 m  32.09  32.09   
46  600  Haltia Nina  1999  Vanders    25 m  31.09  32.09   
47  528  Ingberg Charlotte  2002  Octopus    25 m  31.12  32.12   
48  80  Saarela Emmi  2001  JUK    50 m  32.14  32.14   
49  387  Suihkonen Amanda  1995  TaTU    25 m  31.14  32.14   
50  306  Kivi Petra  2003  VUS-VSS    50 m  32.16  32.16   
51  497  Nygård Martta  2003  OU    25 m  31.26  32.26   
52  535  Hinkka Aino  2005  UKK    25 m  31.27  32.27   
53  538  Koskinen Olga  2002  UKK    25 m  31.27  32.27   
54  425  Puhtimäki Salla  1998  ÅSK    25 m  31.28  32.28   
55  603  Nikkanen Milla  2002  Vanders    25 m  31.31  32.31   
56  173  Tossavainen Helmi  2002  Cetus    25 m  31.34  32.34   
57  255  Lampi Jenni  2000  SWIM    25 m  31.39  32.39   
58  485  Hekkala Mari  2000  OU    25 m  31.39  32.39   
59  537  Kinnunen Kanerva  2004  UKK    25 m  31.43  32.43   
60  256  Lampi Sanni  2001  SWIM    25 m  31.46  32.46   
61  411  Konkka Siiri  2004  ÅSK    50 m  32.46  32.46   
62  397  Edelman Charlotta  2001  ÅSK    50 m  32.47  32.47   
63  162  Rissanen Aada  2004  Cetus    50 m  32.49  32.49   
64  335  Ollikainen Janina  2000  PUS    50 m  32.59  32.59   
65  353  Niskala Riikka  2004  RaisU    25 m  31.60  32.60   
66  38  Parhiala Marilla  2000  HSS    50 m  32.61  32.61   
67  247  Jämsä Siiri  2002  MiUS    50 m  32.61  32.61   
68  296  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi    50 m  32.63  32.63   
69  586  Virta Nea  1996  UiTa    50 m  32.64  32.64   
70  286  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS    50 m  32.67  32.67   
71  596  Niskala Ada  2000  RoiUS    50 m  32.70  32.70   
72  634  Yritys Saana  2003  UH    50 m  32.70  32.70   
73  290  Salin Liina  2002  KUS-GSS    25 m  31.71  32.71   
74  520  Haipus Henna  2001  KemPy    25 m  31.74  32.74   
75  449  Saarinen Elli-Kaisa  2001  VeUS    25 m  31.76  32.76   
76  195  Mononen Aino  2001  JoUS    25 m  31.78  32.78   
77  539  Martinkauppi Sofia  2003  UKK    25 m  31.78  32.78   
78  465  Öhberg Alida  2002  AUi    25 m  31.83  32.83   
79  529  Konttila Mette  2001  Octopus    50 m  32.92  32.92   
80  231  Paalanen Minttu  2003  LaUS    25 m  31.94  32.94   
81  230  Ovaskainen Senni  2001  LaUS    25 m  31.95  32.95   
82  484  Heikkinen Petra  2002  OU    25 m  31.95  32.95   
83  607  Bruce Millariina  2001  AQUILA    25 m  32.01  33.01   
84  241  Härkönen Tytti  2001  LrU    25 m  32.09  33.09   
85  85  Leppähaara Vilma  2005  NumKis    50 m  33.14  33.14   
86  534  Suihkonen Venla  2002  Octopus    50 m  33.16  33.16   
87  33  Lehtola Roosa  2001  HSS    25 m  32.21  33.21   
88  418  Niemi Katariina  2002  ÅSK    50 m  33.21  33.21   
89  127  Johansson Emma  2003  Cetus    25 m  32.22  33.22   
90  10  Hagelin Isabel  2001  HSS    50 m  33.30  33.30   
91  545  Himanto Iiris  2001  Gladius    25 m  32.35  33.35   
92  408  Kangas Kaisla  2002  ÅSK    25 m  32.40  33.40   
93  615  Laiteenmäki Milla  2001  Plaani    25 m  32.40  33.40   
94  305  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS    50 m  33.42  33.42   
95  363  Heine Emmi  2002  RaUS    50 m  33.43  33.43   
96  409  Kangas Kukka  2005  ÅSK    50 m  33.44  33.44   
 
Laji 31, S1-S14 50m SU Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
652  Rajahalme Jenna  2002  Pyry    25 m  37.26  38.26   
636  Markkanen Jessika  1999  HSS    50 m  39.05  39.05   
650  Mäkinen Meri-maari  1992  RaisU    50 m  47.67  47.67   
 
Laji 32, 4X200m Vapaauinti T-17 Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
60  Hss Naiset [2001]  2001  HSS    50 m  8:31.15  8:31.15   
361  Raisu Tytöt 1  2001  RaisU    50 m  8:31.52  8:31.52   
517  Oulun Uinti 1  2001  OU    50 m  8:40.71  8:40.71   
240  Laus 1  2001  LaUS    50 m  8:50.56  8:50.56   
185  Cetus 1  2001  Cetus    50 m  8:52.01  8:52.01   
518  Oulun Uinti 2  2001  OU    50 m  8:58.18  8:58.18   
438  Åsk 1  2001  ÅSK    50 m  9:00.33  9:00.33   
591  Uita 1  2001  UiTa    50 m  9:00.90  9:00.90   
188  Cetus 2  2001  Cetus    50 m  9:03.79  9:03.79   
10  543  Ukk Naiset [2001]  2001  UKK    50 m  9:04.55  9:04.55   
 
Laji 33, 800m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
355  Paatos Roope  2002  RaisU    50 m  8:33.92  8:33.92   
102  Lantta Taneli  2001  SiWa    25 m  8:21.62  8:37.62   
95  Pullinen Jasper  1999  RiUS    25 m  8:21.75  8:37.75   
349  Kuusisto Elias  1999  RaisU    25 m  8:23.34  8:39.34   
48  Tähtivuori Aaro  1998  HSS    25 m  8:25.22  8:41.22   
302  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS    25 m  8:26.64  8:42.64   
266  Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    25 m  8:32.34  8:48.34   
307  Lydman Alex  2003  VUS-VSS    50 m  8:49.75  8:49.75   
346  Kaila Aku  2003  RaisU    50 m  8:49.97  8:49.97   
10  169  Skjäl Oscar  2002  Cetus    50 m  8:53.86  8:53.86   
11  599  Envalds Kasper  2001  Vanders    50 m  8:55.48  8:55.48   
12  417  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK    50 m  8:59.86  8:59.86   
13  122  Hatakka Niklas  2003  Cetus    50 m  9:01.49  9:01.49   
14  386  Romanov Efim  2002  TaTU    25 m  8:46.27  9:02.27   
15  312  Söderholm Robin  2002  VUS-VSS    50 m  9:02.69  9:02.69   
16  299  Porkkala Juho  2001  SeUi    25 m  8:47.18  9:03.18   
17  508  Tyni Janne  2000  OU    25 m  8:51.26  9:07.26   
18  176  Vainio Luukas  2003  Cetus    50 m  9:08.44  9:08.44   
19  182  Virta Rasmus  1998  Cetus    25 m  8:53.77  9:09.77   
20  499  Pietarila Olli-pekka  2003  OU    50 m  9:11.45  9:11.45   
21  180  Widbom Herman  2001  Cetus    25 m  8:56.25  9:12.25   
 
Laji 34, 4X200m Vapaauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
183  Cetus 1  Cetus    50 m  8:20.90  8:20.90   
59  Hss Naiset  HSS    50 m  8:24.99  8:24.99   
358  Raisu Naiset 1  RaisU    50 m  8:27.02  8:27.02   
440  Åsk Naiset 1  ÅSK    50 m  8:28.27  8:28.27   
186  Cetus 2  Cetus    50 m  8:36.93  8:36.93   
65  Hss Naiset Ii  HSS    50 m  8:48.94  8:48.94   
592  Uita 1  UiTa    50 m  8:51.98  8:51.98   
394  Tatu Tampere Ry 1  TaTU    50 m  8:56.33  8:56.33   
 
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
527  Laukkanen Jenna  1995  SCV    50 m  2:25.14  2:25.14   
343  Aschan Patricia  1994  RaisU    50 m  2:32.61  2:32.61   
381  Luukkanen Carita  1996  TaTU    50 m  2:34.06  2:34.06   
397  Edelman Charlotta  2001  ÅSK    50 m  2:35.20  2:35.20   
574  Mäkinen Roosa  1999  UiTa    25 m  2:29.44  2:35.44   
372  Hulkko Ida  1998  TaTU    25 m  2:30.37  2:36.37   
18  Hämäläinen Lotta  1998  HSS    50 m  2:36.47  2:36.47   
87  Pönni Jade  1997  NumKis    50 m  2:37.74  2:37.74   
430  Reini Iida  2000  ÅSK    25 m  2:32.47  2:38.47   
10  119  Flyckt Emilia  2001  Cetus    50 m  2:39.11  2:39.11   
11  43  Ruotsalainen Vilma  1996  HSS    50 m  2:39.85  2:39.85   
12  505  Taskila Pinja  2004  OU    50 m  2:40.99  2:40.99   
13  544  Einiö Siiri  2003  Gladius    50 m  2:41.23  2:41.23   
14  20  Kareinen Hanna  2000  HSS    25 m  2:35.29  2:41.29   
15  96  Ruottu Aino  2001  RiUS    50 m  2:42.29  2:42.29   
16  542  Yli-Äyhö Meeri  2004  UKK    50 m  2:43.51  2:43.51   
17  268  Ruuska Martta  2003  SWIM    25 m  2:37.93  2:43.93   
18  493  Lukkari Minja  2003  OU    25 m  2:38.01  2:44.01   
19  578  Pollari Ina  2002  UiTa    25 m  2:38.69  2:44.69   
20  303  Haglund Emma  2003  VUS-VSS    50 m  2:44.99  2:44.99   
21  175  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus    50 m  2:45.39  2:45.39   
22  587  Von Dickoff Emma  2002  UiTa    25 m  2:39.54  2:45.54   
23  Appelberg Janna  2001  HSS    25 m  2:39.84  2:45.84   
24  318  Liukkonen Aliisa  1999  HäUS    50 m  2:46.00  2:46.00   
25  145  Mettinen Mirka  2002  Cetus    50 m  2:46.92  2:46.92   
26  447  Ahinko Oona  2001  VeUS    25 m  2:40.95  2:46.95   
27  551  Ala-Karvia Siiri  2004  UiTa    25 m  2:41.39  2:47.39   
28  526  Kivioja Heidi  2000  SCV    50 m  2:47.51  2:47.51   
29  315  Aho Lotta  1999  HäUS    50 m  2:47.52  2:47.52   
30  494  Mattila Olga  2004  OU    50 m  2:47.64  2:47.64   
31  142  Lehtinen Sofia  2000  Cetus    50 m  2:47.65  2:47.65   
32  146  Nagy Róza  2003  Cetus    50 m  2:47.99  2:47.99   
33  435  Yli-Jama Iiris  2003  ÅSK    25 m  2:42.51  2:48.51   
34  71  Tietz Annika  2001  HTU    50 m  2:48.67  2:48.67   
35  73  Nordström Pippi  2001  HU    25 m  2:42.76  2:48.76   
36  153  Paulomo Pinja  2002  Cetus    25 m  2:42.86  2:48.86   
37  289  Pihlajamäki Alexandra  1998  KUS-GSS    50 m  2:48.98  2:48.98   
38  150  Ohvo Nelli  2001  Cetus    50 m  2:49.42  2:49.42   
39  136  Kotonen Anna  1997  Cetus    50 m  2:49.56  2:49.56   
40  155  Pippuri Tuuli  2005  Cetus    50 m  2:49.66  2:49.66   
41  114  Baker Liv  1998  Cetus    25 m  2:43.90  2:49.90   
42  568  Lahtinen Enni  2002  UiTa    25 m  2:44.82  2:50.82   
43  36  Mikkonen Saija  2001  HSS    25 m  2:44.86  2:50.86   
44  92  Pasma Aida  2003  RiUS    50 m  2:51.87  2:51.87   
45  152  Palm Cindy  2003  Cetus    25 m  2:46.01  2:52.01   
46  262  Pellinen Siiri  2003  SWIM    50 m  2:52.23  2:52.23   
47  633  Kontiainen Aino  2002  UH    50 m  2:52.51  2:52.51   
48  143  Lindroos Kira  2005  Cetus    50 m  2:53.15  2:53.15   
49  127  Johansson Emma  2003  Cetus    50 m  2:53.71  2:53.71   
50  306  Kivi Petra  2003  VUS-VSS    50 m  2:53.86  2:53.86   
51  496  Moilanen Lotta  2006  OU    50 m  2:53.92  2:53.92   
 
Laji 36, 200m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
267  Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    25 m  1:47.20  1:51.20   
271  Vuorela Teemu  1994  SWIM    25 m  1:48.02  1:52.02   
Egorov Kirill  2000  HSS    25 m  1:52.46  1:56.46   
434  Suominen Wilhelm  1999  ÅSK    25 m  1:52.85  1:56.85   
428  Rannikko Otto  1999  ÅSK    50 m  1:56.86  1:56.86   
389  Tyry Matias  1993  TaTU    25 m  1:52.91  1:56.91   
266  Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    50 m  1:57.92  1:57.92   
48  Tähtivuori Aaro  1998  HSS    25 m  1:54.00  1:58.00   
86  Patinen Reko  1998  NumKis    25 m  1:54.06  1:58.06   
10  364  Martikainen Emil  1997  RaUS    50 m  1:58.12  1:58.12   
11  612  Heräjärvi Werner  1999  Plaani    25 m  1:54.12  1:58.12   
12  456  Ezzat Mohamed  2001  AUi    25 m  1:54.33  1:58.33   
13  12  Haimi Lassi  2003  HSS    50 m  1:58.44  1:58.44   
14  39  Perkkiö Emil  2000  HSS    50 m  1:58.57  1:58.57   
15  102  Lantta Taneli  2001  SiWa    50 m  1:58.90  1:58.90   
16  355  Paatos Roope  2002  RaisU    50 m  1:59.56  1:59.56   
17  113  Baker Alec  2000  Cetus    50 m  1:59.74  1:59.74   
18  13  Heinilä Jami  2000  HSS    25 m  1:55.99  1:59.99   
19  46  Tumanoff Lari  2003  HSS    50 m  2:00.02  2:00.02   
20  407  Hynynen Oskari  2001  ÅSK    25 m  1:56.24  2:00.24   
21  584  Sievers Jakob  2000  UiTa    25 m  1:56.32  2:00.32   
22  222  Hulkko Santeri  2000  LaUS    25 m  1:56.47  2:00.47   
23  392  Virta Pietari  1997  TaTU    25 m  1:56.94  2:00.94   
24  302  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS    25 m  1:57.17  2:01.17   
25  307  Lydman Alex  2003  VUS-VSS    25 m  1:57.27  2:01.27   
26  95  Pullinen Jasper  1999  RiUS    50 m  2:01.32  2:01.32   
27  Fredriksson Johan  2003  HSS    50 m  2:01.51  2:01.51   
28  346  Kaila Aku  2003  RaisU    50 m  2:01.92  2:01.92   
29  81  Tervanen Martti  2000  JUK    25 m  1:58.27  2:02.27   
30  26  Koprinen Aleksi  2003  HSS    50 m  2:02.30  2:02.30   
31  599  Envalds Kasper  2001  Vanders    50 m  2:02.32  2:02.32   
32  312  Söderholm Robin  2002  VUS-VSS    50 m  2:02.43  2:02.43   
33  249  Thodin Viktor  2000  JS-PU    25 m  1:58.46  2:02.46   
34  234  Romo Saku  2000  LaUS    50 m  2:02.78  2:02.78   
35  401  Grönroos Lassi  2000  ÅSK    25 m  1:59.06  2:03.06   
36  124  Isosuo Eetu  2000  Cetus    25 m  1:59.16  2:03.16   
37  128  Jokinen Tuomas  2001  Cetus    50 m  2:03.71  2:03.71   
38  301  Brady Ethan  2002  VUS-VSS    25 m  1:59.77  2:03.77   
39  203  Vartiainen Miiro  2001  JoUS    25 m  2:00.71  2:04.71   
40  523  Lukkarinen Topi  2000  SCR    25 m  2:00.82  2:04.82   
41  533  Seger Aleksi  2001  Octopus    50 m  2:04.85  2:04.85   
42  299  Porkkala Juho  2001  SeUi    50 m  2:04.93  2:04.93   
43  180  Widbom Herman  2001  Cetus    50 m  2:05.59  2:05.59   
44  176  Vainio Luukas  2003  Cetus    50 m  2:05.72  2:05.72   
45  139  Laine Veeti  2000  Cetus    50 m  2:05.77  2:05.77   
46  521  Mäkelä Noa  2001  KemPy    50 m  2:05.79  2:05.79   
 
Laji 37, S1-S14 200m VU Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
649  Khalili Nader  2001  VUS-VSS    50 m  2:10.31  2:10.31   
642  Härkönen Taneli  1997  LrU    50 m  2:26.89  2:26.89   
655  Ylä-Sahra Perttu  1994  Plaani    25 m  2:35.67  2:39.67   
657  Nieminen Ville  2004  UH    50 m  2:59.74  2:59.74   
641  Laitala Ilmari  2003  Cetus    25 m  2:59.26  3:03.26   
656  Mikkonen Jaakko  1996  UH    50 m  3:19.52  3:19.52   
 
Laji 38, 100m Perhosuinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
575  Norismaa Nea  1995  UiTa    50 m  1:01.21  1:01.21   
25  Kollanus Kaisla  1993  HSS    50 m  1:01.36  1:01.36   
614  Jallow Mimosa  1994  Plaani    25 m  59.47  1:01.47   
413  Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK    50 m  1:01.89  1:01.89   
29  Kylliäinen Tanja  1993  HSS    50 m  1:01.91  1:01.91   
161  Rinne Nea  1995  Cetus    50 m  1:02.12  1:02.12   
244  Ruohoniemi Tanja  1995  LrU    50 m  1:02.18  1:02.18   
147  Nenonen Sohvi  1999  Cetus    50 m  1:02.33  1:02.33   
351  Mäki Laura  1997  RaisU    50 m  1:02.72  1:02.72   
10  43  Ruotsalainen Vilma  1996  HSS    50 m  1:03.19  1:03.19   
11  347  Kallio Anniina  2002  RaisU    50 m  1:03.26  1:03.26   
12  130  Kallström Mirva  1999  Cetus    50 m  1:03.57  1:03.57   
13  525  Nurminen Tessa  1994  EuraST    50 m  1:04.31  1:04.31   
14  112  Auvinen Siri  2002  Cetus    50 m  1:04.36  1:04.36   
15  35  Mauranen Kiira  1999  HSS    50 m  1:04.75  1:04.75   
16  373  Karinkanta Annika  2000  TaTU    50 m  1:04.84  1:04.84   
17  621  Soininen Selma  1999  Plaani    50 m  1:04.84  1:04.84   
18  76  Åvist Claudia  1997  HyUS    50 m  1:04.95  1:04.95   
19  535  Hinkka Aino  2005  UKK    50 m  1:05.12  1:05.12   
20  129  Kalenius Lyydia  2000  Cetus    25 m  1:03.15  1:05.15   
21  387  Suihkonen Amanda  1995  TaTU    50 m  1:05.18  1:05.18   
22  40  Pälsi Lotta  2004  HSS    50 m  1:05.22  1:05.22   
23  255  Lampi Jenni  2000  SWIM    50 m  1:05.24  1:05.24   
24  362  Haanpää Ella-noora  1998  RaUS    50 m  1:05.28  1:05.28   
25  463  Uusküla Emma  2002  AUi    50 m  1:05.29  1:05.29   
26  49  Upanne Lotta  1998  HSS    50 m  1:05.40  1:05.40   
27  600  Haltia Nina  1999  Vanders    50 m  1:05.63  1:05.63   
28  424  Ponomareva Alisa  1991  ÅSK    50 m  1:05.72  1:05.72   
29  219  Bärlund Raakel  2001  LaUS    50 m  1:05.77  1:05.77   
30  385  Puomila Aino  1992  TaTU    25 m  1:03.92  1:05.92   
31  519  Niemi Sini  1993  TorUS    50 m  1:06.23  1:06.23   
32  108  Tiainen Karla  2005  SiWa    50 m  1:06.52  1:06.52   
33  486  Hiltunen Madeleine  2003  OU    50 m  1:06.52  1:06.52   
34  581  Rantanen Iida-maria  1998  UiTa    50 m  1:06.66  1:06.66   
35  335  Ollikainen Janina  2000  PUS    50 m  1:06.73  1:06.73   
36  578  Pollari Ina  2002  UiTa    50 m  1:06.80  1:06.80   
37  558  Hammar Heini  1999  UiTa    25 m  1:05.01  1:07.01   
38  464  Vira Anna  2002  AUi    25 m  1:05.13  1:07.13   
39  406  Hurskainen Miia  1992  ÅSK    50 m  1:07.23  1:07.23   
40  570  Manner Mila  2001  UiTa    50 m  1:07.27  1:07.27   
41  98  Hellsten Olivia  2000  SiWa    25 m  1:05.28  1:07.28   
42  553  Auvinen Armi  2000  UiTa    50 m  1:07.32  1:07.32   
43  411  Konkka Siiri  2004  ÅSK    50 m  1:07.35  1:07.35   
44  247  Jämsä Siiri  2002  MiUS    50 m  1:07.40  1:07.40   
45  402  Halava Minka  2001  ÅSK    50 m  1:07.44  1:07.44   
46  425  Puhtimäki Salla  1998  ÅSK    50 m  1:07.52  1:07.52   
47  123  Heim Sarah Leena  1998  Cetus    50 m  1:07.53  1:07.53   
48  146  Nagy Róza  2003  Cetus    50 m  1:07.58  1:07.58   
49  328  Kaunisto Emmi  2002  PUS    50 m  1:07.62  1:07.62   
50  327  Koivuluoma Heta  1999  PTU    50 m  1:07.74  1:07.74   
51  457  Koivisto Julia  2002  AUi    50 m  1:07.74  1:07.74   
52  194  Korkalainen Maria  2005  JoUS    50 m  1:07.84  1:07.84   
53  538  Koskinen Olga  2002  UKK    50 m  1:08.10  1:08.10   
54  231  Paalanen Minttu  2003  LaUS    50 m  1:08.12  1:08.12   
55  631  Lindholm Jessica  2001  ÅSF    50 m  1:08.29  1:08.29   
56  195  Mononen Aino  2001  JoUS    25 m  1:06.54  1:08.54   
57  10  Hagelin Isabel  2001  HSS    50 m  1:08.59  1:08.59   
58  93  Pihkamäki Annukka  2004  RiUS    50 m  1:08.65  1:08.65   
59  472  Vakkuri Elisa  2002  KemUS    50 m  1:08.65  1:08.65   
60  552  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa    25 m  1:06.98  1:08.98   
61  296  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi    50 m  1:09.17  1:09.17   
62  145  Mettinen Mirka  2002  Cetus    50 m  1:09.45  1:09.45   
63  320  Nieminen Sofia  2002  HäUS    25 m  1:07.65  1:09.65   
64  162  Rissanen Aada  2004  Cetus    50 m  1:09.66  1:09.66   
65  82  Vartiainen Vera  2002  JUK    25 m  1:08.01  1:10.01   
66  70  Rantanen Jenni  2001  HTU    50 m  1:10.04  1:10.04   
67  520  Haipus Henna  2001  KemPy    25 m  1:08.16  1:10.16   
68  246  Himanen Kaisa  2003  MiUS    50 m  1:10.23  1:10.23   
69  261  Palokangas Peppi  2002  SWIM    50 m  1:10.34  1:10.34   
70  317  Kilponen Sanni  2001  HäUS    50 m  1:10.51  1:10.51   
71  115  Beszteri Greta  2004  Cetus    50 m  1:10.58  1:10.58   
72  75  Nieminen Jenny  2001  HyUS    50 m  1:10.75  1:10.75   
73  450  Korin Sini  2003  Pyry    25 m  1:08.98  1:10.98   
74  542  Yli-Äyhö Meeri  2004  UKK    50 m  1:11.04  1:11.04   
 
Laji 39, S1-S14 100m PU Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
636  Markkanen Jessika  1999  HSS    25 m  1:15.21  1:17.21   
652  Rajahalme Jenna  2002  Pyry    50 m  1:28.30  1:28.30   
640  Sohlman Daniela  2005  SiWa    25 m  1:31.07  1:33.07   
 
Laji 40, 100m Selkäuinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
120  Fredriksson Christoffer  1997  Cetus    25 m  54.40  56.40   
393  Yritys Petja  1993  TaTU    25 m  54.86  56.86   
509  Vasko Miro  1993  OU    25 m  54.89  56.89   
131  Kallström Roni  2001  Cetus    25 m  55.28  57.28   
258  Markkanen Janne  1994  SWIM    25 m  55.32  57.32   
91  Mäkelä Niko  1998  RiUS    50 m  58.26  58.26   
167  Schwarte Jari  1990  Cetus    25 m  56.38  58.38   
469  Brännkärr Ronny  2002  KemTU    25 m  56.91  58.91   
374  Kastarinen Roope  1994  TaTU    25 m  56.99  58.99   
10  403  Hanski Emil  1999  ÅSK    25 m  57.18  59.18   
11  110  Alitalo Eetu  1999  Cetus    25 m  57.63  59.63   
12  192  Eiserbeck Roope  1999  JoUS    25 m  57.91  59.91   
13  242  Ikonen Tuomas  1996  LrU    25 m  58.03  1:00.03   
14  370  Eerola Juho  1995  TaTU    25 m  58.09  1:00.09   
15  104  Pakarinen Sami  1992  SiWa    25 m  58.10  1:00.10   
16  11  Haikonen Veeti  2001  HSS    25 m  58.17  1:00.17   
17  498  Nygård Topias  2000  OU    25 m  58.18  1:00.18   
18  250  Dobrzhanskiy Danila  1998  SWIM    25 m  58.30  1:00.30   
19  369  Belaic Deny  1998  TaTU    25 m  58.47  1:00.47   
20  346  Kaila Aku  2003  RaisU    50 m  1:00.69  1:00.69   
21  193  Kontiainen Akseli  2002  JoUS    50 m  1:01.22  1:01.22   
22  415  Laine Elias  2002  ÅSK    25 m  59.48  1:01.48   
23  121  Gramén Isak  2001  Cetus    25 m  59.62  1:01.62   
24  433  Sula Jani-markus  1999  ÅSK    25 m  59.88  1:01.88   
25  32  Lehti Leevi  2000  HSS    25 m  59.91  1:01.91   
26  398  Elomaa Lauri  2000  ÅSK    50 m  1:02.01  1:02.01   
27  563  Korhonen Joona  2000  UiTa    25 m  1:00.08  1:02.08   
28  216  Ihalainen Ville  1996  KuUS    25 m  1:00.16  1:02.16   
29  118  Eloranta Valtteri  1992  Cetus    50 m  1:02.34  1:02.34   
30  602  Junninen Tapio  1995  Vanders    25 m  1:00.52  1:02.52   
31  431  Siipola Jaakko  1999  ÅSK    25 m  1:00.56  1:02.56   
32  500  Pulkkinen Lasse  2002  OU    25 m  1:00.74  1:02.74   
33  45  Söderholm Rasmus  2002  HSS    50 m  1:02.78  1:02.78   
34  609  Kuusela Leo  1999  AQUILA    25 m  1:00.80  1:02.80   
35  301  Brady Ethan  2002  VUS-VSS    25 m  1:00.90  1:02.90   
36  111  Annala Teemu  2001  Cetus    25 m  1:00.92  1:02.92   
37  148  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus    50 m  1:02.94  1:02.94   
38  585  Valkonen Niklas  1997  UiTa    25 m  1:01.00  1:03.00   
39  407  Hynynen Oskari  2001  ÅSK    50 m  1:03.45  1:03.45   
40  405  Herpola Santeri  2003  ÅSK    25 m  1:01.60  1:03.60   
41  253  Järvinen Jiri  2001  SWIM    25 m  1:01.92  1:03.92   
42  164  Ruuskanen Joona  2000  Cetus    25 m  1:02.52  1:04.52   
43  569  Leinonen Eemeli  2002  UiTa    50 m  1:04.70  1:04.70   
44  311  Ravals Simon  2003  VUS-VSS    50 m  1:05.03  1:05.03   
45  412  Korpinen Leevi  2001  ÅSK    25 m  1:03.20  1:05.20   
46  384  Perkola Pirkka  2001  TaTU    25 m  1:03.21  1:05.21   
47  583  Roine Leo  2001  UiTa    50 m  1:05.37  1:05.37   
48  386  Romanov Efim  2002  TaTU    50 m  1:05.45  1:05.45   
49  297  Kekola Jere  2000  SeUi    25 m  1:03.46  1:05.46   
50  287  Mattola Hugo  2001  KUS-GSS    25 m  1:03.64  1:05.64   
 
Laji 41, S1-S14 100m SU Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
654  Latikka Antti  1990  SCR    50 m  1:01.93  1:01.93   
649  Khalili Nader  2001  VUS-VSS    50 m  1:11.21  1:11.21   
642  Härkönen Taneli  1997  LrU    25 m  1:12.29  1:14.29   
657  Nieminen Ville  2004  UH    25 m  1:33.08  1:35.08   
641  Laitala Ilmari  2003  Cetus    25 m  1:44.96  1:46.96   
656  Mikkonen Jaakko  1996  UH    50 m  1:49.15  1:49.15   
648  Saukkonen Otto Aleksanteri  1997  SWIM    50 m  2:01.48  2:01.48   
637  Söderling William  1999  HSS    25 m  2:08.83  2:10.83   
647  Ryösö Severi  1994  SWIM    50 m  2:12.25  2:12.25   
10  635  Krogius Henrik  1998  HSS    50 m  2:20.11  2:20.11   
 
Laji 42, 200m Selkäuinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
23  Kilpeläinen Viola  1998  HSS    25 m  2:13.57  2:17.57   
555  Grönvall Fanny  2000  UiTa    25 m  2:15.17  2:19.17   
492  Laine Iida-maria  2001  OU    25 m  2:15.49  2:19.49   
427  Pärnänen Emilie  2002  ÅSK    25 m  2:17.74  2:21.74   
114  Baker Liv  1998  Cetus    25 m  2:18.17  2:22.17   
170  Slöör Ida  2001  Cetus    25 m  2:18.72  2:22.72   
497  Nygård Martta  2003  OU    25 m  2:19.30  2:23.30   
260  Nieminen Emma  1996  SWIM    25 m  2:21.04  2:25.04   
125  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus    25 m  2:21.31  2:25.31   
10  413  Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK    50 m  2:25.62  2:25.62   
11  345  Iisalo Vilma  2001  RaisU    25 m  2:21.91  2:25.91   
12  414  Laakso Oona  2002  ÅSK    25 m  2:22.02  2:26.02   
13  473  Hurskainen Katri  2000  OuLo    25 m  2:22.13  2:26.13   
14  377  Kukkonen Noora  1999  TaTU    25 m  2:22.72  2:26.72   
15  290  Salin Liina  2002  KUS-GSS    25 m  2:22.88  2:26.88   
16  306  Kivi Petra  2003  VUS-VSS    50 m  2:28.86  2:28.86   
17  231  Paalanen Minttu  2003  LaUS    25 m  2:25.00  2:29.00   
18  85  Leppähaara Vilma  2005  NumKis    50 m  2:29.01  2:29.01   
19  353  Niskala Riikka  2004  RaisU    25 m  2:25.54  2:29.54   
20  484  Heikkinen Petra  2002  OU    25 m  2:26.15  2:30.15   
21  256  Lampi Sanni  2001  SWIM    25 m  2:26.42  2:30.42   
22  462  Setälä Janette  2001  AUi    25 m  2:26.74  2:30.74   
23  528  Ingberg Charlotte  2002  Octopus    25 m  2:26.98  2:30.98   
24  610  Antila Alina  2004  NU    50 m  2:31.11  2:31.11   
25  162  Rissanen Aada  2004  Cetus    25 m  2:27.23  2:31.23   
26  419  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK    25 m  2:27.54  2:31.54   
27  423  Pinomäki Peppi  2002  ÅSK    25 m  2:27.74  2:31.74   
28  246  Himanen Kaisa  2003  MiUS    25 m  2:28.33  2:32.33   
29  247  Jämsä Siiri  2002  MiUS    50 m  2:32.69  2:32.69   
30  576  Nyberg Netta  2001  UiTa    25 m  2:28.79  2:32.79   
31  603  Nikkanen Milla  2002  Vanders    50 m  2:32.79  2:32.79   
32  332  Mattila Senni  2003  PUS    25 m  2:28.88  2:32.88   
33  143  Lindroos Kira  2005  Cetus    25 m  2:29.56  2:33.56   
34  607  Bruce Millariina  2001  AQUILA    50 m  2:33.77  2:33.77   
35  296  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi    25 m  2:29.81  2:33.81   
36  305  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS    50 m  2:33.90  2:33.90   
37  163  Rostedt Verna  2002  Cetus    25 m  2:29.95  2:33.95   
38  224  Kallinen Sohvi  2004  LaUS    50 m  2:34.01  2:34.01   
39  409  Kangas Kukka  2005  ÅSK    50 m  2:34.42  2:34.42   
40  634  Yritys Saana  2003  UH    25 m  2:30.62  2:34.62   
41  418  Niemi Katariina  2002  ÅSK    25 m  2:30.86  2:34.86   
42  286  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS    25 m  2:30.98  2:34.98   
 
Laji 43, 400m Sekauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
579  Pyykkönen Kalle  1996  UiTa    25 m  4:19.23  4:29.23   
223  Jämsä Kasper  1997  LaUS    25 m  4:26.93  4:36.93   
495  Moilanen Atte  2001  OU    25 m  4:27.12  4:37.12   
349  Kuusisto Elias  1999  RaisU    25 m  4:28.34  4:38.34   
416  Lietzén Jesper  2002  ÅSK    25 m  4:30.60  4:40.60   
498  Nygård Topias  2000  OU    25 m  4:33.47  4:43.47   
302  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS    25 m  4:38.30  4:48.30   
333  Mattsson Matti  1993  PUS    50 m  4:49.80  4:49.80   
536  Ihalainen Jami  2003  UKK    50 m  4:49.85  4:49.85   
10  26  Koprinen Aleksi  2003  HSS    50 m  4:49.98  4:49.98   
11  202  Tolvanen Miika  1996  JoUS    50 m  4:51.00  4:51.00   
12  214  Kleimola Ossi  2001  KoU    25 m  4:42.18  4:52.18   
13  109  Aho Jonni  1999  Cetus    25 m  4:44.00  4:54.00   
14  506  Taskila Tiitus  2001  OU    25 m  4:44.23  4:54.23   
15  133  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus    50 m  4:54.43  4:54.43   
16  122  Hatakka Niklas  2003  Cetus    50 m  4:55.32  4:55.32   
17  599  Envalds Kasper  2001  Vanders    25 m  4:46.42  4:56.42   
18  448  Nyman Eetu  1999  VeUS    25 m  4:47.30  4:57.30   
19  251  Hartikainen Jani  1993  SWIM    25 m  4:48.60  4:58.60   
20  312  Söderholm Robin  2002  VUS-VSS    50 m  4:59.55  4:59.55   
21  499  Pietarila Olli-pekka  2003  OU    50 m  4:59.84  4:59.84   
22  417  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK    50 m  5:00.30  5:00.30   
23  169  Skjäl Oscar  2002  Cetus    50 m  5:00.43  5:00.43   
24  232  Pennanen Atte  2001  LaUS    25 m  4:51.97  5:01.97   
25  27  Krapf Lauri  2001  HSS    25 m  4:53.24  5:03.24   
26  234  Romo Saku  2000  LaUS    50 m  5:06.77  5:06.77   
27  243  Matela Niko  2003  LrU    25 m  4:56.91  5:06.91   
 
Laji 44, 50m Vapaauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
614  Jallow Mimosa  1994  Plaani    50 m  24.90  24.90   
525  Nurminen Tessa  1994  EuraST    50 m  25.59  25.59   
83  Heinola Nea-amanda  2000  NumKis    50 m  25.64  25.64   
490  Kanervo Reetta  1999  OU    50 m  26.10  26.10   
218  Bruneau Julia  1999  LaUS    50 m  26.11  26.11   
25  Kollanus Kaisla  1993  HSS    50 m  26.16  26.16   
460  Mört Roosa  1999  AUi    50 m  26.24  26.24   
527  Laukkanen Jenna  1995  SCV    50 m  26.27  26.27   
432  Silvennoinen Sini  2002  ÅSK    50 m  26.30  26.30   
10  430  Reini Iida  2000  ÅSK    25 m  25.39  26.39   
11  135  Koivu Sini  1999  Cetus    50 m  26.53  26.53   
12  410  Konkka Ida  2000  ÅSK    50 m  26.63  26.63   
13  572  Mäkinen Anna  1995  UiTa    50 m  26.77  26.77   
14  461  Rantakokko Reetta  2001  AUi    50 m  26.86  26.86   
15  617  Moisio Jenni  2002  Plaani    50 m  26.97  26.97   
16  263  Pentti Mia  2002  SWIM    50 m  27.05  27.05   
17  356  Weuro Olivia  2002  RaisU    25 m  26.09  27.09   
18  264  Pentti Sonja  1999  SWIM    25 m  26.12  27.12   
19  453  Bergström Erika  1996  AUi    25 m  26.14  27.14   
20  205  Venäläinen Veera  1995  JoUS    50 m  27.18  27.18   
21  159  Riihinen Ronja  2000  Cetus    50 m  27.19  27.19   
22  537  Kinnunen Kanerva  2004  UKK    50 m  27.19  27.19   
23  544  Einiö Siiri  2003  Gladius    50 m  27.20  27.20   
24  557  Hammar Hanna  1998  UiTa    50 m  27.27  27.27   
25  613  Hirvonen Susanne  1997  Plaani    50 m  27.28  27.28   
26  503  Räihä Sanna-riikka  1998  OU    50 m  27.39  27.39   
27  31  Lappalainen Erika  1996  HSS    50 m  27.46  27.46   
28  348  Kazi Sara  1999  RaisU    50 m  27.48  27.48   
29  559  Huhtanen Suvi  1999  UiTa    25 m  26.48  27.48   
30  385  Puomila Aino  1992  TaTU    50 m  27.49  27.49   
31  387  Suihkonen Amanda  1995  TaTU    25 m  26.54  27.54   
32  464  Vira Anna  2002  AUi    50 m  27.56  27.56   
33  235  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    50 m  27.58  27.58   
34  388  Tynkkynen Emma-lotta  1999  TaTU    50 m  27.60  27.60   
35  117  Eloranta Emilia  1997  Cetus    50 m  27.61  27.61   
36  255  Lampi Jenni  2000  SWIM    50 m  27.65  27.65   
37  463  Uusküla Emma  2002  AUi    50 m  27.67  27.67   
38  226  Liikonen Saana  2001  LaUS    50 m  27.69  27.69   
39  600  Haltia Nina  1999  Vanders    50 m  27.71  27.71   
40  328  Kaunisto Emmi  2002  PUS    25 m  26.73  27.73   
41  132  Kellberg Laura  2003  Cetus    50 m  27.74  27.74   
42  308  Miettinen Jenna  1999  VUS-VSS    25 m  26.76  27.76   
43  586  Virta Nea  1996  UiTa    50 m  27.76  27.76   
44  459  Kuusisto Sylvia  2003  AUi    50 m  27.84  27.84   
45  191  Kärkkäinen Kiia  2003  HeiI    25 m  26.88  27.88   
46  414  Laakso Oona  2002  ÅSK    50 m  27.90  27.90   
47  80  Saarela Emmi  2001  JUK    50 m  27.94  27.94   
48  259  Merisalo Viivi  2002  SWIM    50 m  27.94  27.94   
49  473  Hurskainen Katri  2000  OuLo    50 m  27.95  27.95   
50  352  Mäkilä Irene  2004  RaisU    50 m  28.00  28.00   
51  427  Pärnänen Emilie  2002  ÅSK    25 m  27.00  28.00   
52  82  Vartiainen Vera  2002  JUK    50 m  28.04  28.04   
53  22  Ketola Erika  2000  HSS    50 m  28.13  28.13   
54  38  Parhiala Marilla  2000  HSS    50 m  28.18  28.18   
55  454  Degenhardt Daniela  2003  AUi    50 m  28.18  28.18   
56  504  Säntti Venla  2003  OU    50 m  28.18  28.18   
57  171  Spångberg Adelia  1999  Cetus    50 m  28.20  28.20   
58  529  Konttila Mette  2001  Octopus    50 m  28.21  28.21   
59  474  Huttula Riika  2001  OuLo    25 m  27.23  28.23   
60  553  Auvinen Armi  2000  UiTa    50 m  28.27  28.27   
61  362  Haanpää Ella-noora  1998  RaUS    25 m  27.32  28.32   
62  581  Rantanen Iida-maria  1998  UiTa    25 m  27.32  28.32   
63  327  Koivuluoma Heta  1999  PTU    50 m  28.33  28.33   
64  334  Murto Anniina  2001  PUS    50 m  28.34  28.34   
65  502  Risteelä Sofia  1993  OU    50 m  28.37  28.37   
66  112  Auvinen Siri  2002  Cetus    50 m  28.43  28.43   
67  142  Lehtinen Sofia  2000  Cetus    50 m  28.46  28.46   
68  220  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS    25 m  27.47  28.47   
69  397  Edelman Charlotta  2001  ÅSK    50 m  28.47  28.47   
70  630  Ek Jenny  1999  ÅSF    25 m  27.47  28.47   
71  76  Åvist Claudia  1997  HyUS    50 m  28.49  28.49   
72  402  Halava Minka  2001  ÅSK    50 m  28.49  28.49   
73  558  Hammar Heini  1999  UiTa    50 m  28.49  28.49   
74  597  Niskanen Jenni  1999  RoiUS    50 m  28.50  28.50   
75  552  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa    50 m  28.51  28.51   
76  423  Pinomäki Peppi  2002  ÅSK    50 m  28.57  28.57   
77  477  Perätalo Enni-sofia  2002  OuLo    50 m  28.59  28.59   
78  526  Kivioja Heidi  2000  SCV    50 m  28.61  28.61   
79  296  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi    50 m  28.62  28.62   
80  457  Koivisto Julia  2002  AUi    50 m  28.64  28.64   
81  16  Hirvo Anni  2001  HSS    50 m  28.65  28.65   
82  246  Himanen Kaisa  2003  MiUS    50 m  28.68  28.68   
83  303  Haglund Emma  2003  VUS-VSS    25 m  27.68  28.68   
84  318  Liukkonen Aliisa  1999  HäUS    50 m  28.68  28.68   
85  375  Kausiala Mari  1997  TaTU    50 m  28.70  28.70   
86  379  Lammi Ella  1998  TaTU    25 m  27.73  28.73   
87  545  Himanto Iiris  2001  Gladius    25 m  27.74  28.74   
88  317  Kilponen Sanni  2001  HäUS    50 m  28.75  28.75   
89  462  Setälä Janette  2001  AUi    25 m  27.75  28.75   
90  411  Konkka Siiri  2004  ÅSK    50 m  28.78  28.78   
91  540  Nieminen Santra  2004  UKK    50 m  28.78  28.78   
92  554  Ekman Frida  2004  UiTa    50 m  28.79  28.79   
93  72  Kokko Noora  2001  HU    25 m  27.81  28.81   
94  173  Tossavainen Helmi  2002  Cetus    50 m  28.83  28.83   
95  195  Mononen Aino  2001  JoUS    50 m  28.86  28.86   
96  241  Härkönen Tytti  2001  LrU    50 m  28.86  28.86   
97  268  Ruuska Martta  2003  SWIM    50 m  28.88  28.88   
98  480  Ansaranta Petra  2004  OU    25 m  27.89  28.89   
99  539  Martinkauppi Sofia  2003  UKK    50 m  28.90  28.90   
100  550  Simula Linda  2001  ORCA    50 m  28.90  28.90   
101  534  Suihkonen Venla  2002  Octopus    50 m  28.91  28.91   
102  353  Niskala Riikka  2004  RaisU    50 m  28.96  28.96   
103  363  Heine Emmi  2002  RaUS    50 m  28.96  28.96   
104  488  Hökkä Henna  2003  OU    50 m  28.97  28.97   
105  75  Nieminen Jenny  2001  HyUS    50 m  28.98  28.98   
106  538  Koskinen Olga  2002  UKK    50 m  29.00  29.00   
107  524  Nätynki Ronja  2002  SCR    50 m  29.01  29.01   
108  115  Beszteri Greta  2004  Cetus    50 m  29.03  29.03   
109  535  Hinkka Aino  2005  UKK    50 m  29.03  29.03   
110  179  Vasara Jonna  2002  Cetus    50 m  29.04  29.04   
111  562  Kaarlenkaski Adeliina  2004  UiTa    50 m  29.04  29.04   
112  622  Turkkila Anni Amanda  2002  Plaani    50 m  29.04  29.04   
113  70  Rantanen Jenni  2001  HTU    50 m  29.05  29.05   
114  429  Rantala Aino  2004  ÅSK    50 m  29.06  29.06   
115  520  Haipus Henna  2001  KemPy    50 m  29.08  29.08   
116  Appelberg Janna  2001  HSS    25 m  28.10  29.10   
117  568  Lahtinen Enni  2002  UiTa    25 m  28.10  29.10   
118  476  Lohilahti Pauliina  2002  OuLo    50 m  29.13  29.13   
119  484  Heikkinen Petra  2002  OU    50 m  29.14  29.14   
120  603  Nikkanen Milla  2002  Vanders    50 m  29.15  29.15   
121  199  Raassina Pinja  2002  JoUS    50 m  29.17  29.17   
122  261  Palokangas Peppi  2002  SWIM    50 m  29.20  29.20   
123  270  Virtanen Sara  2002  SWIM    50 m  29.20  29.20   
124  493  Lukkari Minja  2003  OU    50 m  29.20  29.20   
 
Laji 45, S1-S14 50m VU Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
652  Rajahalme Jenna  2002  Pyry    50 m  30.50  30.50   
636  Markkanen Jessika  1999  HSS    50 m  30.65  30.65   
640  Sohlman Daniela  2005  SiWa    50 m  33.51  33.51   
639  Saarinen Jenna  2001  SiWa    25 m  34.91  35.91   
650  Mäkinen Meri-maari  1992  RaisU    50 m  39.11  39.11   
 
Laji 46, 50m Perhosuinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
41  Pöytäkivi Riku  1993  HSS    50 m  23.62  23.62   
144  Liukkonen Ari-pekka  1989  Cetus    50 m  24.02  24.02   
91  Mäkelä Niko  1998  RiUS    50 m  24.05  24.05   
156  Pokkinen Tuomas  1995  Cetus    50 m  24.26  24.26   
371  Herrala Anton  1993  TaTU    50 m  24.31  24.31   
137  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus    50 m  24.40  24.40   
378  Laine Ville  1995  TaTU    50 m  24.63  24.63   
365  Varho Eemil  1997  RaUS    50 m  24.75  24.75   
582  Rautalin Jaakko  1989  UiTa    25 m  23.84  24.84   
10  258  Markkanen Janne  1994  SWIM    50 m  24.89  24.89   
11  Eriksson Tony  1995  HSS    50 m  25.03  25.03   
12  90  Laakso Mikael  1997  RiUS    50 m  25.20  25.20   
13  482  Erkinaro Arttu  1992  OU    50 m  25.29  25.29   
14  428  Rannikko Otto  1999  ÅSK    25 m  24.37  25.37   
15  106  Seppälä Juho  1999  SiWa    50 m  25.54  25.54   
16  629  Carlsson Gustav  1993  ÅSF    50 m  25.71  25.71   
17  455  Ezzat Ibrahim  2002  AUi    50 m  25.79  25.79   
18  104  Pakarinen Sami  1992  SiWa    25 m  24.81  25.81   
19  390  Viitanen Teemu  1992  TaTU    50 m  25.83  25.83   
20  604  Nurmi Erik  2001  Vanders    50 m  25.83  25.83   
21  329  Knuutila Toni  1993  PUS    50 m  25.90  25.90   
22  225  Kokko Olli  1994  LaUS    50 m  26.01  26.01   
23  383  Peltonen Tatu  1989  TaTU    50 m  26.05  26.05   
24  479  Aaltomaa Sami  1992  OU    50 m  26.06  26.06   
25  84  Lampinen Elias  1997  NumKis    50 m  26.21  26.21   
26  248  Smeds Kaj  1998  JS-PU    50 m  26.22  26.22   
27  400  Forsel Marcus  2003  ÅSK    50 m  26.34  26.34   
28  307  Lydman Alex  2003  VUS-VSS    50 m  26.38  26.38   
29  78  Leiponen Antti  1998  JUK    50 m  26.42  26.42   
30  250  Dobrzhanskiy Danila  1998  SWIM    50 m  26.48  26.48   
31  369  Belaic Deny  1998  TaTU    50 m  26.57  26.57   
32  565  Koskinen Werneri  1998  UiTa    50 m  26.58  26.58   
33  254  Kislitsyn Alexander  2001  SWIM    50 m  26.77  26.77   
34  32  Lehti Leevi  2000  HSS    50 m  26.78  26.78   
35  433  Sula Jani-markus  1999  ÅSK    50 m  26.78  26.78   
36  44  Seppänen Kaarlo  1999  HSS    25 m  25.79  26.79   
37  177  Vainio Topias  1997  Cetus    50 m  26.83  26.83   
38  304  Hatunen Lauri  1998  VUS-VSS    50 m  26.89  26.89   
39  200  Ruohtula Roope  2000  JoUS    50 m  26.92  26.92   
40  138  Kylmä Eemil  2001  Cetus    50 m  26.97  26.97   
41  431  Siipola Jaakko  1999  ÅSK    50 m  27.01  27.01   
42  601  Hjelm Matias  2002  Vanders    50 m  27.08  27.08   
43  560  Hörkkö Tatu  2001  UiTa    50 m  27.12  27.12   
44  245  Toitturi Jyri  1996  LrU    50 m  27.13  27.13   
45  15  Herlevi Tuomas  1999  HSS    50 m  27.14  27.14   
46  623  Vänttinen Arttu  1996  Plaani    50 m  27.14  27.14   
47  382  Mettälä Santeri  1999  TaTU    50 m  27.15  27.15   
48  121  Gramén Isak  2001  Cetus    50 m  27.16  27.16   
49  242  Ikonen Tuomas  1996  LrU    25 m  26.16  27.16   
50  475  Kallinen Konsta  1999  OuLo    25 m  26.16  27.16   
51  216  Ihalainen Ville  1996  KuUS    50 m  27.18  27.18   
52  265  Päivinen Elias  1997  SWIM    50 m  27.19  27.19   
53  269  Suhonen Leevi  1999  SWIM    50 m  27.20  27.20   
54  401  Grönroos Lassi  2000  ÅSK    50 m  27.20  27.20   
55  546  Koski Henri  2000  Gladius    50 m  27.20  27.20   
56  81  Tervanen Martti  2000  JUK    50 m  27.21  27.21   
57  311  Ravals Simon  2003  VUS-VSS    50 m  27.23  27.23   
58  452  Arvo Oskari  2002  AUi    50 m  27.23  27.23   
59  523  Lukkarinen Topi  2000  SCR    50 m  27.28  27.28   
60  620  Rantanen Antti  1992  Plaani    50 m  27.29  27.29   
61  569  Leinonen Eemeli  2002  UiTa    50 m  27.31  27.31   
62  602  Junninen Tapio  1995  Vanders    50 m  27.34  27.34   
63  34  Mattila Verneri  1999  HSS    50 m  27.36  27.36   
64  141  Lassila Alex  2000  Cetus    50 m  27.37  27.37   
65  221  Haverinen Petteri  2001  LaUS    50 m  27.39  27.39   
66  532  Mäkelä Oskar  1998  Octopus    50 m  27.39  27.39   
67  522  Korpilähde Ville  2002  SCR    50 m  27.40  27.40   
68  148  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus    25 m  26.42  27.42   
69  376  Kilpeläinen Väinö  1999  TaTU    50 m  27.46  27.46   
70  164  Ruuskanen Joona  2000  Cetus    25 m  26.48  27.48   
71  487  Hätälä Anssi  1994  OU    50 m  27.49  27.49   
72  140  Laitala Eerikki  2001  Cetus    50 m  27.50  27.50   
73  470  Lampela Petri  1996  KemTU    50 m  27.54  27.54   
74  609  Kuusela Leo  1999  AQUILA    50 m  27.55  27.55   
75  45  Söderholm Rasmus  2002  HSS    50 m  27.58  27.58   
76  323  Torkkel Timi  2001  HäUS    50 m  27.61  27.61   
77  405  Herpola Santeri  2003  ÅSK    50 m  27.61  27.61   
78  367  Lehtovaara Verneri  2004  SalU    50 m  27.67  27.67   
79  417  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK    50 m  27.67  27.67   
80  564  Koskinen Walentin  2000  UiTa    50 m  27.72  27.72   
81  139  Laine Veeti  2000  Cetus    50 m  27.76  27.76   
82  193  Kontiainen Akseli  2002  JoUS    50 m  27.78  27.78   
83  340  Törmä Lauri  2000  PUS    50 m  27.79  27.79   
84  97  Saarinen Elias  2002  RiUS    50 m  27.81  27.81   
85  196  Mäkelä Roope  2001  JoUS    50 m  27.82  27.82   
86  606  Alila Atte  2001  AQUILA    50 m  27.84  27.84   
87  415  Laine Elias  2002  ÅSK    50 m  27.85  27.85   
88  249  Thodin Viktor  2000  JS-PU    25 m  26.86  27.86   
89  471  Pirneskoski Arttu  2000  KemTU    50 m  27.86  27.86   
90  229  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS    50 m  27.90  27.90   
91  331  Luhtanen Leevi  2000  PUS    50 m  27.90  27.90   
92  533  Seger Aleksi  2001  Octopus    50 m  27.91  27.91   
93  160  Rinne Daniel  2002  Cetus    50 m  27.95  27.95   
94  214  Kleimola Ossi  2001  KoU    50 m  28.04  28.04   
95  583  Roine Leo  2001  UiTa    25 m  27.04  28.04   
96  547  Belfer Alexey  2000  ORCA    50 m  28.05  28.05   
 
Laji 47, S1-S14 50m PU Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
654  Latikka Antti  1990  SCR    50 m  27.74  27.74   
645  Lähteenmäki Leo  1991  SWIM    50 m  28.59  28.59   
649  Khalili Nader  2001  VUS-VSS    50 m  30.24  30.24   
642  Härkönen Taneli  1997  LrU    50 m  30.75  30.75   
644  Kaidesoja Aleksi  1997  SWIM    50 m  36.37  36.37   
655  Ylä-Sahra Perttu  1994  Plaani    50 m  37.83  37.83   
646  Mäkinen Joni  1989  SWIM    50 m  44.21  44.21   
637  Söderling William  1999  HSS    50 m  51.55  51.55   
635  Krogius Henrik  1998  HSS    50 m  52.27  52.27   
10  641  Laitala Ilmari  2003  Cetus    25 m  51.73  52.73   
11  643  Eronen Verneri  2002  SWIM    50 m  1:01.63  1:01.63   
 
Laji 48, 4X100m Sekauinti T-17 Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
185  Cetus 1  2001  Cetus    50 m  4:20.64  4:20.64   
438  Åsk 1  2001  ÅSK    50 m  4:21.75  4:21.75   
361  Raisu Tytöt 1  2001  RaisU    50 m  4:23.12  4:23.12   
517  Oulun Uinti 1  2001  OU    50 m  4:28.63  4:28.63   
466  Aui Naiset [2001]  2001  AUi    50 m  4:29.21  4:29.21   
188  Cetus 2  2001  Cetus    50 m  4:30.77  4:30.77   
342  Pus  2001  PUS    50 m  4:31.58  4:31.58   
543  Ukk Naiset [2001]  2001  UKK    50 m  4:32.14  4:32.14   
62  Hss Naiset [2001] I  2001  HSS    50 m  4:34.06  4:34.06   
10  591  Uita 1  2001  UiTa    50 m  4:35.01  4:35.01   
11  283  Swim Tytöt  2001  SWIM    50 m  4:35.58  4:35.58   
12  518  Oulun Uinti 2  2001  OU    50 m  4:36.17  4:36.17   
13  439  Åsk 2  2001  ÅSK    50 m  4:36.32  4:36.32   
14  63  Hss Naiset [2001] Ii  2001  HSS    50 m  4:40.30  4:40.30   
15  209  Jous Naiset [2001]  2001  JoUS    50 m  4:45.46  4:45.46   
16  291  Kus-Gss  2003  KUS-GSS    50 m  4:51.52  4:51.52   
 
Laji 49, 4X100m Vapaauinti P-18 Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
184  Cetus 1  2000  Cetus    50 m  3:33.95  3:33.95   
54  Hss Miehet [2000] I  2000  HSS    50 m  3:38.54  3:38.54   
436  Åsk 1  2000  ÅSK    50 m  3:41.87  3:41.87   
187  Cetus 2  2000  Cetus    50 m  3:42.38  3:42.38   
55  Hss Miehet [2000] Ii  2000  HSS    50 m  3:42.43  3:42.43   
206  Jous Miehet [2000]  2000  JoUS    50 m  3:43.52  3:43.52   
588  Uita 1  2000  UiTa    50 m  3:44.82  3:44.82   
314  Vus-Vss  2000  VUS-VSS    50 m  3:45.75  3:45.75   
238  Laus 1  2000  LaUS    50 m  3:49.06  3:49.06   
10  341  Pus  2000  PUS    50 m  3:52.08  3:52.08   
11  593  Uita 2  2000  UiTa    50 m  3:52.58  3:52.58   
12  274  Swim 1  2000  SWIM    50 m  3:54.07  3:54.07   
 
Laji 50, 1500m Vapaauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
151  Otava Aino  1999  Cetus    25 m  16:42.87  17:12.87   
227  Lillman Essi-maria  2000  LaUS    50 m  17:41.87  17:41.87   
215  Sjöblom Jenna  2001  KoU    25 m  17:29.73  17:59.73   
480  Ansaranta Petra  2004  OU    25 m  17:33.39  18:03.39   
501  Puutio Mathilda  2003  OU    25 m  17:39.25  18:09.25   
17  Hirvonen Helene  2001  HSS    50 m  18:10.96  18:10.96   
330  Känkänen Heta  2001  PUS    25 m  17:43.95  18:13.95   
402  Halava Minka  2001  ÅSK    50 m  18:25.56  18:25.56   
166  Savolainen Anni  2002  Cetus    25 m  17:59.25  18:29.25   
10  24  Koiranen Emma  2001  HSS    50 m  18:33.03  18:33.03   
11  89  Kulmala Mikaela  2001  RiUS    50 m  18:43.04  18:43.04   
12  354  Paatos Aino-kaisa  2004  RaisU    50 m  18:44.07  18:44.07   
13  486  Hiltunen Madeleine  2003  OU    50 m  18:48.28  18:48.28   
14  155  Pippuri Tuuli  2005  Cetus    50 m  18:50.80  18:50.80   
15  108  Tiainen Karla  2005  SiWa    50 m  18:58.22  18:58.22   
16  224  Kallinen Sohvi  2004  LaUS    25 m  18:33.00  19:03.00   
17  88  Salminen Venla  2002  NumKis    50 m  19:07.72  19:07.72   
18  313  Vuorinen Wendela  2000  VUS-VSS    25 m  18:37.80  19:07.80   
19  126  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus    50 m  19:08.97  19:08.97   
20  Pajari Aino  2001  BS-PU    50 m  19:10.58  19:10.58   
21  127  Johansson Emma  2003  Cetus    50 m  19:24.19  19:24.19   
22  107  Sjölund Emilia  2002  SiWa    50 m  19:25.23  19:25.23   
23  165  Salokorpi Essi  2003  Cetus    50 m  19:28.30  19:28.30   
24  101  Karvonen Aliina  2004  SiWa    50 m  19:29.97  19:29.97   
25  300  Rasinpää Minttu-marie  2001  SeUi    50 m  19:41.37  19:41.37   
 
Laji 51, 4X100m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
183  Cetus 1  Cetus    50 m  3:26.05  3:26.05   
53  Hss Miehet  HSS    50 m  3:27.82  3:27.82   
394  Tatu Tampere Ry 1  TaTU    50 m  3:28.03  3:28.03   
273  Swim 1  SWIM    50 m  3:29.02  3:29.02   
592  Uita 1  UiTa    50 m  3:33.80  3:33.80   
186  Cetus 2  Cetus    50 m  3:35.35  3:35.35   
396  Tatu Tampere Ry 2  TaTU    50 m  3:36.50  3:36.50   
58  Hss Miehet Ii  HSS    50 m  3:38.78  3:38.78   
239  Laus 1  LaUS    50 m  3:39.41  3:39.41   
10  511  Ou Miehet 1  1992  OU    50 m  3:41.03  3:41.03   
11  276  Swim 2  SWIM    50 m  3:45.26  3:45.26   
12  594  Uita 2  UiTa    50 m  3:49.17  3:49.17   
13  277  Swim 3  SWIM    50 m  3:53.96  3:53.96   
 
Laji 52, 4X100m Sekauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
51  Hss I  HSS    50 m  4:12.92  4:12.92   
394  Tatu Tampere Ry 1  TaTU    50 m  4:15.76  4:15.76   
592  Uita 1  UiTa    50 m  4:16.07  4:16.07   
440  Åsk Naiset 1  ÅSK    50 m  4:16.29  4:16.29   
183  Cetus 1  Cetus    50 m  4:16.78  4:16.78   
513  Ou Naiset 1  1992  OU    50 m  4:19.70  4:19.70   
186  Cetus 2  Cetus    50 m  4:20.01  4:20.01   
52  Hss Ii  HSS    50 m  4:20.28  4:20.28   
358  Raisu Naiset 1  RaisU    50 m  4:20.84  4:20.84   
10  441  Åsk Naiset 2  ÅSK    50 m  4:23.45  4:23.45   
11  272  Swim  SWIM    50 m  4:26.47  4:26.47   
12  396  Tatu Tampere Ry 2  TaTU    50 m  4:30.23  4:30.23   
13  594  Uita 2  UiTa    50 m  4:30.25  4:30.25   
14  595  Uita 3  UiTa    50 m  4:32.28  4:32.28   
15  478  Oulo Naiset  OuLo    50 m  4:40.43  4:40.43   
 
Laji 53, 200m Rintauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
333  Mattsson Matti  1993  PUS    50 m  2:10.09  2:10.09   
271  Vuorela Teemu  1994  SWIM    50 m  2:14.28  2:14.28   
602  Junninen Tapio  1995  Vanders    25 m  2:09.20  2:15.20   
565  Koskinen Werneri  1998  UiTa    50 m  2:17.80  2:17.80   
579  Pyykkönen Kalle  1996  UiTa    50 m  2:20.35  2:20.35   
223  Jämsä Kasper  1997  LaUS    25 m  2:15.61  2:21.61   
225  Kokko Olli  1994  LaUS    50 m  2:22.28  2:22.28   
495  Moilanen Atte  2001  OU    50 m  2:24.91  2:24.91   
202  Tolvanen Miika  1996  JoUS    50 m  2:25.36  2:25.36   
10  133  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus    50 m  2:26.66  2:26.66   
11  398  Elomaa Lauri  2000  ÅSK    25 m  2:20.80  2:26.80   
12  536  Ihalainen Jami  2003  UKK    50 m  2:26.89  2:26.89   
13  140  Laitala Eerikki  2001  Cetus    25 m  2:21.57  2:27.57   
14  Clayhills Bruce  1997  HSS    50 m  2:28.32  2:28.32   
15  181  Viisanen Verneri  2002  Cetus    50 m  2:28.68  2:28.68   
16  564  Koskinen Walentin  2000  UiTa    25 m  2:23.00  2:29.00   
17  500  Pulkkinen Lasse  2002  OU    25 m  2:23.12  2:29.12   
18  128  Jokinen Tuomas  2001  Cetus    25 m  2:25.60  2:31.60   
19  499  Pietarila Olli-pekka  2003  OU    50 m  2:31.72  2:31.72   
20  563  Korhonen Joona  2000  UiTa    25 m  2:25.94  2:31.94   
21  470  Lampela Petri  1996  KemTU    25 m  2:26.86  2:32.86   
22  257  Lindholm Atte  2001  SWIM    25 m  2:26.93  2:32.93   
23  Hyttinen Kalle  2001  BS-PU    25 m  2:27.53  2:33.53   
24  232  Pennanen Atte  2001  LaUS    25 m  2:27.61  2:33.61   
25  109  Aho Jonni  1999  Cetus    25 m  2:28.21  2:34.21   
26  549  Nurminen Pyry  2001  ORCA    25 m  2:29.10  2:35.10   
27  214  Kleimola Ossi  2001  KoU    25 m  2:30.25  2:36.25   
28  103  Laukkanen Juho  2001  SiWa    50 m  2:36.39  2:36.39   
29  608  Jernvall Juha  2000  AQUILA    50 m  2:37.32  2:37.32   
30  309  Oksakari Joona  2000  VUS-VSS    25 m  2:32.33  2:38.33   
31  312  Söderholm Robin  2002  VUS-VSS    25 m  2:32.98  2:38.98   
32  27  Krapf Lauri  2001  HSS    25 m  2:33.05  2:39.05   
33  577  Nyrhinen Eetu  2000  UiTa    25 m  2:33.44  2:39.44   
34  507  Taskinen Valtteri  2002  OU    25 m  2:33.68  2:39.68   
35  483  Erkinaro Paavo  2003  OU    50 m  2:39.77  2:39.77   
36  Olander Niilo  2001  BS-PU    25 m  2:33.85  2:39.85   
37  217  Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS    25 m  2:33.92  2:39.92   
38  380  Leino Riku  2001  TaTU    25 m  2:34.38  2:40.38   
39  451  Kuronen Onni  2000  Pyry    25 m  2:34.43  2:40.43   
40  468  Hirvonen Antti  2000  KaUS    50 m  2:40.74  2:40.74   
41  508  Tyni Janne  2000  OU    50 m  2:40.89  2:40.89   
42  243  Matela Niko  2003  LrU    50 m  2:41.23  2:41.23   
43  399  Enroth Hugo  2001  ÅSK    25 m  2:35.23  2:41.23   
44  298  Nurmela Mikael  2002  SeUi    25 m  2:35.39  2:41.39   
45  336  Ovaskainen Oskari  2000  PUS    25 m  2:35.70  2:41.70   
 
Laji 54, 200m Vapaauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
151  Otava Aino  1999  Cetus    50 m  2:02.77  2:02.77   
413  Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK    25 m  2:00.85  2:04.85   
94  Pihkamäki Eveliina  1998  RiUS    50 m  2:05.40  2:05.40   
161  Rinne Nea  1995  Cetus    25 m  2:01.59  2:05.59   
426  Puolakka Tiia  1998  ÅSK    50 m  2:07.79  2:07.79   
410  Konkka Ida  2000  ÅSK    25 m  2:03.81  2:07.81   
116  Eloranta Alissa  1999  Cetus    50 m  2:07.82  2:07.82   
205  Venäläinen Veera  1995  JoUS    50 m  2:07.92  2:07.92   
480  Ansaranta Petra  2004  OU    50 m  2:08.43  2:08.43   
10  159  Riihinen Ronja  2000  Cetus    25 m  2:05.19  2:09.19   
11  135  Koivu Sini  1999  Cetus    50 m  2:09.49  2:09.49   
12  501  Puutio Mathilda  2003  OU    50 m  2:09.51  2:09.51   
13  388  Tynkkynen Emma-lotta  1999  TaTU    25 m  2:05.52  2:09.52   
14  348  Kazi Sara  1999  RaisU    50 m  2:09.66  2:09.66   
15  224  Kallinen Sohvi  2004  LaUS    50 m  2:09.73  2:09.73   
16  24  Koiranen Emma  2001  HSS    25 m  2:05.81  2:09.81   
17  352  Mäkilä Irene  2004  RaisU    50 m  2:10.37  2:10.37   
18  235  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    50 m  2:10.40  2:10.40   
19  504  Säntti Venla  2003  OU    50 m  2:10.71  2:10.71   
20  17  Hirvonen Helene  2001  HSS    25 m  2:07.26  2:11.26   
21  20  Kareinen Hanna  2000  HSS    50 m  2:11.60  2:11.60   
22  463  Uusküla Emma  2002  AUi    50 m  2:11.81  2:11.81   
23  464  Vira Anna  2002  AUi    50 m  2:11.92  2:11.92   
24  220  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS    25 m  2:07.95  2:11.95   
25  354  Paatos Aino-kaisa  2004  RaisU    50 m  2:12.12  2:12.12   
26  520  Haipus Henna  2001  KemPy    25 m  2:08.25  2:12.25   
27  414  Laakso Oona  2002  ÅSK    25 m  2:09.24  2:13.24   
28  308  Miettinen Jenna  1999  VUS-VSS    25 m  2:09.29  2:13.29   
29  330  Känkänen Heta  2001  PUS    25 m  2:09.67  2:13.67   
30  226  Liikonen Saana  2001  LaUS    25 m  2:09.89  2:13.89   
31  246  Himanen Kaisa  2003  MiUS    50 m  2:14.12  2:14.12   
32  586  Virta Nea  1996  UiTa    50 m  2:14.31  2:14.31   
33  155  Pippuri Tuuli  2005  Cetus    50 m  2:14.53  2:14.53   
34  215  Sjöblom Jenna  2001  KoU    25 m  2:10.55  2:14.55   
35  50  Änkilä Aamu  2004  HSS    50 m  2:14.57  2:14.57   
36  558  Hammar Heini  1999  UiTa    50 m  2:14.62  2:14.62   
37  143  Lindroos Kira  2005  Cetus    50 m  2:14.94  2:14.94   
38  126  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus    50 m  2:15.02  2:15.02   
39  423  Pinomäki Peppi  2002  ÅSK    25 m  2:11.02  2:15.02   
40  93  Pihkamäki Annukka  2004  RiUS    50 m  2:15.04  2:15.04   
41  420  Nurmi Maija  2003  ÅSK    50 m  2:15.53  2:15.53   
42  552  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa    50 m  2:15.66  2:15.66   
43  108  Tiainen Karla  2005  SiWa    50 m  2:15.71  2:15.71   
44  484  Heikkinen Petra  2002  OU    25 m  2:11.81  2:15.81   
45  179  Vasara Jonna  2002  Cetus    25 m  2:11.93  2:15.93   
46  494  Mattila Olga  2004  OU    50 m  2:16.06  2:16.06   
47  174  Wacklin Cia  2001  Cetus    50 m  2:16.09  2:16.09   
48  296  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi    50 m  2:16.09  2:16.09   
 
Laji 56, 100m Perhosuinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
41  Pöytäkivi Riku  1993  HSS    25 m  51.17  53.17   
156  Pokkinen Tuomas  1995  Cetus    50 m  53.81  53.81   
137  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus    50 m  54.21  54.21   
371  Herrala Anton  1993  TaTU    50 m  54.33  54.33   
91  Mäkelä Niko  1998  RiUS    50 m  54.37  54.37   
378  Laine Ville  1995  TaTU    50 m  55.81  55.81   
365  Varho Eemil  1997  RaUS    25 m  54.04  56.04   
Eriksson Tony  1995  HSS    50 m  56.05  56.05   
482  Erkinaro Arttu  1992  OU    50 m  56.28  56.28   
10  428  Rannikko Otto  1999  ÅSK    25 m  55.08  57.08   
11  258  Markkanen Janne  1994  SWIM    25 m  55.51  57.51   
12  104  Pakarinen Sami  1992  SiWa    25 m  55.62  57.62   
13  201  Ruohtula Veeti  2001  JoUS    50 m  57.87  57.87   
14  456  Ezzat Mohamed  2001  AUi    25 m  55.89  57.89   
15  400  Forsel Marcus  2003  ÅSK    25 m  56.31  58.31   
16  629  Carlsson Gustav  1993  ÅSF    25 m  56.59  58.59   
17  106  Seppälä Juho  1999  SiWa    50 m  59.07  59.07   
18  254  Kislitsyn Alexander  2001  SWIM    50 m  59.15  59.15   
19  113  Baker Alec  2000  Cetus    25 m  57.29  59.29   
20  228  Mokitchev Alexei  1994  LaUS    50 m  59.35  59.35   
21  433  Sula Jani-markus  1999  ÅSK    50 m  59.67  59.67   
22  34  Mattila Verneri  1999  HSS    50 m  59.79  59.79   
23  242  Ikonen Tuomas  1996  LrU    25 m  57.85  59.85   
24  265  Päivinen Elias  1997  SWIM    50 m  1:00.02  1:00.02   
25  417  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK    50 m  1:00.09  1:00.09   
26  307  Lydman Alex  2003  VUS-VSS    50 m  1:00.12  1:00.12   
27  569  Leinonen Eemeli  2002  UiTa    50 m  1:00.17  1:00.17   
28  13  Heinilä Jami  2000  HSS    50 m  1:00.20  1:00.20   
29  382  Mettälä Santeri  1999  TaTU    50 m  1:00.29  1:00.29   
30  370  Eerola Juho  1995  TaTU    25 m  58.31  1:00.31   
31  532  Mäkelä Oskar  1998  Octopus    50 m  1:00.31  1:00.31   
32  12  Haimi Lassi  2003  HSS    50 m  1:00.36  1:00.36   
33  392  Virta Pietari  1997  TaTU    50 m  1:00.50  1:00.50   
34  584  Sievers Jakob  2000  UiTa    50 m  1:00.63  1:00.63   
35  148  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus    50 m  1:00.64  1:00.64   
36  523  Lukkarinen Topi  2000  SCR    50 m  1:00.66  1:00.66   
37  193  Kontiainen Akseli  2002  JoUS    50 m  1:00.80  1:00.80   
38  32  Lehti Leevi  2000  HSS    50 m  1:00.86  1:00.86   
39  245  Toitturi Jyri  1996  LrU    50 m  1:00.88  1:00.88   
40  583  Roine Leo  2001  UiTa    25 m  58.98  1:00.98   
41  452  Arvo Oskari  2002  AUi    25 m  59.03  1:01.03   
42  26  Koprinen Aleksi  2003  HSS    50 m  1:01.09  1:01.09   
43  141  Lassila Alex  2000  Cetus    50 m  1:01.19  1:01.19   
44  367  Lehtovaara Verneri  2004  SalU    50 m  1:01.26  1:01.26   
45  431  Siipola Jaakko  1999  ÅSK    25 m  59.31  1:01.31   
46  222  Hulkko Santeri  2000  LaUS    25 m  59.40  1:01.40   
47  299  Porkkala Juho  2001  SeUi    50 m  1:01.59  1:01.59   
48  560  Hörkkö Tatu  2001  UiTa    50 m  1:01.63  1:01.63   
49  81  Tervanen Martti  2000  JUK    25 m  59.78  1:01.78   
50  606  Alila Atte  2001  AQUILA    25 m  59.94  1:01.94   
51  340  Törmä Lauri  2000  PUS    50 m  1:01.97  1:01.97   
52  311  Ravals Simon  2003  VUS-VSS    50 m  1:02.19  1:02.19   
53  203  Vartiainen Miiro  2001  JoUS    50 m  1:02.24  1:02.24   
54  121  Gramén Isak  2001  Cetus    50 m  1:02.28  1:02.28   
55  536  Ihalainen Jami  2003  UKK    25 m  1:00.30  1:02.30   
56  405  Herpola Santeri  2003  ÅSK    50 m  1:02.53  1:02.53   
57  301  Brady Ethan  2002  VUS-VSS    50 m  1:02.81  1:02.81   
58  164  Ruuskanen Joona  2000  Cetus    25 m  1:00.88  1:02.88   
59  180  Widbom Herman  2001  Cetus    50 m  1:02.93  1:02.93   
60  176  Vainio Luukas  2003  Cetus    50 m  1:03.05  1:03.05   
61  229  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS    50 m  1:03.09  1:03.09   
62  160  Rinne Daniel  2002  Cetus    50 m  1:03.26  1:03.26   
63  138  Kylmä Eemil  2001  Cetus    25 m  1:01.36  1:03.36   
64  391  Viitanen Teemu  2000  TaTU    50 m  1:03.42  1:03.42   
65  471  Pirneskoski Arttu  2000  KemTU    50 m  1:03.71  1:03.71   
66  522  Korpilähde Ville  2002  SCR    50 m  1:03.80  1:03.80   
67  139  Laine Veeti  2000  Cetus    50 m  1:03.93  1:03.93   
68  401  Grönroos Lassi  2000  ÅSK    50 m  1:04.10  1:04.10   
69  331  Luhtanen Leevi  2000  PUS    50 m  1:04.16  1:04.16   
70  253  Järvinen Jiri  2001  SWIM    50 m  1:04.17  1:04.17   
 
Laji 57, S1-S14 100m PU Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
654  Latikka Antti  1990  SCR    50 m  1:03.44  1:03.44   
649  Khalili Nader  2001  VUS-VSS    50 m  1:07.47  1:07.47   
642  Härkönen Taneli  1997  LrU    50 m  1:13.71  1:13.71   
655  Ylä-Sahra Perttu  1994  Plaani    25 m  1:21.25  1:23.25   
 
Laji 58, 100m Selkäuinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
614  Jallow Mimosa  1994  Plaani    25 m  58.24  1:00.24   
49  Upanne Lotta  1998  HSS    25 m  59.64  1:01.64   
527  Laukkanen Jenna  1995  SCV    25 m  59.79  1:01.79   
555  Grönvall Fanny  2000  UiTa    25 m  59.98  1:01.98   
43  Ruotsalainen Vilma  1996  HSS    25 m  1:00.41  1:02.41   
413  Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK    25 m  1:00.99  1:02.99   
23  Kilpeläinen Viola  1998  HSS    25 m  1:01.20  1:03.20   
613  Hirvonen Susanne  1997  Plaani    25 m  1:01.53  1:03.53   
381  Luukkanen Carita  1996  TaTU    25 m  1:01.75  1:03.75   
10  427  Pärnänen Emilie  2002  ÅSK    25 m  1:02.12  1:04.12   
11  132  Kellberg Laura  2003  Cetus    25 m  1:02.74  1:04.74   
12  Alamattila Sanni  1999  HSS    50 m  1:05.36  1:05.36   
13  260  Nieminen Emma  1996  SWIM    50 m  1:06.22  1:06.22   
14  559  Huhtanen Suvi  1999  UiTa    25 m  1:04.28  1:06.28   
15  345  Iisalo Vilma  2001  RaisU    25 m  1:04.36  1:06.36   
16  492  Laine Iida-maria  2001  OU    25 m  1:04.47  1:06.47   
17  170  Slöör Ida  2001  Cetus    25 m  1:04.92  1:06.92   
18  414  Laakso Oona  2002  ÅSK    25 m  1:04.93  1:06.93   
19  497  Nygård Martta  2003  OU    25 m  1:05.22  1:07.22   
20  125  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus    25 m  1:05.25  1:07.25   
21  130  Kallström Mirva  1999  Cetus    25 m  1:05.29  1:07.29   
22  112  Auvinen Siri  2002  Cetus    25 m  1:05.35  1:07.35   
23  473  Hurskainen Katri  2000  OuLo    25 m  1:05.35  1:07.35   
24  610  Antila Alina  2004  NU    50 m  1:07.56  1:07.56   
25  377  Kukkonen Noora  1999  TaTU    25 m  1:06.01  1:08.01   
26  22  Ketola Erika  2000  HSS    25 m  1:06.04  1:08.04   
27  328  Kaunisto Emmi  2002  PUS    25 m  1:06.20  1:08.20   
28  353  Niskala Riikka  2004  RaisU    25 m  1:06.37  1:08.37   
29  344  Heinonen Helmi  2002  RaisU    25 m  1:06.38  1:08.38   
30  256  Lampi Sanni  2001  SWIM    25 m  1:06.55  1:08.55   
31  85  Leppähaara Vilma  2005  NumKis    25 m  1:06.64  1:08.64   
32  484  Heikkinen Petra  2002  OU    25 m  1:06.93  1:08.93   
33  548  Egorova Ksenia  2000  ORCA    25 m  1:06.94  1:08.94   
34  576  Nyberg Netta  2001  UiTa    25 m  1:07.15  1:09.15   
35  290  Salin Liina  2002  KUS-GSS    25 m  1:07.22  1:09.22   
36  528  Ingberg Charlotte  2002  Octopus    25 m  1:07.31  1:09.31   
37  534  Suihkonen Venla  2002  Octopus    25 m  1:07.40  1:09.40   
38  634  Yritys Saana  2003  UH    25 m  1:07.43  1:09.43   
39  226  Liikonen Saana  2001  LaUS    50 m  1:09.73  1:09.73   
40  538  Koskinen Olga  2002  UKK    25 m  1:07.77  1:09.77   
41  162  Rissanen Aada  2004  Cetus    50 m  1:09.78  1:09.78   
42  561  Jussila Aino  2000  UiTa    25 m  1:07.82  1:09.82   
43  98  Hellsten Olivia  2000  SiWa    25 m  1:07.85  1:09.85   
44  247  Jämsä Siiri  2002  MiUS    50 m  1:09.91  1:09.91   
45  259  Merisalo Viivi  2002  SWIM    25 m  1:07.93  1:09.93   
46  72  Kokko Noora  2001  HU    25 m  1:07.94  1:09.94   
47  173  Tossavainen Helmi  2002  Cetus    25 m  1:08.06  1:10.06   
48  114  Baker Liv  1998  Cetus    25 m  1:08.09  1:10.09   
49  418  Niemi Katariina  2002  ÅSK    25 m  1:08.09  1:10.09   
50  231  Paalanen Minttu  2003  LaUS    25 m  1:08.10  1:10.10   
51  105  Peippo Pinja  1999  SiWa    50 m  1:10.12  1:10.12   
52  246  Himanen Kaisa  2003  MiUS    50 m  1:10.13  1:10.13   
53  409  Kangas Kukka  2005  ÅSK    50 m  1:10.22  1:10.22   
54  411  Konkka Siiri  2004  ÅSK    25 m  1:08.40  1:10.40   
55  296  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi    25 m  1:08.41  1:10.41   
56  539  Martinkauppi Sofia  2003  UKK    25 m  1:08.54  1:10.54   
57  38  Parhiala Marilla  2000  HSS    25 m  1:08.56  1:10.56   
58  462  Setälä Janette  2001  AUi    25 m  1:08.82  1:10.82   
59  603  Nikkanen Milla  2002  Vanders    50 m  1:10.84  1:10.84   
60  286  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS    25 m  1:08.87  1:10.87   
61  607  Bruce Millariina  2001  AQUILA    25 m  1:09.12  1:11.12   
62  33  Lehtola Roosa  2001  HSS    25 m  1:09.14  1:11.14   
63  332  Mattila Senni  2003  PUS    25 m  1:09.14  1:11.14   
64  303  Haglund Emma  2003  VUS-VSS    25 m  1:09.38  1:11.38   
65  419  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK    25 m  1:09.47  1:11.47   
66  457  Koivisto Julia  2002  AUi    25 m  1:09.53  1:11.53   
67  305  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS    50 m  1:11.55  1:11.55   
68  423  Pinomäki Peppi  2002  ÅSK    50 m  1:11.73  1:11.73   
69  449  Saarinen Elli-Kaisa  2001  VeUS    25 m  1:09.80  1:11.80   
70  580  Rantanen Anna  2001  UiTa    25 m  1:09.89  1:11.89   
71  420  Nurmi Maija  2003  ÅSK    25 m  1:10.01  1:12.01   
72  163  Rostedt Verna  2002  Cetus    25 m  1:10.16  1:12.16   
73  230  Ovaskainen Senni  2001  LaUS    25 m  1:10.23  1:12.23   
74  408  Kangas Kaisla  2002  ÅSK    50 m  1:12.24  1:12.24   
75  542  Yli-Äyhö Meeri  2004  UKK    25 m  1:10.24  1:12.24   
76  529  Konttila Mette  2001  Octopus    25 m  1:10.26  1:12.26   
77  465  Öhberg Alida  2002  AUi    25 m  1:10.33  1:12.33   
78  489  Juutinen Malla  2003  OU    25 m  1:10.35  1:12.35   
 
Laji 59, S1-S14 100m SU Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
636  Markkanen Jessika  1999  HSS    25 m  1:19.83  1:21.83   
650  Mäkinen Meri-maari  1992  RaisU    50 m  1:39.46  1:39.46   
 
Laji 60, 200m Selkäuinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
120  Fredriksson Christoffer  1997  Cetus    25 m  1:57.34  2:01.34   
393  Yritys Petja  1993  TaTU    25 m  1:58.48  2:02.48   
167  Schwarte Jari  1990  Cetus    25 m  2:01.29  2:05.29   
498  Nygård Topias  2000  OU    25 m  2:04.14  2:08.14   
250  Dobrzhanskiy Danila  1998  SWIM    25 m  2:05.47  2:09.47   
415  Laine Elias  2002  ÅSK    25 m  2:06.81  2:10.81   
346  Kaila Aku  2003  RaisU    25 m  2:06.89  2:10.89   
110  Alitalo Eetu  1999  Cetus    50 m  2:10.93  2:10.93   
302  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS    25 m  2:07.34  2:11.34   
10  192  Eiserbeck Roope  1999  JoUS    25 m  2:08.32  2:12.32   
11  11  Haikonen Veeti  2001  HSS    25 m  2:08.38  2:12.38   
12  403  Hanski Emil  1999  ÅSK    50 m  2:13.30  2:13.30   
13  86  Patinen Reko  1998  NumKis    25 m  2:09.71  2:13.71   
14  585  Valkonen Niklas  1997  UiTa    25 m  2:12.49  2:16.49   
15  506  Taskila Tiitus  2001  OU    25 m  2:12.62  2:16.62   
16  193  Kontiainen Akseli  2002  JoUS    50 m  2:17.75  2:17.75   
17  111  Annala Teemu  2001  Cetus    25 m  2:13.91  2:17.91   
18  121  Gramén Isak  2001  Cetus    25 m  2:14.03  2:18.03   
19  301  Brady Ethan  2002  VUS-VSS    25 m  2:14.63  2:18.63   
20  407  Hynynen Oskari  2001  ÅSK    50 m  2:19.09  2:19.09   
21  253  Järvinen Jiri  2001  SWIM    25 m  2:15.24  2:19.24   
22  148  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus    50 m  2:19.89  2:19.89   
23  45  Söderholm Rasmus  2002  HSS    50 m  2:19.93  2:19.93   
24  287  Mattola Hugo  2001  KUS-GSS    25 m  2:16.08  2:20.08   
25  599  Envalds Kasper  2001  Vanders    50 m  2:20.19  2:20.19   
 
Laji 61, 400m Sekauinti Naiset Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
343  Aschan Patricia  1994  RaisU    50 m  4:49.05  4:49.05   
43  Ruotsalainen Vilma  1996  HSS    50 m  4:51.32  4:51.32   
136  Kotonen Anna  1997  Cetus    50 m  4:58.10  4:58.10   
83  Heinola Nea-amanda  2000  NumKis    50 m  4:58.57  4:58.57   
413  Kortetjärvi Hilla  1996  ÅSK    25 m  4:49.23  4:59.23   
227  Lillman Essi-maria  2000  LaUS    25 m  4:51.86  5:01.86   
129  Kalenius Lyydia  2000  Cetus    25 m  4:53.95  5:03.95   
40  Pälsi Lotta  2004  HSS    25 m  4:56.79  5:06.79   
219  Bärlund Raakel  2001  LaUS    25 m  4:58.35  5:08.35   
10  486  Hiltunen Madeleine  2003  OU    25 m  4:59.81  5:09.81   
11  235  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    50 m  5:10.44  5:10.44   
12  123  Heim Sarah Leena  1998  Cetus    25 m  5:00.71  5:10.71   
13  87  Pönni Jade  1997  NumKis    50 m  5:11.55  5:11.55   
14  570  Manner Mila  2001  UiTa    25 m  5:02.55  5:12.55   
15  535  Hinkka Aino  2005  UKK    50 m  5:13.36  5:13.36   
16  17  Hirvonen Helene  2001  HSS    25 m  5:03.40  5:13.40   
17  493  Lukkari Minja  2003  OU    25 m  5:04.66  5:14.66   
18  578  Pollari Ina  2002  UiTa    25 m  5:06.98  5:16.98   
19  146  Nagy Róza  2003  Cetus    50 m  5:18.60  5:18.60   
20  35  Mauranen Kiira  1999  HSS    25 m  5:08.81  5:18.81   
21  505  Taskila Pinja  2004  OU    50 m  5:22.60  5:22.60   
22  28  Kukkonen Jenni  1999  HSS    25 m  5:13.06  5:23.06   
23  587  Von Dickoff Emma  2002  UiTa    25 m  5:13.45  5:23.45   
24  220  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS    25 m  5:13.99  5:23.99   
25  526  Kivioja Heidi  2000  SCV    50 m  5:24.38  5:24.38   
26  194  Korkalainen Maria  2005  JoUS    50 m  5:24.69  5:24.69   
27  306  Kivi Petra  2003  VUS-VSS    50 m  5:25.28  5:25.28   
28  402  Halava Minka  2001  ÅSK    50 m  5:25.31  5:25.31   
29  18  Hämäläinen Lotta  1998  HSS    25 m  5:15.72  5:25.72   
30  166  Savolainen Anni  2002  Cetus    25 m  5:16.56  5:26.56   
31  127  Johansson Emma  2003  Cetus    25 m  5:16.82  5:26.82   
 
Laji 62, 50m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
144  Liukkonen Ari-pekka  1989  Cetus    50 m  21.58  21.58   
113  Baker Alec  2000  Cetus    50 m  22.41  22.41   
371  Herrala Anton  1993  TaTU    50 m  22.51  22.51   
47  Tuomola Andrei  1989  HSS    25 m  21.76  22.76   
178  Waltari Tatu  1987  Cetus    50 m  23.07  23.07   
267  Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    50 m  23.18  23.18   
582  Rautalin Jaakko  1989  UiTa    25 m  22.49  23.49   
91  Mäkelä Niko  1998  RiUS    50 m  23.50  23.50   
Eriksson Tony  1995  HSS    50 m  23.57  23.57   
10  475  Kallinen Konsta  1999  OuLo    50 m  23.74  23.74   
11  389  Tyry Matias  1993  TaTU    25 m  22.75  23.75   
12  390  Viitanen Teemu  1992  TaTU    50 m  23.75  23.75   
13  479  Aaltomaa Sami  1992  OU    50 m  23.83  23.83   
14  258  Markkanen Janne  1994  SWIM    50 m  23.93  23.93   
15  383  Peltonen Tatu  1989  TaTU    25 m  23.01  24.01   
16  428  Rannikko Otto  1999  ÅSK    50 m  24.05  24.05   
17  509  Vasko Miro  1993  OU    25 m  23.07  24.07   
18  248  Smeds Kaj  1998  JS-PU    25 m  23.08  24.08   
19  110  Alitalo Eetu  1999  Cetus    50 m  24.25  24.25   
20  482  Erkinaro Arttu  1992  OU    25 m  23.25  24.25   
21  329  Knuutila Toni  1993  PUS    25 m  23.28  24.28   
22  547  Belfer Alexey  2000  ORCA    50 m  24.28  24.28   
23  44  Seppänen Kaarlo  1999  HSS    25 m  23.29  24.29   
24  365  Varho Eemil  1997  RaUS    25 m  23.29  24.29   
25  84  Lampinen Elias  1997  NumKis    50 m  24.30  24.30   
26  202  Tolvanen Miika  1996  JoUS    50 m  24.34  24.34   
27  421  Oksa Ossi  1988  ÅSK    50 m  24.38  24.38   
28  584  Sievers Jakob  2000  UiTa    50 m  24.48  24.48   
29  469  Brännkärr Ronny  2002  KemTU    50 m  24.51  24.51   
30  149  Ohtonen Lassi  1992  Cetus    50 m  24.56  24.56   
31  90  Laakso Mikael  1997  RiUS    50 m  24.58  24.58   
32  374  Kastarinen Roope  1994  TaTU    50 m  24.64  24.64   
33  612  Heräjärvi Werner  1999  Plaani    25 m  23.64  24.64   
34  624  Yritys Matias  1997  Plaani    50 m  24.64  24.64   
35  434  Suominen Wilhelm  1999  ÅSK    25 m  23.78  24.78   
36  405  Herpola Santeri  2003  ÅSK    50 m  24.80  24.80   
37  32  Lehti Leevi  2000  HSS    50 m  24.83  24.83   
38  304  Hatunen Lauri  1998  VUS-VSS    25 m  23.90  24.90   
39  118  Eloranta Valtteri  1992  Cetus    50 m  24.91  24.91   
40  601  Hjelm Matias  2002  Vanders    50 m  24.94  24.94   
41  86  Patinen Reko  1998  NumKis    25 m  23.96  24.96   
42  15  Herlevi Tuomas  1999  HSS    50 m  24.97  24.97   
43  250  Dobrzhanskiy Danila  1998  SWIM    25 m  23.98  24.98   
44  619  Puukko Sami  1992  Plaani    50 m  24.98  24.98   
45  177  Vainio Topias  1997  Cetus    50 m  25.00  25.00   
46  221  Haverinen Petteri  2001  LaUS    25 m  24.07  25.07   
47  249  Thodin Viktor  2000  JS-PU    50 m  25.09  25.09   
48  192  Eiserbeck Roope  1999  JoUS    50 m  25.11  25.11   
49  39  Perkkiö Emil  2000  HSS    25 m  24.15  25.15   
50  531  Laakso Otto  1999  Octopus    50 m  25.17  25.17   
51  404  Heino Akseli  1999  ÅSK    50 m  25.19  25.19   
52  138  Kylmä Eemil  2001  Cetus    50 m  25.20  25.20   
53  369  Belaic Deny  1998  TaTU    50 m  25.23  25.23   
54  78  Leiponen Antti  1998  JUK    50 m  25.25  25.25   
55  154  Pentti Miika  1997  Cetus    50 m  25.28  25.28   
56  Egorov Kirill  2000  HSS    25 m  24.29  25.29   
57  254  Kislitsyn Alexander  2001  SWIM    50 m  25.30  25.30   
58  104  Pakarinen Sami  1992  SiWa    25 m  24.32  25.32   
59  190  Kärkkäinen Joona  1998  HeiI    50 m  25.32  25.32   
60  203  Vartiainen Miiro  2001  JoUS    50 m  25.34  25.34   
61  269  Suhonen Leevi  1999  SWIM    50 m  25.39  25.39   
62  376  Kilpeläinen Väinö  1999  TaTU    50 m  25.39  25.39   
63  316  Hyvärinen Juha  1998  HäUS    50 m  25.42  25.42   
64  242  Ikonen Tuomas  1996  LrU    25 m  24.46  25.46   
65  323  Torkkel Timi  2001  HäUS    25 m  24.46  25.46   
66  46  Tumanoff Lari  2003  HSS    50 m  25.47  25.47   
67  546  Koski Henri  2000  Gladius    25 m  24.47  25.47   
68  124  Isosuo Eetu  2000  Cetus    50 m  25.49  25.49   
69  407  Hynynen Oskari  2001  ÅSK    50 m  25.49  25.49   
70  81  Tervanen Martti  2000  JUK    50 m  25.52  25.52   
71  523  Lukkarinen Topi  2000  SCR    25 m  24.58  25.58   
72  401  Grönroos Lassi  2000  ÅSK    50 m  25.68  25.68   
73  160  Rinne Daniel  2002  Cetus    50 m  25.75  25.75   
74  222  Hulkko Santeri  2000  LaUS    25 m  24.78  25.78   
75  297  Kekola Jere  2000  SeUi    25 m  24.81  25.81   
76  337  Pennanen Matias  2001  PUS    50 m  25.83  25.83   
77  331  Luhtanen Leevi  2000  PUS    50 m  25.85  25.85   
78  196  Mäkelä Roope  2001  JoUS    50 m  25.88  25.88   
79  257  Lindholm Atte  2001  SWIM    25 m  24.88  25.88   
80  521  Mäkelä Noa  2001  KemPy    50 m  25.95  25.95   
81  560  Hörkkö Tatu  2001  UiTa    50 m  25.96  25.96   
82  536  Ihalainen Jami  2003  UKK    50 m  25.97  25.97   
83  139  Laine Veeti  2000  Cetus    50 m  26.03  26.03   
84  9&nbs