Tulokset T�ydellinen - Ik�sarjoittain (pisteet ja v�liajat) 
 
  Kilpailu  Kev�tUinnit    Tulostusp�iv�m��r�  09 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  17:21   
  J�rjest�j�  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailup�iv�m��r�  09 toukokuu 2015         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nikita Semach  2005              35.77   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Sisu Sorri  2005              37.54   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Veeti Palviainen  2005              40.09   
  Iisalmen Uimarit                   
Tuomas H�m�l�inen  2005              42.05   
  Kuopion Uimaseura                   
Onni Eronen  2005              42.19   
  Kuopion Uimaseura                   
Aleksanteri Nissinen  2005              42.23   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Topi Fordell  2005              43.08   
  Swimming Club Vuokatti                   
Tuukka Viinisalo  2006              44.98   
  Joensuun Uimaseura                   
Johannes Ylim�ki  2005              47.76   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
10  Olli Talus  2005              48.96   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
11  Konsta Kauppinen  2005              1:02.39   
  Joensuun Uimaseura                   
Matias Per�l�  2005              DSQ  sw 4.4 
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Benjamin Evans  2003              35.05   
  Swimming Club Vuokatti                   
Markus Veckman  2004              35.32   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Aleksi H�m�l�inen  2004              35.51   
  Joensuun Uimaseura                   
Kasper Kankkunen  2003              35.67   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Maksim Geimonen  2003              36.84   
  Iisalmen Uimarit                   
Cool Iivanainen  2004              37.12   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Aleksandr Istomin  2004              38.06   
  Kuopion Uimaseura                   
Atte Linnolahti  2004              38.29   
  Joensuun Uimaseura                   
Eemil Markkanen  2004              39.00   
  Pieks�n Kuutit                   
10  Sami Turunen  2004              39.77   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Arsenij Shadrin  2003              40.29   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Eero Podduikin  2004              43.61   
  Kuopion Uimaseura                   
13  Pyry Aspholm  2004              44.32   
  Vaajakosken Uimaseura                   
14  Ahto Louheranta  2004              45.90   
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Ihalainen  1996              25.65   
  Kuopion Uimaseura                   
Antti Leiponen  1998              25.92   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Petri Lampela  1996              26.15   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Juuso Martikainen  1996              26.30   
  Kuopion Uimaseura                   
Jani Hartikainen  1993              26.81   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Taneli Juutinen  2000              26.95   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Pyry Kurkinen  1998              27.34   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Arttu Pirneskoski  2000              27.75   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Tuomas Luukinen  1996              27.75   
  Varkauden Uimarit                   
10  Heikki Tervanen  1998              27.84   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
11  Lauri Tapio  1998              28.18   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
12  Ronny Br�nnk�rr  2002              28.24   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
13  Lauri J�ms�n  2000              28.26   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
14  Jaakko Liedevaara  1999              28.45   
  Swimming Jyv�skyl�                   
15  Ville Luukkonen  1998              28.46   
  Varkauden Uimarit                   
16  Niilo Hokkanen  1997              28.64   
  Swimming Jyv�skyl�                   
17  Matias Murole  1971              28.65   
  Uinti Imatra                   
18  Jere Ojakippola  1999              28.68   
  Vieskan Uimarit                   
19  Miikka Huotari  2000              28.93   
  Swimming Club Vuokatti                   
20  Atte Pohjolainen  1997              29.12   
  Kuopion Uimaseura                   
21  Elias Soukola  1999              29.24   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
22  Kalle Hepojoki  2000              29.41   
  Swimming Jyv�skyl�                   
23  Mika Hurula  1999              29.61   
  Kuopion Uimaseura                   
24  Arttu Lepp�kynn�s  1997              29.76   
  Swimming Jyv�skyl�                   
25  Niilo Ukkonen  2000              29.89   
  Mikkelin Uimaseura                   
26  Karl-Johan Salokangas  1999              30.27   
  Joensuun Uimaseura                   
27  Miikka Luukinen  1999              30.44   
  Varkauden Uimarit                   
28  Teemu Lautanen  2001              31.09   
  Joensuun Uimaseura                   
29  Aksel Kansanniva  2000              31.23   
  Kuopion Uimaseura                   
30  Eetu Malvela  2000              31.34   
  Swimming Jyv�skyl�                   
31  Hugo Mattola  2001              31.41   
  Haapaj�rven Kiilat                   
32  Kalle Karhunen  2001              31.79   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
33  Antti V�yrynen  1991              32.47   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
34  Atte Roivainen  1999              35.05   
  Iisalmen Uimarit                   
35  Jaakko Vierola  2002              35.73   
  Iisalmen Uimarit                   
36  Iiro R�s�nen  2002              35.96   
  Kuopion Uimaseura                   
37  Jeremia Sidoroff  2001              35.98   
  Joensuun Uimaseura                   
38  Aapo Pyyhtinen  2002              36.27   
  Swimming Jyv�skyl�                   
39  Juhani Tapio  2002              36.43   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
40  Niilo Penttinen  2002              38.28   
  Swimming Jyv�skyl�                   
41  Veeti Lepp�nen  2002              40.03   
  Joensuun Uimaseura                   
42  Jaakko Lehvonen  2002              40.54   
  Pieks�n Kuutit                   
43  Konsta Jalkanen  2002              41.72   
  Kuopion Uimaseura                   
44  Aarni Louheranta  2002              43.66   
  Kuopion Uimaseura                   
45  Vyacheslav Bobin  2002              45.35   
  Joensuun Uimaseura                   
Leevi K�rn�  2001              DSQ  sw 4.4 
  Kajaanin Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Merete L�tti  2006              45.19   
  Joensuun Uimaseura                   
Janina Paakkolanvaara  2006              45.51   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Esra Erg�ner  2007              46.21   
  Joensuun Uimaseura                   
Inka H�m�l�inen  2007              46.93   
  Joensuun Uimaseura                   
Neri L�tti  2007              47.57   
  Joensuun Uimaseura                   
Aada-Julia Laakso  2007              55.21   
  J�ms�nkosken Ilves                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sonja Salmimies  2004              35.37   
  Nurmij�rven Uinti                   
Nea Parkatti  2004              38.01   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Meeri Kerkk�nen  2004              40.02   
  Joensuun Uimaseura                   
Mitra Pieti�inen  2004              41.94   
  Joensuun Uimaseura                   
Anna Kajosm�ki  2004              42.70   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Oona Luokkala  2005              45.47   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Kiia Saarelainen  2004              46.32   
  Kuopion Uimaseura                   
Pihla Pyyk�nen  2005              50.40   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995              27.59   
  Joensuun Uimaseura                   
Jenni Lampi  2000              28.24   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Mia Pentti  2002              28.43   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Viivi Immonen  1996              28.98   
  Varkauden Uimarit                   
Maria Ripatti  1987              29.58   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Erin Suni  1999              29.80   
  Joensuun Uimaseura                   
Jonna Siilin  1997              29.88   
  Joensuun Uimaseura                   
Iida Sihvonen  1998              29.96   
  Mikkelin Uimaseura                   
Salla Jokio  1998              30.00   
  Vieskan Uimarit                   
10  Mari Hyv�nen  2000              30.06   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Sanni Lampi  2001              30.10   
  Swimming Jyv�skyl�                   
12  Heidi Kivioja  2000              30.50   
  Vieskan Uimarit                   
13  Rosa Sahlstr�m  1997              30.51   
  Swimming Club Vuokatti                   
14  Anna-Sofia Br�nnk�rr  2001              30.58   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
15  Jessika Rissanen  2001              30.66   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
16  Nelle Ojakippola  2001              30.75   
  Vieskan Uimarit                   
17  Emmi Tikkanen  2000              30.86   
  Iisalmen Uimarit                   
18  Heta J�rvenp��  2001              31.55   
  Haapaj�rven Kiilat                   
19  Pinja Raassina  2002              31.64   
  Joensuun Uimaseura                   
20  Tiia Pudas  1999              31.88   
  Vieskan Uimarit                   
21  Elina Virekoski  1999              32.25   
  Varkauden Uimarit                   
22  Liisa Ryh�nen  2002              32.54   
  Iisalmen Uimarit                   
23  Maria Per�l�  2002              32.57   
  Iisalmen Uimarit                   
24  Elina Jurvanen  2001              32.59   
  Mikkelin Uimaseura                   
25  Siina Salmi  2001              32.95   
  Varkauden Uimarit                   
26  Kirsi Salmela  2000              33.02   
  Kuopion Uimaseura                   
27  Pauliina Lohilahti  2002              33.07   
  Oulun Lohet                   
28  Alisa Miettinen  2000              33.31   
  Kuopion Uimaseura                   
28  Emma Remes  2002              33.31   
  Pieks�n Kuutit                   
30  Petra Tuunanen  2002              33.32   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
31  Iida Lasanen  2000              33.47   
  Joensuun Uimaseura                   
32  Anni Kokolahti  2001              33.48   
  Kuopion Uimaseura                   
33  Jessika Nikarmaa  2000              34.02   
  Varkauden Uimarit                   
34  Maija Liukkonen  2001              34.20   
  Mikkelin Uimaseura                   
35  Rita Miettinen  2000              34.22   
  Varkauden Uimarit                   
36  Vilma Mikkonen  2002              34.23   
  Varkauden Uimarit                   
37  Netta Korhonen  2001              34.72   
  Vaajakosken Uimaseura                   
38  Julia Per�l�  2000              34.82   
  Iisalmen Uimarit                   
39  Maria Kivim�ki  2000              34.91   
  Pieks�n Kuutit                   
40  Hanna Kinnunen  1999              35.22   
  Joensuun Uimaseura                   
41  Julia Kinnunen  2000              35.40   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
42  Santra Hujanen  2000              35.48   
  Kajaanin Uimaseura                   
43  Erika Moilanen  2002              35.53   
  Varkauden Uimarit                   
44  Oona Parviainen  2002              35.54   
  Joensuun Uimaseura                   
45  Riina Huotari  1998              35.66   
  Swimming Club Vuokatti                   
46  Iida-Lotta Kolehmainen  2002              36.10   
  Kuopion Uimaseura                   
47  Anni-Maria Laakso  2003              36.13   
  J�ms�nkosken Ilves                   
48  Julia J�rvelin  2003              36.55   
  Vaajakosken Uimaseura                   
49  Eveliina Kettunen  2000              37.01   
  Iisalmen Uimarit                   
49  Venla Korhonen  2000              37.01   
  Pieks�n Kuutit                   
51  Emilia Markkanen  2001              37.38   
  Pieks�n Kuutit                   
51  Mari Tuovinen  2003              37.38   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
53  Riina Palviainen  2003              37.62   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
54  Iina Lehikoinen  2003              37.64   
  Pieks�n Kuutit                   
55  Anni Turunen  2001              37.71   
  Kajaanin Uimaseura                   
56  Oona Haaparanta  2002              37.90   
  Vaajakosken Uimaseura                   
57  Veera Vehvil�inen  2002              38.44   
  Pieks�n Kuutit                   
58  Oona Tervo  2003              39.08   
  Vaajakosken Uimaseura                   
59  Janika Jokinen  2003              39.11   
  Kuopion Uimaseura                   
60  Iiris Saranp��  2002              39.40   
  Joensuun Uimaseura                   
61  Janika Lappalainen  2001              39.51   
  Varkauden Uimarit                   
62  Venla Kuoppala  2003              39.52   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
63  Ella Kankkunen  2003              39.88   
  Kuopion Uimaseura                   
63  Kiira Tuunanen  2003              39.88   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
65  Wunsen J�msen  2003              40.49   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
66  Veera Vuorinen  2001              40.88   
  Vaajakosken Uimaseura                   
67  Noora Hirvonen  2003              41.91   
  Joensuun Uimaseura                   
68  Kerttu Havukainen  2003              42.33   
  Iisalmen Uimarit                   
69  Nella Valtanen  2003              42.40   
  Kajaanin Uimaseura                   
70  Iida-Elisi Anttila  2002              44.04   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
71  Moona Pitk�nen  2003              46.68   
  Joensuun Uimaseura                   
72  Venla Ylisuvanto  2003              1:06.50   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ohto Pihlajam�ki  2001              37.50   
  Kuopion Uimaseura                   
Miiro Vartiainen  2001              37.55   
  Joensuun Uimaseura                   
Veeti Ruohtula  2001              38.13   
  Joensuun Uimaseura                   
Antti Hirvonen  2000              39.11   
  Kajaanin Uimaseura                   
Julius Auvinen  2001              41.56   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Jari Siponen  2000              41.64   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Jonni Timonen  2000              42.44   
  Joensuun Uimaseura                   
Veikko Pyyhtinen  2002              43.02   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Aatu Pirneskoski  2001              45.04   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
10  Iiro R�s�nen  2002              49.49   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Aarni Louheranta  2002              54.25   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Eero Podduikin  2004              57.08   
  Kuopion Uimaseura                   
13  Visa Nissinen  2004              1:10.14   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Johannes Ylim�ki  2005              1:10.99   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
15  Olli Talus  2005              1:39.16   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Ville H�m�l�inen  2002              DSQ  sw 4.4 
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konsta Naumanen  1996              31.40   
  Joensuun Uimaseura                   
Petri Lampela  1996              32.03   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Andrei Prytkov  1991              33.87   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Oskari Valkonen  1999              34.90   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Janne Kainulainen  1995              35.55   
  Joensuun Uimaseura                   
Roope Eiserbeck  1999              36.60   
  Joensuun Uimaseura                   
Kimmo Viinam�ki  1995              39.17   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Juuso Anttila  1998              39.62   
  Varkauden Uimarit                   
Joonas Kuutsa  1998              40.18   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Antti V�yrynen  1991              43.23   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martta Ruuska  2003              39.60   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Emma Laatikainen  2003              40.72   
  Swimming Club Vuokatti                   
Viivi Paasonen  2002              41.31   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Anni Kokolahti  2001              43.45   
  Kuopion Uimaseura                   
Lotta Tiittanen  2001              44.08   
  Joensuun Uimaseura                   
Eeva Paapio  2001              44.70   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Siina Salmi  2001              45.64   
  Varkauden Uimarit                   
Emilia Markkanen  2001              46.36   
  Pieks�n Kuutit                   
Melissa Talvio  2001              46.83   
  Swimming Jyv�skyl�                   
10  Pinja Pyyk�nen  2002              48.73   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Minna Kettunen  2002              48.80   
  Pieks�n Kuutit                   
12  Lotta R�s�nen  2003              50.23   
  Kuopion Uimaseura                   
13  Riina Palviainen  2003              51.39   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
14  Vilma Mikkonen  2002              51.62   
  Varkauden Uimarit                   
15  Milla Hjelt  2002              52.54   
  Pieks�n Kuutit                   
16  Mari Tuovinen  2003              53.23   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
17  Erika Moilanen  2002              53.65   
  Varkauden Uimarit                   
18  Venla Kuoppala  2003              53.72   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
19  Kiira Tuunanen  2003              53.88   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
20  Veera Vehvil�inen  2002              54.54   
  Pieks�n Kuutit                   
21  Eveliina Kuula  2002              55.77   
  Swimming Jyv�skyl�                   
22  Oona Luokkala  2005              56.35   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
23  Anni Turunen  2001              56.72   
  Kajaanin Uimaseura                   
24  Venla Ylisuvanto  2003              59.39   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
25  Lidia Evans  2005              59.61   
  Swimming Club Vuokatti                   
26  Kiia Saarelainen  2004              59.62   
  Kuopion Uimaseura                   
27  Iida-Elisi Anttila  2002              1:02.53   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
27  Janina Paakkolanvaara  2006              1:02.53   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
29  Janika Lappalainen  2001              1:04.41   
  Varkauden Uimarit                   
Moona Pietil�inen  2005              DSQ  sw 4.4 
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Hulkko  1998              33.42   
  Mikkelin Uimaseura                   
Nea Norismaa  1995              37.35   
  Joensuun Uimaseura                   
Maria Ripatti  1987              38.68   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Rita Valkama  1999              39.78   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Rosa Sahlstr�m  1997              40.46   
  Swimming Club Vuokatti                   
Heidi Ruonavaara  1996              43.40   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Reetta Hirvonen  1998              44.32   
  Joensuun Uimaseura                   
Rita Miettinen  2000              44.45   
  Varkauden Uimarit                   
Jessika Nikarmaa  2000              48.18   
  Varkauden Uimarit                   
10  Santra Hujanen  2000              49.18   
  Kajaanin Uimaseura                   
11  Anne-Maarit Tirronen  1967              52.34   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
12  Maisa Kankkunen  2000              52.84   
  Swimming Jyv�skyl�                   
13  Venla Korhonen  2000              53.42   
  Pieks�n Kuutit                   
14  Eveliina Kettunen  2000              55.56   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 5, 50m Selk�uinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nikita Semach  2005              41.75   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Mikhail Vilesov  2005              42.57   
  Joensuun Uimaseura                   
Aleksanteri Nissinen  2005              53.37   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Onni Eronen  2005              53.40   
  Kuopion Uimaseura                   
Matias Per�l�  2005              54.93   
  Iisalmen Uimarit                   
Tuukka Viinisalo  2006              55.53   
  Joensuun Uimaseura                   
Topi Fordell  2005              55.83   
  Swimming Club Vuokatti                   
Veeti Palviainen  2005              56.41   
  Iisalmen Uimarit                   
Johannes Ylim�ki  2005              57.14   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
10  Olli Talus  2005              58.36   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
11  Konsta Kauppinen  2005              1:03.85   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Selk�uinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Otto Mikkonen  2003              41.14   
  Joensuun Uimaseura                   
Markus Veckman  2004              45.48   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Aleksi H�m�l�inen  2004              47.43   
  Joensuun Uimaseura                   
Atte Linnolahti  2004              49.70   
  Joensuun Uimaseura                   
Jasper Nupponen  2004              49.76   
  Kuopion Uimaseura                   
Visa Nissinen  2004              51.24   
  Kokkolan Uimaseura                   
Pyry Aspholm  2004              53.51   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Eemil Markkanen  2004              53.61   
  Pieks�n Kuutit                   
Sakari Eskelinen  2004              56.24   
  Joensuun Uimaseura                   
Leevi Pietil�inen  2004              DSQ  sw 4.4 
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Selk�uinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Tervanen  2000              32.16   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Miikka Huotari  2000              33.20   
  Swimming Club Vuokatti                   
Tuomas Luukinen  1996              33.50   
  Varkauden Uimarit                   
Arttu Pirneskoski  2000              34.09   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Hugo Mattola  2001              35.09   
  Haapaj�rven Kiilat                   
Jiri J�rvinen  2001              35.35   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Karl-Johan Salokangas  1999              36.60   
  Joensuun Uimaseura                   
Vertti Vuori  2000              38.01   
  Kuopion Uimaseura                   
Luukas H�tinen  2002              40.05   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Atte Vehkala  2002              40.95   
  Swimming Jyv�skyl�                   
11  Jeremia Sidoroff  2001              41.99   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Veeti Lepp�nen  2002              49.23   
  Joensuun Uimaseura                   
13  Konsta Jalkanen  2002              49.60   
  Kuopion Uimaseura                   
14  Jaakko Lehvonen  2002              51.41   
  Pieks�n Kuutit                   
15  Ville Jumppainen  2001              53.06   
  Joensuun Uimaseura                   
16  Vyacheslav Bobin  2002              1:03.91   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selk�uinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Merete L�tti  2006              52.34   
  Joensuun Uimaseura                   
Janina Paakkolanvaara  2006              52.61   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Neri L�tti  2007              56.54   
  Joensuun Uimaseura                   
Esra Erg�ner  2007              58.89   
  Joensuun Uimaseura                   
Aada-Julia Laakso  2007              1:07.77   
  J�ms�nkosken Ilves                   
 
Laji 6, 50m Selk�uinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Koskelo  2005              43.34   
  Nurmij�rven Uinti                   
Sonja Salmimies  2004              43.94   
  Nurmij�rven Uinti                   
Lidia Evans  2005              53.78   
  Swimming Club Vuokatti                   
Oona Luokkala  2005              55.60   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Pihla Pyyk�nen  2005              1:00.43   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selk�uinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995              31.73   
  Joensuun Uimaseura                   
Rosa Sahlstr�m  1997              33.69   
  Swimming Club Vuokatti                   
Emmi Tikkanen  2000              34.02   
  Iisalmen Uimarit                   
Aino Mononen  2001              34.86   
  Joensuun Uimaseura                   
Erin Suni  1999              35.73   
  Joensuun Uimaseura                   
Salla Jokio  1998              36.54   
  Vieskan Uimarit                   
Reetta Schroderus  1997              36.74   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Ruusa Eiserbeck  2001              36.83   
  Joensuun Uimaseura                   
Elina Jurvanen  2001              37.06   
  Mikkelin Uimaseura                   
10  Melinda Moilanen  2000              38.20   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Netta Vesanen  2000              39.08   
  Swimming Jyv�skyl�                   
12  Alisa Miettinen  2000              39.95   
  Kuopion Uimaseura                   
13  Maija Liukkonen  2001              40.46   
  Mikkelin Uimaseura                   
14  Mari Siponen  1999              40.98   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
15  Emma Remes  2002              41.06   
  Pieks�n Kuutit                   
16  Maria Per�l�  2002              41.32   
  Iisalmen Uimarit                   
17  Julia Per�l�  2000              41.33   
  Iisalmen Uimarit                   
18  Liisa Ryh�nen  2002              42.43   
  Iisalmen Uimarit                   
19  Anni-Maria Laakso  2003              43.44   
  J�ms�nkosken Ilves                   
20  Iina Lehikoinen  2003              43.78   
  Pieks�n Kuutit                   
21  Emilia Markkanen  2001              43.95   
  Pieks�n Kuutit                   
22  Erika Moilanen  2002              45.13   
  Varkauden Uimarit                   
23  Riina Huotari  1998              45.48   
  Swimming Club Vuokatti                   
24  Oona Tervo  2003              45.49   
  Vaajakosken Uimaseura                   
25  Wunsen J�msen  2003              46.09   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
26  Mette Palonen  2002              46.15   
  Swimming Jyv�skyl�                   
27  Julia J�rvelin  2003              46.16   
  Vaajakosken Uimaseura                   
28  Venla Kuoppala  2003              48.21   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
29  Oona Haaparanta  2002              48.35   
  Vaajakosken Uimaseura                   
30  Kiira Tuunanen  2003              49.24   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
31  Moona Pitk�nen  2003              51.37   
  Joensuun Uimaseura                   
32  Noora Hirvonen  2003              51.84   
  Joensuun Uimaseura                   
33  Iida-Elisi Anttila  2002              53.91   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
34  Janika Lappalainen  2001              54.29   
  Varkauden Uimarit                   
35  Milla Hjelt  2002              55.99   
  Pieks�n Kuutit                   
36  Venla Ylisuvanto  2003              1:11.04   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri J�ms�n  2000              29.62   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Taneli Juutinen  2000              30.03   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Leevi K�rn�  2001              32.89   
  Kajaanin Uimaseura                   
Vilho Laukkarinen  2000              34.71   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Niklas Laine  2002              34.75   
  Pieks�n Kuutit                   
Teemu Turunen  2002              35.73   
  Kuopion Uimaseura                   
Hugo Mattola  2001              36.55   
  Haapaj�rven Kiilat                   
Kalle Karhunen  2001              36.65   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Akseli Kontiainen  2002              36.74   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Teemu Lautanen  2001              37.68   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Joel Paukkonen  2004              44.46   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Sisu Sorri  2005              45.90   
  Swimming Jyv�skyl�                   
13  Luukas Laine  2005              47.70   
  Pieks�n Kuutit                   
14  Cool Iivanainen  2004              48.09   
  Swimming Jyv�skyl�                   
15  Aleksi H�m�l�inen  2004              48.57   
  Joensuun Uimaseura                   
16  Topi Myyry  2003              48.58   
  Joensuun Uimaseura                   
17  Johannes Ylim�ki  2005              1:16.83   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Ihalainen  1996              27.29   
  Kuopion Uimaseura                   
Konsta Naumanen  1996              27.51   
  Joensuun Uimaseura                   
Petri Lampela  1996              27.74   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Toni Takkinen  1995              28.50   
  Kuopion Uimaseura                   
Juuso Martikainen  1996              28.59   
  Kuopion Uimaseura                   
Pyry Kurkinen  1998              29.24   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Arttu Ohtonen  1983              29.42   
  UPOT                   
Lauri Tapio  1998              30.45   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Jaakko Liedevaara  1999              30.47   
  Swimming Jyv�skyl�                   
10  Kim Tiainen  1998              30.56   
  Swimming Jyv�skyl�                   
11  Mikko Porali  1971              30.93   
  Uinti Imatra                   
12  Heikki Tervanen  1998              31.05   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
13  Joonas Kuutsa  1998              31.09   
  Kuopion Uimaseura                   
14  Jere Ojakippola  1999              31.54   
  Vieskan Uimarit                   
15  Janne Kainulainen  1995              31.88   
  Joensuun Uimaseura                   
16  Ville Luukkonen  1998              33.72   
  Varkauden Uimarit                   
17  Kimmo Viinam�ki  1995              34.49   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jessika Rissanen  2001              33.04   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Heidi Blankenstein  2001              34.28   
  Oulun Lohet                   
Ruusa Eiserbeck  2001              35.60   
  Joensuun Uimaseura                   
Heta J�rvenp��  2001              35.67   
  Haapaj�rven Kiilat                   
Emma Laatikainen  2003              38.71   
  Swimming Club Vuokatti                   
Minna Kettunen  2002              39.12   
  Pieks�n Kuutit                   
Emma Remes  2002              39.22   
  Pieks�n Kuutit                   
Mimosa Seijari  2001              39.67   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Pinja Raassina  2002              40.14   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Venla Huurinainen  2001              40.29   
  Vaajakosken Uimaseura                   
11  Netta Korhonen  2001              41.10   
  Vaajakosken Uimaseura                   
12  Rosa Antikainen  2002              41.48   
  Pieks�n Kuutit                   
13  Siina Salmi  2001              42.60   
  Varkauden Uimarit                   
14  Pinja Pyyk�nen  2002              42.63   
  Joensuun Uimaseura                   
15  Riina Palviainen  2003              44.98   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
16  Jenny Forsell  2004              45.13   
  Kuopion Uimaseura                   
17  Iiris Saranp��  2002              46.03   
  Joensuun Uimaseura                   
18  Tessa Tattari  2004              48.48   
  Kokkolan Uimaseura                   
19  Mitra Pieti�inen  2004              49.03   
  Joensuun Uimaseura                   
20  Meeri Kerkk�nen  2004              51.00   
  Joensuun Uimaseura                   
21  Mari Tuovinen  2003              53.32   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
22  Veera Vehvil�inen  2002              53.33   
  Pieks�n Kuutit                   
23  Venla Kuoppala  2003              53.36   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
24  Nella Valtanen  2003              54.40   
  Kajaanin Uimaseura                   
25  Oona Luokkala  2005              56.05   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
26  Noora Hirvonen  2003              56.62   
  Joensuun Uimaseura                   
27  Janina Paakkolanvaara  2006              1:01.93   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995              28.77   
  Joensuun Uimaseura                   
Sofia R�nkk�  1999              31.63   
  Kuopion Uimaseura                   
Maria Ripatti  1987              31.99   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Iida Sihvonen  1998              32.56   
  Mikkelin Uimaseura                   
Jonna Siilin  1997              33.17   
  Joensuun Uimaseura                   
Amanda Kankkunen  2000              34.65   
  Kuopion Uimaseura                   
Viivi Immonen  1996              35.14   
  Varkauden Uimarit                   
Rosa Sahlstr�m  1997              35.40   
  Swimming Club Vuokatti                   
Emilia Lepp�nen  1999              35.94   
  Swimming Jyv�skyl�                   
10  Elina Virekoski  1999              36.33   
  Varkauden Uimarit                   
11  Iida Lasanen  2000              38.86   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Jessika Nikarmaa  2000              42.16   
  Varkauden Uimarit                   
13  Riina Huotari  1998              42.18   
  Swimming Club Vuokatti                   
14  Maria Kivim�ki  2000              42.23   
  Pieks�n Kuutit                   
15  Katriina Sepponen  1998              44.56   
  Pieks�n Kuutit                   
16  Hanna Kinnunen  1999              51.24   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Markku Ahonen  1981              28.71   
  UPOT                   
Matti Hurula  1961              29.06   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Jorma Puustinen  1969              29.65   
  Kuopion Uimaseura                   
Jari Sundberg  1962              30.61   
  Kuopion Uimaseura                   
Ulla Hurula  1965              31.11   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Anne-Maarit Tirronen  1967              43.77   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Luukas Laine  2005              1:47.17   
  Pieks�n Kuutit                   
Tuomas H�m�l�inen  2005              2:02.10   
  Kuopion Uimaseura                   
Aleksanteri Nissinen  2005              2:08.78   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Konsta Kauppinen  2005              2:29.18   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arsenij Shadrin  2003              1:42.43   
  Joensuun Uimaseura                   
Aleksandr Istomin  2004              1:43.29   
  Kuopion Uimaseura                   
Benjamin Evans  2003              1:50.71   
  Swimming Club Vuokatti                   
Atte Linnolahti  2004              2:06.79   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Huotari  2000              1:17.65   
  Swimming Club Vuokatti                   
Veeti Ruohtula  2001              1:18.52   
  Joensuun Uimaseura                   
Ronny Br�nnk�rr  2002              1:20.37   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Atte Lindholm  2001              1:20.62   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Niilo Ukkonen  2000              1:25.52   
  Mikkelin Uimaseura                   
Tommy Iivanainen  2000              1:26.70   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Niklas Laine  2002              1:27.27   
  Pieks�n Kuutit                   
Antti Hirvonen  2000              1:28.95   
  Kajaanin Uimaseura                   
Eetu Malvela  2000              1:29.35   
  Swimming Jyv�skyl�                   
10  Aapo Pyyhtinen  2002              1:35.11   
  Swimming Jyv�skyl�                   
11  Niilo Penttinen  2002              1:40.99   
  Swimming Jyv�skyl�                   
12  Julius Paukkonen  2002              1:44.54   
  Kuopion Uimaseura                   
13  Max Peltoper�  2002              1:47.38   
  Swimming Jyv�skyl�                   
14  Atte Vehkala  2002              1:47.43   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Ville H�m�l�inen  2002              DSQ  sw 4.4 
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leiponen  1998              1:11.19   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Jani Kuutsa  1993              1:13.83   
  Kuopion Uimaseura                   
Tapio Roiko-Jokela  1996              1:13.87   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Oskari Valkonen  1999              1:18.32   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Elias Soukola  1999              1:19.00   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Juuso Anttila  1998              1:27.86   
  Varkauden Uimarit                   
Atte Roivainen  1999              1:33.57   
  Iisalmen Uimarit                   
Miikka Luukinen  1999              1:33.95   
  Varkauden Uimarit                   
Antti V�yrynen  1991              1:38.75   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Karl-Johan Salokangas  1999              DSQ  sw 7.6 
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inka H�m�l�inen  2007              2:11.25   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sonja Salmimies  2004              1:42.41   
  Nurmij�rven Uinti                   
Aino Koskelo  2005              1:42.42   
  Nurmij�rven Uinti                   
Noora Kuparinen  2004              1:51.12   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Anna Kajosm�ki  2004              1:54.19   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Lidia Evans  2005              2:08.41   
  Swimming Club Vuokatti                   
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002              1:24.38   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Martta Ruuska  2003              1:24.49   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Nelle Ojakippola  2001              1:24.56   
  Vieskan Uimarit                   
Anna-Sofia Br�nnk�rr  2001              1:27.36   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Roosa K�rkk�inen  2003              1:27.91   
  Oulun Lohet                   
Maija Liukkonen  2001              1:28.00   
  Mikkelin Uimaseura                   
Emma Laatikainen  2003              1:28.30   
  Swimming Club Vuokatti                   
Lotta Tiittanen  2001              1:28.95   
  Joensuun Uimaseura                   
Viivi Merisalo  2002              1:30.54   
  Swimming Jyv�skyl�                   
10  Viivi Paasonen  2002              1:31.17   
  Punkaharjun Urheilijat                   
11  Noora Lepp�nen  2001              1:33.72   
  Swimming Jyv�skyl�                   
12  Siiri Pellinen  2003              1:35.09   
  Swimming Jyv�skyl�                   
13  Anni Kokolahti  2001              1:37.06   
  Kuopion Uimaseura                   
14  Petra Tuunanen  2002              1:39.10   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
15  Heta J�rvenp��  2001              1:40.27   
  Haapaj�rven Kiilat                   
16  Saana J�rvinen  2003              1:42.31   
  Swimming Jyv�skyl�                   
17  Emilia Markkanen  2001              1:43.11   
  Pieks�n Kuutit                   
18  Rosa Antikainen  2002              1:54.04   
  Pieks�n Kuutit                   
19  Vilma Mikkonen  2002              1:54.69   
  Varkauden Uimarit                   
20  Mette Palonen  2002              1:56.74   
  Swimming Jyv�skyl�                   
21  Milla Hjelt  2002              1:58.24   
  Pieks�n Kuutit                   
22  Venla Ylisuvanto  2003              2:17.99   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Hulkko  1998              1:18.28   
  Mikkelin Uimaseura                   
Heidi Kivioja  2000              1:20.46   
  Vieskan Uimarit                   
Netta Vesanen  2000              1:38.04   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Mari Siponen  1999              1:39.26   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Rita Miettinen  2000              1:39.53   
  Varkauden Uimarit                   
Santra Hujanen  2000              1:50.31   
  Kajaanin Uimaseura                   
Katriina Sepponen  1998              1:53.14   
  Pieks�n Kuutit                   
Venla Korhonen  2000              1:54.43   
  Pieks�n Kuutit                   
Anne-Maarit Tirronen  1967              2:01.38   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
 
Laji 12, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jani Hartikainen  1993      1:02.10        2:05.65   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Ville Ihalainen  1996      1:01.04        2:07.50   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Miiro Vartiainen  2001      1:02.68        2:09.00   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Martti Tervanen  2000      1:03.63        2:11.90   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
                     
Kim Tiainen  1998      1:04.28        2:13.54   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Jonni Timonen  2000      1:05.22        2:16.76   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Kalle Hepojoki  2000      2:18.70        2:18.70   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Mika Hurula  1999      1:07.90        2:19.39   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Niilo Hokkanen  1997      1:07.27        2:24.74   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
10  Markku Ahonen  1981      1:07.67        2:24.99   
  UPOT                   
                     
11  Arttu Lepp�kynn�s  1997      1:11.21        2:27.21   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
12  Atte Pohjolainen  1997      1:07.63        2:30.16   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
13  Vilho Laukkarinen  2000      1:13.46        2:30.93   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
14  Matias Murole  1971      1:12.53        2:31.28   
  Uinti Imatra                   
                     
15  Akseli Kontiainen  2002      1:15.25        2:31.46   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
16  Julius Auvinen  2001      1:14.02        2:31.77   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
17  Maxim Kolomainen  2001      1:13.53        2:32.75   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
18  Arttu Ohtonen  1983      1:11.01        2:32.80   
  UPOT                   
                     
19  Jiri J�rvinen  2001      1:14.12        2:34.28   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
20  Jorma Puustinen  1969      1:14.49        2:35.81   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
21  Otto Mikkonen  2003      1:21.19        2:48.69   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
22  Juhani Tapio  2002      1:22.89        2:51.37   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
23  Cool Iivanainen  2004      1:23.26        2:53.06   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
24  Johannes Ylim�ki  2005      1:55.76        3:58.65   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
25  Olli Talus  2005      1:57.69        4:08.99   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
Juuso Anttila  1998              DNF   
  Varkauden Uimarit                   
                     
 
Laji 13, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000      1:07.57        2:17.85   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Reetta Schroderus  1997      1:09.30        2:21.82   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
                     
Aino Mononen  2001      1:09.57        2:23.27   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Nelle Ojakippola  2001      1:08.41        2:23.56   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Iida Sihvonen  1998      1:10.98        2:24.47   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Tiia Pudas  1999      1:09.40        2:24.86   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Heidi Blankenstein  2001      1:10.96        2:25.86   
  Oulun Lohet                   
                     
Melinda Moilanen  2000      1:12.33        2:29.07   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Riina Koskinen  2001      1:11.82        2:30.16   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
10  Niina Roiko-Jokela  2001      1:12.26        2:31.39   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
11  Heidi Ruonavaara  1996      1:13.03        2:31.87   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
12  Heta J�rvenp��  2001      1:11.73        2:32.31   
  Haapaj�rven Kiilat                   
                     
13  Salla Jokio  1998      1:10.15        2:32.91   
  Vieskan Uimarit                   
                     
14  Peppi Palokangas  2002      1:14.03        2:34.39   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
15  Anni-Maria Laakso  2003      1:27.43        3:00.91   
  J�ms�nkosken Ilves                   
                     
16  Maria Kivim�ki  2000      1:28.59        3:01.62   
  Pieks�n Kuutit                   
                     
17  Saana J�rvinen  2003      1:31.88        3:05.98   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
18  Maisa Kankkunen  2000      1:29.21        3:12.42   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
19  Kia Lindholm  2002      1:30.98        3:17.91   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
20  Venla Kuoppala  2003      1:40.37        3:26.99   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
21  Iida-Elisi Anttila  2002      1:45.05        3:42.12   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
22  Janina Paakkolanvaara  2006      1:50.24        3:45.37   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arttu Pirneskoski  2000              1:05.89   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Lauri J�ms�n  2000              1:07.82   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Miikka Huotari  2000              1:17.42   
  Swimming Club Vuokatti                   
Veeti Veijonen  2001              1:23.56   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Tommy Iivanainen  2000              1:26.45   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Sampo Soininen  2002              1:29.96   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Nikita Semach  2005              1:31.13   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Aatu Pirneskoski  2001              1:31.60   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Luukas H�tinen  2002              DSQ  sw 8.4 
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Roiko-Jokela  1996              1:05.18   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Pyry Kurkinen  1998              1:06.34   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Lauri Tapio  1998              1:08.58   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Elias Soukola  1999              1:08.67   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Jere Ojakippola  1999              1:08.77   
  Vieskan Uimarit                   
Roope Eiserbeck  1999              1:10.16   
  Joensuun Uimaseura                   
Jaakko Liedevaara  1999              1:10.86   
  Swimming Jyv�skyl�                   
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Lampi  2001              1:15.49   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Viivi Puolakka  2002              1:18.82   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Amanda Paukkunen  2002              1:21.74   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Roosa K�rkk�inen  2003              1:25.41   
  Oulun Lohet                   
Noora Lepp�nen  2001              1:30.66   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Eeva Paapio  2001              1:32.83   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Venla Huurinainen  2001              1:38.54   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Oona Parviainen  2002              1:42.51   
  Joensuun Uimaseura                   
Melissa Talvio  2001              DNF   
  Swimming Jyv�skyl�                   
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Hirvonen  1998              1:11.58   
  Joensuun Uimaseura                   
Rita Valkama  1999              1:13.07   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Heidi Kivioja  2000              1:18.10   
  Vieskan Uimarit                   
Heini K�k�nen  2000              1:27.95   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Julia Kinnunen  2000              1:43.16   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
 
Laji 16, 200m Selk�uinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niilo Ukkonen  2000      1:14.88        2:37.42   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Miikka Huotari  2000      1:18.77        2:39.38   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Hugo Mattola  2001      1:21.88        2:49.65   
  Haapaj�rven Kiilat                   
                     
Akseli Kontiainen  2002      1:25.12        2:51.92   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 200m Selk�uinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ulla Hurula  1965      1:21.96        2:46.00   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
Viivi Merisalo  2002      1:24.97        2:51.37   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Ruusa Eiserbeck  2001      1:24.40        2:53.03   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Mari Siponen  1999      1:32.33        3:07.46   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Anna Kajosm�ki  2004              DSQ  sw 6.4 
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Luukas Laine  2005              1:23.35   
  Pieks�n Kuutit                   
Sisu Sorri  2005              1:24.84   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Veeti Palviainen  2005              1:30.19   
  Iisalmen Uimarit                   
Mikhail Vilesov  2005              1:32.02   
  Joensuun Uimaseura                   
Topi Fordell  2005              1:37.27   
  Swimming Club Vuokatti                   
Onni Eronen  2005              1:38.12   
  Kuopion Uimaseura                   
Tuomas H�m�l�inen  2005              1:38.57   
  Kuopion Uimaseura                   
Johannes Ylim�ki  2005              1:49.92   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Olli Talus  2005              1:57.65   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
10  Konsta Kauppinen  2005              1:58.82   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Topi Myyry  2003              1:17.92   
  Joensuun Uimaseura                   
Markus Veckman  2004              1:18.54   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Aleksi H�m�l�inen  2004              1:20.82   
  Joensuun Uimaseura                   
Atte Linnolahti  2004              1:23.58   
  Joensuun Uimaseura                   
Aleksandr Istomin  2004              1:28.57   
  Kuopion Uimaseura                   
Joel Paukkonen  2004              1:28.60   
  Kuopion Uimaseura                   
Eemil Markkanen  2004              1:29.50   
  Pieks�n Kuutit                   
Leevi Pietil�inen  2004              1:31.86   
  Kuopion Uimaseura                   
Arsenij Shadrin  2003              1:32.56   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Jasper Nupponen  2004              1:35.31   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Visa Nissinen  2004              1:35.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
Kasper Kankkunen  2003              DSQ  sw 4.4 
  Swimming Jyv�skyl�                   
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miiro Vartiainen  2001              59.95   
  Joensuun Uimaseura                   
Martti Tervanen  2000              1:00.40   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Taneli Juutinen  2000              1:00.86   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Ronny Br�nnk�rr  2002              1:02.56   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Jonni Timonen  2000              1:03.11   
  Joensuun Uimaseura                   
Teemu Lautanen  2001              1:06.81   
  Joensuun Uimaseura                   
Tommy Iivanainen  2000              1:06.90   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Vilho Laukkarinen  2000              1:08.42   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Maxim Kolomainen  2001              1:08.90   
  Swimming Jyv�skyl�                   
10  Niklas Laine  2002              1:08.96   
  Pieks�n Kuutit                   
11  Veeti Veijonen  2001              1:09.48   
  Swimming Jyv�skyl�                   
12  Julius Auvinen  2001              1:10.56   
  Swimming Jyv�skyl�                   
13  Kalle Karhunen  2001              1:12.39   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
14  Vertti Vuori  2000              1:13.13   
  Kuopion Uimaseura                   
15  Joona Forsell  2002              1:15.73   
  Kuopion Uimaseura                   
16  Olli Elo  2002              1:17.07   
  Swimming Jyv�skyl�                   
17  Veikko Pyyhtinen  2002              1:17.50   
  Swimming Jyv�skyl�                   
18  Julius Paukkonen  2002              1:18.29   
  Kuopion Uimaseura                   
19  Jari Siponen  2000              1:18.94   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
20  Jeremia Sidoroff  2001              1:19.77   
  Joensuun Uimaseura                   
21  Max Peltoper�  2002              1:22.08   
  Swimming Jyv�skyl�                   
22  Vyacheslav Bobin  2002              1:51.30   
  Joensuun Uimaseura                   
Teemu Turunen  2002              DSQ  sw 4.4 
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Lampela  1996              57.39   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Andrei Prytkov  1991              58.64   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Kim Tiainen  1998              59.74   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Heikki Tervanen  1998              1:00.70   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Tuomas Luukinen  1996              1:00.82   
  Varkauden Uimarit                   
Toni Takkinen  1995              1:02.11   
  Kuopion Uimaseura                   
Ville Luukkonen  1998              1:02.82   
  Varkauden Uimarit                   
Niilo Hokkanen  1997              1:03.26   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Mika Hurula  1999              1:03.99   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Matti Hurula  1961              1:04.03   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
11  Arttu Lepp�kynn�s  1997              1:04.61   
  Swimming Jyv�skyl�                   
12  Oskari Valkonen  1999              1:06.06   
  Swimming Jyv�skyl�                   
13  Atte Pohjolainen  1997              1:06.62   
  Kuopion Uimaseura                   
14  Mikko Porali  1971              1:06.72   
  Uinti Imatra                   
15  Miikka Luukinen  1999              1:08.09   
  Varkauden Uimarit                   
16  Antti V�yrynen  1991              1:12.48   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
17  Atte Roivainen  1999              1:17.89   
  Iisalmen Uimarit                   
Juuso Martikainen  1996              DNS   
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Merete L�tti  2006              1:45.81   
  Joensuun Uimaseura                   
Neri L�tti  2007              1:50.08   
  Joensuun Uimaseura                   
Janina Paakkolanvaara  2006              1:50.28   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sonja Salmimies  2004              1:18.50   
  Nurmij�rven Uinti                   
Aino Koskelo  2005              1:22.18   
  Nurmij�rven Uinti                   
Tessa Tattari  2004              1:26.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
Nea Parkatti  2004              1:27.14   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Meeri Kerkk�nen  2004              1:28.51   
  Joensuun Uimaseura                   
Noora Kuparinen  2004              1:30.48   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Jenny Forsell  2004              1:30.53   
  Kuopion Uimaseura                   
Mitra Pieti�inen  2004              1:31.90   
  Joensuun Uimaseura                   
Oona Luokkala  2005              1:43.53   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
10  Moona Pietil�inen  2005              1:50.67   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Pihla Pyyk�nen  2005              2:11.07   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sara Virtanen  2002              1:05.79   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Aino Mononen  2001              1:06.02   
  Joensuun Uimaseura                   
Heidi Blankenstein  2001              1:06.03   
  Oulun Lohet                   
Anna-Sofia Br�nnk�rr  2001              1:06.15   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Jessika Rissanen  2001              1:06.50   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Heta J�rvenp��  2001              1:09.12   
  Haapaj�rven Kiilat                   
Elina Jurvanen  2001              1:10.28   
  Mikkelin Uimaseura                   
Liisa Ryh�nen  2002              1:10.43   
  Iisalmen Uimarit                   
Pinja Raassina  2002              1:11.38   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Siiri Pellinen  2003              1:11.56   
  Swimming Jyv�skyl�                   
11  Peppi Palokangas  2002              1:12.17   
  Swimming Jyv�skyl�                   
12  Riina Koskinen  2001              1:12.65   
  Swimming Jyv�skyl�                   
13  Emma Remes  2002              1:14.43   
  Pieks�n Kuutit                   
14  Viivi Paasonen  2002              1:14.96   
  Punkaharjun Urheilijat                   
15  Pinja Pyyk�nen  2002              1:16.41   
  Joensuun Uimaseura                   
16  Siina Salmi  2001              1:16.56   
  Varkauden Uimarit                   
17  Maria Per�l�  2002              1:16.77   
  Iisalmen Uimarit                   
18  Netta Korhonen  2001              1:16.94   
  Vaajakosken Uimaseura                   
19  Inka Meti�inen  2003              1:17.95   
  Swimming Jyv�skyl�                   
20  Minna Kettunen  2002              1:18.37   
  Pieks�n Kuutit                   
21  Erika Moilanen  2002              1:19.17   
  Varkauden Uimarit                   
22  Vilma Mikkonen  2002              1:19.39   
  Varkauden Uimarit                   
23  Mimosa Seijari  2001              1:19.65   
  Swimming Jyv�skyl�                   
24  Iida-Lotta Kolehmainen  2002              1:20.58   
  Kuopion Uimaseura                   
25  Saana J�rvinen  2003              1:23.70   
  Swimming Jyv�skyl�                   
26  Kia Lindholm  2002              1:24.46   
  Swimming Jyv�skyl�                   
27  Rosa Antikainen  2002              1:25.38   
  Pieks�n Kuutit                   
28  Anni Turunen  2001              1:27.20   
  Kajaanin Uimaseura                   
29  Janika Jokinen  2003              1:27.95   
  Kuopion Uimaseura                   
30  Eveliina Kuula  2002              1:28.26   
  Swimming Jyv�skyl�                   
31  Iina Lehikoinen  2003              1:28.34   
  Pieks�n Kuutit                   
32  Ella Kankkunen  2003              1:31.13   
  Kuopion Uimaseura                   
33  Venla Kuoppala  2003              1:31.24   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
34  Janika Lappalainen  2001              1:31.25   
  Varkauden Uimarit                   
35  Iiris Saranp��  2002              1:32.30   
  Joensuun Uimaseura                   
36  Veera Vehvil�inen  2002              1:32.90   
  Pieks�n Kuutit                   
37  Lotta R�s�nen  2003              1:33.88   
  Kuopion Uimaseura                   
38  Noora Hirvonen  2003              1:35.75   
  Joensuun Uimaseura                   
39  Milla Hjelt  2002              1:40.00   
  Pieks�n Kuutit                   
40  Moona Pitk�nen  2003              1:42.27   
  Joensuun Uimaseura                   
41  Iida-Elisi Anttila  2002              1:42.90   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonna Siilin  1997              1:04.90   
  Joensuun Uimaseura                   
Erin Suni  1999              1:05.63   
  Joensuun Uimaseura                   
Reetta Schroderus  1997              1:06.05   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Ida Hulkko  1998              1:06.27   
  Mikkelin Uimaseura                   
Tiia Pudas  1999              1:07.34   
  Vieskan Uimarit                   
Melinda Moilanen  2000              1:07.74   
  Joensuun Uimaseura                   
Heidi Ruonavaara  1996              1:10.20   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Elina Virekoski  1999              1:10.48   
  Varkauden Uimarit                   
Netta Vesanen  2000              1:12.90   
  Swimming Jyv�skyl�                   
10  Iida Lasanen  2000              1:14.16   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Hanna Kinnunen  1999              1:17.58   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Jessika Nikarmaa  2000              1:18.61   
  Varkauden Uimarit                   
13  Rita Miettinen  2000              1:19.96   
  Varkauden Uimarit                   
14  Riina Huotari  1998              1:20.37   
  Swimming Club Vuokatti                   
15  Maria Kivim�ki  2000              1:22.26   
  Pieks�n Kuutit                   
16  Venla Korhonen  2000              1:24.38   
  Pieks�n Kuutit                   
17  Maisa Kankkunen  2000              1:26.51   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Alisa Miettinen  2000              DNS   
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 20, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leiponen  1998      1:15.36        2:40.27   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
                     
Elias Soukola  1999      1:22.30        2:50.76   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
                     
Atte Lindholm  2001      1:25.64        2:59.67   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Ohto Pihlajam�ki  2001      1:31.28        3:06.85   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Karl-Johan Salokangas  1999      1:32.40        3:12.12   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Toni Takkinen  1995      1:31.78        3:14.63   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
 
Laji 21, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002      1:27.95        2:58.88   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Martta Ruuska  2003      1:28.44        2:59.72   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Jenni Lampi  2000      1:28.75        3:03.22   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Niina Roiko-Jokela  2001      1:32.16        3:09.15   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Maija Liukkonen  2001      1:32.93        3:09.75   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Anna-Sofia Br�nnk�rr  2001      1:31.43        3:10.90   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
Pauliina Lohilahti  2002      1:34.29        3:12.27   
  Oulun Lohet                   
                     
Lotta Tiittanen  2001      1:33.49        3:13.08   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Heini K�k�nen  2000      1:36.33        3:16.27   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
10  Noora Lepp�nen  2001      1:37.33        3:18.77   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
11  Viivi Merisalo  2002      1:39.32        3:25.87   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
12  Venla Ylisuvanto  2003      2:22.61        4:53.37   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
 
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nikita Semach  2005      1:34.68        3:16.78   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Otto Mikkonen  2003      1:38.79        3:17.15   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Luukas Laine  2005      1:41.01        3:20.47   
  Pieks�n Kuutit                   
                     
Markus Veckman  2004      1:41.04        3:23.66   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Cool Iivanainen  2004              DSQ  sw 9.3 
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
 
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Huotari  2000      1:15.88        2:38.47   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Arttu Pirneskoski  2000      1:18.34        2:42.10   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
Kalle Hepojoki  2000      1:19.19        2:44.73   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Tommy Iivanainen  2000      1:24.24        2:48.85   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Leevi K�rn�  2001      1:19.03        2:54.47   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Jiri J�rvinen  2001      1:21.05        2:55.45   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Veeti Veijonen  2001      1:24.55        2:59.44   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Antti Hirvonen  2000      1:27.04        3:01.96   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Jari Siponen  2000      1:28.90        3:06.86   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
10  Sampo Soininen  2002      1:24.11        3:06.89   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
11  Juhani Tapio  2002      1:38.05        3:28.19   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
12  Max Peltoper�  2002      1:46.17        3:35.73   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Aksel Kansanniva  2000              DNS   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
 
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jani Hartikainen  1993      1:08.14        2:23.84   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Jere Ojakippola  1999      1:13.16        2:34.75   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Andrei Prytkov  1991      1:16.92        2:39.91   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Lauri Tapio  1998      1:15.57        2:43.28   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
Kimmo Viinam�ki  1995      1:18.93        2:43.76   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Kuparinen  2004      1:46.65        3:36.75   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Nea Parkatti  2004      1:48.82        3:38.50   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Oona Luokkala  2005      2:05.93        4:05.79   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Lampi  2001      1:17.01        2:44.04   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Nelle Ojakippola  2001      1:19.67        2:44.16   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Aino Mononen  2001      1:17.98        2:47.36   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Sara Virtanen  2002      1:20.62        2:47.78   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Riina Koskinen  2001      1:26.76        2:59.56   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Emma Laatikainen  2003      1:31.52        3:02.96   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Amanda Paukkunen  2002      1:27.12        3:03.82   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Eeva Paapio  2001      1:32.30        3:07.81   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Siiri Pellinen  2003      1:31.60        3:09.21   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
10  Melissa Talvio  2001      3:10.79        3:10.79   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
11  Veera Laakkonen  2003      1:36.10        3:22.99   
  Pieks�n Kuutit                   
                     
12  Mette Palonen  2002      1:43.70        3:35.01   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Anni-Maria Laakso  2003              DSQ  sw 9.3 
  J�ms�nkosken Ilves                   
                     
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heidi Kivioja  2000      1:16.53        2:38.03   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Reetta Hirvonen  1998      1:13.21        2:39.56   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Ulla Hurula  1965      1:20.18        2:45.85   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
Viivi Immonen  1996      1:21.47        2:49.49   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Iida Sihvonen  1998      1:23.64        2:49.67   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Jonna Siilin  1997      1:24.12        2:52.00   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Tiia Pudas  1999      1:23.81        2:52.52   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Emilia Lepp�nen  1999      1:25.60        2:56.04   
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
Heidi Ruonavaara  1996      1:33.09        3:12.51   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
                     
Rita Valkama  1999              DSQ  sw 7.5 
  Swimming Jyv�skyl�                   
                     
 
Laji 24, 100m Selk�uinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Tervanen  2000              1:09.13   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Lauri J�ms�n  2000              1:11.91   
  J�rvenp��n Uintiklubi                   
Niilo Ukkonen  2000              1:13.16   
  Mikkelin Uimaseura                   
Ronny Br�nnk�rr  2002              1:13.94   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
Miiro Vartiainen  2001              1:14.11   
  Joensuun Uimaseura                   
Ville H�m�l�inen  2002              1:22.78   
  Kuopion Uimaseura                   
Vertti Vuori  2000              1:24.30   
  Kuopion Uimaseura                   
Niklas Laine  2002              1:24.95   
  Pieks�n Kuutit                   
Joona Forsell  2002              1:27.00   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Olli Elo  2002              1:27.05   
  Swimming Jyv�skyl�                   
11  Teemu Lautanen  2001              1:27.54   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Aatu Pirneskoski  2001              1:28.68   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
13  Atte Vehkala  2002              1:28.70   
  Swimming Jyv�skyl�                   
14  Jeremia Sidoroff  2001              1:31.37   
  Joensuun Uimaseura                   
15  Topi Myyry  2003              1:32.38   
  Joensuun Uimaseura                   
16  Benjamin Evans  2003              1:33.80   
  Swimming Club Vuokatti                   
17  Arsenij Shadrin  2003              1:38.57   
  Joensuun Uimaseura                   
18  Mikhail Vilesov  2005              1:40.40   
  Joensuun Uimaseura                   
19  Sisu Sorri  2005              1:51.05   
  Swimming Jyv�skyl�                   
20  Kasper Kankkunen  2003              1:51.32   
  Swimming Jyv�skyl�                   
21  Tuukka Viinisalo  2006              2:00.19   
  Joensuun Uimaseura                   
22  Ville Jumppainen  2001              2:01.91   
  Joensuun Uimaseura                   
23  Johannes Ylim�ki  2005              2:07.97   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
24  Olli Talus  2005              2:08.29   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
25  Sakari Eskelinen  2004              2:09.00   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 24, 100m Selk�uinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Eiserbeck  1999              1:07.06   
  Joensuun Uimaseura                   
Tapio Roiko-Jokela  1996              1:09.54   
  Swimming Jyv�skyl�                   
 
Laji 25, 100m Selk�uinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Puolakka  2002              1:17.91   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Elina Jurvanen  2001              1:19.11   
  Mikkelin Uimaseura                   
Peppi Palokangas  2002              1:21.53   
  Swimming Jyv�skyl�                   
Roosa K�rkk�inen  2003              1:21.77   
  Oulun Lohet                   
Petra Tuunanen  2002              1:22.41   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Pinja Raassina  2002              1:26.37   
  Joensuun Uimaseura                   
Venla Huurinainen  2001              1:28.06   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Viivi Paasonen  2002              1:29.54   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Pinja Pyyk�nen  2002              1:29.74   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Rosa Antikainen  2002              1:32.88   
  Pieks�n Kuutit                   
11  Oona Parviainen  2002              1:33.17   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Inka Meti�inen  2003              1:33.18   
  Swimming Jyv�skyl�                   
13  Veera Laakkonen  2003              1:34.06   
  Pieks�n Kuutit                   
14  Iiris Saranp��  2002              1:47.81   
  Joensuun Uimaseura                   
15  Venla Kuoppala  2003              1:53.09   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
16  Iida-Elisi Anttila  2002              2:01.60   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
17  Janina Paakkolanvaara  2006              2:04.64   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
18  Venla Ylisuvanto  2003              2:43.02   
  Kemin Ty�v�en Uimarit                   
 
Laji 25, 100m Selk�uinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Salla Jokio  1998              1:17.16   
  Vieskan Uimarit              &nbs