Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  05 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  16:56   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Markus Veckman  2004    144          39.90   
  Swimming Jyväskylä                   
Cool Iivanainen  2004    133          40.95   
  Swimming Jyväskylä                   
Luukas Laine  2005    120          42.37   
  Mikkelin Uimaseura                   
Aleksi Hämäläinen  2004    115          42.94   
  Joensuun Uimaseura                   
Jesse Lappalainen  2004    109          43.76   
  Joensuun Uimaseura                   
Arttu Tepponen  2004    99          45.14   
  Keuruun Toverit                   
Joel Paukkonen  2004    93          46.16   
  Kuopion Uimaseura                   
Aleksandr Istomin  2004    92          46.27   
  Kuopion Uimaseura                   
Manu Zacharov  2004    90          46.69   
  Iisalmen Uimarit                   
10  Veeti Palviainen  2005    89          46.80   
  Iisalmen Uimarit                   
11  Aaro Paasonen  2004    75          49.57   
  Iisalmen Uimarit                   
12  Onni Eronen  2005    75          49.69   
  Kuopion Uimaseura                   
13  Matias Perälä  2005    71          50.41   
  Iisalmen Uimarit                   
14  Niilo Suhonen  2004    64          52.32   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sampo Soininen  2002    212          35.06   
  Swimming Jyväskylä                   
Aarne Myllynen  2002    198          35.90   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Maksim Geimonen  2003    145          39.76   
  Iisalmen Uimarit                   
Otto Lyytikäinen  2002    145          39.76   
  Iisalmen Uimarit                   
Joona Forsell  2002    144          39.85   
  Kuopion Uimaseura                   
Jaakko Lehvonen  2002    117          42.79   
  Pieksän Kuutit                   
Julius Paukkonen  2002    115          42.98   
  Kuopion Uimaseura                   
Leevi Hautaniemi  2003    109          43.79   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Aapo Jääskeläinen  2003    105          44.35   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Leo Pessi  2002    98          45.35   
  Lappeenrannan Uimarit                   
11  Jose Jekkonen  2002    95          45.85   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Pirkka Korhonen  2003    73          49.93   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Konsta Jalkanen  2002    65          51.98   
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Rautalin  1989    677          23.81   
  Uinti Tampere                   
Ville Ihalainen  1996    547          25.56   
  Kuopion Uimaseura                   
Aleksi Kurronen  1997    508          26.21   
  Mikkelin Uimaseura                   
Andrei Prytkov  1991    503          26.30   
  Swimming Jyväskylä                   
Miko Joronen  1996    472          26.85   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Danila Dobrzhanskiy  1998    472          26.86   
  Swimming Jyväskylä                   
Juuso Martikainen  1996    471          26.87   
  Kuopion Uimaseura                   
Samuli Pellinen  1994    463          27.03   
  Swimming Jyväskylä                   
Jani Hartikainen  1993    448          27.32   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Oskari Lammi  1991    440          27.50   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Jyri Toitturi  1996    431          27.68   
  Lappeenrannan Uimarit                   
12  Tuomas Luukinen  1996    430          27.70   
  Varkauden Uimarit                   
13  Joonas Kuutsa  1998    422          27.88   
  Kuopion Uimaseura                   
14  Atte Kansanaho  1998    412          28.09   
  Lappeenrannan Uimarit                   
15  Sami Orenius  1998    402          28.33   
  Swimming Jyväskylä                   
16  Eetu Honkonen  2000    392          28.57   
  Swimming Jyväskylä                   
17  Heikki Tervanen  1998    391          28.60   
  Järvenpään Uintiklubi                   
18  Oskari Neuvonen  2000    380          28.88   
  Swimming Jyväskylä                   
18  Ville Rautio  1999    380          28.88   
  Mikkelin Uimaseura                   
20  Martti Tervanen  2000    364          29.29   
  Järvenpään Uintiklubi                   
21  Antti Myllynen  1999    362          29.33   
  Järvenpään Uintiklubi                   
22  Atte Pohjolainen  1997    361          29.38   
  Kuopion Uimaseura                   
23  Aleksi Hautaniemi  2000    354          29.55   
  Lappeenrannan Uimarit                   
24  Roope Eiserbeck  1999    345          29.80   
  Joensuun Uimaseura                   
25  Oskari Valkonen  1999    343          29.87   
  Swimming Jyväskylä                   
26  Ville Luukkonen  1998    310          30.91   
  Varkauden Uimarit                   
27  Arttu Leppäkynnäs  1997    306          31.02   
  Swimming Jyväskylä                   
28  Miikka Luukinen  1999    300          31.22   
  Varkauden Uimarit                   
29  Jiri Järvinen  2001    265          32.55   
  Swimming Jyväskylä                   
30  Ohto Pihlajamäki  2001    263          32.62   
  Kuopion Uimaseura                   
31  Arttu Jokinen  2000    256          32.94   
  Varkauden Uimarit                   
32  Eero Ryhänen  2000    249          33.23   
  Iisalmen Uimarit                   
33  Veeti Veijonen  2001    248          33.30   
  Swimming Jyväskylä                   
34  Nikita Puustinen  1999    241          33.58   
  Kuopion Uimaseura                   
35  Niklas Uusimäki  2001    226          34.35   
  Lappeenrannan Uimarit                   
36  Patrick de Monte  2001    215          34.90   
  Keuruun Toverit                   
37  Atte Karhila  2001    215          34.91   
  Swimming Jyväskylä                   
38  Patrik Nuutinen  2001    213          35.01   
  Kuopion Uimaseura                   
39  Aapo Keltanen  2001    213          35.04   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
40  Leevi Kärnä  2001    211          35.13   
  Kajaanin Uimaseura                   
41  Eetu Silvennoinen  1999    211          35.14   
  Swimming Jyväskylä                   
42  Atte Jokinen  2001    207          35.34   
  Varkauden Uimarit                   
43  Vertti Vuori  2000    207          35.35   
  Kuopion Uimaseura                   
44  Ville Immonen  2000    186          36.65   
  Varkauden Uimarit                   
45  Simeon Saarela  2001    149          39.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
46  Jeremia Sidoroff  2001    138          40.42   
  Joensuun Uimaseura                   
47  Atte Kärkkäinen  2001    125          41.87   
  Kajaanin Uimaseura                   
Eetu Oskari Malvela  2000              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ville-Veikko Valkeasuo  2000              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Ollikainen  2005    127          47.18   
  Keuruun Toverit                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martta Ruuska  2003    273          36.59   
  Swimming Jyväskylä                   
Minna Kinnunen  2003    244          38.00   
  Joensuun Uimaseura                   
Emilia Kouvo  2003    232          38.60   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Jasmin Tasanen  2003    200          40.56   
  Keuruun Toverit                   
Ida Mäki-Hokkonen  2004    193          41.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Eveliina Issakainen  2003    161          43.64   
  Iisalmen Uimarit                   
Anna Lempinen  2003    159          43.77   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Veera Lappalainen  2003    155          44.17   
  Joensuun Uimaseura                   
Vilma Tikka  2003    151          44.55   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Noora Hirvonen  2003    135          46.27   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inka-Liisa Puttonen  1995    563          28.73   
  Mikkelin Uimaseura                   
Maria Ripatti  1987    545          29.05   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Erika Lappalainen  1996    545          29.06   
  Swimming Jyväskylä                   
Viivi Immonen  1996    535          29.24   
  Varkauden Uimarit                   
Tea Österlund  1998    527          29.37   
  Swimming Jyväskylä                   
Claudia Åvist  1997    524          29.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Veera Kinnunen  1997    504          29.81   
  Kuopion Uimaseura                   
Nina Mäntynen  1993    490          30.10   
  Kuopion Uimaseura                   
Sanni Lampi  2001    483          30.24   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Selma Soininen  1999    483          30.25   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Ilona Jakonen  1998    476          30.39   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Ida Hulkko  1998    469          30.54   
  Mikkelin Uimaseura                   
13  Nelli Uusitalo  1999    462          30.70   
  Jämsänkosken Jyry                   
14  Mari Hyvönen  2000    447          31.04   
  Kuopion Uimaseura                   
15  Maija Tiainen  1996    444          31.10   
  Savonlinnan Uimaseura                   
16  Jonna Tuononen  1997    439          31.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
17  Kerttu Jääskeläinen  1998    436          31.29   
  Vaajakosken Uimaseura                   
18  Jonna Siilin  1997    435          31.33   
  Joensuun Uimaseura                   
19  Emma Pärnänen  1999    431          31.41   
  Swimming Jyväskylä                   
20  Emmi Tikkanen  2000    429          31.47   
  Iisalmen Uimarit                   
21  Saara Svahn  2001    424          31.58   
  Jämsänkosken Ilves                   
22  Sofia Rönkkö  1999    423          31.61   
  Kuopion Uimaseura                   
23  Amanda Kankkunen  2000    412          31.89   
  Kuopion Uimaseura                   
24  Aino Mononen  2001    404          32.09   
  Joensuun Uimaseura                   
25  Jutta Kesti  1996    388          32.53   
  Kajaanin Uimaseura                   
26  Sini Sariola  1996    383          32.69   
  Joensuun Uimaseura                   
27  Ninni Karppinen  1999    366          33.16   
  Iisalmen Uimarit                   
28  Elina Nissinen  1998    360          33.37   
  Mikkelin Uimaseura                   
29  Venla Salminen  2002    355          33.52   
  Someron Esa                   
29  Viivi Puolakka  2002    355          33.52   
  Swimming Jyväskylä                   
31  Liisa Ryhänen  2002    340          34.01   
  Iisalmen Uimarit                   
32  Elina Virekoski  1999    337          34.10   
  Varkauden Uimarit                   
33  Elisa Husso  2001    327          34.45   
  Kajaanin Uimaseura                   
33  Netta Vesanen  2000    327          34.45   
  Swimming Jyväskylä                   
35  Viivi Paasonen  2002    321          34.65   
  Punkaharjun Urheilijat                   
36  Peppi Palokangas  2002    315          34.88   
  Swimming Jyväskylä                   
37  Sanni Suomalainen  1999    309          35.09   
  Iisalmen Uimarit                   
38  Melissa Talvio  2001    307          35.16   
  Swimming Jyväskylä                   
39  Jessika Väisänen  2001    305          35.26   
  Varkauden Uimarit                   
40  Roosa Mustonen  1999    299          35.48   
  Iisalmen Uimarit                   
41  Amanda Hekkala  2000    287          35.96   
  Kajaanin Uimaseura                   
42  Jenna Rita  2000    283          36.16   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
43  Pinja Raassina  2002    273          36.56   
  Joensuun Uimaseura                   
44  Siina Salmi  2001    268          36.80   
  Varkauden Uimarit                   
45  Netta Korhonen  2001    267          36.84   
  Vaajakosken Uimaseura                   
46  Hanna Kinnunen  1999    262          37.07   
  Joensuun Uimaseura                   
47  Miia Hirvonen  1999    257          37.33   
  Varkauden Uimarit                   
48  Katja Räsänen  2000    249          37.71   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
49  Sonja Roiha  2002    249          37.74   
  Pieksän Kuutit                   
50  Tiia Siitarinen  2001    240          38.21   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
51  Vilma Mikkonen  2002    223          39.11   
  Varkauden Uimarit                   
52  Eveliina Kettunen  2000    213          39.76   
  Iisalmen Uimarit                   
53  Rosa Antikainen  2002    203          40.37   
  Pieksän Kuutit                   
54  Iida-Lotta Kolehmainen  2002    202          40.44   
  Kuopion Uimaseura                   
55  Erika Moilanen  2002    197          40.80   
  Varkauden Uimarit                   
56  Noora Markkanen  2001    183          41.81   
  Varkauden Uimarit                   
57  Siiri Vuori  2001    165          43.25   
  Kuopion Uimaseura                   
Inka Tiainen  2002              DNS   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Tessa Sopanen  2002              DNS   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Riina Koskinen  2001              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Huuskonen  1999    375          37.00   
  Swimming Jyväskylä                   
Antti Hirvonen  2000    246          42.56   
  Kajaanin Uimaseura                   
Mika Hurula  1999    213          44.68   
  Kuopion Uimaseura                   
Ville-Veikko Valkeasuo  2000    209          44.91   
  Kajaanin Uimaseura                   
Kalle Hepojoki  2000    209          44.94   
  Swimming Jyväskylä                   
Niko Matela  2003    189          46.49   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Arttu Jokinen  2000    184          46.92   
  Varkauden Uimarit                   
Tatu Karvinen  2000    179          47.30   
  Varkauden Uimarit                   
Hugo Soljasalo  2001    178          47.41   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Aleksandr Istomin  2004    148          50.42   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Vertti Vuori  2000    138          51.62   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Atte Jokinen  2001    137          51.72   
  Varkauden Uimarit                   
13  Jonni Timonen  2000    132          52.41   
  Joensuun Uimaseura                   
14  Otto Mikkonen  2003    131          52.46   
  Joensuun Uimaseura                   
15  Tuure Ollikainen  2003    131          52.49   
  Keuruun Toverit                   
16  Atte Kärkkäinen  2001    129          52.82   
  Kajaanin Uimaseura                   
17  Väinö Hiltunen  2001    124          53.51   
  Joensuun Uimaseura                   
18  Tuukka Pekkanen  2002    120          54.04   
  Keuruun Toverit                   
19  Leo Pessi  2002    86          1:00.52   
  Lappeenrannan Uimarit                   
20  Aleksi Hämäläinen  2004    80          1:01.88   
  Joensuun Uimaseura                   
21  Arttu Tepponen  2004    77          1:02.57   
  Keuruun Toverit                   
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Kokkinen  1995    533          32.89   
  Kuopion Uimaseura                   
Pyry Kurkinen  1998    482          34.02   
  Swimming Jyväskylä                   
Antti Leiponen  1998    466          34.40   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Samuli Pellinen  1994    422          35.55   
  Swimming Jyväskylä                   
Juuso Anttila  1998    245          42.64   
  Varkauden Uimarit                   
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alina Anttila  2000    422          39.74   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Ella Rautio  2000    348          42.36   
  Mikkelin Uimaseura                   
Viivi Paasonen  2002    312          43.95   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Anni Kokolahti  2001    284          45.31   
  Kuopion Uimaseura                   
Rita Miettinen  2000    266          46.32   
  Varkauden Uimarit                   
Jessika Väisänen  2001    264          46.44   
  Varkauden Uimarit                   
Vilhelmiina Wegelius  2002    253          47.10   
  Joensuun Uimaseura                   
Rosa Härkönen  2001    250          47.28   
  Joensuun Uimaseura                   
Nea Salo  2001    242          47.85   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Jessika Nikarmaa  2000    225          49.03   
  Varkauden Uimarit                   
11  Siina Salmi  2001    220          49.38   
  Varkauden Uimarit                   
12  Ida Nuppola  2002    204          50.60   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Noora Markkanen  2001    202          50.76   
  Varkauden Uimarit                   
14  Siiri Kuronen  2002    188          52.05   
  Joensuun Uimaseura                   
15  Pihla Willman  2002    183          52.48   
  Lappeenrannan Uimarit                   
16  Marika Katajalehto  2003    180          52.79   
  Keuruun Toverit                   
17  Pinja Raassina  2002    176          53.18   
  Joensuun Uimaseura                   
18  Rosa Antikainen  2002    166          54.24   
  Pieksän Kuutit                   
19  Pinja Kuuva  2002    161          54.79   
  Lappeenrannan Uimarit                   
20  Veera Laakkonen  2003    155          55.52   
  Pieksän Kuutit                   
21  Senni Oksanen  2004    152          55.83   
  Jämsänkosken Ilves                   
22  Sonja Roiha  2002    150          56.06   
  Pieksän Kuutit                   
23  Vilma Mikkonen  2002    149          56.21   
  Varkauden Uimarit                   
24  Eveliina Kettunen  2000    132          58.51   
  Iisalmen Uimarit                   
25  Iida-Lotta Kolehmainen  2002    122          1:00.14   
  Kuopion Uimaseura                   
26  Miina Repo  2002    109          1:02.39   
  Joensuun Uimaseura                   
Erika Moilanen  2002              DSQ   
  Varkauden Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Maria Perälä  2002              DSQ   
  Iisalmen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maria Siiskonen  1997    586          35.61   
  Kuopion Uimaseura                   
Vilma Ruotsalainen  1996    544          36.51   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Sonja Pentti  1999    533          36.75   
  Swimming Jyväskylä                   
Maria Ripatti  1987    499          37.58   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Veera Kauppinen  1998    449          38.91   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Rita Valkama  1999    399          40.49   
  Swimming Jyväskylä                   
Mea Pulliainen  1998    386          40.92   
  Kuopion Uimaseura                   
Viivi Immonen  1996    370          41.52   
  Varkauden Uimarit                   
Anni Juvonen  1999    348          42.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Markus Veckman  2004    127          47.77   
  Swimming Jyväskylä                   
Luukas Laine  2005    98          52.10   
  Mikkelin Uimaseura                   
Atte Linnolahti  2004    90          53.58   
  Joensuun Uimaseura                   
Jesse Lappalainen  2004    88          54.11   
  Joensuun Uimaseura                   
Niilo Suhonen  2004    83          55.12   
  Mikkelin Uimaseura                   
Aleksi Hämäläinen  2004    80          55.77   
  Joensuun Uimaseura                   
Joel Paukkonen  2004    77          56.53   
  Kuopion Uimaseura                   
Veeti Palviainen  2005    58          1:02.04   
  Iisalmen Uimarit                   
Onni Eronen  2005              DSQ   
  Kuopion Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aarne Myllynen  2002    187          42.07   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Otto Mikkonen  2003    126          48.00   
  Joensuun Uimaseura                   
Aapo Jääskeläinen  2003    121          48.62   
  Kuopion Uimaseura                   
Otto Lyytikäinen  2002    120          48.79   
  Iisalmen Uimarit                   
Leevi Hautaniemi  2003    110          50.24   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Julius Paukkonen  2002    104          51.18   
  Kuopion Uimaseura                   
Jose Jekkonen  2002    83          55.15   
  Kuopion Uimaseura                   
Aale Junkkarinen  2002    80          55.79   
  Joensuun Uimaseura                   
Pirkka Korhonen  2003    67          59.29   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Konsta Jalkanen  2002    61          1:00.94   
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leiponen  1998    460          31.14   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Oskari Lammi  1991    423          32.02   
  Kuopion Uimaseura                   
Lauri Jämsén  2000    411          32.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Elias Päivinen  1997    404          32.53   
  Swimming Jyväskylä                   
Tapio Roiko-Jokela  1996    394          32.80   
  Swimming Jyväskylä                   
Antti Myllynen  1999    366          33.62   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Ville Leskinen  1997    343          34.33   
  Kuopion Uimaseura                   
Ville Luukkonen  1998    218          39.97   
  Varkauden Uimarit                   
Vertti Vuori  2000    195          41.49   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Ville-Veikko Valkeasuo  2000    179          42.62   
  Kajaanin Uimaseura                   
11  Jeremia Sidoroff  2001    155          44.80   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Simeon Saarela  2001    114          49.53   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Ollikainen  2005    85          1:01.45   
  Keuruun Toverit                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hilla Kuuva  2003    226          44.45   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Emilia Kouvo  2003    209          45.62   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Veera Lappalainen  2003    144          51.60   
  Joensuun Uimaseura                   
Eveliina Issakainen  2003    142          51.86   
  Iisalmen Uimarit                   
Veera Laakkonen  2003    126          53.95   
  Pieksän Kuutit                   
Anna Lempinen  2003    114          55.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jasmin Tasanen  2003    108          56.86   
  Keuruun Toverit                   
Noora Hirvonen  2003    107          57.05   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inka-Liisa Puttonen  1995    495          34.21   
  Mikkelin Uimaseura                   
Tiia Turunen  1998    491          34.31   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Emmi Tikkanen  2000    486          34.41   
  Iisalmen Uimarit                   
Nina Mäntynen  1993    482          34.51   
  Kuopion Uimaseura                   
Veera Ollikainen  1996    472          34.76   
  Keuruun Toverit                   
Mikaela Mitjonen  1997    445          35.44   
  Joensuun Uimaseura                   
Mia Pentti  2002    441          35.56   
  Swimming Jyväskylä                   
Ulla Hurula  1965    407          36.51   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Anika Hynönen  2001    365          37.87   
  Varkauden Uimarit                   
10  Iida Sihvonen  1998    363          37.93   
  Mikkelin Uimaseura                   
11  Rita Valkama  1999    363          37.94   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Kerttu Jääskeläinen  1998    348          38.46   
  Vaajakosken Uimaseura                   
13  Enni Heikkinen  1997    308          40.09   
  Kajaanin Uimaseura                   
14  Sanni Suomalainen  1999    277          41.49   
  Iisalmen Uimarit                   
15  Niina Roiko-Jokela  2001    270          41.88   
  Swimming Jyväskylä                   
16  Jenna Rita  2000    225          44.50   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
17  Elisa Husso  2001    210          45.54   
  Kajaanin Uimaseura                   
18  Tiia Siitarinen  2001    209          45.58   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
19  Oona Parviainen  2002    188          47.21   
  Joensuun Uimaseura                   
20  Miia Hirvonen  1999    184          47.58   
  Varkauden Uimarit                   
21  Pinja Raassina  2002    177          48.19   
  Joensuun Uimaseura                   
22  Erika Moilanen  2002    147          51.29   
  Varkauden Uimarit                   
23  Maisa Kankkunen  2000    143          51.71   
  Swimming Jyväskylä                   
24  Siiri Vuori  2001    112          56.09   
  Kuopion Uimaseura                   
25  Iiris Saranpää  2002    91          1:00.14   
  Joensuun Uimaseura                   
Inka Tiainen  2002              DNS   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Tessa Sopanen  2002              DNS   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Veera Kauppinen  1998              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Suhonen  1999    430          29.71   
  Mikkelin Uimaseura                   
Jaakko Liedevaara  1999    352          31.76   
  Swimming Jyväskylä                   
Lauri Jämsén  2000    344          32.02   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Jussi Toitturi  1999    272          34.61   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Mika Hurula  1999    199          38.43   
  Kuopion Uimaseura                   
Niko Matela  2003    184          39.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Ohto Pihlajamäki  2001    182          39.58   
  Kuopion Uimaseura                   
Aapo Keltanen  2001    172          40.37   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Teemu Turunen  2002    151          42.14   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Sampo Soininen  2002    150          42.17   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Niklas Uusimäki  2001    143          42.87   
  Lappeenrannan Uimarit                   
12  Leevi Kärnä  2001    142          43.00   
  Kajaanin Uimaseura                   
13  Akseli Kontiainen  2002    141          43.06   
  Joensuun Uimaseura                   
14  Teemu Lautanen  2001    138          43.45   
  Joensuun Uimaseura                   
15  Patrik Nuutinen  2001    135          43.73   
  Kuopion Uimaseura                   
16  Luukas Hätinen  2002    134          43.82   
  Kuopion Uimaseura                   
17  Tuukka Pekkanen  2002    126          44.71   
  Keuruun Toverit                   
18  Ville Hämäläinen  2002    125          44.91   
  Kuopion Uimaseura                   
19  Vertti Vuori  2000    90          50.12   
  Kuopion Uimaseura                   
20  Maxim Kolomainen  2001    79          52.26   
  Swimming Jyväskylä                   
21  Jonni Timonen  2000    76          52.85   
  Joensuun Uimaseura                   
22  Otto Mikkonen  2003    76          52.92   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Rautalin  1989    680          25.51   
  Uinti Tampere                   
Roni Oinonen  1996    538          27.57   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Ville Ihalainen  1996    526          27.78   
  Kuopion Uimaseura                   
Miko Joronen  1996    514          28.00   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Juuso Martikainen  1996    503          28.21   
  Kuopion Uimaseura                   
Jyri Toitturi  1996    475          28.74   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Samuli Pellinen  1994    455          29.17   
  Swimming Jyväskylä                   
Eetu Kokkinen  1995    436          29.57   
  Kuopion Uimaseura                   
Andrei Prytkov  1991    435          29.61   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Toni Takkinen  1995    426          29.81   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Oskari Lammi  1991    413          30.11   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Heikki Tervanen  1998    393          30.62   
  Järvenpään Uintiklubi                   
13  Atte Kansanaho  1998    377          31.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
14  Tuomas Vainio  1998    343          32.04   
  Swimming Jyväskylä                   
15  Ville Leskinen  1997    337          32.24   
  Kuopion Uimaseura                   
16  Joonas Kuutsa  1998    331          32.43   
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Hyvönen  2000    351          35.53   
  Kuopion Uimaseura                   
Iida Lasanen  2000    326          36.44   
  Joensuun Uimaseura                   
Ella Rautio  2000    308          37.12   
  Mikkelin Uimaseura                   
Eeva Paapio  2001    242          40.25   
  Swimming Jyväskylä                   
Julia Perälä  2000    239          40.42   
  Iisalmen Uimarit                   
Minna Kettunen  2002    230          40.91   
  Pieksän Kuutit                   
Helmiina Salila  2001    220          41.56   
  Swimming Jyväskylä                   
Netta Korhonen  2001    186          43.94   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Minna Kinnunen  2003    184          44.11   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Jessika Nikarmaa  2000    182          44.24   
  Varkauden Uimarit                   
10  Rita Miettinen  2000    182          44.24   
  Varkauden Uimarit                   
12  Senni Räikkönen  2003    176          44.73   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Oona Parviainen  2002    171          45.17   
  Joensuun Uimaseura                   
14  Katja Räsänen  2000    170          45.24   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
15  Sonja Roiha  2002    161          46.12   
  Pieksän Kuutit                   
16  Martta Ruuska  2003    156          46.53   
  Swimming Jyväskylä                   
17  Ida Nuppola  2002    140          48.28   
  Lappeenrannan Uimarit                   
18  Ida Mäki-Hokkonen  2004    109          52.52   
  Lappeenrannan Uimarit                   
19  Pinja Pyykönen  2002    109          52.53   
  Joensuun Uimaseura                   
20  Vilma Tikka  2003    100          54.03   
  Lappeenrannan Uimarit                   
21  Senni Oksanen  2004    59          1:04.23   
  Jämsänkosken Ilves                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tea Österlund  1998    529          30.99   
  Swimming Jyväskylä                   
Maria Ripatti  1987    528          31.02   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Saara Salokangas  1996    515          31.27   
  Kuopion Uimaseura                   
Selma Soininen  1999    459          32.49   
  Swimming Jyväskylä                   
Ida Hulkko  1998    437          33.04   
  Mikkelin Uimaseura                   
Kata Kylliainen  1997    433          33.15   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Sofia Rönkkö  1999    420          33.48   
  Kuopion Uimaseura                   
Maija Tiainen  1996    403          33.95   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Elina Nissinen  1998    348          35.65   
  Mikkelin Uimaseura                   
10  Ninni Karppinen  1999    296          37.60   
  Iisalmen Uimarit                   
11  Roosa Mustonen  1999    292          37.79   
  Iisalmen Uimarit                   
12  Elina Virekoski  1999    280          38.30   
  Varkauden Uimarit                   
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matti Hurula  1961              29.72   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Nina Hurula  1989              31.57   
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Linnolahti  2004    102          2:05.34   
  Joensuun Uimaseura                   
Cool Iivanainen  2004    89          2:11.45   
  Swimming Jyväskylä                   
Joel Paukkonen  2004    87          2:12.11   
  Kuopion Uimaseura                   
Aleksandr Istomin  2004              DSQ   
  Kuopion Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Luukas Laine  2005              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Hämäläinen  2002    193          1:41.43   
  Kuopion Uimaseura                   
Luukas Hätinen  2002    162          1:47.44   
  Kuopion Uimaseura                   
Julius Paukkonen  2002    133          1:54.86   
  Kuopion Uimaseura                   
Leo Pessi  2002    96          2:07.85   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Leevi Hautaniemi  2003    78          2:16.88   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Eiserbeck  1999    376          1:21.15   
  Joensuun Uimaseura                   
Oskari Valkonen  1999    371          1:21.55   
  Swimming Jyväskylä                   
Olli Huuskonen  1999    351          1:23.08   
  Swimming Jyväskylä                   
Eetu Honkonen  2000    308          1:26.75   
  Swimming Jyväskylä                   
Ossi Kleimola  2001    270          1:30.63   
  Kouvolan Uimarit                   
Veeti Ruohtula  2001    268          1:30.84   
  Joensuun Uimaseura                   
Eetu Oskari Malvela  2000    242          1:34.05   
  Swimming Jyväskylä                   
Miikka Luukinen  1999    239          1:34.39   
  Varkauden Uimarit                   
Patrik Nuutinen  2001    237          1:34.68   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Antti Hirvonen  2000    224          1:36.46   
  Kajaanin Uimaseura                   
11  Aaron Fernando de la Rosa  2001    220          1:37.05   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Veeti Veijonen  2001    191          1:41.76   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Tatu Karvinen  2000    184          1:42.91   
  Varkauden Uimarit                   
14  Aapo Keltanen  2001    184          1:43.04   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
15  Julius Auvinen  2001    183          1:43.27   
  Swimming Jyväskylä                   
16  Patrick de Monte  2001    165          1:46.83   
  Keuruun Toverit                   
17  Hugo Soljasalo  2001    159          1:48.03   
  Lappeenrannan Uimarit                   
18  Väinö Hiltunen  2001    127          1:56.48   
  Joensuun Uimaseura                   
19  Jeremia Sidoroff  2001    120          1:58.89   
  Joensuun Uimaseura                   
20  Juho Kivimaa  2001    111          2:01.72   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roni Oinonen  1996    579          1:10.28   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Antti Leiponen  1998    435          1:17.30   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Pyry Kurkinen  1998    425          1:17.92   
  Swimming Jyväskylä                   
Matias Auvinen  1998    267          1:30.96   
  Swimming Jyväskylä                   
Aleksi Kurronen  1997              DNS   
  Mikkelin Uimaseura                   
Eetu Kokkinen  1995              DNS   
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Siiri Pellinen  2003    253          1:41.88   
  Swimming Jyväskylä                   
Emilia Kouvo  2003    206          1:49.15   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Noora Hirvonen  2003    113          2:13.12   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alina Anttila  2000    426          1:25.67   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Saara Svahn  2001    347          1:31.74   
  Jämsänkosken Ilves                   
Mia Pentti  2002    345          1:31.92   
  Swimming Jyväskylä                   
Anika Hynönen  2001    328          1:33.48   
  Varkauden Uimarit                   
Venla Salminen  2002    321          1:34.10   
  Someron Esa                   
Niina Piipponen  2000    314          1:34.85   
  Swimming Jyväskylä                   
Viivi Paasonen  2002    297          1:36.60   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Jenna Rita  2000    295          1:36.80   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Peppi Palokangas  2002    288          1:37.61   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Noora Leppänen  2001    287          1:37.68   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Laura Lempinen  2001    284          1:38.00   
  Lappeenrannan Uimarit                   
12  Viivi Merisalo  2002    284          1:38.07   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Anni Kokolahti  2001    281          1:38.40   
  Kuopion Uimaseura                   
14  Jessika Väisänen  2001    265          1:40.38   
  Varkauden Uimarit                   
15  Lotta Tiittanen  2001    263          1:40.64   
  Joensuun Uimaseura                   
16  Vilhelmiina Wegelius  2002    258          1:41.21   
  Joensuun Uimaseura                   
17  Eeva Paapio  2001    257          1:41.33   
  Swimming Jyväskylä                   
18  Vivian Heräjärvi  2001    251          1:42.12   
  Jämsänkosken Ilves                   
19  Netta Vesanen  2000    248          1:42.56   
  Swimming Jyväskylä                   
20  Rita Miettinen  2000    247          1:42.75   
  Varkauden Uimarit                   
21  Rosa Härkönen  2001    245          1:43.02   
  Joensuun Uimaseura                   
22  Amanda Hekkala  2000    222          1:46.46   
  Kajaanin Uimaseura                   
23  Siina Salmi  2001    206          1:49.18   
  Varkauden Uimarit                   
24  Helmiina Salila  2001    200          1:50.23   
  Swimming Jyväskylä                   
24  Jessika Nikarmaa  2000    200          1:50.23   
  Varkauden Uimarit                   
26  Tiia Siitarinen  2001    196          1:50.91   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
27  Siiri Kuronen  2002    188          1:52.57   
  Joensuun Uimaseura                   
28  Noora Markkanen  2001    185          1:53.07   
  Varkauden Uimarit                   
29  Pinja Raassina  2002    168          1:56.73   
  Joensuun Uimaseura                   
30  Pinja Kuuva  2002    165          1:57.41   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Anniina Kostamo  2001              DSQ   
  Joensuun Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Katja Räsänen  2000              DSQ   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Oona Parviainen  2002              DSQ   
  Joensuun Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maria Siiskonen  1997    594          1:16.67   
  Kuopion Uimaseura                   
Johanna Silventoinen  1997    574          1:17.57   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Sonja Pentti  1999    475          1:22.60   
  Swimming Jyväskylä                   
Emilia Leppänen  1999    397          1:27.66   
  Swimming Jyväskylä                   
Jutta Kesti  1996    379          1:29.08   
  Kajaanin Uimaseura                   
Mea Pulliainen  1998    360          1:30.59   
  Kuopion Uimaseura                   
Anni Juvonen  1999    340          1:32.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Veera Kauppinen  1998              DNF   
  Järvenpään Uintiklubi                   
 
Laji 12, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Roiko-Jokela  1996    589  59.23        2:01.69   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ville Ihalainen  1996    581  59.19        2:02.24   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Sami Orenius  1998    437  1:04.12        2:14.45   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Martti Tervanen  2000    432  1:06.93        2:14.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Atte Pohjolainen  1997    384  1:05.92        2:20.35   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Heikki Tervanen  1998    383  1:05.24        2:20.40   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Aleksanteri Semach  1999    341  1:10.66        2:26.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Aleksi Hautaniemi  2000    329  1:11.86        2:27.76   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Arttu Leppäkynnäs  1997    327  1:13.66        2:28.00   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Matias Auvinen  1998    306  1:11.69        2:31.38   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Kasper Määttä  2000    246  1:18.49        2:42.70   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
12  Jiri Järvinen  2001    245  1:19.07        2:43.02   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Eero Ryhänen  2000    229  1:18.63        2:46.76   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
14  Jonni Timonen  2000    215  1:21.92        2:50.25   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
15  Teemu Lautanen  2001    206  1:24.25        2:52.62   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
16  Eetu Silvennoinen  1999    187  1:25.54        2:58.50   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Kalle Hepojoki  2000    179  1:23.24        3:01.09   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jani Hartikainen  1993              DNS   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 13, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erika Lappalainen  1996    611          2:13.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Johanna Silventoinen  1997    589          2:14.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Claudia Åvist  1997    551          2:17.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Rita Valkama  1999    510          2:21.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Veera Kinnunen  1997    481          2:24.21   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Mari Hyvönen  2000    466          2:25.76   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Ilona Jakonen  1998    460          2:26.34   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Niina Roiko-Jokela  2001    459          2:26.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Nelli Uusitalo  1999    436          2:29.03   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
10  Anika Hynönen  2001    421          2:30.73   
  Varkauden Uimarit                   
                     
11  Elina Nissinen  1998    407          2:32.44   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
12  Erin Suni  1999    398          2:33.56   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
13  Jonna Siilin  1997    397          2:33.71   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
14  Noora Leppänen  2001    304          2:48.11   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Enni Heikkinen  1997    299          2:49.05   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
16  Helmiina Salila  2001    281          2:52.57   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Hanna Kinnunen  1999    260          2:56.94   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Suhonen  1999    424          1:06.31   
  Mikkelin Uimaseura                   
Werner Heräjärvi  1999    286          1:15.60   
  Jämsänkosken Ilves                   
Oskari Neuvonen  2000    279          1:16.27   
  Swimming Jyväskylä                   
Ville Rautio  1999    242          1:19.90   
  Mikkelin Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    167          1:30.54   
  Kouvolan Uimarit                   
Nikita Puustinen  1999    156          1:32.49   
  Kuopion Uimaseura                   
Kasperi Koskinen  2001    135          1:37.10   
  Keuruun Toverit                   
Jaakko Liedevaara  1999              DNF   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elias Päivinen  1997    448          1:05.10   
  Swimming Jyväskylä                   
Aleksi Kurronen  1997    407          1:07.23   
  Mikkelin Uimaseura                   
Kim Tiainen  1998    391          1:08.11   
  Swimming Jyväskylä                   
Pyry Kurkinen  1998    383          1:08.61   
  Swimming Jyväskylä                   
Atte Kansanaho  1998    303          1:14.20   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Tuomas Vainio  1998    294          1:14.90   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riina Koskinen  2001    330          1:21.11   
  Swimming Jyväskylä                   
Aino Mononen  2001    313          1:22.53   
  Joensuun Uimaseura                   
Saara Svahn  2001    308          1:23.02   
  Jämsänkosken Ilves                   
Iida Lasanen  2000    263          1:27.53   
  Joensuun Uimaseura                   
Ruusa Eiserbeck  2001    195          1:36.62   
  Joensuun Uimaseura                   
Vivian Heräjärvi  2001    161          1:42.99   
  Jämsänkosken Ilves                   
Tiia Siitarinen  2001    156          1:44.22   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Katja Räsänen  2000    126          1:51.70   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Amanda Kankkunen  2000              DSQ   
  Kuopion Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Ruotsalainen  1996    580          1:07.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Tiia Turunen  1998    559          1:08.07   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Inka-Liisa Puttonen  1995    556          1:08.16   
  Mikkelin Uimaseura                   
Ulla Hurula  1965    435          1:13.96   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Kata Kylliainen  1997    432          1:14.17   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Maija Tiainen  1996    421          1:14.81   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Iida Sihvonen  1998    404          1:15.83   
  Mikkelin Uimaseura                   
Sini Sariola  1996    401          1:16.02   
  Joensuun Uimaseura                   
Jonna Tuononen  1997    381          1:17.34   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Ida Hulkko  1998    335          1:20.68   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Danila Dobrzhanskiy  1998    458  1:11.71        2:25.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Antti Myllynen  1999    448  1:12.62        2:26.26   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Ville Leskinen  1997    347  1:16.88        2:39.28   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Lauri Jämsén  2000    346  1:16.62        2:39.38   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Kasper Määttä  2000    246  1:28.17        2:58.69   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Vilho Laukkarinen  2000    227  1:28.75        3:03.37   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikaela Mitjonen  1997    434  1:20.45        2:44.80   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Sanni Lampi  2001    430  1:22.45        2:45.33   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Laura Lempinen  2001    414  1:21.26        2:47.46   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Erin Suni  1999    402  1:22.76        2:49.08   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Veera Kauppinen  1998    369          2:53.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Anniina Kostamo  2001              DNF   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Ruusa Eiserbeck  2001              DNF   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesse Lappalainen  2004    134          1:31.78   
  Joensuun Uimaseura                   
Luukas Laine  2005    133          1:31.89   
  Mikkelin Uimaseura                   
Cool Iivanainen  2004    126          1:33.65   
  Swimming Jyväskylä                   
Atte Linnolahti  2004    116          1:36.31   
  Joensuun Uimaseura                   
Onni Eronen  2005    73          1:52.37   
  Kuopion Uimaseura                   
Niilo Suhonen  2004    67          1:55.57   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sampo Soininen  2002    234          1:16.14   
  Swimming Jyväskylä                   
Teemu Turunen  2002    226          1:17.00   
  Kuopion Uimaseura                   
Akseli Kontiainen  2002    222          1:17.46   
  Joensuun Uimaseura                   
Ville Hämäläinen  2002    196          1:20.74   
  Kuopion Uimaseura                   
Luukas Hätinen  2002    184          1:22.53   
  Kuopion Uimaseura                   
Tuukka Pekkanen  2002    162          1:26.14   
  Keuruun Toverit                   
Joona Forsell  2002    157          1:26.95   
  Kuopion Uimaseura                   
Otto Lyytikäinen  2002    149          1:28.51   
  Iisalmen Uimarit                   
Otto Mikkonen  2003    134          1:31.77   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Tuure Ollikainen  2003    127          1:33.41   
  Keuruun Toverit                   
11  Aapo Jääskeläinen  2003    110          1:37.96   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Leo Pessi  2002    84          1:46.91   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Konsta Jalkanen  2002    70          1:53.87   
  Kuopion Uimaseura                   
14  Pirkka Korhonen  2003    66          1:56.00   
  Lappeenrannan Uimarit                   
15  Aale Junkkarinen  2002    66          1:56.14   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Tervanen  2000    398          1:03.78   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Olli Huuskonen  1999    385          1:04.49   
  Swimming Jyväskylä                   
Jussi Toitturi  1999    377          1:04.94   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Aleksanteri Semach  1999    376          1:04.98   
  Swimming Jyväskylä                   
Tuukka Holopainen  2000    360          1:05.97   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Veeti Ruohtula  2001    357          1:06.14   
  Joensuun Uimaseura                   
Aleksi Hautaniemi  2000    352          1:06.42   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Mika Hurula  1999    298          1:10.22   
  Kuopion Uimaseura                   
Jiri Järvinen  2001    272          1:12.42   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Arttu Jokinen  2000    269          1:12.68   
  Varkauden Uimarit                   
11  Aaron Fernando de la Rosa  2001    261          1:13.44   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Eero Ryhänen  2000    258          1:13.69   
  Iisalmen Uimarit                   
13  Jonni Timonen  2000    249          1:14.57   
  Joensuun Uimaseura                   
14  Teemu Lautanen  2001    248          1:14.71   
  Joensuun Uimaseura                   
15  Nikita Puustinen  1999    244          1:15.02   
  Kuopion Uimaseura                   
16  Hugo Soljasalo  2001    226          1:17.06   
  Lappeenrannan Uimarit                   
17  Kasperi Koskinen  2001    223          1:17.33   
  Keuruun Toverit                   
18  Niklas Uusimäki  2001    212          1:18.66   
  Lappeenrannan Uimarit                   
19  Maxim Kolomainen  2001    209          1:19.04   
  Swimming Jyväskylä                   
20  Leevi Kärnä  2001    201          1:20.09   
  Kajaanin Uimaseura                   
21  Antti Hirvonen  2000    193          1:21.20   
  Kajaanin Uimaseura                   
22  Ville Immonen  2000    189          1:21.69   
  Varkauden Uimarit                   
23  Atte Jokinen  2001    179          1:23.16   
  Varkauden Uimarit                   
24  Simeon Saarela  2001    144          1:29.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
25  Väinö Hiltunen  2001    123          1:34.34   
  Joensuun Uimaseura                   
26  Juho Kivimaa  2001    104          1:39.69   
  Swimming Jyväskylä                   
27  Atte Kärkkäinen  2001    97          1:41.95   
  Kajaanin Uimaseura                   
Julius Auvinen  2001              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Danila Dobrzhanskiy  1998    520          58.35   
  Swimming Jyväskylä                   
Juuso Martikainen  1996    495          59.31   
  Kuopion Uimaseura                   
Andrei Prytkov  1991    474          1:00.16   
  Swimming Jyväskylä                   
Samuli Pellinen  1994    467          1:00.47   
  Swimming Jyväskylä                   
Tuomas Luukinen  1996    465          1:00.56   
  Varkauden Uimarit                   
Antti Leiponen  1998    464          1:00.61   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Joonas Kuutsa  1998    445          1:01.44   
  Kuopion Uimaseura                   
Jyri Toitturi  1996    412          1:03.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Heikki Tervanen  1998    409          1:03.19   
  Järvenpään Uintiklubi                   
10  Atte Pohjolainen  1997    398          1:03.77   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Pyry Kurkinen  1998    394          1:03.97   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Tuomas Vainio  1998    357          1:06.12   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Arttu Leppäkynnäs  1997    325          1:08.22   
  Swimming Jyväskylä                   
14  Ville Luukkonen  1998    292          1:10.69   
  Varkauden Uimarit                   
15  Juuso Anttila  1998    262          1:13.34   
  Varkauden Uimarit                   
Matti Hurula  1961              DNS   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Siiri Pellinen  2003    240          1:23.83   
  Swimming Jyväskylä                   
Minna Kinnunen  2003    222          1:25.99   
  Joensuun Uimaseura                   
Hilla Kuuva  2003    221          1:26.18   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Senni Räikkönen  2003    188          1:30.84   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Ida Mäki-Hokkonen  2004    177          1:32.70   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Veera Laakkonen  2003    153          1:37.32   
  Pieksän Kuutit                   
Marika Katajalehto  2003    153          1:37.33   
  Keuruun Toverit                   
Anna Lempinen  2003    151          1:37.86   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Vilma Tikka  2003    122          1:44.89   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Noora Hirvonen  2003    114          1:47.30   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Svahn  2001    428          1:09.08   
  Jämsänkosken Ilves                   
Aino Mononen  2001    420          1:09.53   
  Joensuun Uimaseura                   
Niina Piipponen  2000    372          1:12.39   
  Swimming Jyväskylä                   
Viivi Puolakka  2002    362          1:13.09   
  Swimming Jyväskylä                   
Venla Salminen  2002    355          1:13.53   
  Someron Esa                   
Liisa Ryhänen  2002    324          1:15.78   
  Iisalmen Uimarit                   
Melissa Talvio  2001    306          1:17.25   
  Swimming Jyväskylä                   
Nea Salo  2001    302          1:17.58   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Elisa Husso  2001    300          1:17.80   
  Kajaanin Uimaseura                   
10  Viivi Paasonen  2002    275          1:20.06   
  Punkaharjun Urheilijat                   
11  Viivi Merisalo  2002    269          1:20.64   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Ida Nuppola  2002    264          1:21.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Amanda Hekkala  2000    259          1:21.65   
  Kajaanin Uimaseura                   
14  Julia Perälä  2000    257          1:21.85   
  Iisalmen Uimarit                   
15  Pinja Raassina  2002    253          1:22.34   
  Joensuun Uimaseura                   
16  Netta Korhonen  2001    245          1:23.18   
  Vaajakosken Uimaseura                   
17  Pinja Pyykönen  2002    229          1:25.14   
  Joensuun Uimaseura                   
18  Miina Repo  2002    226          1:25.43   
  Joensuun Uimaseura                   
19  Maisa Kankkunen  2000    226          1:25.49   
  Swimming Jyväskylä                   
20  Rosa Härkönen  2001    214          1:27.05   
  Joensuun Uimaseura                   
21  Sonja Roiha  2002    194          1:29.87   
  Pieksän Kuutit                   
22  Pihla Willman  2002    188          1:30.87   
  Lappeenrannan Uimarit                   
23  Siiri Kuronen  2002    185          1:31.33   
  Joensuun Uimaseura                   
24  Siiri Vuori  2001    147          1:38.60   
  Kuopion Uimaseura                   
25  Pinja Kuuva  2002    96          1:53.81   
  Lappeenrannan Uimarit                   
26  Iiris Saranpää  2002    88          1:57.05   
  Joensuun Uimaseura                   
Iida-Lotta Kolehmainen  2002              DNS   
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Salokangas  1996    605          1:01.56   
  Kuopion Uimaseura                   
Viivi Immonen  1996    588          1:02.17   
  Varkauden Uimarit                   
Selma Soininen  1999    523          1:04.62   
  Swimming Jyväskylä                   
Tea Österlund  1998    523          1:04.62   
  Swimming Jyväskylä                   
Kata Kylliainen  1997    495          1:05.81   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jonna Siilin  1997    482          1:06.43   
  Joensuun Uimaseura                   
Emma Pärnänen  1999    460          1:07.43   
  Swimming Jyväskylä                   
Sofia Rönkkö  1999    454          1:07.77   
  Kuopion Uimaseura                   
Rosa Sahlström  1997    443          1:08.33   
  Swimming Club Vuokatti                   
10  Jonna Tuononen  1997    438          1:08.56   
  Lappeenrannan Uimarit                   
11  Nina Hurula  1989    415          1:09.80   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Mea Pulliainen  1998    405          1:10.39   
  Kuopion Uimaseura                   
13  Anni Juvonen  1999    382          1:11.77   
  Lappeenrannan Uimarit                   
14  Elina Virekoski  1999    342          1:14.49   
  Varkauden Uimarit                   
15  Enni Heikkinen  1997    311          1:16.85   
  Kajaanin Uimaseura                   
16  Miia Hirvonen  1999    237          1:24.10   
  Varkauden Uimarit                   
 
Laji 20, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Roiko-Jokela  1996    545  1:13.46        2:35.85   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Aleksi Kurronen  1997    424  1:19.26        2:49.40   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Oskari Valkonen  1999    364  1:26.13        2:58.37   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Atte Karhila  2001    255  1:35.33        3:20.69   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Miikka Luukinen  1999    237  1:37.29        3:25.67   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Juuso Anttila  1998    208  1:40.95        3:34.74   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Niko Matela  2003    183  1:47.99        3:44.16   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Väinö Hiltunen  2001    136  2:01.26        4:07.45   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Werner Heräjärvi  1999              DSQ   
  Jämsänkosken Ilves                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 21, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Turunen  1998    502  1:23.22        2:56.26   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Alina Anttila  2000    422  1:28.53        3:06.75   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Niina Roiko-Jokela  2001    393  1:33.42        3:11.31   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Emilia Leppänen  1999    390  1:31.60        3:11.80   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jutta Kesti  1996    369  1:33.80        3:15.39   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Riina Koskinen  2001    356  1:35.88        3:17.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Elina Nissinen  1998    334  1:35.86        3:21.98   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Noora Leppänen  2001    286  1:46.15        3:32.60   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Lotta Tiittanen  2001    280  1:45.91        3:34.19   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
10  Rosa Härkönen  2001    240  1:55.86        3:45.63   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
11  Siiri Kuronen  2002    191  2:00.10        4:03.40   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Anniina Kostamo  2001              DNF   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Suhonen  1999    471  1:10.44        2:26.49   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Lauri Jämsén  2000    342  1:15.19        2:42.97   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Ville Rautio  1999    266  1:24.02        2:57.23   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Ohto Pihlajamäki  2001    243  1:29.80        3:02.81   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Vilho Laukkarinen  2000    235  1:28.26        3:04.62   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Veeti Veijonen  2001    229  1:28.29        3:06.27   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tatu Karvinen  2000    221  1:29.55        3:08.58   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Aarne Myllynen  2002    187  1:34.49        3:19.53   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Otto Mikkonen  2003    134  3:42.97        3:42.97   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Akseli Kontiainen  2002              DSQ   
  Joensuun Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Vertti Vuori  2000              DSQ   
  Kuopion Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roni Oinonen  1996    536  1:07.28        2:20.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Miko Joronen  1996    477  1:09.89        2:25.87   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Antti Leiponen  1998    414  1:13.22        2:32.99   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Tuomas Luukinen  1996    388  1:11.79        2:36.35   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Sami Orenius  1998    373  1:15.28        2:38.39   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kim Tiainen  1998    372  1:19.36        2:38.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tuomas Vainio  1998    299  1:20.54        2:50.52   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002    430  1:16.60        2:47.12   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Amanda Kankkunen  2000    358  1:24.65        2:57.72   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Ella Rautio  2000    324  1:25.84        3:03.59   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Venla Salminen  2002    318  1:35.11        3:04.89   
  Someron Esa                   
                     
Peppi Palokangas  2002    313  1:30.85        3:05.74   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Vilhelmiina Wegelius  2002    295  1:32.77        3:09.53   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Anni Kokolahti  2001    274  1:35.45        3:14.17   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Eeva Paapio  2001    263  1:32.57        3:16.99   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Minna Kinnunen  2003    209  1:40.96        3:32.72   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
10  Ida Mäki-Hokkonen  2004    173  1:46.15        3:46.23   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Sonja Roiha  2002              DNS   
  Pieksän Kuutit                   
                     
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Ruotsalainen  1996    621  1:09.96        2:27.85   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Johanna Silventoinen  1997    569  1:12.13        2:32.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Claudia Åvist  1997    534  1:11.98        2:35.49   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Saara Salokangas  1996    529  1:14.26        2:36.00   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Erika Lappalainen  1996    458  1:17.67        2:43.66   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ilona Jakonen  1998    447  1:15.63        2:44.98   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Maija Tiainen  1996    403  1:19.68        2:50.83   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Iida Sihvonen  1998    382  1:23.58        2:53.92   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Erin Suni  1999    361  1:20.47        2:57.21   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Nina Mäntynen  1993              DNS   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Sini Sariola  1996              DSQ   
  Joensuun Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aarne Myllynen  2002    192          1:30.02   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Sampo Soininen  2002    186          1:31.05   
  Swimming Jyväskylä                   
Joona Forsell  2002    158          1:36.01   
  Kuopion Uimaseura                   
Teemu Turunen  2002    158          1:36.16   
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Eiserbeck  1999    394          1:10.85   
  Joensuun Uimaseura                   
Antti Myllynen  1999    392          1:10.97   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Veeti Ruohtula  2001    341          1:14.35   
  Joensuun Uimaseura                   
Martti Tervanen  2000    311          1:16.67   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Tuukka Holopainen  2000    310          1:16.73   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jussi Toitturi  1999    289          1:18.53   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Ossi Kleimola  2001    278          1:19.57   
  Kouvolan Uimarit                   
Kasper Määttä  2000    222          1:25.74   
  Joensuun Uimaseura                   
Kalle Hepojoki  2000    208          1:27.72   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Teemu Lautanen  2001    172          1:33.45   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Jeremia Sidoroff  2001    144          1:39.19   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Simeon Saarela  2001    104          1:50.46   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Lauri Jämsén  2000              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi                   
 
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Danila Dobrzhanskiy  1998    459          1:07.33   
  Swimming Jyväskylä                   
Atte Kansanaho  1998    404          1:10.24   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Elias Päivinen  1997    351          1:13.63   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Siiri Pellinen  2003    216          1:36.94   
  Swimming Jyväskylä                   
Hilla Kuuva  2003    199          1:39.57   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Senni Räikkönen  2003    180          1:43.02   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Noora Hirvonen  2003    96          2:07.12   
  Joensuun Uimaseura                   
Martta Ruuska  2003              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lempinen  2001    387          1:19.73   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Sanni Lampi  2001    372          1:20.79   
  Swimming Jyväskylä                   
Aino Mononen  2001    372          1:20.80   
  Joensuun Uimaseura                   
Vivian Heräjärvi  2001    323          1:24.70   
  Jämsänkosken Ilves                   
Nea Salo  2001    267          1:30.26   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Lotta Tiittanen  2001    267          1:30.28   
  Joensuun Uimaseura                   
Liisa Ryhänen  2002    255          1:31.63   
  Iisalmen Uimarit                   
Pihla Willman  2002    223          1:35.88   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Pinja Pyykönen  2002    221          1:36.18   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Iida Lasanen  2000    220          1:36.34   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Miina Repo  2002    165          1:45.89   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Oona Parviainen  2002    155          1:48.29   
  Joensuun Uimaseura                   
Ruusa Eiserbeck  2001              DNF   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura