https://asiakas.kotisivukone.com/files/visaskiteam.kotisivukone.com/KLL_2019/.thumbs/Logo_nettisivu_valk._pohja_294x.PNG

Taivalkoski – Ainiovaara CUP 2019

CUP pisteet

Listattu 21.4.2019 15:47

http://member.fis-ski.com/static/images/logos/fis-logo.jpg

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M70; M65; M60; N55; N45
; M55; M45; N16; M16; N35; N18; N20; NYL; M35; M18; M20; MYL

165_Metsa_Veikot_perjantain_FIS_kisa.dat

Tässä

165_Metsa_Veikot_lauantain_FIS_kisa.dat

Tässä

166_Karihaaran_Visan_FIS_kisa.dat

Tässä

Sija

Kilpailijan nimi

Seura

Pisteet

Kisa 1

Kisa 2

Kisa 3

M08

Miehet 8 vuotta 1 km V

1.

Eino Kinnunen

Kittilän Urheilijat

210

70 (2)

70 (2)

70 (2)

2.

Hannes Leinonen

Utajärven Urheilijat

160

80 (1)

80 (1)

- (-)

3.

Miro Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

120

60 (3)

60 (3)

- (-)

4.

Aukusti Hannula

Alavieskan Viri

95

45 (5)

50 (4)

- (-)

5.

Topias Karjaluoto

Ski Jyväskylä

80

- (-)

- (-)

80 (1)

6.

Lenni Lintula

Ounasvaaran Hiihtoseura

60

- (-)

- (-)

60 (3)

7.

Martti Pasula

Aavasaksan Urheilijat

50

- (-)

- (-)

50 (4)

7.

Sampo Runnakko

Kuusamon Erä-Veikot

50

50 (4)

- (-)

- (-)

9.

Elias Tihinen

Laitasaaren Veto

40

40 (6)

- (-)

- (-)

10.

Taito Kuusela

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

36

36 (7)

- (-)

- (-)

Sarjaluettelo

N08

Naiset 8 vuotta 1 km V

1.

Anni Kalilainen

Pieksämäen Veikot

150

80 (1)

70 (2)

- (-)

1.

Eevi Saksman

Savonlinnan Hiihtoseura

150

70 (2)

80 (1)

- (-)

3.

Hilla Ruokostenpohja

Jämsänkosken Ilves

110

60 (3)

50 (4)

- (-)

3.

Lumi-Kukka Saaranen

Ski Jyväskylä

110

50 (4)

60 (3)

- (-)

5.

Aada Pesola

Kaustisen Pohjan-Veikot

87

20 (13)

22 (12)

45 (5)

6.

Aino Myllylä

Kiuruveden Urheilijat

85

45 (5)

40 (6)

- (-)

7.

Anna Siponen

Kiuruveden Urheilijat

81

36 (7)

45 (5)

- (-)

8.

Elena Ryytty

Oulun Hiihtoseura

80

- (-)

- (-)

80 (1)

9.

Emilia Siponen

Kiuruveden Urheilijat

76

40 (6)

36 (7)

- (-)

10.

Emma Kaunisto

Karihaaran Visa

70

- (-)

- (-)

70 (2)

11.

Iira-Nella Norrbacka

Asikkalan Raikas

61

32 (8)

29 (9)

- (-)

11.

Enni Laakkonen

Kuusamon Erä-Veikot

61

29 (9)

32 (8)

- (-)

13.

Ellen Stridsman

Luleå Gjutaren IF

60

- (-)

- (-)

60 (3)

14.

Hilla Määttä

Oulun Hiihtoseura

50

- (-)

- (-)

50 (4)

14.

Isla-Riina Norrbacka

Asikkalan Raikas

50

24 (11)

26 (10)

- (-)

14.

Silja Auvinen

Kiuruveden Urheilijat

50

26 (10)

24 (11)

- (-)

17.

Ella-Maria Kaikkonen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

22

22 (12)

- (-)

- (-)

18.

Fanni Takkula

Kuusamon Erä-Veikot

20

- (-)

20 (13)

- (-)

Sarjaluettelo

M10

Miehet 10 vuotta 2 km V

1.

Joona Ylimäki

Karihaaran Visa

220

70 (2)

70 (2)

80 (1)

2.

Marius Pitkänen

Ounasvaaran Hiihtoseura

190

60 (3)

60 (3)

70 (2)

3.

Stefan Kivil

Tartto SkiClub

160

80 (1)

80 (1)

- (-)

4.

Milo Äyrämö

Kuoreveden Kärki

141

45 (5)

36 (7)

60 (3)

5.

Sebastian Palojärvi

Ounasvaaran Hiihtoseura

119

29 (9)

40 (6)

50 (4)

6.

Jussi Kalilainen

Pieksämäen Veikot

95

50 (4)

45 (5)

- (-)

7.

Ukko Järviluoma

Nivalan Urheilijat

86

36 (7)

50 (4)

- (-)

8.

Veikka Viinisalo

Joensuun Kataja

72

40 (6)

32 (8)

- (-)

9.

Elwin Fröding

IF Fyren

58

32 (8)

26 (10)

- (-)

10.

Topias Pääkkönen

Kuhmo-Ski

48

24 (11)

24 (11)

- (-)

11.

Hugo Lindgren

Täfteå IK

45

- (-)

- (-)

45 (5)

12.

Nooa Karjalainen

Kuusamon Erä-Veikot

42

20 (13)

22 (12)

- (-)

13.

Riko Mäntyranta

Oulun Hiihtoseura

40

- (-)

- (-)

40 (6)

14.

Ohto Järviluoma

Nivalan Urheilijat

38

18 (14)

20 (13)

- (-)

15.

Lukas Karjaluoto

Ski Jyväskylä

36

- (-)

- (-)

36 (7)

16.

Arno Meskus

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

34

16 (15)

18 (14)

- (-)

17.

Arttu Huhtanen

Ylivieskan Kuula

32

- (-)

- (-)

32 (8)

18.

Olli Mäyrä

Ounasvaaran Hiihtoseura

29

- (-)

- (-)

29 (9)

18.

Konsta Kalliomäki

Kauhajoen Karhu

29

- (-)

29 (9)

- (-)

20.

Markus Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

26

26 (10)

- (-)

- (-)

21.

Matias Tihinen

Laitasaaren Veto

22

22 (12)

- (-)

- (-)

22.

Veikka Takkula

Kuusamon Erä-Veikot

16

- (-)

16 (15)

- (-)

23.

Aleksi Uutinen

Oulun Hiihtoseura

15

- (-)

15 (16)

- (-)

23.

Jooa Kantanen

Juvan Urheilijat

15

15 (16)

- (-)

- (-)

Sarjaluettelo

N10

Naiset 10 vuotta 2 km V

1.

Minea Miettunen

Karihaaran Visa

240

80 (1)

80 (1)

80 (1)

2.

Anni Rohila

Rasti-Lukko

210

70 (2)

70 (2)

70 (2)

3.

Siru Koskela

Halsuan Toivo

140

45 (5)

45 (5)

50 (4)

4.

Peppi Poutanen

Karihaaran Visa

109

40 (6)

29 (9)

40 (6)

5.

Noora Hukka

Joensuun Kataja

100

60 (3)

40 (6)

- (-)

6.

Anni Saksman

Savonlinnan Hiihtoseura

86

36 (7)

50 (4)

- (-)

7.

Helmi Leinonen

Utajärven Urheilijat

82

50 (4)

32 (8)

- (-)

8.

Fanni Rantaeskola

Suomussalmen Rasti

80

20 (13)

60 (3)

- (-)

9.

Lotta Peltola

Joensuun Kataja

65

29 (9)

36 (7)

- (-)

10.

Ida Hänninen

Ski Jyväskylä

60

- (-)

- (-)

60 (3)

11.

Venja Pennanen

Siilinjärven Hiihtoseura

58

32 (8)

26 (10)

- (-)

12.

Ella Pesola

Kaustisen Pohjan-Veikot

50

9 (22)

12 (19)

29 (9)

13.

Ruusa Väisänen

Ristijärven Pyry

46

22 (12)

24 (11)

- (-)

14.

Inka Ryytty

Oulun Hiihtoseura

45

- (-)

- (-)

45 (5)

15.

Miia Laakkonen

Kuusamon Erä-Veikot

38

24 (11)

14 (17)

- (-)

16.

Liina-Maija Hietala

Kaustisen Pohjan-Veikot

37

15 (16)

22 (12)

- (-)

17.

Elisa Takkunen

Karihaaran Visa

36

- (-)

- (-)

36 (7)

18.

Lotta Lindholm

Savonlinnan Hiihtoseura

32

- (-)

- (-)

32 (8)

18.

Saana Rokolampi

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

32

14 (17)

18 (14)

- (-)

20.

Venla Kivelä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

31

16 (15)

15 (16)

- (-)

21.

Sanni Katainen

Siilinjärven Hiihtoseura

26

26 (10)

- (-)

- (-)

22.

Annika Heikkinen

Kainuun Hiihtoseura

25

12 (19)

13 (18)

- (-)

23.

Emma Lahtinen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

24

8 (23)

16 (15)

- (-)

23.

Ria Meskus

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

24

13 (18)

11 (20)

- (-)

25.

Anni Eronen

Vantaan Hiihtoseura

20

- (-)

20 (13)

- (-)

26.

Eevi Juka

Laitasaaren Veto

18

18 (14)

- (-)

- (-)

27.

Olivia Rantakömi

Lahden Hiihtoseura

16

6 (25)

10 (21)

- (-)

28.

Martina Auvinen

Kiuruveden Urheilijat

14

5 (26)

9 (22)

- (-)

29.

Sofi Rinta

Laitasaaren Veto

11

11 (20)

- (-)

- (-)

30.

Kerttu Rajala

Seinäjoen Hiihtoseura

10

10 (21)

- (-)

- (-)

31.

Milja Tihinen

Laitasaaren Veto

7

7 (24)

- (-)

- (-)

Sarjaluettelo

M12

Miehet 12 vuotta 2 km V

1.

Topias Vuorela

Ylistaron Kilpa-Veljet

220

70 (2)

70 (2)

80 (1)

2.

Onni Kukkonen

Oulun Hiihtoseura

156

36 (7)

50 (4)

70 (2)

3.

Jaakko Parkkila

Pudasjärven Urheilijat

145

45 (5)

40 (6)

60 (3)

4.

Filip Fröding

IF Fyren

130

50 (4)

80 (1)

- (-)

5.

Elmeri Helander

Valkeakosken Haka

120

60 (3)

60 (3)

- (-)

6.

Aleksi Jalasaho

Äänekosken Huima

98

24 (11)

29 (9)

45 (5)

7.

Kasper Kuorinki

Äänekosken Huima

85

40 (6)

45 (5)

- (-)

8.

Valtteri Kinnunen

Ski Jyväskylä

80

80 (1)

- (-)

- (-)

9.

Aatu Paaso

Sievin Sisu

76

18 (14)

22 (12)

36 (7)

10.

Niilo Kouvalainen

Kiuruveden Urheilijat

65

29 (9)

36 (7)

- (-)

11.

Elias Ruokostenpohja

Jämsänkosken Ilves

64

32 (8)

32 (8)

- (-)

12.

Iiro Säisä

Iisalmen Visa

52

26 (10)

26 (10)

- (-)

13.

Akseli Tanninen

Valkeakosken Haka

50

- (-)

- (-)

50 (4)

14.

Nooa Kaunisto

Karihaaran Visa

40

- (-)

- (-)

40 (6)

15.

Matias Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

39

15 (16)

24 (11)

- (-)

16.

Ivan Bochkarev

RUS

34

14 (17)

20 (13)

- (-)

17.

Atte Huhtanen

Ylivieskan Kuula

32

- (-)

- (-)

32 (8)

18.

Aleksi Vuorma

Kiimingin Urheilijat

31

13 (18)

18 (14)

- (-)

19.

Eino Ryytty

Oulun Hiihtoseura

29

- (-)

- (-)

29 (9)

20.

Aleksi Hannula

Alavieskan Viri

27

11 (20)

16 (15)

- (-)

21.

Elmeri Hietala

Kaustisen Pohjan-Veikot

26

12 (19)

14 (17)

- (-)

22.

Paavo Ukkonen

Kangasniemen Kalske

22

22 (12)

- (-)

- (-)

23.

Erkka Petrelius

Ounasvaaran Hiihtoseura

20

20 (13)

- (-)

- (-)

24.

Johannes Kääriö

Sulkavan Urheilijat 41

16

16 (15)

- (-)

- (-)

25.

Miikka Kivelä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

15

- (-)

15 (16)

- (-)

Sarjaluettelo

N12

Naiset 12 vuotta 2 km V

1.

Veera Niskanen

Keminsuun Kisa

200

50 (4)

70 (2)

80 (1)

2.

Gerda Kivil

Tartto SkiClub

160

80 (1)

80 (1)

- (-)

3.

Laura Aho

Reisjärven Pilke

150

45 (5)

45 (5)

60 (3)

4.

Aino Aarnio

Ylöjärven Ryhti

130

70 (2)

60 (3)

- (-)

5.

Minja Korhonen

Siilinjärven Hiihtoseura

120

60 (3)

60 (3)

- (-)

6.

Edith Kilpiäinen

Karihaaran Visa

86

16 (15)

20 (13)

50 (4)

7.

Anni Saarinen

Kalannin Vankka

80

40 (6)

40 (6)

- (-)

8.

Laura Ojala

Ounasvaaran Hiihtoseura

77

32 (8)

- (-)

45 (5)

9.

Siiri Lindholm

Savonlinnan Hiihtoseura

70

- (-)

- (-)

70 (2)

10.

Iiris Kuorinki

Äänekosken Huima

53

24 (11)

29 (9)

- (-)

10.

Iina Laakkonen

Kuusamon Erä-Veikot

53

29 (9)

24 (11)

- (-)

12.

Sanni Tyyskä

Oulaisten Huima

52

20 (13)

32 (8)

- (-)

13.

Sofia Käsmä

Kuusamon Erä-Veikot

51

15 (16)

36 (7)

- (-)

14.

Iita Kimpimäki

Yli-Iin Naseva

48

26 (10)

22 (12)

- (-)

15.

Helinä Niskanen

Kuhmo-Ski

44

18 (14)

26 (10)

- (-)

16.

Maja Stridsman

Luleå Gjutaren IF

40

- (-)

- (-)

40 (6)

17.

Karla Kiiskinen

Sotkamon Jymy

36

36 (7)

- (-)

- (-)

17.

Vilma Majbäck

Jukkasjärvi If

36

- (-)

- (-)

36 (7)

19.

Saana-Mari Ekström

Muonion Kiri

32

- (-)

- (-)

32 (8)

20.

Sini Harjuhaahto

Saloisten Reipas

27

12 (19)

15 (16)

- (-)

21.

Alina Kyllönen

Tyrnävän Ahmat

26

10 (21)

16 (15)

- (-)

22.

Saaga Sassi

Iin Urheilijat

22

22 (12)

- (-)

- (-)

23.

Alma Syrjä

Kinnulan Kinuski Team

18

- (-)

18 (14)

- (-)

24.

Kiira Karttunen

Imatran Urheilijat

14

14 (17)

- (-)

- (-)

25.

Elsi Katainen

Siilinjärven Hiihtoseura

13

13 (18)

- (-)

- (-)

26.

Maija Rajala

Seinäjoen Hiihtoseura

11

11 (20)

- (-)

- (-)

Sarjaluettelo

M14

Miehet 14 vuotta 3 km V

1.

Johannes Paaso

Karihaaran Visa

220

70 (2)

70 (2)

80 (1)

2.

Ralf Kivil

Tartto SkiClub

160

80 (1)

80 (1)

- (-)

2.

Kaapo Paaso

Sievin Sisu

160

45 (5)

45 (5)

70 (2)

4.

Jesse Ylimäki

Karihaaran Visa

136

40 (6)

36 (7)

60 (3)

5.

Aapo Kurttila

Utajärven Urheilijat

110

50 (4)

60 (3)

- (-)

6.

Tuukka Posio

Keminsuun Kisa

82

32 (8)

- (-)

50 (4)

7.

Anton Hannula

Alavieskan Viri

76

36 (7)

40 (6)

- (-)

8.

Frans Pylkkänen

Keravan Urheilijat

74

24 (11)

50 (4)

- (-)

9.

Roni-Eemil Norrbacka

Asikkalan Raikas

61

29 (9)

32 (8)

- (-)

10.

Olli Kouvalainen

Kiuruveden Urheilijat

60

60 (3)

- (-)

- (-)

11.

Joona Martikainen

Keravan Urheilijat

47

18 (14)

29 (9)

- (-)

12.

Tuukka Viinisalo

Liperin Hiihtoseura

46

20 (13)

26 (10)

- (-)

13.

Ronni Mäntyranta

Oulun Hiihtoseura

45

- (-)

- (-)

45 (5)

14.

Jesper Jakobsån

Gällivare SK

40

- (-)

- (-)

40 (6)

15.

Eetu Pulju

Ounasvaaran Hiihtoseura

39

15 (16)

24 (11)

- (-)

16.

Otto Karjalainen

Kuusamon Erä-Veikot

38

16 (15)

22 (12)

- (-)

17.

Niilo Aivelo

Keravan Urheilijat

34

14 (17)

20 (13)

- (-)

18.

Teemu Honkanen

Oulun Hiihtoseura

26

26 (10)

- (-)

- (-)

19.

Eemeli Kuiri

Oulun Hiihtoseura

22

22 (12)

- (-)

- (-)

20.

Tatu Syrjä

Kinnulan Kinuski Team

18

- (-)

18 (14)

- (-)

21.

Oskari Kivelä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

16

- (-)

16 (15)

- (-)

22.

Joonas Pääkkönen

Kuhmo-Ski

13

13 (18)

- (-)

- (-)

Sarjaluettelo

N14

Naiset 14 vuotta 3 km V

1.

Peppi Leppälä

Reisjärven Pilke

240

80 (1)

80 (1)

80 (1)

2.

Hanna Niskanen

Karihaaran Visa

200

60 (3)

70 (2)

70 (2)

3.

Essi Parkkila

Pudasjärven Urheilijat

130

40 (6)

45 (5)

45 (5)

3.

Ada Aarnio

Ylöjärven Ryhti

130

70 (2)

60 (3)

- (-)

5.

Meea Haikara

Reisjärven Pilke

111

29 (9)

32 (8)

50 (4)

6.

Ella Tammi

Simon Kiri

88

12 (19)

36 (7)

40 (6)

7.

Jenna Rautiala

Pyhäjärven Pohti

86

36 (7)

50 (4)

- (-)

8.

Aino Risku

Keravan Urheilijat

72

32 (8)

40 (6)

- (-)

9.

Veera Tammi

Simon Kiri

66

10 (21)

20 (13)

36 (7)

10.

Moa Lindgren

Täfteå IK

60

- (-)

- (-)

60 (3)

11.

Frida Kilpiäinen

Karihaaran Visa

51

7 (24)

15 (16)

29 (9)

12.

Signe Jakobsson

Norrvalla Ski Team

50

50 (4)

- (-)

- (-)

13.

Katriina Vuollet

Oulun Hiihtoseura

45

45 (5)

- (-)

- (-)

14.

Nea Knuuti

Keminsuun Kisa

44

18 (14)

- (-)

26 (10)

15.

Ranja Pennanen

Siilinjärven Hiihtoseura

42

20 (13)

22 (12)

- (-)

15.

Aino Saarinen

Kalannin Vankka

42

16 (15)

26 (10)

- (-)

17.

Niina Rokolampi

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

40

22 (12)

18 (14)

- (-)

18.

Neea Kemppainen

Ristijärven Pyry

38

14 (17)

24 (11)

- (-)

19.

Helmi Korpi

Aavasaksan Urheilijat

32

- (-)

- (-)

32 (8)

20.

Ilona Rantakömi

Lahden Hiihtoseura

29

- (-)

29 (9)

- (-)

21.

Elina Kansanaho

Siilinjärven Hiihtoseura

26

26 (10)

- (-)

- (-)

22.

Polina Viatkina

RUS

25

9 (22)

16 (15)

- (-)

23.

Seela Salokangas

Ounasvaaran Hiihtoseura

24

24 (11)

- (-)

- (-)

24.

Oosa Kantanen

Juvan Urheilijat

21

8 (23)

13 (18)

- (-)

25.

Iina Haataja

Limingan Niittomiehet

15

15 (16)

- (-)

- (-)

26.

Aino Eronen

Vantaan Hiihtoseura

14

- (-)

14 (17)

- (-)

27.

Erika Kujala

Oulun Hiihtoseura

13

13 (18)

- (-)

- (-)

28.

Nelli-Lotta Karppelin

Limingan Niittomiehet

11

11 (20)

- (-)

- (-)

Sarjaluettelo

M70

Miehet 70 vuotta 3 km V

1.

Kai Saksi

Muonion Kiri

220

70 (2)

70 (2)

80 (1)

2.

Kalle Saapunki

Kuusamon Erä-Veikot

190

60 (3)

60 (3)

70 (2)

3.

Eero Väisänen

Kuhmon Kiva

160

80 (1)

80 (1)

- (-)

Sarjaluettelo

M65

Miehet 65 vuotta 3 km V

1.

Aito Pennanen

Kiuruveden Urheilijat

240

80 (1)

80 (1)

80 (1)

2.

Eero Lappalainen

Kuopion Hiihtäjät

140

70 (2)

70 (2)

- (-)

3.

Paavo Oilinki

Utajärven Urheilijat

120

60 (3)

60 (3)

- (-)

4.

Adrian Blake

AUS

100

50 (4)

50 (4)

- (-)

5.

Veikko Imponen

Kemijärven Urheilijat

70

- (-)

- (-)

70 (2)

6.

Kauno Mourujärvi

Kuopion Hiihtäjät

45

45 (5)

- (-)

- (-)

Sarjaluettelo

M60

Miehet 60 vuotta 3 km V

1.

Seppo Pajuniva

Kuusamon Erä-Veikot

170

50 (4)

50 (4)

70 (2)

2.

Kari Hyttinen

Suomussalmen Rasti

150

70 (2)

80 (1)

- (-)

3.

Matti Pesälä

Kortelan Ryhti

120

60 (3)

60 (3)

- (-)

4.

Timo Hämäläinen

Kainuun Hiihtoseura

80

80 (1)

- (-)

- (-)

4.

Jussi Hytönen

Pulkkilan Ponsi

80

- (-)

- (-)

80 (1)

6.

Jorma Aalto

Iin Urheilijat

70

- (-)

70 (2)

- (-)

ULK

Sven Kopf

GER

-

-- (0)

- (-)

- (-)

Sarjaluettelo

N55

Naiset 55 vuotta 3 km V

1.

Arja Ekdahl

Utajärven Urheilijat

160

80 (1)

80 (1)

- (-)

Sarjaluettelo

N45

Naiset 45 vuotta 3 km V

1.

Maria Viitahalme

Lielahden Kipinä

160

80 (1)

80 (1)

- (-)

2.

Lilja Buller

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

140

70 (2)

70 (2)

- (-)

Sarjaluettelo

M55

Miehet 55 vuotta 5 km V

1.

Seppo Kuhanen

Raision Kuula

200

60 (3)

60 (3)

80 (1)

2.

Jorma Arvola

Pirkkalan Hiihtäjät

165

45 (5)

50 (4)

70 (2)

3.

Valto Kinnunen

Kajaanin Hiihtäjät

160

80 (1)

80 (1)

- (-)

4.

Simo Kinnunen

Kajaanin Hiihtäjät

140

70 (2)

70 (2)

- (-)

5.

Jari Hurtig

Suomussalmen Rasti

50

50 (4)

- (-)

- (-)

Sarjaluettelo

M45

Miehet 45 vuotta 5 km V

1.

Juha-Pekka Hyttinen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

166

36 (7)

50 (4)

80 (1)

2.

Ari Säisä

Vieremän Koitto

130

50 (4)

80 (1)

- (-)

3.

Petri Kinnunen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

120

60 (3)

60 (3)

- (-)

3.

Pekka Kukkula

Iin Hiihtoseura

120

40 (6)

80 (1)

- (-)

5.

Jaakko Kallunki

Kuusamon Erä-Veikot

80

80 (1)

- (-)

- (-)

6.

Tommi Hyttinen

Saloisten Salama

70

70 (2)

- (-)

- (-)

7.

Kari Kokko

Utajärven Urheilijat

45

45 (5)

- (-)

- (-)

8.

Tapio Hökkä

Yli-Iin Naseva

32

32 (8)

- (-)

- (-)

Sarjaluettelo

N16

Naiset 16 vuotta 5 km V

1.

Kerttu Pirneskoski

Karihaaran Visa

240

80 (1)

80 (1)

80 (1)

2.

Iina Koskela

Team Skiers

200

60 (3)

70 (2)

70 (2)

3.

Sara Niskanen

Keminsuun Kisa

140

40 (6)

40 (6)

60 (3)

4.

Suvi Kemppainen

Hyrynsalmen Isku

110

50 (4)

60 (3)

- (-)

5.

Hanna Soronen

Iin Hiihtoseura

107

26 (10)

36 (7)

45 (5)

6.

Helmi Kukkonen

Oulun Hiihtoseura

75

20 (13)

26 (10)

29 (9)

7.

Enni Petrelius

Ounasvaaran Hiihtoseura

70

70 (2)

- (-)

- (-)

8.

Milla Kiviaho

Keminsuun Kisa

68

32 (8)

- (-)

36 (7)

9.

Annamaija Oinas

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

56

24 (11)

32 (8)

- (-)

10.

Sanni Pulkkinen

Karihaaran Visa

50

- (-)

- (-)

50 (4)

11.

Önnela Rodendau

RR Ski Club

45

- (-)

45 (5)

- (-)

11.

Viivi Kinnunen

Ski Jyväskylä

45

45 (5)

- (-)

- (-)

13.

Laura Tamm

Tartto SkiClub

42

18 (14)

24 (11)

- (-)

14.

Heli Korpi

Aavasaksan Urheilijat

40

- (-)

- (-)

40 (6)

15.

Siiri Juntunen

Kainuun Hiihtoseura

36

36 (7)

- (-)

- (-)

16.

Anni Oikarinen

Karihaaran Visa

32

- (-)

- (-)

32 (8)

17.

Önnela Rodennau

RR SkiClub

29

29 (9)

- (-)

- (-)

18.

Ronja Pöyhönen

Kuhmo-Ski

26

- (-)

- (-)

26 (10)

19.

Viivi Syrjä

Kinnulan Kinuski Team

22

- (-)

22 (12)

- (-)

19.

Kiia Karttunen

Imatran Urheilijat

22

22 (12)

- (-)

- (-)

Sarjaluettelo

M16

Miehet 16 vuotta 5 km V

1.

Niko Anttola

Karihaaran Visa

240

80 (1)

80 (1)

80 (1)

2.

Lauri Pulkkinen

Ski Jyväskylä

155

45 (5)

60 (3)

50 (4)

3.

Matias Riipi

Karihaaran Visa

145

60 (3)

40 (6)

45 (5)

4.

Mehis Udam

RR SkiClub

140

70 (2)

70 (2)

- (-)

5.

Atte Rahikkala

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

86

50 (4)

36 (7)

- (-)

6.

Aukusti Arvola

Pirkkalan Hiihtäjät

76

18 (14)

18 (14)

40 (6)

7.

Miko Martikainen

Keravan Urheilijat

74

24 (11)

50 (4)

- (-)

8.

Lauri Saarinen

Kalannin Vankka

72

40 (6)

32 (8)

- (-)

9.

Verneri Tanninen

Valkeakosken Haka

70

- (-)

- (-)

70 (2)

10.

Antti-Jussi Raappana

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

65

36 (7)

29 (9)

- (-)

11.

Henri Murto

OK Sarven

60

- (-)

- (-)

60 (3)

12.

Niko Säily

Alavieskan Viri

58

32 (8)

26 (10)

- (-)

13.

Antti Harjuhaahto

Saloisten Reipas

48

26 (10)

22 (12)

- (-)

14.

Aleksi Huttunen

Iisalmen Visa

46

22 (12)

24 (11)

- (-)

15.

Akseli Latvala

Kyrön Voima

36

- (-)

- (-)

36 (7)

16.

Matias Karisaari

Karihaaran Visa

32

- (-)

- (-)

32 (8)

16.

Santtu Outila

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

32

16 (15)

16 (15)