Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  14:11   
  Järjestäjä  LrU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inga Siro  1945      2:00.52  4:15.76  6:27.44    8:25.33   
  Koovee                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laurie Simon Kaguni  1952      1:54.16  4:07.10  6:26.78    8:21.76   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ulla Hurula  1965      1:16.03  2:44.19  4:20.27    5:38.51   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Marjut Hyvönen  1966      1:40.56  3:28.28  5:32.52    7:06.01   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Tarja Tuulikki Eteläinen  1969      1:51.40  3:48.34  5:49.45    7:33.42   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hanna-Greta Puurtinen  1970      1:30.10  3:05.62  4:52.62    6:18.53   
  Koovee                   
                     
Claire Gould  1973      1:21.33  3:06.30  4:58.97    6:30.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Viljanen  1980      1:18.49  2:47.99  4:28.88    5:55.71   
  Hydra Platypus                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erica Pakkala  1986      1:16.05  2:43.81  4:24.26    5:48.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olav Lukin  1944      1:42.15  3:39.85  5:56.16    7:33.32   
  U-Club Tallinn                   
                     
Mauri Ekholm  1943      2:06.70  4:15.75  6:32.12    8:19.74   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948      1:26.50  3:12.64  5:06.90    6:34.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lembit Laht  1949      1:41.86  3:31.52  5:20.39    6:54.92   
  U-Club Tallinn                   
                     
Juhani Sillanpää  1947      1:46.98  3:46.79  5:46.39    7:32.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eero Elovaara  1956      1:38.04  3:24.99  5:10.65    6:35.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Timo Teponoja  1955      1:39.05  3:30.54  5:20.11    6:49.58   
  Cetus Espoo                   
                     
Sulo Salminen  1956      1:42.11  3:44.12  5:49.86    7:30.59   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Heikkilä  1964      1:26.59  2:56.10  4:35.11    5:53.10   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Heikki Posio  1963      1:49.79  3:57.15  6:25.82    8:15.97   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Kari Pykälistö  1964      2:00.45  4:21.41  6:40.70    8:19.93   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Maxim Lokhonia  1961              DSQ   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Kinnunen  1965      1:11.92  2:32.64  4:08.02    5:19.87   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tapani Kostiainen  1966      1:20.97  2:50.06  4:30.85    5:50.57   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Mika Meller  1967      1:17.54  2:55.16  4:37.31    5:58.55   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Christer Burman  1968      1:22.67  2:57.02  4:35.69    5:58.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jari Niskanen  1969      1:17.72  2:47.88  4:36.98    6:03.51   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Soini  1972      1:14.69  2:36.18  4:11.40    5:25.15   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Kari Väisänen  1973      1:17.74  2:42.89  4:14.41    5:31.73   
  Speedo Masters Finland                   
                     
Mika Ruusunen  1970      1:14.68  2:41.61  4:16.27    5:34.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tuomas Iivanainen  1970              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Lindfors  1976      1:11.41  2:36.46  4:06.76    5:19.58   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Mikko Väänänen  1977      1:11.64  2:36.68  4:09.37    5:23.30   
  Cetus Espoo                   
                     
Jussi Rauhala  1977      1:14.42  2:47.37  4:20.36    5:44.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jon Berndtsson  1976              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petter Karjaluoto  1984      1:18.10  2:45.54  4:22.56    5:40.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville-Petteri Koivumäki  1987      1:05.65  2:19.51  3:41.62    4:48.40   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Kim Sandberg  1987      1:11.23  2:27.00  3:57.53    5:14.73   
  Cetus Espoo                   
                     
Timo Schwarte  1988      1:13.17  2:36.89  4:09.41    5:22.75   
  Cetus Espoo                   
                     
Emil Svartström  1985      1:10.95  2:34.17  4:03.52    5:23.55   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Lari Köymäri  1988      1:15.75  2:43.69  4:08.50    5:27.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aleksei Kargin  1987      1:10.57  2:37.51  4:16.15    5:37.60   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Heli Paalosalo  1938      1:48.55  3:50.86  5:50.02  7:48.66  15:36.57   
  Uintiklubi Nereus        9:47.08  11:47.23  13:43.10       
                     
Lea Varvio  1936      2:13.95  4:39.16  7:07.54  9:35.79  19:32.25   
  Koovee        12:05.00  14:33.55  17:02.36       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Pirkko Siikarla  1946      1:54.91  3:55.55  5:54.34  7:53.04  15:35.69   
  Uintiklubi Nereus        9:50.44  11:48.68  13:46.38       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Maritta Kurki  1952      1:32.12  3:14.81  4:59.51  6:44.62  13:39.38   
  Lahden Kaleva        8:29.13  10:13.92  11:59.20       
                     
Hillevi Heinä-Perälä  1951      2:07.72  4:32.69  6:59.74  9:25.97  19:02.53   
  Koovee        11:52.53  14:19.25  16:45.03       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Anne-Mari Käräjämies  1964      1:11.42  2:28.98  3:48.24  5:07.69  10:31.52   
  Hydra Platypus        6:28.42  7:49.72  9:12.39       
                     
Tatyana Tihomirova  1964      1:16.57  2:40.56  4:04.98  5:29.66  11:03.46   
  Neva Stars, St. Petersburg        6:53.63  8:18.49  9:42.83       
                     
Tuija Alanko  1963      1:23.88  2:58.83  4:35.65  6:11.94  12:46.44   
  Riihimäen Uimaseura        7:48.69  9:27.88  11:07.55       
                     
Leena Brooke  1960      1:31.44  3:10.50  4:48.73  6:26.35  12:54.96   
  Helsingfors Simsällskap        8:04.82  9:42.60  11:20.07       
                     
Meri Kaarlonen  1964      1:32.38  3:16.00  5:00.31  6:44.84  13:40.15   
  Cetus Espoo        8:29.71  10:14.38  11:58.90       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Marjut Hyvönen  1966      1:27.07  3:02.33  4:37.34  6:12.61  12:25.47   
  Tuusulan Uimaseura        7:47.17  9:21.80  10:55.82       
                     
Oili Yliraasakka  1967      1:40.55  3:31.07  5:22.29  7:13.94  14:39.88   
  Kempeleen Pyrintö        9:04.97  10:57.60  12:48.83       
                     
Kaisa Bullat  1968      1:55.79  4:05.25  6:17.03  8:28.39  17:25.60   
  ORCA Helsinki        10:43.41  12:57.81  15:13.91       
                     
Anne-Maarit Tirronen  1967      2:02.00  4:18.34  6:34.92  8:50.77  17:42.16   
  Brahean Uimarit - Lieksa        11:05.06  13:20.04  15:35.94       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Hanna-Greta Puurtinen  1970      1:22.79  2:52.72  4:24.27  5:57.29  11:55.97   
  Koovee        7:28.27  8:58.76  10:28.55       
                     
Imke Höfling  1970      1:21.92  2:50.09  4:19.97  5:51.76  11:57.39   
  Iisalmen Uimarit        7:24.14  8:57.16  10:28.61       
                     
Sanna Aaltonen  1973      1:21.87  2:52.13  4:24.38  5:57.35  12:05.76   
  S.C.Pingviinit        7:30.55  9:02.45  10:35.24       
                     
Claire Gould  1973      1:21.22  2:51.98  4:23.92  5:57.84  12:08.42   
  Helsingfors Simsällskap        7:30.55  9:04.02  10:36.96       
                     
Reija Jaakkola  1970      1:43.19  3:32.17  5:22.78  7:13.66  14:33.15   
  Uimaseura KoVe-Ve        9:04.45  10:55.94  12:47.10       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Suvi Sintonen  1979      1:11.39  2:29.59  3:49.17  5:10.32  10:33.18   
  Cetus Espoo        6:32.10  7:53.74  9:15.07       
                     
Johanna Salmela  1976      1:17.86  2:39.23  4:00.38  5:22.40  10:48.09   
  Tuusulan Uimaseura        6:44.40  8:05.93  9:27.59       
                     
Jenni Harjuoja  1977      1:15.21  2:36.13  3:57.44  5:19.66  10:55.71   
  Cetus Espoo        6:42.73  8:07.51  9:32.68       
                     
Niina Luukkonen-Moglia  1976      1:21.91  2:49.27  4:15.21  5:43.04  11:34.44   
  Poseidon        7:11.59  8:40.01  10:09.03       
                     
Mirkka Hakola  1977      1:39.68  3:29.75  5:22.72  7:19.14  15:16.96   
  Kempeleen Pyrintö        9:17.51  11:18.03  13:18.87       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Meri Viljanen  1980      1:18.73  2:43.32  4:09.43  5:35.07  11:11.39   
  Hydra Platypus        7:00.14  8:25.34  9:50.56       
                     
Eeva Järvenpää  1984      1:21.09  2:50.43  4:21.83  5:54.04  12:03.64   
  Octopus Lohja        7:27.54  9:00.11  10:33.48       
                     
Päivi Heinonen  1984      1:27.34  3:04.96  4:43.58  6:21.61  12:39.78   
  Koovee        7:58.97  9:36.97  11:12.96       
                     
Reetta Eskola  1981      1:35.12  3:22.35  5:16.50  7:10.99  14:40.17   
  Kempeleen Pyrintö        9:05.16  11:00.37  12:54.28       
                     
Niina Säteri  1984      1:32.97  3:28.71  5:28.53  7:25.60  15:01.97   
  S.C.Pingviinit        9:22.80  11:17.14  13:11.45       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Maiju Kuurto  1985      1:12.39  2:30.99  3:51.86  5:14.72  10:41.79   
  Octopus Lohja        6:37.83  8:01.55  9:22.51       
                     
Anni Antikainen  1988      1:22.08  2:47.87  4:13.76  5:39.80  11:24.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        7:06.22  8:33.48  10:00.91       
                     
Riikka Kovanen  1986      1:17.51  2:43.43  4:13.75  5:44.73  11:45.14   
  Octopus Lohja        7:15.55  8:47.08  10:17.93       
                     
Nina Hurula  1989      1:22.62  2:52.26  4:23.10  5:53.16  11:52.03   
  Kuopion Uimaseura        7:24.13  8:54.43  10:24.45       
                     
Tanja Laine  1986      1:27.61  3:01.66  4:37.10  6:12.52  12:24.98   
  Swimming Jyväskylä        7:46.87  9:21.43  10:54.89       
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pentti Keränen  1935      1:59.48  4:08.70  6:19.36  8:30.37  32:19.57   
  Cetus Espoo        10:40.80  12:52.14  15:04.50  17:15.99     
          19:27.80  21:38.05  24:55.88  27:05.05     
          29:14.98  31:23.07         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Asko Saarinen  1942      1:40.49  3:28.89  5:16.04  7:03.20  26:23.36   
  Vetehiset        8:49.09  10:35.28  12:21.45  14:06.68     
          15:51.09  17:35.17  19:20.14  21:05.07     
          22:50.81  24:37.29         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Vladimir Brodski  1946      1:38.47  3:17.06  4:57.58  6:38.31  25:00.10   
  Kajaanin Uimaseura        8:19.70  10:01.95  11:42.63  13:24.70     
          15:08.73  16:50.49  18:31.12  20:11.03     
          21:50.80  23:28.45         
                     
Raine Narva  1945      1:40.60  3:28.24  5:15.79  7:02.41  26:47.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit        8:48.80  10:35.87  12:23.72  14:11.10     
          15:58.84  17:47.59  19:35.64  21:24.22     
          23:11.82  24:59.42         
                     
Pekka Siltanen  1949      1:38.71  3:29.92  5:21.92  7:14.76  27:55.28   
  Oulun Uinti 1906        9:07.07  10:59.58  12:53.10  14:47.05     
          16:40.41  18:34.38  20:28.03  22:21.57     
          24:15.06  26:07.96         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Risto Hiltunen  1953      1:22.80  2:53.82  4:26.52  5:58.73  22:35.48   
  Oulun Uinti 1906        7:28.45  8:59.92  10:30.93  12:01.63     
          13:33.76  15:04.70  16:35.94  18:07.20     
          19:36.89  21:08.38         
                     
Heikki Räsänen  1951      1:34.29  4:07.50  9:09.71  10:49.08  25:00.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        12:28.67  14:08.30  15:48.49  17:29.14     
          19:08.50  20:48.26  22:29.52       
                     
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hannu Miettinen  1958      1:26.72  3:04.27  4:40.05  6:16.28  24:00.44   
  Kuopion Uimaseura        7:50.52  9:25.41  11:00.18  12:37.90     
          14:14.94  15:51.88  17:28.31  19:06.73     
          20:46.70  22:27.17         
                     
Tapio Peltola  1955      1:35.33  3:17.75  5:01.58  6:46.61  25:55.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        8:31.43  10:15.63  12:00.30  13:44.78     
          15:29.12  17:14.04  18:59.63  20:44.67     
          22:30.22  24:15.30         
                     
Ralf Sund  1955      1:40.47  3:30.79  5:22.34  7:14.42  27:54.84   
  Helsingfors Simsällskap        9:06.67  10:59.13  12:52.70  14:46.12     
          16:38.69  18:32.11  20:24.94  22:18.52     
          24:13.81  26:08.01         
                     
Sulevi Pellinen  1956      1:40.34  3:39.29  5:41.50  7:41.93  30:09.53   
  Helsingfors Simsällskap        9:44.56  11:45.83  13:47.00  15:48.99     
          17:47.89  19:49.61  21:52.77  23:54.28     
          25:58.45  28:04.67         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sergei Frolov  1964      1:15.59  2:37.42  3:59.06  5:21.19  20:31.59   
  Neva Stars, St. Petersburg        6:42.98  8:05.36  9:29.67  10:52.90     
          12:15.93  13:38.86  15:01.44  16:24.06     
          17:45.91  19:09.34         
                     
Mauri Kanto  1963      1:15.43  2:37.75  4:00.51  5:23.39  20:42.85   
  Kauhajoen Karhu        6:47.09  8:11.27  9:36.45  11:00.71     
          12:24.47  13:49.14  15:12.72  16:36.72     
          17:59.68  19:23.46         
                     
Tapio Rinne  1963      1:16.70  2:39.91  4:03.00  5:27.84  20:45.13   
  Kouvolan Uimarit        6:52.52  8:17.42  9:41.09  11:05.75     
          12:28.83  13:52.58  15:15.39  16:38.86     
          18:01.52  19:24.88         
                     
Matti Hurula  1961      1:20.33  2:45.69  4:11.29  5:36.32  20:54.07   
  Kemin Työväen Uimarit        7:00.48  8:24.50  9:50.34  11:15.07     
          12:39.95  14:04.30  15:28.07  16:51.03     
          18:14.22  19:37.22         
                     
Simo-Pekka Torsti  1960      1:15.84  2:39.39  4:03.93  5:28.58  20:57.20   
  Cetus Espoo        6:54.30  8:18.81  9:42.35  11:06.74     
          12:31.02  13:55.65  15:19.98  16:44.27     
          18:09.26  19:34.34         
                     
Risto Hietanoro  1960      1:23.30  2:56.08  4:30.54  6:06.35  23:45.28   
  Helsingin Uimarit        7:41.72  9:15.95  10:51.68  12:26.29     
          14:02.92  15:38.70  17:15.64  18:53.50     
          20:31.60  22:09.26         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tapani Kostiainen  1966      1:14.23  2:33.41  3:53.20  5:14.44  20:11.19   
  Brahean Uimarit - Lieksa        6:35.35  7:56.32  9:17.84  11:21.74     
          12:43.94  14:05.54  15:26.23  16:47.28     
          18:09.22  19:31.28         
                     
Jukka Lehtola  1968      1:19.88  2:48.61  4:19.42  5:51.88  21:52.22   
  Imatran Uimarit        7:24.71  8:55.89  10:24.80  11:52.45     
          13:20.51  14:48.16  16:15.26  17:41.71     
          19:08.29  20:33.63         
                     
Igor Galkin  1965      1:23.82  2:53.61  4:22.52  5:51.47  21:54.02   
  Neva Stars, St. Petersburg        7:19.55  8:48.46  10:17.28  11:45.54     
          13:13.56  14:41.67  16:09.85  17:37.65     
          19:04.39  20:31.63         
                     
Mika Pekkala  1968      1:29.91  3:13.46  4:56.04  6:37.80  25:17.00   
  Kempeleen Pyrintö        8:18.81  10:00.36  11:41.83  13:25.81     
          15:08.94  16:52.30  18:35.05  20:17.40     
          21:59.25  23:41.55         
                     
Jari Jukarainen  1968      1:37.99  3:30.68  5:27.63  7:26.28  29:22.00   
  Uimaseura KoVe-Ve        9:27.50  11:28.52  13:27.19  15:25.94     
          17:28.22  19:31.88  21:30.61  23:25.02     
          25:27.33  27:28.03         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Janne Blomqvist  1972      1:08.77  2:21.94  3:35.24  4:49.47  18:25.78   
  Helsingfors Simsällskap        6:02.68  7:16.16  8:29.69  9:42.43     
          10:55.72  12:09.45  13:24.48  14:40.35     
          15:57.03  17:13.72         
                     
Samuli Ikävalko  1970      1:08.70  2:21.52  3:35.09  4:49.30  18:52.71   
  Helsingfors Simsällskap        6:02.98  7:17.47  8:33.01  9:50.70     
          11:08.17  12:25.92  13:43.47  15:01.77     
          16:19.62  17:37.17         
                     
Sami Kervinen  1973      1:23.27  2:57.99  4:32.25  6:06.31  23:19.79   
  Kotkan Uimaseura        7:43.18  9:19.10  10:54.14  12:28.14     
          14:02.55  15:37.04  17:10.41  18:43.70     
          20:17.05  21:50.52         
                     
Raine Koivumäki  1970      1:27.19  3:00.31  4:34.31  6:08.03  23:21.88   
  S.C.Pingviinit        7:42.72  9:17.54  10:52.17  12:27.24     
          14:01.54  15:35.83  17:11.39  18:46.03     
          20:20.05  21:55.03         
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970      1:30.67  3:13.64  4:59.31  6:49.31  26:40.15   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        8:38.13  10:28.01  12:15.02  14:03.96     
          15:51.98  17:42.40  19:30.85  21:17.07     
          23:05.72  24:53.41         
                     
Kasperi Salonen  1970      1:38.65  3:31.70  5:27.27  7:26.69  29:02.01   
  Uimaseura KoVe-Ve        9:25.79  11:24.75  13:22.45  15:21.25     
          17:23.15  19:21.14  21:20.76  23:19.88     
          25:16.90  27:13.45         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lari Rönkä  1979      1:08.77  2:23.34  3:38.48  4:55.37  19:01.59   
  Kotkan Uimaseura        6:11.73  7:29.07  8:46.54  10:03.76     
          11:20.49  12:38.30  13:54.70  15:12.21     
          16:29.89  17:47.56         
                     
Veli-Pekka Laakso  1978      1:16.54  2:38.10  4:00.16  5:22.86  20:53.59   
  Helsingfors Simsällskap        6:46.63  8:10.93  9:36.02  11:00.99     
          12:26.80  13:51.34  15:15.48  16:40.05     
          18:04.47  19:29.54         
                     
Jaakko Lyytinen  1976      1:16.93  2:41.63  4:06.57  5:32.36  21:14.33   
  Helsingin Uimarit        6:57.84  8:23.38  9:48.77  11:14.13     
          12:40.38  14:06.32  15:32.50  16:58.59     
          18:25.17  19:51.83         
                     
Petri Tykkä  1976      1:26.74  3:03.53  4:39.96  6:15.85  24:07.33   
  Uimaseura KoVe-Ve        7:52.52  9:31.91  11:10.62  12:48.69     
          14:27.24  16:04.20  17:43.29  19:22.80     
          21:00.69  22:36.36         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jukka Valkonen  1981      1:07.17  2:19.42  3:32.39  4:44.98  18:04.22   
  Helsingfors Simsällskap        5:57.58  7:10.53  8:23.42  9:36.73     
          10:50.20  12:02.83  13:15.31  14:28.36     
          15:41.41  16:53.44         
                     
Aleksi Martikainen  1983      1:07.03  2:19.64  3:34.92  4:51.62  19:27.37   
  Lappeenrannan Uimarit        6:10.67  7:29.72  8:48.73  10:08.59     
          11:27.61  12:48.10  14:08.43  15:29.13     
          16:49.95  18:10.29         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Timo Schwarte  1988      1:09.26  2:22.00  3:36.40  4:52.44  19:12.23   
  Cetus Espoo        6:10.06  7:27.90  8:45.77  10:03.20     
          11:21.47  12:40.29  13:59.48  15:18.69     
          16:37.37  17:56.71         
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss Seka F Mix  280              3:34.86   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Klaus Bremer  1938      47.49        47.49   
  Soile Sillanpää  1946      1:10.10        1:57.59   
  Juhani Sillanpää  1947      46.19        2:43.78   
  Carita Bremer  1940      51.08        3:34.86   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Neva Stars  240              2:32.92   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
  Vasiliy Popov  1953      35.09        35.09   
  Irina Shangina  1955      42.46        1:17.55   
  Igor Andreev  1946      37.34        1:54.89   
  Natalya Belinskaya  1954      38.03        2:32.92   
                     
Swim Seka [1735]  240              2:53.28   
  Swimming Jyväskylä                   
  Heikki Pykäläinen  1952      45.17        45.17   
  Pirjo-Leena Pitkänen  1945      56.93        1:42.10   
  Tero Kinnunen  1965      30.17        2:12.27   
  Pirkko Kiiski  1954      41.01        2:53.28   
                     
Cetus Seka E [1734]  240              2:54.33   
  Cetus Espoo                   
  Juha Koski  1942      50.59        50.59   
  Kaarina Markkula  1952      48.38        1:38.97   
  Eero Elovaara  1956      34.77        2:13.74   
  Leena Kaseva  1954      40.59        2:54.33   
                     
Koovee Seka [1735]  240              2:56.47   
  Koovee                   
  Tapani Tuomiranta  1951      40.26        40.26   
  Merja Salonen-Piira  1958      45.02        1:25.28   
  Ville Kulmakorpi  1966      35.70        2:00.98   
  Lea Varvio  1936      55.49        2:56.47   
                     
Orca Seka  243              3:02.73   
  ORCA Helsinki                   
  Keijo Hela-Aro  1946      48.83        48.83   
  Hannu Koivisto  1953      42.47        1:31.30   
  Eeva Kirjavainen  1962      46.72        2:18.02   
  Marjatta Koivisto  1952      44.71        3:02.73   
                     
S.c.p. Seka [1734]  247              3:05.40   
  S.C.Pingviinit                   
  Tenho Hietanen  1944      1:01.36        1:01.36   
  Teija Vihervaara  1956      50.30        1:51.66   
  Heikki Asell  1947      36.01        2:27.67   
  Liisa Tirkkonen  1963      37.73        3:05.40   
                     
Nereus Seka [1734]  240              3:05.61   
  Uintiklubi Nereus                   
  Pirkko Siikarla  1946      1:01.59        1:01.59   
  Mika Lehto  1970      41.39        1:42.98   
  Laurie Simon Kaguni  1952      48.67        2:31.65   
  Mikko Sirkka  1945      33.96        3:05.61   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Seka D [1774]  200              2:18.85   
  Cetus Espoo                   
  Ahti Uusivuori  1960      34.82        34.82   
  Johanna Kara  1965      36.95        1:11.77   
  Simo-Pekka Torsti  1960      31.13        1:42.90   
  Meri Kaarlonen  1964      35.95        2:18.85   
                     
Hss Seka D Mix  200              2:22.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Jari Ketola  1962      33.82        33.82   
  Henrik Munck  1961      36.34        1:10.16   
  Kikka Salmi  1952      39.08        1:49.24   
  Leena Brooke  1960      32.92        2:22.16   
                     
Kous Seka [1775]  200              2:27.70   
  Kotkan Uimaseura                   
  Petri Eklund  1957      36.65        36.65   
  Merja Pettersson  1963      43.43        1:20.08   
  Satu Lahtisalo  1979      37.30        1:57.38   
  Hannu Tiili  1957      30.32        2:27.70   
                     
S.c.p. Seka [1774]  202              2:31.38   
  S.C.Pingviinit                   
  Sanna Aaltonen  1973      37.66        37.66   
  Markku Vihervaara  1949      44.51        1:22.17   
  Lauri Heikkilä  1964      32.92        1:55.09   
  Minna Rantanen  1968      36.29        2:31.38   
                     
Aui Seka [1775]  200              2:32.28   
  Aurajoen Uinti                   
  Kirsi Uski-Aarnio  1961      49.77        49.77   
  Juha Lairola  1955      35.23        1:25.00   
  Mari Virkki  1968      38.38        2:03.38   
  Antti Wihanto  1962      28.90        2:32.28   
                     
Nereus Seka [1775]  200              2:36.55   
  Uintiklubi Nereus                   
  Taina Miekka  1959      47.33        47.33   
  Heli Paalosalo  1938      50.29        1:37.62   
  Mikko Arponen  1980      29.26        2:06.88   
  Sami Pöntinen  1975      29.67        2:36.55   
                     
Kempy Seka D  200              2:40.35   
  Kempeleen Pyrintö                   
  Sulo Salminen  1956      43.80        43.80   
  Hannu Peltomäki  1963      40.69        1:24.49   
  Maarit Sihvonen  1961      38.82        2:03.31   
  Tarja Tuulikki Eteläinen  1969      37.04        2:40.35   
                     
Tuus Mix 200  200              2:51.51   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Marjut Hyvönen  1966      44.41        44.41   
  Juha Holma  1957      46.29        1:30.70   
  Juha Räisänen  1964      39.85        2:10.55   
  Anne Hoffren  1962      40.96        2:51.51   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuus Mix 1  160              2:04.54   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Mikko Soini  1972      30.63        30.63   
  Eerikki Rutanen  1972      31.33        1:01.96   
  Johanna Salmela  1976      31.77        1:33.73   
  Marikki Forell  1969      30.81        2:04.54   
                     
Hss Seka C1 Mix  160              2:04.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Jon Berndtsson  1976      31.41        31.41   
  Lotta Koskinen  1974      37.19        1:08.60   
  Anu Ilander  1968      31.82        1:40.42   
  Janne Blomqvist  1972      24.51        2:04.93   
                     
Cetus Seka C [1814]  160              2:15.92   
  Cetus Espoo                   
  Jenni Harjuoja  1977      35.50        35.50   
  Timo Narumo  1969      36.09        1:11.59   
  Mikko Väänänen  1977      29.67        1:41.26   
  Anu Taivainen  1971      34.66        2:15.92   
                     
Tuus Mix 2  160              2:17.97   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Kimmo Käkelä  1971      31.63        31.63   
  Sanna Törnroos  1976      43.14        1:14.77   
  Mika Meller  1967      31.89        1:46.66   
  Maarit Venesmäki  1969      31.31        2:17.97   
                     
Koovee Seka [1815]  160              2:18.26   
  Koovee                   
  Hanna-Greta Puurtinen  1970      38.24        38.24   
  Jussi-Pekka Kilpeläinen  1960      36.54        1:14.78   
  Mikko Laurikkala  1969      33.91        1:48.69   
  Päivi Heinonen  1984      29.57        2:18.26   
                     
Seui Seka [1814]  160              2:18.38   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  Kai Mustonen  1966      34.12        34.12   
  Minna Luomakortes-Klutas  1967      43.05        1:17.17   
  Mikko Hämäläinen  1966      30.27        1:47.44   
  Eeva Asp  1982      30.94        2:18.38   
                     
Hss Seka C2 Mix  160              2:30.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Mika Ruusunen  1970      32.95        32.95   
  Salla Laakso  1980      43.42        1:16.37   
  Leif Blomfelt  1960      34.22        1:50.59   
  Tiina Tihlman  1959      39.43        2:30.02   
                     
Keuto Seka  160              2:30.71   
  Keuruun Toverit                   
  Petri Löllö  1976      37.04        37.04   
  Jukka Tikkanen  1969      39.70        1:16.74   
  Heli Salenius  1975      34.83        1:51.57   
  Kati Mäntylaakso  1974      39.14        2:30.71   
                     
Hydra Seka [1815]  160              2:30.76   
  Hydra Platypus                   
  Aki Inkilä  1977      33.26        33.26   
  Anne-Mari Käräjämies  1964      39.70        1:12.96   
  Kari Koivisto  1969      31.03        1:43.99   
  Monica Paavilainen  1960      46.77        2:30.76   
                     
10  Aui Seka [1815]  160              2:30.85   
  Aurajoen Uinti                   
  Vesa Laakso  1968      44.40        44.40   
  Timo Kaltio  1965      42.80        1:27.20   
  Mari Ääri  1980      30.76        1:57.96   
  Jenni Degerholm  1977      32.89        2:30.85   
                     
11  Kous Seka [1815]  160              2:34.23   
  Kotkan Uimaseura                   
  Lari Rönkä  1979      31.29        31.29   
  Marja-Leena Heinonen  1962      45.32        1:16.61   
  Elias Sipari  1973      40.99        1:57.60   
  Krista Rokka  1977      36.63        2:34.23   
                     
12  Vus-Vss  185              2:39.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Minna Jerohin  1976      45.16        45.16   
  Jorma Latva-Pirilä  1959      37.93        1:23.09   
  Tapio Peltola  1955      42.63        2:05.72   
  Paula Niinimäki  1981      33.55        2:39.27   
                     
13  Kempy Seka C  160              3:02.37   
  Kempeleen Pyrintö                   
  Anu Kemppainen  1975      49.20        49.20   
  Oili Yliraasakka  1967      52.13        1:41.33   
  Kari Pykälistö  1964      45.08        2:26.41   
  Heikki Posio  1963      35.96        3:02.37   
                     
Braui Seka [1814]  160              DSQ   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juk  120              2:09.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  Pirkko Hankonen  1963      37.84        37.84   
  Ilkka Kasari  1986      33.93        1:11.77   
  Maria Ripatti  1987      30.44        1:42.21   
  Pasi Haravuori  1971      27.10        2:09.31   
                     
Hydra Seka [1854]  120              2:10.56   
  Hydra Platypus                   
  Heidi Kinnunen  1983      35.42        35.42   
  Niko Kähkönen  1976      32.87        1:08.29   
  Meri Viljanen  1980      34.59        1:42.88   
  Sami Kähkönen  1969      27.68        2:10.56   
                     
Cetus Seka B [1854]  120              2:11.00   
  Cetus Espoo                   
  Teemu Hellas  1982      27.92        27.92   
  Sanna Hokkanen  1977      42.25        1:10.17   
  Kristoffer Myrberg  1987      28.61        1:38.78   
  Suvi Sintonen  1979      32.22        2:11.00   
                     
Hss Seka B Mix  120              2:11.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Claire Gould  1973      37.45        37.45   
  Tuomas Iivanainen  1970      34.07        1:11.52   
  Jukka Valkonen  1981      29.97        1:41.49   
  Vladimira Belik  1985      30.03        2:11.52   
                     
Ukk Seka [120]  120              2:14.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Kalle Lintula  1986      30.49        30.49   
  Simo Hillo  1972      32.67        1:03.16   
  Minna Sikiö  1984      39.71        1:42.87   
  Anni Antikainen  1988      31.64        2:14.51   
                     
Octopus Seka  140              2:14.61   
  Octopus Lohja                   
  Maiju Kuurto  1985      34.70        34.70   
  Riikka Kovanen  1986      35.20        1:09.90   
  Jarno Lehto  1974      35.58        1:45.48   
  Jussi Luokkakallio  1971      29.13        2:14.61   
                     
Aui Seka [1855]  120              2:19.09   
  Aurajoen Uinti                   
  Maria Mäkelä  1986      36.92        36.92   
  Venla Stång  1985      38.43        1:15.35   
  Tero Nordström  1968      33.04        1:48.39   
  Taito Nurmi  1961      30.70        2:19.09   
                     
Kove-Ve Seka I  159              2:33.78   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
  Anne Silomaa  1964      44.98        44.98   
  Timo Paakkanen  1978      36.37        1:21.35   
  Jaakko Peltola  1985      32.81        1:54.16   
  Reija Jaakkola  1970      39.62        2:33.78   
                     
Kempy Seka B  120              2:40.06   
  Kempeleen Pyrintö                   
  Reetta Eskola  1981      48.46        48.46   
  Mika Pekkala  1968      39.70        1:28.16   
  Aleksi Kuhajärvi  1984      33.77        2:01.93   
  Mirkka Hakola  1977      38.13        2:40.06   
                     
Lru Seka [1855]  120              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Jari Johansson  1977      30.25        30.25   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss Seka A Mix  100              2:01.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Erica Pakkala  1986      32.17        32.17   
  Lari Köymäri  1988      30.98        1:03.15   
  Vivi Brooke  1989      33.92        1:37.07   
  Kristian Kemppi  1984      24.87        2:01.94   
                     
Nereus Seka [1895]  100              2:23.82   
  Uintiklubi Nereus                   
  Marjo Alavillamo  1984      41.17        41.17   
  Maarit Hukka  1986      47.74        1:28.91   
  Matti Hienonen  1985      27.60        1:56.51   
  Arto Kesälä  1989      27.31        2:23.82   
                     
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rauni Heinänen  1932              42.82   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937              33.05   
  Cetus Espoo                   
Eric Forslund  1937              36.68   
  Hellas Simklubb                   
Pekka Sortila  1935              36.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Jaakko Virkajärvi  1939              41.86   
  Lahden Uimaseura                   
Pentti Keränen  1935              43.47   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lampinen  1941              35.36   
  Swimming Jyväskylä                   
Einari Kirjavainen  1942              42.59   
  Swimming Jyväskylä                   
Olavi Wuorivirta  1941              42.92   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Tenho Hietanen  1944              44.81   
  S.C.Pingviinit                   
Asko Saarinen  1942              DNS   
  Vetehiset                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948              29.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Oleg Petkau  1947              30.77   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Mikko Sirkka  1945              31.76   
  Uintiklubi Nereus                   
Heikki Asell  1947              33.31   
  S.C.Pingviinit                   
Martti Nurmi  1947              34.57   
  Turun Uimarit                   
Vladimir Neferov  1949              35.57   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Urpo Raunio  1946              40.04   
  Vesiveijarit                   
Markku Ikkala  1947              40.97   
  Swimming Jyväskylä                   
Seppo Väyrynen  1945              42.17   
  Imatran Uimarit                   
10  Raimo Etelävuori  1945              44.17   
  ORCA Helsinki                   
Kari Suominen  1948              DSQ   
  Turun Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peep Kesküla  1954              29.82   
  U-Club Tallinn                   
Risto Hiltunen  1953              31.36   
  Oulun Uinti 1906                   
Heikki Pykäläinen  1952              31.64   
  Swimming Jyväskylä                   
Ralf Lindblad  1951              32.61   
  Raision Urheilijat                   
Sakari Vento  1951              33.20   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Tapani Tuomiranta  1951              33.27   
  Koovee                   
Tapani Frantsi  1954              34.11   
  Heinolan Isku                   
Juha Kainulainen  1954              35.52   
  Kuopion Uimaseura                   
Heikki Räsänen  1951              35.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Tapio Saarelainen  1953              35.84   
  ORCA Helsinki                   
11  Pekka Purhonen  1951              40.99   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
12  Markku Nousiainen  1954              43.72   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Iivonen  1959              26.75   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Ilkka Arola  1959              28.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Jarmo Miinin  1956              29.48   
  Joensuun Uimaseura                   
Antti Uski  1958              29.82   
  Joensuun Uimaseura                   
Tom Nylund  1959              30.42   
  Rauman Uimaseura                   
Petri Eklund  1957              30.43   
  Kotkan Uimaseura                   
Seppo Hytönen  1956              30.86   
  Swimming Jyväskylä                   
Olavi Karhu  1958              31.03   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
Yrjö Aho  1959              31.21   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Kari Hellsten  1959              31.46   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Timo Teponoja  1955              31.74   
  Cetus Espoo                   
12  Hannu Miettinen  1958              31.97   
  Kuopion Uimaseura                   
13  Markku Ahonpää  1956              32.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Jorma Heinonen  1958              32.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Matti Karomäki  1956              37.23   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Tapio Peltola  1955              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Virtanen  1964              24.94   
  Speedo Masters Finland                   
Simo-Pekka Torsti  1960              28.91   
  Cetus Espoo                   
Henri Räty  1963              28.92   
  Keravan Uimarit                   
Tapio Rinne  1963              29.33   
  Kouvolan Uimarit                   
Matti Hurula  1961              29.40   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Sizikov Gennady  1963              29.68   
  Neva Star Viipuri                   
Sergey Skorobogatov  1962              29.74   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Antti Wihanto  1962              29.85   
  Aurajoen Uinti                   
Jouni Paukkonen  1962              30.02   
  Varkauden Uimarit                   
10  Mauri Kanto  1963              30.19   
  Kauhajoen Karhu                   
11  Mika Tamminen  1964              30.23   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
12  Taito Nurmi  1961              31.33   
  Aurajoen Uinti                   
13  Hannu Peltomäki  1963              31.84   
  Kempeleen Pyrintö                   
14  Risto Hietanoro  1960              32.95   
  Helsingin Uimarit                   
15  Juho Massinen  1960              33.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Kimmo Kosonen  1964              33.96   
  Vantaan Uimarit                   
17  Tapio Kollin  1962              34.90   
  Vantaan Uimarit                   
18  Markku Piiroinen  1960              34.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Ari Outinen  1964              36.42   
  Helsingin Uimarit                   
20  Heikki Posio  1963              36.55   
  Kempeleen Pyrintö                   
21  Kari Pykälistö  1964              38.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
22  Ismo Soukola  1960              40.25   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Leif Blomfelt  1960              DNF   
  Helsingfors Simsällskap                   
Sergei Frolov  1964              DSQ   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Predkin  1969              23.79   
  Poseidon, Russia                   
Tommy Rundgren  1968              24.37   
  Speedo Masters Finland                   
Jaakko Pentti  1968              26.74   
  Swimming Jyväskylä                   
Jaani Virtanen  1969              26.78   
  Speedo Masters Finland                   
Tero Kinnunen  1965              26.80   
  Swimming Jyväskylä                   
Jari Lemmetty  1968              28.25   
  Joensuun Uimaseura                   
Mika Meller  1967              28.32   
  Tuusulan Uimaseura                   
Timo Narumo  1969              28.51   
  Cetus Espoo                   
Harri Luukkonen  1965              28.56   
  Varkauden Uimarit                   
10  Christer Burman  1968              29.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Kare-Petri Kaukomaa  1965              29.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
12  Marko Lysmä  1965              29.59   
  Cetus Espoo                   
13  Juhana Lounela  1969              29.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
14  Mika Pöyhölä  1966              29.82   
  S.C.Pingviinit                   
15  Petri Jokinen  1969              29.93   
  Vantaan Uimarit                   
16  Tero Nordström  1968              30.11   
  Aurajoen Uinti                   
17  Mikko Laurikkala  1969              30.15   
  Koovee                   
18  Jorma Puustinen  1969              30.39   
  Kuopion Uimaseura                   
19  Kimmo Hautamaa  1966              30.64   
  Lappeenrannan Uimarit                   
20  Ismo Voutilainen  1965              30.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
21  Vesa Kälviäinen  1968              30.92   
  SUH                   
22  Kai Piironen  1969              31.05   
  SUH                   
23  Jukka Hämäläinen  1966              31.26   
  Keravan Uimarit                   
24  Panu Hagström  1968              31.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
25  Ville Kulmakorpi  1966              31.39   
  Koovee                   
26  Timo Piispanen  1968              32.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
27  Mikko Koskinen  1966              32.98   
  Keravan Uimarit                   
28  Timo Kaltio  1965              33.58   
  Aurajoen Uinti                   
29  Jari Jukarainen  1968              33.90   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
30  Vesa Laakso  1968              33.95   
  Aurajoen Uinti                   
31  Mika Kajander  1968              36.38   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
32  Tero Niemelä  1969              36.79   
  Keravan Uimarit                   
33  Esa Hannula  1965              36.96   
  Vantaan Uimarit                   
34  Jari Mesimäki  1967              39.27   
  Hydra Platypus                   
35  Janne Kivistö  1967              40.02   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
36  Vesa Korhonen  1966              43.98   
  Vantaan Uimarit                   
Vladimir Smachenko  1965              DNS   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Jouni Koivu  1966              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Blomqvist  1972              25.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
Tero Matkaniemi  1972              25.42   
  Speedo Masters Finland                   
Kimmo Käkelä  1971              26.36   
  Tuusulan Uimaseura                   
Ari Komulainen  1972              26.90   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Sami Tuhkanen  1973              27.33   
  Tuusulan Uimaseura                   
Matias Murole  1971              28.16   
  Imatran Uimarit                   
Sami Wahlman  1973              28.16   
  Poseidon                   
Vadim Drokin  1970              28.37   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Tapio Mäkitalo  1970              28.73   
  Speedo Masters Finland                   
10  Mikko Porali  1971              28.74   
  Imatran Uimarit                   
11  Janne Forsberg  1972              29.47   
  Hellas Simklubb                   
12  Markku Mäki-Hokkonen  1970              29.74   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Mikko Luomala  1972              29.92   
  Järvenpään Uintiklubi                   
14  Jussi Luokkakallio  1971              29.95   
  Octopus Lohja                   
15  Ari Korhonen  1972              30.16   
  Raision Urheilijat                   
16  Tatu Viitala  1973              30.41   
  Tuusulan Uimaseura                   
17  Mika Lehto  1970              30.42   
  Uintiklubi Nereus                   
18  Janne Ollikainen  1972              30.92   
  Keuruun Toverit                   
19  Tomi Haapanen  1973              31.20   
  Swimming Jyväskylä                   
20  Tommi Halima  1973              31.26   
  S.C.Pingviinit                   
21  Matti Kanervo  1973              31.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Ari Savulahti  1972              32.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
23  Teemu Rintala  1974              32.49   
  Swimming Jyväskylä                   
24  Demir Sadri  1974              32.50   
  Järvenpään Uintiklubi                   
25  Kasperi Salonen  1970              33.84   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
26  Matti Voitto Saraneva  1970              36.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
27  Jyrki Laaksonheimo  1970              37.42   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Lindfors  1976              25.54   
  Vantaan Uimarit                   
Frans Veck  1979              25.79   
  Speedo Masters Finland                   
Jari Johansson  1977              26.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Marko Isomaa  1977              27.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Anton Afonin  1978              27.58   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Timo Paakkanen  1978              27.78   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Petri Löllö  1976              27.79   
  Keuruun Toverit                   
Ilkka Pohjamo  1979              27.80   
  UPOT                   
Teemu Turunen  1976              28.42   
  Pieksän Kuutit                   
10  Ossi Ilveskoski  1976              28.62   
  Cetus Espoo                   
11  Tero Tuhkanen  1977              29.64   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
12  Sami Pöntinen  1975              29.85   
  Uintiklubi Nereus                   
13  Jaakko Lyytinen  1976              30.15   
  Helsingin Uimarit                   
14  Mikko Alpua  1978              30.42   
  ORCA Helsinki                   
15  Jukka Shemeikka  1979              31.12   
  Swimming Club Rovaniemi                   
16  Ville-Pekka Pirilä  1978              31.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
17  Eetu Rahikainen  1979              32.12   
  ORCA Helsinki                   
18  Teemu Valkonen  1975              32.21   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Egor Belousov  1984              25.53   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Konstantin Bogdanov  1981              25.91   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Petteri Torssonen  1984              26.11   
  Joensuun Uimaseura                   
Lari Sirnelä  1982              26.24   
  Speedo Masters Finland                   
Kristian Kemppi  1984              26.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
Kaleva Latvala  1984              26.29   
  Kokkolan Uimaseura                   
Teemu Hellas  1982              26.41   
  Cetus Espoo                   
Mikko Arponen  1980              26.96   
  Uintiklubi Nereus                   
Timo Leikkanen  1984              27.29   
  Speedo Masters Finland                   
10  Kai Poutanen  1980              27.65   
  Speedo Masters Finland                   
11  Ville-Matti Erkintalo  1982              27.86   
  S.C.Pingviinit                   
12  Teemu Nyländen  1981              28.25   
  UPOT                   
13  Jorge Paredes  1982              28.89   
  Lappeenrannan Uimarit                   
14  Aleksi Kuhajärvi  1984              29.05   
  Kempeleen Pyrintö                   
15  Ilari Valjus  1984              29.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Jukka Valkonen  1981              30.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Janne Hamari  1983              30.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Markus Salmela  1983              DSQ   
  Vantaan Vesikot                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Kekkonen  1989              24.11   
  Swimming Jyväskylä                   
Petri Hirvonen  1988              24.81   
  Swimming Jyväskylä                   
Antti Viilos  1989              24.89   
  Swimming Jyväskylä                   
Tuomas Lähdetluoma  1985              25.01   
  Speedo Masters Finland                   
Tuukka Aalto  1988              25.40   
  Kemin Uimaseura                   
Matti Hienonen  1985              25.97   
  Uintiklubi Nereus                   
Jari Mäkäläinen  1986              26.13   
  Helsingin Uimarit                   
Kristoffer Myrberg  1987              26.13   
  Cetus Espoo                   
Janne Saraluhta  1986              26.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Juuso Nikkanen  1986              26.98   
  Gladius Kirkkonummi                   
11  Aleksi Korkea-Aho  1987              27.07   
  Kokkolan Uimaseura                   
12  Otto Järvinen  1989              27.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Arto Kesälä  1989              27.30   
  Uintiklubi Nereus                   
14  Timo Schwarte  1988              27.87   
  Cetus Espoo                   
15  Ilkka Kasari  1986              27.90   
  Järvenpään Uintiklubi                   
16  Jaakko Peltola  1985              27.92   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anja Selenius  1938              51.24   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Lea Varvio  1936              56.97   
  Koovee                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Carita Bremer  1940              51.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945              42.41   
  Swimming Jyväskylä                   
Pirkko Siikarla  1946              45.64   
  Uintiklubi Nereus                   
Liisa Kivimäki  1948              58.74   
  Hydra Platypus                   
Soile Sillanpää  1946              1:03.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kikka Salmi  1952              35.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
Kaarina Markkula  1952              37.32   
  Cetus Espoo                   
Natalya Belinskaya  1954              37.62   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Sirpa Visakoski  1952              38.45   
  Aurajoen Uinti                   
Leena Kaseva  1954              41.84   
  Cetus Espoo                   
Pirkko Kiiski  1954              42.17   
  Swimming Jyväskylä                   
Marjatta Koivisto  1952              44.43   
  ORCA Helsinki                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reija Reini  1958              35.18   
  Hellas Simklubb                   
Taina Miekka  1959              38.40   
  Uintiklubi Nereus                   
Kerstin Rehnström  1957              38.67   
  Ekenäs Simsällskap                   
Tiina Tihlman  1959              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anne-Mari Käräjämies  1964              30.53   
  Hydra Platypus                   
Pirkko Hankonen  1963              33.36   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Leena Brooke  1960              33.55   
  Helsingfors Simsällskap                   
Maarit Sihvonen  1961              33.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
Maria Orlova  1963              33.95   
  All Stars                   
Tuija Alanko  1963              34.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
Svetlana Kuznetsova  1960              36.64   
  Troika                   
Liisa Tirkkonen  1963              37.27   
  S.C.Pingviinit                   
Anne Hoffren  1962              39.83   
  Tuusulan Uimaseura                   
10  Christa Silvennoinen  1964              45.53   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ilander  1968              29.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
Maria Zelentsova  1969              31.57   
  Dvina                   
Veronika Bykova  1967              32.35   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Mari Virkki  1968              33.50   
  Aurajoen Uinti                   
Anu Lajunen  1966              39.04   
  Swimming Jyväskylä                   
Anne-Maarit Tirronen  1967              43.82   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Kaisa Bullat  1968              46.54   
  ORCA Helsinki                   
Kristiina Pappila  1967              DSQ   
  Kotkan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna Soininen  1973              30.91   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Claire Gould  1973              31.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
Lotta Koskinen  1974              31.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
Sanna Aaltonen  1973              32.35   
  S.C.Pingviinit                   
Kirsi Kinnunen  1970              33.78   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Imke Höfling  1970              35.69   
  Iisalmen Uimarit                   
Kati Mäntylaakso  1974              40.08   
  Keuruun Toverit                   
Anu Taivainen  1971              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marjaana Mäkinen  1975              30.41   
  Kouvolan Uimarit                   
Johanna Salmela  1976              30.60   
  Tuusulan Uimaseura                   
Niina Luukkonen-Moglia  1976              30.86   
  Poseidon                   
Sanna Hokkanen  1977              31.93   
  Cetus Espoo                   
Jenni Harjuoja  1977              32.26   
  Cetus Espoo                   
Heli Salenius  1975              32.32   
  Keuruun Toverit                   
Satu Lahtisalo  1979              32.94   
  Kotkan Uimaseura                   
Jenni Degerholm  1977              34.33   
  Aurajoen Uinti                   
Aija Matela  1977              34.81   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Sanna Törnroos  1976              35.28   
  Tuusulan Uimaseura                   
11  Henna Haravuori  1975              36.08   
  Järvenpään Uintiklubi                   
12  Krista Rokka  1977              36.50   
  Kotkan Uimaseura                   
13  Minna Jerohin  1976              37.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Mirkka Hakola  1977              38.60   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marjukka Lyytinen  1982              29.43   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Elisa Suomi  1981              29.79   
  Poseidon                   
Päivi Heinonen  1984              29.83   
  Koovee                   
Liisa Puranen  1982              30.08   
  Poseidon                   
Pauliina Tammilehto  1981              30.26   
  Poseidon                   
Nastya Beshlebnaya  1982              30.58   
  Duck´s Creek                   
Sini Toppala  1984              31.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Minna Sikiö  1984              32.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Paula Niinimäki  1981              33.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Eeva Järvenpää  1984              33.84   
  Octopus Lohja                   
11  Marjo Alavillamo  1984              35.13   
  Uintiklubi Nereus                   
12  Reetta Eskola  1981              37.35   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Pulkkinen  1988              26.55   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Maria Ripatti  1987              28.40   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Maiju Kuurto  1985              29.12   
  Octopus Lohja                   
Vladimira Belik  1985              31.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
Nina Hurula  1989              31.66   
  Kuopion Uimaseura                   
Hanna Tervahauta  1987              31.76   
  Helsingin Uimarit                   
Anni Antikainen  1988              31.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Maria Mäkelä  1986              32.72   
  Aurajoen Uinti                   
Maarit Hukka  1986              35.24   
  Uintiklubi Nereus                   
10  Tanja Laine  1986              35.28   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Pauliina Harjanne  1989              47.57   
  Raision Urheilijat                   
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lahti  1937      54.64        1:53.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Olev Helind  1937      1:00.11        2:04.38   
  U-Club Tallinn                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Koski  1942      53.58        1:52.06   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Brodski  1946      41.95        1:29.04   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Aksel Luige  1949      43.40        1:29.53   
  U-Club Tallinn                   
                     
Juhani Sillanpää  1947      43.76        1:33.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Alexander Kharchenko  1947      45.59        1:34.56   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
Urpo Raunio  1946      48.40        1:41.08   
  Vesiveijarit                   
                     
Antti Malinen  1947      48.01        1:42.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Pekka Purra  1946      51.53        1:46.86   
  Cetus Espoo                   
                     
Keijo Hela-Aro  1946      51.74        1:51.77   
  ORCA Helsinki                   
                     
Markku Ikkala  1947      53.33        1:53.22   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Markku Vihervaara  1949              DSQ   
  S.C.Pingviinit                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksandr Batistsev  1953      39.42        1:21.85   
  U-Club Tallinn                   
                     
Peep Kesküla  1954      39.07        1:24.44   
  U-Club Tallinn                   
                     
Hannu Koivisto  1953      42.42        1:30.89   
  ORCA Helsinki                   
                     
Esa Ihalainen  1954      42.89        1:33.28   
  Imatran Uimarit                   
                     
Ossi Vallemaa  1954      44.27        1:34.76   
  U-Club Tallinn                   
                     
Juha Kainulainen  1954      44.93        1:39.67   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Iivonen  1959      36.94        1:20.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Juha Lairola  1955      39.22        1:25.78   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Pekka Iltola  1957      40.73        1:26.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Arto Kärnä  1957      41.01        1:27.01   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Jorma Latva-Pirilä  1959      40.27        1:27.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tom Nylund  1959      40.47        1:27.24   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Kari Hellsten  1959      40.51        1:28.41   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Eero Elovaara  1956      43.69        1:28.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Ralf Sund  1955      46.75        1:41.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Juha Holma  1957      48.68        1:46.15   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
11  Sulevi Pellinen  1956      1:05.06        2:20.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Yury Nenishin  1964      36.46        1:16.59   
  All Stars                   
                     
Mauri Kanto  1963      36.35        1:16.94   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Juha-Pekka Korhonen  1962      37.29        1:20.09   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Henrik Munck  1961      37.95        1:20.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Antti Herlevi  1962      39.73        1:24.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sergei Frolov  1964      39.40        1:25.29   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
Ahti Uusivuori  1960      40.93        1:25.31   
  Cetus Espoo                   
                     
Hannu Peltomäki  1963      41.89        1:30.98   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Juha Räisänen  1964      42.85        1:31.53   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
10  Kimmo Kosonen  1964      44.07        1:34.55   
  Vantaan Uimarit                   
                     
11  Markku Piiroinen  1960      47.40        1:40.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Tapio Kollin  1962      50.28        1:44.15   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Sergey Zherdev  1961              DNS   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
Antti Wihanto  1962              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
Vladimir Styazhkin  1963              DSQ   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Igor Penchukov  1967      37.53        1:16.63   
  Sprut                   
                     
Peter Bessonov  1965      38.20        1:17.96   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
Evgeny Egorov  1966      37.71        1:18.58   
  ORCA Helsinki                   
                     
Kai Mustonen  1966      36.72        1:19.13   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Sami Kähkönen  1969      37.97        1:19.22   
  Hydra Platypus                   
                     
Mika Pöyhölä  1966      38.22        1:19.80   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Christer Burman  1968      38.17        1:19.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jari Lemmetty  1968      37.73        1:21.46   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Heikki Nurmi  1968      38.23        1:22.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
10  Kimmo Hautamaa  1966      40.53        1:28.49   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11  Mika Pekkala  1968      42.83        1:31.65   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Petri Jokinen  1969      45.05        1:32.97   
  Vantaan Uimarit                   
                     
13  Jukka Tikkanen  1969      43.97        1:36.34   
  Keuruun Toverit                   
                     
14  Tero Niemelä  1969      49.17        1:43.04   
  Keravan Uimarit                   
                     
15  Jari Mesimäki  1967      48.13        1:43.36   
  Hydra Platypus                   
                     
16  Vesa Korhonen  1966      50.24        1:44.93   
  Vantaan Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eerikki Rutanen  1972      32.18        1:09.44   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Simo Hillo  1972      34.82        1:14.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Petteri Niininen  1972      35.30        1:17.07   
  ORCA Helsinki                   
                     
Jarno Lehto  1974      37.56        1:18.85   
  Octopus Lohja                   
                     
Tuomas Iivanainen  1970      38.47        1:20.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Dmitry Verhovetsky  1970      41.43        1:29.26   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
Matti Voitto Saraneva  1970      43.92        1:31.64   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ari Savulahti  1972      42.82        1:33.51   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Kähkönen  1976      33.53        1:13.87   
  Hydra Platypus                   
                     
Jussi Rauhala  1977      35.55        1:16.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Petri Löllö  1976      36.79        1:19.36   
  Keuruun Toverit                   
                     
Jani Myllymäki  1976      38.35        1:20.74   
  Cetus Espoo                   
                     
Sami Pöntinen  1975      38.46        1:23.48   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Jussi Kyröhonka  1979      41.32        1:29.08   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Gogol  1981      31.28        1:06.31   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
Timo Leikkanen  1984      34.18        1:12.47   
  Speedo Masters Finland                   
                     
Petteri Torssonen  1984      34.78        1:16.04   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Markku Ahonen  1981      36.73        1:16.37   
  UPOT                   
                     
Yroslav Polozov  1984      38.61        1:22.64   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
Petter Karjaluoto  1984      39.27        1:23.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergiy Khilko  1986      29.51        1:04.09   
  Kowabunga Swim Masters                   
                     
Lauri Tolvanen  1988      30.12        1:04.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Lari Köymäri  1988      31.80        1:08.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ilkka Kasari  1986      36.30        1:18.29   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Petri Koli  1986      41.23        1:29.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anja Selenius  1938      56.06        1:57.86   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuula Koskivirta  1941      59.44        2:03.86   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inga Siro  1945      52.52        1:49.97   
  Koovee                   
                     
Pirjo-Leena Pitkänen  1945      53.63        1:51.11   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Viive Nõu  1948      53.81        1:54.73   
  U-Club Tallinn                   
                     
Liisa Kivimäki  1948      1:01.60        2:11.56   
  Hydra Platypus                   
                     
Soile Sillanpää  1946      1:12.13        2:34.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaarina Markkula  1952      49.89        1:46.32   
  Cetus Espoo                   
                     
Marjatta Koivisto  1952      57.21        2:02.84   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kerstin Rehnström  1957      47.44        1:40.02   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Merja Salonen-Piira  1958      49.05        1:44.10   
  Koovee                   
                     
Teija Vihervaara  1956      52.82        1:50.64   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Irina Shangina  1955              DSQ   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Merja Pettersson  1963      46.01        1:37.72   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Liisa Tirkkonen  1963      46.85        1:39.15   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Kirsi Uski-Aarnio  1961      50.45        1:45.65   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Monica Paavilainen  1960      57.56        2:03.79   
  Hydra Platypus                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ilander  1968      38.05        1:21.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Johanna Kara  1965      37.88        1:21.48   
  Cetus Espoo                   
                     
Marikki Forell  1969      40.10        1:25.74   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Ulla Hurula  1965      41.93        1:27.38   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Vera Tarasova  1969      41.75        1:27.91   
  Duck´s Creek                   
                     
Maria Zelentsova  1969      41.88        1:27.98   
  Dvina                   
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967      42.91        1:31.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Minna Rantanen  1968      50.58        1:44.77   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Mirja Liehunen  1966      52.73        1:51.55   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
10  Oili Yliraasakka  1967      52.51        1:52.36   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Kaisa Bullat  1968      56.34        1:56.92   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Natalia Munenko  1973      37.78        1:19.05   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
Lotta Koskinen  1974      39.18        1:25.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Marina Perepelkina  1972      40.59        1:26.49   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
Imke Höfling  1970      51.62        1:49.81   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Satu Rahkonen  1977      36.92        1:18.20   
  Cetus Espoo                   
                     
Suvi Sintonen  1979      42.97        1:29.15   
  Cetus Espoo                   
                     
Heli Salenius  1975      43.16        1:30.75   
  Keuruun Toverit                   
                     
Sanna Hokkanen  1977      43.55        1:31.70   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Ääri  1980      38.41        1:20.16   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Heini Bargum  1981      39.88        1:25.10   
  Poseidon                   
                     
Meri Viljanen  1980      41.30        1:28.52   
  Hydra Platypus                   
                     
Sini Toppala  1984      42.92        1:28.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Heidi Kinnunen  1983      43.27        1:30.61   
  Hydra Platypus                   
                     
Olga Gogol  1984      43.48        1:33.22   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
Salla Laakso  1980      43.75        1:33.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maria Ripatti  1987      37.25        1:19.48   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Venla Stång  1985      38.73        1:22.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Anna-Liisa Kangas  1985      46.34        1:39.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olav Lukin  1944      47.23  1:40.98  2:38.13    3:34.78   
  U-Club Tallinn                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Brodski  1946      51.29  1:49.24  2:48.92    3:47.58   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sulo Salminen  1956      48.53  1:45.80  2:46.57    3:46.35   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Harri Marttinen  1964      40.42  1:25.31  2:11.59    3:01.23   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Maxim Lokhonia  1961      39.37  1:26.45  2:17.98    3:11.11   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
                     
Juha-Pekka Korhonen  1962      41.06  1:28.35  2:19.92    3:12.86   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veijo Tolonen  1967      35.87  1:18.28  2:01.48    2:46.17   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Kari Koivisto  1969      36.83  1:20.93  2:08.24    2:57.53   
  Hydra Platypus                   
                     
Jari Niskanen  1969      37.06  1:21.13  2:06.71    2:58.31   
  Keravan Uimarit                   
                     
Tapani Kostiainen  1966      36.91  1:22.04  2:10.65    3:01.00   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Mika Meller  1967      38.89  1:24.54  2:14.32    3:03.73   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Mikko Laurikkala  1969      47.03  1:45.41  2:46.33    3:44.40   
  Koovee                   
                     
Ville Kulmakorpi  1966      50.80  1:55.24  3:01.97    4:02.82   
  Koovee                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Blomqvist  1972              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marko Isomaa  1977      35.45  1:16.13  2:00.43    2:49.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Markku Vihersalo  1978      36.98  1:20.38  2:05.24    2:50.48   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Mikko Väänänen  1977              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Koistinen  1983      31.78  1:09.68  1:49.84    2:33.04   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Allonen  1989      28.59  1:00.96  1:34.21    2:08.92   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inga Siro  1945      59.01  2:05.02  3:13.12    4:17.93   
  Koovee                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laurie Simon Kaguni  1952      52.15  1:57.19  3:07.06    4:17.44   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eeva Kirjavainen  1962      53.77  1:52.41  2:54.01    3:55.38   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johanna Salmela  1976      37.64  1:20.83  2:04.78    2:48.69   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eric Forslund  1937              40.64   
  Hellas Simklubb                   
Klaus Bremer  1938              44.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
Martti Lahti  1937              52.21   
  Cetus Espoo                   
Pekka Sortila  1935              52.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Lauri Malk  1937              53.23   
  Cetus Espoo                   
Pentti Keränen  1935              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lampinen  1941              43.81   
  Swimming Jyväskylä                   
Mauri Ekholm  1943              46.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
Risto Åman  1941              49.58   
  Swimming Jyväskylä                   
Juha Koski  1942              50.71   
  Cetus Espoo                   
Asko Saarinen  1942              DNS   
  Vetehiset                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Nurmi  1947              42.34   
  Turun Uimarit                   
Keijo Hela-Aro  1946              46.85   
  ORCA Helsinki                   
Raimo Etelävuori  1945              59.22   
  ORCA Helsinki                   
Kari Suominen  1948              DSQ   
  Turun Uimarit                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vasiliy Popov  1953              33.64   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Tapani Tuomiranta  1951              39.84   
  Koovee                   
Tapani Frantsi  1954              40.31   
  Heinolan Isku                   
Raine Valtonen  1954              41.47   
  Imatran Uimarit                   
Heikki Pykäläinen  1952              45.89   
  Swimming Jyväskylä                   
Tapio Saarelainen  1953              46.78   
  ORCA Helsinki                   
Juha Kainulainen  1954              49.80   
  Kuopion Uimaseura                   
Ralf Lindblad  1951              50.95   
  Raision Urheilijat                   
Matti Myllymäki  1951              58.22   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
10  Markku Nousiainen  1954              1:07.61   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Iivonen  1959              33.83   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Petri Eklund  1957              36.02   
  Kotkan Uimaseura                   
Tom Nylund  1959              38.59   
  Rauman Uimaseura                   
Markku Ahonpää  1956              41.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jorma Heinonen  1958              42.01   
  Riihimäen Uimaseura                   
Esko Heikkilä  1959              45.29   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Ralf Sund  1955              46.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
Seppo Hytönen  1956              46.37   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Virtanen  1964              29.83   
  Speedo Masters Finland                   
Lauri Heikkilä  1964              33.61   
  S.C.Pingviinit                   
Jari Ketola  1962              33.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
Henri Räty  1963              35.27   
  Keravan Uimarit                   
Robert Sandström  1963              35.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jouni Paukkonen  1962              35.98   
  Varkauden Uimarit                   
Simo-Pekka Torsti  1960              36.88   
  Cetus Espoo                   
Taito Nurmi  1961              39.30   
  Aurajoen Uinti                   
Ari Outinen  1964              49.37   
  Helsingin Uimarit                   
10  Kari Pykälistö  1964              52.69   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Pentti  1968              30.60   
  Swimming Jyväskylä                   
Tero Kinnunen  1965              31.78   
  Swimming Jyväskylä                   
Timo Vepsäläinen  1966              33.95   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Kai Mustonen  1966              33.97   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Ruslan Tikhonov  1965              34.48   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Timo Narumo  1969              35.68   
  Cetus Espoo                   
Juhana Lounela  1969              36.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Jouni Koivu  1966              37.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Marko Lysmä  1965              38.94   
  Cetus Espoo                   
10  Panu Hagström  1968              41.65   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Petri Jokinen  1969              43.07   
  Vantaan Uimarit                   
12  Vesa Laakso  1968              44.70   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Soini  1972              30.03   
  Tuusulan Uimaseura                   
Sami Tuhkanen  1973              33.93   
  Tuusulan Uimaseura                   
Tuomas Iivanainen  1970              34.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
Janne Forsberg  1972              36.02   
  Hellas Simklubb                   
Tatu Viitala  1973              36.43   
  Tuusulan Uimaseura                   
Ari Korhonen  1972              36.51   
  Raision Urheilijat                   
Tomi Haapanen  1973              38.20   
  Swimming Jyväskylä                   
Janne Ollikainen  1972              39.22   
  Keuruun Toverit                   
Tommi Halima  1973              43.26   
  S.C.Pingviinit                   
Jussi Luokkakallio  1971              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexandr Shilin  1976              27.73   
  Neva Stars, St. Petersburg                   
Jon Berndtsson  1976              30.79   
  Helsingfors Simsällskap                   
Marko Isomaa  1977              33.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Tero Tuhkanen  1977              37.19   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Eetu Rahikainen  1979              40.07   
  ORCA Helsinki                   
Ville-Pekka Pirilä  1978              42.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Hellas  1982              27.62   
  Cetus Espoo                   
Kaleva Latvala  1984              30.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
Mikko Arponen  1980              30.38   
  Uintiklubi Nereus                   
Aki Sirkka  1980              30.77   
  Speedo Masters Finland                   
Petteri Torssonen  1984              32.05   
  Joensuun Uimaseura                   
Ville-Matti Erkintalo  1982              33.41   
  S.C.Pingviinit                   
Jorge Paredes  1982              35.67   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuukka Aalto  1988              29.01   
  Kemin Uimaseura                   
Janne Saraluhta  1986              29.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
Kalle Lintula  1986              29.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Juuso Nikkanen  1986              30.92   
  Gladius Kirkkonummi                   
Jari Mäkäläinen  1986              31.95   
  Helsingin Uimarit                   
Arto Kesälä  1989              DSQ   
  Uintiklubi Nereus                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heli Paalosalo  1938              54.40   
  Uintiklubi Nereus                   
Lea Varvio  1936              1:17.20   
  Koovee                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuula Koskivirta  1941              1:05.82   
  Punkaharjun Urheilijat                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945              1:00.49   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kikka Salmi  1952              43.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
Sirpa Visakoski  1952              49.54   
  Aurajoen Uinti                   
Pirkko Kiiski  1954              1:00.08   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taina Miekka  1959              46.54   
  Uintiklubi Nereus                   
Tiina Tihlman  1959              49.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anne-Mari Käräjämies  1964              36.48   
  Hydra Platypus                   
Pirkko Hankonen  1963              36.96   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Maarit Sihvonen  1961              40.08   
  Kempeleen Pyrintö                   
Merja Pettersson  1963              43.72   
  Kotkan Uimaseura                   
Tuija Alanko  1963              45.11   
  Riihimäen Uimaseura                   
Anne Silomaa  1964              46.33   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v